Pomysły na forum

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.
Damhan

Pomysły na forum

Post autor: Damhan »

Witam,
Myślę, ze nie ma potrzeby wyjaśniania sytuacji. Otóż może nie należy tego wszystkiego wyolbrzymiać, ale też nie można tego zostawić. Administracja podejmie odpowiednie kroki, żeby trochę poprawić forum, a ja, jako Moderator chciałbym podjąć ten temat. Pragnąłbym, aby wszyscy (dokładnie wszyscy, którzy mają coś konkretnego do powiedzenia, nawet Voy- mimo, iż odszedł mógłby nam jeszcze pomóc) wypowiedzieli się w tym temacie jakie zaproponowalibyście zmiany w formule forum, regulaminie itp., które wg Was powinny być szybko wprowadzone w życie. Myślę, że każdy ma jakiś dobry pomysł, który mógłby tu przedstawić, a my na zasadzie burzy mózgów wybralibyśmy odpowiednie, które mogłyby być zrealizowane na naszym forum. Zapraszam serdecznie do wypowiedzi- może Wam uda się swoimi pomysłami odbudować forum, żeby potem odrodziło się "jak Feniks z popiołów" lepsze niż przed rokiem (wiem, ze to patetyczne, ale jako pierwsze przyszło mi do głowy).

Aha, nie oczekujemy tu ogólnikowych pomysłów typu "trzeba poprawić atmosferę". Przedstawcie pomysły konkretne! :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Przede proponowałbym nadawanie funkcji moderatorów/administratorów osobom, które ukończyły 18 lat, gdyż moim zdaniem takie osoby mają trochę więcej wiedzy i i są dojrzalsze i bardziej odpowiedzialne. Nie jest to jakaś złośliwość w stosunku do autora tematu, ale myślę, że taki pomysł jest trafiony. Poza tym zmieniłbym nastawienie odnośnie uwag. Czy naprawdę na tym forum nie można komuś delikatnie zwrócić uwagi, że popełnił błąd, tylko trzeba go ochrzanić, jak świnię, która nic nie zjadła z koryta? myślę, że lepiej byłoby napisać np. "czy mógłbyś przestać spamować w tym temacie" aniżeli "Długo jeszcze będziesz spamował?" itd. Jest to też poprawa jeśli chodzi o kulturę słowną na forum, której pewnym osobom brak. Poza tym obsługa forum zbyt często wykorzystuje swoją władzę do ganienia innych próbując ją udowodnić wobec innych. Owszem, nie musimy być na tym forum równi względem rangi, ale bądźmy równi względem siebie. I jeszcze jedno: pozwólmy czasem i na kontrowersyjne wypowiedzi, a nie kasujmy ich od razu. W ten sposób będzie można porównwać zdanie innych i swoje.

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

Ja proponuje skasować zbędne tematy,posty.Usuwanie kont userom zachowujacym się jak chudy5d i tych userów którzy maja po 0 postów lub się nigdy nie logowali.

Damhan

Post autor: Damhan »

Adrian_ pisze:Przede proponowałbym nadawanie funkcji moderatorów/administratorów osobom, które ukończyły 18 lat, gdyż moim zdaniem takie osoby mają trochę więcej wiedzy i i są dojrzalsze i bardziej odpowiedzialne. Nie jest to jakaś złośliwość w stosunku do autora tematu, ale myślę, że taki pomysł jest trafiony.
To jest właśnie jawna złośliwość, ale mniejsza o to. Wskaż mi proszę parę osób powyżej 18 roku życia, które piszą dużo postów, troszczą się o forum, chciałyby tak pracować społecznie. I co się okazuje? ¯e wszystkie takie już należą do ekipy. Zresztą jeszcze niedawno pisałeś, że nieważne ile ma się lat i myślę, ze gdybym tego nie podał w swoim profilu to nikt nie zorientowałby się ile mam lat i taka jest prawda, ze w tym wypadku próbujesz być złośliwy.
Adrian_ pisze:Poza tym zmieniłbym nastawienie odnośnie uwag. Czy naprawdę na tym forum nie można komuś delikatnie zwrócić uwagi, że popełnił błąd, tylko trzeba go ochrzanić, jak świnię, która nic nie zjadła z koryta? myślę, że lepiej byłoby napisać np. "czy mógłbyś przestać spamować w tym temacie" aniżeli "Długo jeszcze będziesz spamował?" itd. Jest to też poprawa jeśli chodzi o kulturę słowną na forum, której pewnym osobom brak. Poza tym obsługa forum zbyt często wykorzystuje swoją władzę do ganienia innych próbując ją udowodnić wobec innych.
Tak zgadza się. Może i masz trochę racji. Ale zapewniam Cię, ze nie wskażesz mi uwagi, którą napisałem niezgodnie z regulaminem. myślę, ze to wszystko kwestia podejścia- ta sama uwaga napisana w milszy sposób może więcej pomóc niż kąśliwe dogryzanie. Mimo iż wiele razy dostawałem przez Twoje i nie tylko zresztą Twoje posty białej gorączki to dzisiaj również do Ciebie wyciągam rękę do zgody. Czy ją przyjmiesz zależy od Ciebie- w razie czego proszę na PW.

