[ważne problemy] Spamerzy...

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.
Milenium

[ważne problemy] Spamerzy...

Post autor: Milenium »

Ostatnio na forum, jest ruch... No tak zbliżają się wakacje, każdy ma dostęp do komputera...I niestety, zaczyna sie także tzw okres spamerski. Pierwsze spojrzenie "Dziecka Neostrady" - zwykle młodego, wcale nie przywiązanego do KM MKM'a są fora komunikacyjne, czyli to co ich bardzo kręci...
Pierwszym celem jest google i wpisania słowa autobusy, tramwaje itp. Po wielu wyszukiwaniach jest hasło Serwis o Komunikacji Miejskiej - rejestracja i zaczyna się, spamerstwo.
Wielu z was kiedyś na pewno miało taką przeszłość, np. ja przyznaje się bez bicia kiedyś spamowałem, ale się z tego wyrosło. Niestety niektórzy nadal spamują, bez sensu i nawet mają 16 lat i nie są upośledzeni, tylko są normalni. Jak wiadomo samemu się nic nie zrobi... Dlatego apeluję razem ze 2 osobami czyli z Hannibalem i Podim, żebyśmy razem walczyli ze spamerami forum, którzy wymyślają zbędne zagadnienia by "uciekawić" forum. Jednak byłoby to ciekawe ależ spamer niestety musi dwukrotnie podsumować wcześniejższe posty, by mieć jeszcze jeden post. Niestety nieskutkują apele "nie karmić trola"... Niektórzy wolą odpowiedzieć bo będą mieli posta... Dlatego proponuje dla spamerów nietypową sankcję...przyznania im liczby postów 1... I przyznanie rangi spamer lub dziecko neostrady...Kto niech może niech się przyłączy bo spamerów nam nie potrzeba na KMF.

Pozdrawiam...

Podi

Post autor: Podi »

Uważam, że jest tu zawarta prawda, bo co innego można powiedzieć, jeśli ktoś zadaje drugi raz te same pytania i zachowuje sie tak, jakby nie czytał poprzednich wypowiedzi?

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Widzę, ze ten temat głównie tyczy sie mnie, więc pozwolę zabrac głos. Otóż jesli chodzi o mnie to jestem zwiazany z KM, gdyż zbieram informacje na jej temat, również z miast z całej Polski. Poza tym nalezy odróżnic trolla od zwykłego użytkownika, któremu zdarza sie zagubić w lawinie nowych postów i być może nie celowo, ale jednak powtarza daną wypowiedź. Poza tym ja zadawałem i zadaję dużo pytań, by w ten sposób zebrać informacje na dany temat o KM w całej Polsce i nie tylko w Polsce. Poza tym, drogi autorze tego tematu, jeśli kierujesz ten temat to do wszystkich spamerów, a nie tylko do mnie, gdyż mam wrażenie, że próbujesz całą winę za błędy plocmastera i innych spamerów przypisać mnie. A ja w każdej chwili mogę odciąć sie od niechlubnego tytułu "Szefa spamerów". Nigdy jakoś nie widziałem, by ktoś z forum tyle razy zganił plocmastera, czy innych spamerów, niż mnie. Ja sam siebie za dziecko Neostrady nie uważam, gdyż używam sieci LAN i z Neostradą nic wspólnego nie mam, zresztą internet zakładałem za pośrednictwem jednej z kafejek internetowych. A co do liczby postów 1 to myślę, iż nalezy się ona drogi autorze, gdyż Twoje prowokacje niby tyczą sie wszystkich, ale na każdym kroku kierujesz je w moją stronę tekstami "......16 lat......" itd. Poza tym pytałem się już w Shout Boxie o co ci konkretnie chodzi, ale widać nie wystarczyło ci odwagi, by mi powiedzieć, za co mnie prowokujesz i starasz się mnie zmieszać z betonem. Tak wiec przyczep sie tez do innych spamerów, a nie tylko do mnie. Tyle w mojej kwestii.

Michał

Post autor: Michał »

Ja też zabiore głos. Użytkowniku Milenium popatrz na swoją liczbę postów i przemyśl czy wszystkie były sensowne a nie czepiaj sie Adriana.

I jeszcze jedno: "Tramwaju" nie pamiętasz jakie ty pisałeś posty? Za co zostałeś zbanowany?
Ostatnio zmieniony 2006-06-22, 21:32 przez Michał, łącznie zmieniany 1 raz.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Może i ja coś od siebie dodam:

Adrian uważa, ze wszystko wie najlepiej i dodatkowo nieraz poucza innych słowami "gdybym ja był moderatorem to". Posty w tematach, które nie dość, ze niejednokrotnie ocierają się o kwestie już wielokrotnie tu poruszane to w większości są odpowiedziami na zaczepki Plocmastera czy Pplna. Pisze on je w specyficzny sposób: pierwsza połowa posta traktuje o treściach czysto spamerskich, następnie występuje stwierdzenie "a powracając do tematu" i dalej treść jest już zgodna z tytułem tematu. Dla obsługi forum jest to jedna z najgorszych rzeczy, ponieważ nie ma jak wydzielić tych postów do śmietnika, bądź innego tematu, bo oznaczałoby to usunięcie nieraz wartościowej treści.

Temat powstał po to aby temu zaradzić tzw trójcy forumowego spamu, Adrian także jest w to niestety uwikłany.
Należy się tym zająć bo ostatnio owa trójca ( ploc, ppln i w/w Adrian) wypełniają całe forum, a w niektórych tematach dyskutują wręcz tylko we trójkę.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Jestem za wprowadzeniem nowej rangi, pod warunkiem, że ja jej nie będę miał. :D
Co do Adriana: wg mnie ten człowiek naprawdę chce „poszerzać wiedzę”, a że robi to takimi metodami — trzeba go jakoś uświadomić.

Michał

Post autor: Michał »

Wydawało mi się, że spamowanie polega na pisaniu nadmiernej, niepotrzebnej ilości postów a nie na pisaniu długich postów? To, że Adrian ma trochę "za dużo" do powiedzenia to nie oznacza, że spamuje. Nie pisze w 5 postach 10 wyrazów ale w jednym 50.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Dokładnie, poprę wypowiedź Plocmastera. Poza tym drogi Hannibalu doszły mnie słuchy, ze podobno trzymasz stronę Milleniuma. Widać to też po wymazywanych treściach z Shout Boxa. Cóż, nie moja to sprawa czyją trzymasz stronę, ale ten cały temat wydaje mi sie propagandą chcącą oczernić tylko i wyłącznie mnie, a Święta Trójca to przykrywka. Takie zachowanie jest po prostu dziecinadą. Dlaczego w takim razie osoby trzymające stronę Milenium nie powiedzą wprost o co im chodzi, tylko kombinują jak małe dzieci, co by tu zrobić, by było jeszcze gorzej. Skoro jesteście tacy dorośli, za jakich się uważacie to moze czas też odpowiadać jak dorośli ludzie, a nie wymigiwać się tekstami i szukając win tam, gdzie ich nie ma. A poza tym chcę tylko udowodnić swoją wyższość umysłową i wiedzową nad Milleniumem jedynie i niektóre osoby uważają, ze już go w tym względzie przewyższyłem. Tak więc, jeżeli czepiacie się mnie to wyłóżcie w końcu "kawę na ławę" niż robicie jakieś podchody, a moje wypowiedzi, które chociaż w części maja rację usuwacie.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:ale ten cały temat wydaje mi sie propaganda chcącą oczernić tylko i wyłącznie mnie, a Święta Trójca to przykrywka.
Święta Trójca to prawda — mnie nikt nie lubi i na pewno o mnie też chodzi. A pplna nikt nie lubi za kryptoreklamę, choć on jest najmniej winny.
Adrian_ pisze:A poza tym chcę tylko udowodnić swoją wyższość umysłową i wiedzową
:rotfl: Udało ci się mnie rozśmieszyć słowem pisanym, co nie jest łatwe.