I jeszcze jedno. niezupełnie o to mi chodziło- bardziej miałem na myśli zmiany w forum (np. utworzenie nowego działu, modyfikacja istniejących, może nowy styl, jakaś nowa modyfikacja, może nowa ranga?) ;)

danio

Post autor: danio »

Mimo, że mało piszę na forum, to obserwuję je od przeszło 2 lat. I wiele się zmieniło. Odeszło wiele osób z autorytetem (chociażby Thomas78). To znak, że potrzebne są zmiany.
W administracji potrzeba więcej osób takich, jak J-31. Podziwiam go za cierpliwość. I tak na prawdę to on jest prawdziwym moderatorem. Zawsze pomoże, powie miłe słówko itp. Nie czuję aby się wywyższał et ceatera.

Zmiany potrzebne są w nas samych, użytkownikach forum. Nie możemy tworzyć sytuacji, gdzie ktoś się kłóci. Nasze wypowiedzi nie powinny zawierać sarkazmu, czy ironii. Nie tędy droga!

I jeszcze jedno. Uważam, że potrzebne jest nam nowe logo oraz grafika. To tyle z mojej strony. Pozdrawiam!

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

To nie była żadna złośliwość. W Twoim przypadku nadanie funkcji moderatora było oczywiste. Przysłużyłeś się dla forum jako Newsman, więc funkcję tą powierzono ci na pewno w dobrej wierze. Poza tym są na tym forum osoby, które próbują sie wykazać wiedzą na dany temat i czesto mają rację, więc proponowałbym usunąć opcję "pomógł" za które dostaje się punkty i stworzyć rangę "np. pomocnika forum", która nadawano by w przypadku osób, które wiele wnoszą na forum z zakresu wiedzy km, jak i wiedzy ogólnej. Tą rangą byli by obsadzeni głównie newsmani, ale zwykli szarzy userzy forum też nieraz wnosza wiele do tematu i myślę, że ranga "pomocnika forum", czy coś w tym stylu byłaby odpowiednim ukoronowaniem ich pracy na tym forum.

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

Sądzę, że powinno się zacząć od tego:

-Obsługo forum: wiem, że czasami jest bardzo ciężko, ale wyzulujcie i nie przejmujcie się aż tak bardzo.
-Użytkownicy: szanujmy się!!! Bez tego do niczego nie dojdziemy! Wolę czytać 1 post/dzień o czymś ciekawym, niż 100 postów/godzinę o niczym. A tak też się zdarza. Toteż bardzo Was proszę - szanujmy się, nie prowadźmy dyskusji typu "Man jest lepszy od Solarisa" bo to nie ma sensu.

Jeśli razem będziemy działać, to dojdziemy bardzo wysoko! Wystarczy się szanować!