Robson

Post autor: Robson »

Wiem że się zaraz komuś narażę ale coż takie życie.
Mnie od dłuższego czasu denerwował kol. Adrian jego wypowiedzi były w stylu jakby był najważniejszym miłośnikiem w kraju który ma największą wiedzę. Poczynając od dawnego tematu o skrzyni biegów. Kłócił się jak funkcjonuje automat po Shoutbox gdzie idzie prawie sam spam i kłótnie że ktoś jest taki i owaki. Ja na szczęscie nie pokazywałem swoich emocji bo po co. Tak samo żalenie się osoby jaką jest Adrian że nie ma w jego mieście MANów i innych autobusów też nie na miejscu bo to jest właśnie komunikacja w mniejszym mieście.
Pozostałe dwie osoby ze "świętej" trójcy są mniej uciążliwe jednakże przez te osoby niektóre tematy schodzą na bardzo odbieżne treści nie związane z prawidłowym tematem. Często bywa że w temacie dyskutują jedynie trzy osoby. Które to łatwo się domyslić.
Podsumowując, niektóre osoby sie na forum nieźle rozbrykały poprawiając nawet moderatorów czy adminów. A to wg. mnie jest nie na miejscu.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Nie uważam się za miłośnika z największą wiedzą, bo gdybym uważał się za taką osobę, to nie byłoby mnie tutaj i pogłębiałbym swojej wiedzy w tym temacie.A jak widać wciąż staram się uczestniczyć w życiu km-forum jako zwykły, szary user, który chce jedynie zwiększyć wiedzę na temat autobusów i nie tylko. Robsonie jako, że jestes kolegą Kozika to zrozumiałe, że masz do mnie wiele "ale", jednakże rozumiem, dlaczego masz do mnie zastrezeżenia i należą ci sie brawa za to, ze jako pierwszy powiedziałeś, co jest nie tak w moich postach i w ogóle w mojej osobie tym samym pokazując sie w dobrym świetle tej sprawy.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Z tych rozmów wynika, że kol. X wnerwia (czy też wkurza) kolege Y.
To forum jest o naszym Zamiłowaniu, a nie o kłutniach. Ja rozumiem, że kolega X może pisać non-stopo Solarisach, a kolega Y, że jak był by administratorem to było by lepiej itp. Ale takie rzeczy należy rozwiązywać polubownie, a nie zakładać nowy dział i się wyzywać :nuts:. Nie zapominajmy o warnach. Czasem taki warn może dać użytkownikowi wiele do myślenia na temat swojego postępowania na tym Forumi być może wtedy będzie można z nim [np.] pogadać. A jak już zostanie zbanowanie takiego użytkowinka, to trudno...


PS. Ja też tutaj nnie jestem święty.

Podi

Post autor: Podi »

rupak9 pisze:PS. Ja też tutaj nnie jestem święty.
Jak każdy.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Czytając wasze wypowiedzi (tutaj ,w tematach i Shoucie) mdło mi się robi. Zastanowiliście się nad tym, co piszecie :?: :!: Adrian_ Top Spamer - a ten temat czym niby jest :?: Już wiele razy zauważyłem brak jakiejkolwiek tolerancji wśród użytkowników Forum - arogancja, ignorancja, teorie spiskowe. Nie wiem, może sie pomyliłem ale Forum jest również po to aby się czegoś dowiedzieć - chyba, że tu są sami super-eksperci a jakakolwiek próba zdobycia wiedzy jest przestępstwem. Fakt wspominany Tercet trochę swego czasu przesadził - ale czy oni sa jedyni :?: Takich użytkowników i sytuacji można by mnożyć. Faktem jest też to, że kol. Adrian_ przesadza w pisaniu postów ale co - zabraniacie mu zdobycia wiedzy :?: A tyle razy wypowiadano się: jeśli mi się coś nie podoba - nie czytam, nie odpowiadam.
Ze swej strony mogę powiedzieć tylko jedno: Nie pozwolę na jakiekolwiek nagonki. Inaczej co niektórzy moga skończyć egzystencję tutaj - bez żadnego żalu.

Adrianie (reszty się też to tyczy), Ty również staraj się powstrzymać od odbiegania od tematu wypowiedzi. Zasady przyjęte na forach dyskusyjnych są proste - zdefiniowane również u nas, w Regulaminie. Spieszyć się nie ma co - Świat ani życie się na razie nie kończy.

PS.
Wpisy Shout Boxie wyczyściłem ja a nie Hannibal

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Dobrze, ale czy w takim razie, jeśli co 2 czy 3 post widnieje ten sam nick tego samego autora to od razu jest to SPAM? czasami spamuje w niektórych tematach pisząc po 5 wypowiedzi na jednej stronie, ale jeśli pada jakieś pytanie, na której chociaz częściowo znam odpowiedź to odpisuję i zazwyczaj staram się nie pisać, kiedy mnie to nie dotyczy. Poza tym wiem, ze przeszkadzam Wam w pisaniu posów, ale czy nie uważacie, że jako MKM, za którego mogę się uważać mam prawo tu przebywac i pogłębiać wiedzę na ten temat? gdyby nie km-forum nie dowiedziałbym sie wielu rzeczy nt. autobusów, które dawno mnie nurtowały. Poza tym moje posty to nie tylko SPAM. W moich wypowiedziach staram sie odpowiadać na pytania innych i staram sie niektórym pomagać. Fakt, ze w ten sposób wchodzę wielu osobom w drogę, ale czy nie lepiej jest mieć satysfakcję z tego, ze się komuś pomogło? poza tym wracając do kolegi Milenium powtórzę się, ale od początku o cos mu chodziło. I jeśli przyznałby sie o co mu chodzi to nie zbił bym go, ani nie opieprzył, tylko zrozumiał, ze ktos ma do mnie żal o coś i sprawa została by wyjaśniona. Tymczasem Milenium postanowił uznac mnie za wroga number one i zniszczyć przy wszystkich. Ja nie chciałem wejsc tutaj komukolwiek w drogę, gdy pierwszy raz sie tutaj zalogowałem i dołączyłem tutaj. Pół roku pokazało jednak co innego. Poza tym, gdybym był mega-spamerem to wszystkie moje posty zostały by usunięte, a jak widać z całej mojej "twórczości" jest to jakieś 15-20 %, no może trochę więcej. A co do życia to życie to chwila, dzisiaj jest, jutro go nie ma i nie nalezy mówić tego, że nie trzeba się spieszyc w życiu. ¯ycie to ciągły pośpiech. Mam nadzieję, ze chociaż częśc osób zrozumiała moje argumenty przedstawione w tym temacie i jedni odebrali je tak, a drudzy inaczej.

Damhan

Post autor: Damhan »

No cóż A ja mógłbym tylko przytoczyć fragment postu Adriana z tematu "Potoczne nazwy linii i taboru", ale nie przytoczę bo śmietnik już to wchłonął. W każdym razi ni stąd, ni z owąd zacząłęś pytać o linie MZK Piła, jakby to był ten temat. Jak już wcześniej napisałem na Forum Ekipy: robisz najgorszą rzecz łącząc dobą treść z czystym SPAMEM. Zrozum, że na pytania, które nie są zadane w odpowiednim temacie. W innym wypadku, nawet jeśli zawierają rzeczową treść, są traktowane jako SPAM.

Z innej strony też nie toleruję ciągłych ataków na Adriana. Od decydowania co jest SPAMEM, a co nie jest Ekipa Forum, a nie user X i user Y. Jak dla mnie Adrian posiada jakąś wiedzę, ale nie potrafi zbyt dobrze jej przekazać i dlatego takie posty. Gdybyśmy mieli sumiennie egzekwować wszystkie SPAMY to prawie połowa twoich postów musiałaby iść do śmietnika. Innym problemem jest to, ze takich przydługich zawiłych postów (przykłady w temacie o PKM Bytom) wiele osób nie czyta co oznacza, że są pisane bez celu jedynie dla wąskiego grona osób.

Widzę zresztą, ze moje określenie- trójca zyskało wielką popularność ;)

Milenium

Post autor: Milenium »

;) Widze że każdy ma zażuty na mnie i na Adriana temat, cóż macie do tego prawo...
rupak9 pisze:a nie zakładać nowy dział i się wyzywać :nuts:
:wall: Zabawne, nie załozyłem nowego działu, ale nowy temat, nie widzę tu żadnego wulgaryzmu, nie wyzywam Adriana, dałem go tu jako przykład.
Adrian_ pisze:Ja sam siebie za dziecko Neostrady
:nuts: A czy ja cię tak uważam? Adrianie, mi chodzi tylko o te posty powtarzające się, podsumowania...
Adrian_ pisze:Poza tym drogi Hannibalu doszły mnie słuchy, ze podobno trzymasz stronę Milleniuma.
:retard: ROLTF...Jak by trzymał, byś miał Bana.
Michał pisze:I jeszcze jedno: "Tramwaju" nie pamiętasz jakie ty pisałeś posty? Za co zostałeś zbanowany?
;) Pamiętam i przyznałem się do tego :], ale ja poruszam sprawę teraźniejszą.
Adrian_ pisze:Widać to też po wymazywanych treściach z Shout Boxa.
;) Masz dowody, a mi się wydawało że jeszcze kiedy był Hannibal był też zalogowany u2w.
Dobrze, ale czy w takim razie, jeśli co 2 czy 3 post widnieje ten sam nick tego samego autora to od razu jest to SPAM?
Nie, Ale proponuje przeczytać post Damhana, on ci wszystko wyjaśnił.