Damhan

Post autor: Damhan »

Adrian_ pisze:Poza tym są na tym forum osoby, które próbują sie wykazać wiedzą na dany temat i czesto mają rację, więc proponowałbym usunąć opcję "pomógł" za które dostaje się punkty i stworzyć rangę "np. pomocnika forum", która nadawano by w przypadku osób, które wiele wnoszą na forum z zakresu wiedzy km, jak i wiedzy ogólnej. Tą rangą byli by obsadzeni głównie newsmani, ale zwykli szarzy userzy forum też nieraz wnosza wiele do tematu i myślę, że ranga "pomocnika forum", czy coś w tym stylu byłaby odpowiednim ukoronowaniem ich pracy na tym forum.
Kiedyś była już taka ranga-polegało to na tym, ze ów pomocnik był swego rodzaju moderatorem, który jednakże moderował tylko 2 bądź 3 działy. A w Twoim poście znajdował się również jeden pomysł, który mi również się podoba. A mianowicie trzeba zrobić nowy nabór Newsmanów. ;)

Milenium

Post autor: Milenium »

Mój pomysł: Wyróżniać userów, nowymi rangami : np. Weteran KM, Stały bywalec KMF.
Myślę że dobrze by było jak każdy byłby wyróżniony.

Podi

Post autor: Podi »

Adrian_ pisze:Przede proponowałbym nadawanie funkcji moderatorów/administratorów osobom, które ukończyły 18 lat
Znajdź chłopie tyle osób po 18. na forum, żeby obsadzić wszystkie stanowiska...

Moja rada- Nie usuwać nawet najdebilszych postów, tylko zrobić dział kwiatuszki, wzorem forum vb (mam nadzieje, że nikt sie nie obrazi o zwalenie pomysłu).

I co najważniejsze.
Wyłączyć liczniki postów u każdej osoby na forum!

Peter

Post autor: Peter »

Milenium pisze:Mój pomysł: Wyróżniać userów, nowymi rangami : np. Weteran KM, Stały bywalec KMF.
Myślę że dobrze by było jak każdy byłby wyróżniony.
No nie wiem akurat czy każdy musi być wyróżniony, mimo to pomysł jest warty moim zdaniem zauważenia. Wiecej rang to na pewno jakaś zachęta do tworzenia forum. ;)
Podi pisze:Moja rada- Nie usuwać nawet najdebilszych postów, tylko zrobić dział kwiatuszki, wzorem forum vb (mam nadzieje, że nikt sie nie obrazi o zwalenie pomysłu).
Coś na kształt "kwiatuszków" już ktoś nieoficjalnie wymyślił. Czasami się na to złoszczę, ale jest to w sumie rozweselające. Trzeba pomyśleć nad formą tego "przedsięwzięcia".
Tutaj należy jednak troszkę ostrożnie postępować, bo mogą powstać jakieś niechciane konflikty z tego powodu. Następna rzecz warta zauważenia. Dzięki. :mruga:

t.x

Post autor: t.x »

Kffiatooshki (C) by t.x & Zonaimad - all rights reserved. To tak dla jasności ;).


Ja proponuje, aby administracja wziela sobie porządny urlop od forum, aby nabrała troche więcej obiektywizmu dla swoich działań. Myślę, że moderatorzy daliby sobie radę, a wyszłoby to tylko na korzyść dla forum.


A może by tak zrobić forum od początku? Stare forum zrobić jako archiwum i zrobić kontynuację najciekawszych wątków na km-f 2... Teraz, gdy administracja ma juz duzo wieksze doswiadczenie w prowadzeniu forów niż na starcie myślę, że nowa edycja byłaby dobrym rozwiązaniem, pod warunkiem, że nie popełnialibyście takich samych błędów jak teraz (tj. ogromna sztywność, czy nieudane próby wyluzowania).

Grzesiek

Post autor: Grzesiek »

OK, teraz moja kolej.

- Sądzę, że na forum potrzeba nowego moderatora (od wszystkiego) i jednego od modeli, bo na forum coraz więcej jest spamów itd., a więcej moderatorów to więcej porządku.
- Kwiatuszki
- Kasowanie postów nic nie wnoszących do dyskusji (po co dawać komuś ostrzeżenie za OFF-TOP, skoro można go usunąć, w sumie to też pewnego rodzaju kara) - i tak przy każdym poście OT.
- Kasacja wszystkich "niedzielnych" userów

james206

Post autor: james206 »