Ludzie, wyjaśniłem to w pierwszym poście :( nie umiecie czytać? A post nie jest wymierzony w Adriana tylko ogólnie o sytuacjii na forum, bo widzę że warniki nie dają uspokojenia...
Ja się wyżaliłem i nie mam żalu do osoby Adriana tylko do jego stylu pisania. Na pewno masz dużą wiedzę i chcesz się ją podzielić, tylko bez przesady, mi chodzi o podsumowania.

[ Dodano: 2006-06-23, 09:45 ]
Może skończmy ten spór... :idea:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

W zasadzie temat można by zostawić, bowiem nie wiadomo, czy czas wakacji nie przyniesie jakichś nowych spamerów ;). Ale o tym niech lepiej zdecydują administratorzy. Ja od siebie dodam, że wiem, iż przesadzam z postami, ale chcę w końcu mieć możliwość dyskusji z innymi nt. autobusów w Polsce i wymieniania na ten temat poglądów, a nie zamknąć się w schemacie Sanoka. Jeśli chodzi o wypowiedź Damhana to moje wypowiedzi sa przydługie, ale jeśli wnosza coś istotnego lub konkretnego do tematu, jednocześnie z niego nie schodzac to nie widzę w tym zdzrożności. Poza tym nie chcę już wnikać o czym dyskutowaliście z Hannibalem na gg, ale podobno niejaki Michał powiedział mi, że jak próbował zwrócić ci uwagę na privie to go zwyzywałeś. Poza tym w tym poście okazało się, jak sumiennie po mojej stronie stanęły osoby, które same mnie niegrzecznie mówiąc opieprzały za moje błędy, ale moim zdaniem była taka konieczność. Poza tym wina nie leży także po mojej stronie. Warto także zauważyć, ze niekiedy rozmawiałem trzymając sie ustalonego tematu, ale to ppln i plocmaster kierowali go na inny tor, a ja siłą rzeczy musiałem w tym uczestniczyć. Poza tym wiem, że przesadzam ze SPAM-em, ale staram sie w swoich postach wnieść coś na km-forum, a że odbywa się to w takiej formie i zazwyczaj posty sie powtarzają jest to często wynikiem szybkiego pisania i niekonkretnego formułowania treści postów.

Milenium

Post autor: Milenium »

;) Widzę że sprawa się wyjaśnia, przyznałeś się do błędu.
Adrian_ pisze:Michał powiedział mi, że jak próbował zwrócić ci uwagę na privie to go zwyzywałeś.
To już nasza prywatna sprawa, w końcu od tego jest PW. A tak naprawdę Michał Cię okłamał bo ja mu to zrobiłem na GG a nie PW :]. Ja też chciałem przeprosić za jedno: abawe w moderatora :) . Widzę że temat jest wyjaśniony a każdy spojrzał na swoje błędy.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Z mojej strony złożyłem stosowne wyjaśnienia na ten temat, więc temat uważam za zakończony. I tak prawde powiedziawszy każdy z nas chociaz raz w życiu zaspamował w jednym z postów na tym forum, więc w zasadzie nawet ktoś, to zaspamował 1 raz w jakimś poście może być spamerem. Tak więc jest to sprawa dyskusyjna. Jednakże temat powinien zostać ( wiem, powtarzam się), gdyż ten problem jest w dzisiejszych uważany za wszechobecny, a przecież niedługo moze znaleźc się jakiś inny użytkownik, który moze zacząć wprowadzać taki sam syf na km-forum, więc nie można przewidzieć, jak długo to forum nie będzie bez obecnosci spamerów.

Zablokowany

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”