No i wreszcie moja kolej :D Podi podał świetną propozycję by wyłączyć liczniki postów. Może zastąpić je na przykład gwiazdkami (lub zostawić sam wskaźnik procentowy) i po dojściu do 100% lub max. liczby gwiazdek dopiero móc uzyskać wyższą rangę. Zapewne pochamowało by to zapał do nabijania sobie postów po przez takie jak "zgadzam się z Tobą XXX'. Myślę też, że powinno się w drodze głosowania na nowo wybrać nowych adminów i moderatorów z 10 rzeczywiście najbardziej aktywnych userów. Jeśli ktoś straci tą rangę, będzie to świadczyło, że może już się wypalił (nie piszę tego ze złośliwością dla kogokolwiek). Dobrze też byłoby zastanowić się nad utworzeniem nowego działu pomysły>>najlepszą jedną nowość wprowadzano by co miesiąc. Wprowadźcie może również ostrzeżenia typu 4/4. Niech każdy podaje jeden najważniejszy dla niego pomysł, bo zrobi się tu niezły śmietnik. Ja jestem za głosowaniem w/s adminów...

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Myślę, że danie ekipie forum urlopu spowodowało by rozbestwienie sie na forum trolli itd. więc lepiej nie posuwać się do tego typu kroków. Ja jestem za głosowaniem w sprawie powołania dodatkowych Newsmanów, albo pomocników forum i jeśli byłaby taka możliwość mógłbym się podjąć którejś z tych funkcji (oczywiście mówię o pomocniku forum, albo o Newsmanach). Mówię tak tylko dlatego, ze od początku chciałem aktywnie uczestniczyć na forum i zrobić dla tego forum coś dobrego ;).

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

Jakub Pindel pisze:z 10 rzeczywiście najbardziej aktywnych userów
Ale to troszkę nie ma sensu. Na moderatora wybierzesz największego spamera?!

t.x

Post autor: t.x »

Adrian_ pisze:...zrobić dla tego forum coś dobrego ;).
Czytając twoje posty nachodzi mnie myśl, że jedyne co możesz zrobić dobrego dla tego forum to go opuścić.

A wybory na moderatorów i administratorów to poroniony pomysł. Z doświadczenia wiem, że przez takie wybory na stanowiskach pojawiają się kompletnie nieodpowiednie osoby... Lud wybierze taki skład, któremu łatwo się na głowe wchodzi, a nie taki, który z forum zrobi porządne miejsce do dyskusji...
- Kwiatuszki
To nie jest dobry pomysł... Jesli administracja go zrealizuje, to udowodni, że nie ma własnych pomysłów na dalsze prowadzenie forum...
Panownie, troche oryginalności!
Ostatnio zmieniony 2006-07-28, 17:19 przez t.x, łącznie zmieniany 1 raz.

Damhan

Post autor: Damhan »

Jakub Pindel pisze:Myślę też, że powinno się w drodze głosowania na nowo wybrać nowych adminów i moderatorów z 10 rzeczywiście najbardziej aktywnych userów.
Absolutnie nie! Wtedy każdy kierowałby się tym kogo lubi, a kogo nie, a nie rzeczywistymi umiejętnościami i wiedzą. Jak na razie to widzę tu sprzeczne opinie: jedni mówią żeby Moderatorzy załagodzili swój ton, a drudzy, żeby go jeszcze zaostrzyli. Myślę, że nie należy przesadzać ani w jedną ani w drugą- uwaga stanowcza, ale miła.
Podi pisze:I co najważniejsze.
Wyłączyć liczniki postów u każdej osoby na forum!
O! To jest wg mnie świetny pomysł. Zobaczymy czy spodoba się administracji. :)

Milenium

Post autor: Milenium »

Damhan pisze:O! To jest wg mnie świetny pomysł. Zobaczymy czy spodoba się administracji. :)
Ehh, tu nie ma co się podobać. Tu trzeba działać, albo ten pomysł realizujemy albo nie.

Podi

Post autor: Podi »

Ehh, tu nie ma co się podobać. Tu trzeba działać, albo ten pomysł realizujemy albo nie.
Nie marudź. Ważne jest, że tzw. "ekipa" czyta, to co proponujemy i wyraża entuzjazm na nasze pomysły.

| Poniżej millenium na mnie narzeka :P
v
Ostatnio zmieniony 2006-07-29, 18:39 przez Podi, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”