Pomysły na forum

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.
Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Było i średnio wypaliło. Teraz jak ktoś to zrobi, to będzie to jakiś dzieciak. Nie ma sensu tego dalej ciągnąć, Panowie.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Jako że jedna z moich propozycji została bez odzewu, ponawiam ją. Przydałoby się doinstalować mod dzięki któremu ostatnie tematy na forum wyświetlane byłyby dodatkowo jako kanał RSS.

W tej chwili jest tak, że na podstawie przeglądanego forum, próbuję wyłapać ciekawostki, które możnaby zamieścić na profilu. Ale że forum jest szerokie tematycznie, więc parę rzeczy może umknąć uwadze. A tak to jakaś część tych tematów mogłaby być bez mojej ingerencji od razu wypromowana na Tablicy na facebooku.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Bardzo fajny pomysł :) Jestem za.

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

Ja to bym wolał przy tematach taki paseczek, gdzie mozna wpisać numer strony i cie przenosi. Bo tak jest to bardzo męczace, jesli np. temat ma 137 stron a ty potrzebujesz cos co jest w przedziale 57-67. Potrafi zirytować.

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

Rumpel pisze:Ja to bym wolał przy tematach taki paseczek, gdzie mozna wpisać numer strony i cie przenosi. Bo tak jest to bardzo męczace, jesli np. temat ma 137 stron a ty potrzebujesz cos co jest w przedziale 57-67. Potrafi zirytować.
Również się pod tym podpisuję, byłoby to baaardzo przydatne :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

wlocek369 pisze:A dodatkowo może by można było stworzyć dodatkowe podforum na temat ogólnej dyskuji na temat komunikacji miejskiej i publicznej nie związany bezpośrdnio z określonym środkiem transportu. a następnie subforum jedno dla komunikacji miejskiej a drugie dla transportu publicznego (PKP,PKS, prywatni) niezależnie od rodzaju pojazdu którym operują.
Już jest ;)

:strzałka: http://www.km-forum.com.pl/viewforum.php?f=20

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

http://www.km-forum.com.pl/viewtopic.ph ... =60#235576

Kędzior, moderowanie forum "twardą ręką" nie polega na pizganiu warnami każdemu na lewo i prawo (bardziej "każdemu według potrzeb", ew, "każdemu według zasług"). Za co Skoda 16T dostał warna?

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Za zaśmiecanie tematu wzajemnymi wyzwiskami. Być może źle uargumentowałem treść ostrzeżenia dla Skody, bo bardziej podchodzi pod 5l, ale fakt jest faktem, że owe posty znacząco obniżyły poziom dyskusji.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

W sumie to sam nie wiem, czy warn się należy. Ale szkoda że temat zamknięty, bo odpowiedziałbym Amalowi na pytanie

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

To była normalna reakcja, Amalio wyraźnie miał zły dzień i używał argumentów "nie bo nie, ponieważ bo nie", skoro nikt z moderatorów nie reagował, to zareagował użytkownik. Na pewno to nie było na warna.

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

KKS pisze:To była normalna reakcja, Amalio wyraźnie miał zły dzień i używał argumentów "nie bo nie, ponieważ bo nie", skoro nikt z moderatorów nie reagował, to zareagował użytkownik. Na pewno to nie było na warna.
Choćbyś miał argumenty żelazne, do Kędziora jak zwykle nic nie dochodzi.

¯eby nie było, że znowu "znacząco obniżam poziom dyskusji" moje pytanie brzmi - co robimy z rangami? Wcześniej padła propozycja "User" dla każdego (poza oczywiście moderatorami oraz administratorami) i wydaje mi się to być niezłym pomysłem.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Skoda 16T pisze:moje pytanie brzmi - co robimy z rangami?
Nic.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

A może tak uaktualnić listę obrazków wyświetlanych przy każdym poście, który wskazuje na przeglądarkę i system operacyjny z którego użytkownik go napisał? Bo w sumie zatrzymał się on na epoce Windows XP i np. zamiast loga Windowsa Vista, czy 7, pokazuje stare logo tej rodziny systemów operacyjnych. Podobnie ma się rzecz z Androidem - zamiast niego jest ikona Linuxa.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

No ale do nas to jest prośba? My możemy męczyć Ciebie po to, żebyś Ty męczył wyżej, pomęcz o to Hannibala :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:My możemy męczyć Ciebie po to, żebyś Ty męczył wyżej, pomęcz o to Hannibala :P
O Hannibalu zapomnij - przynajmniej na razie. Hannibal jest mocno zajęty, pracuje przy Mig-u ;)

Tak więc na razie skrzętnie zapisujemy Wasze propozycje, a potem jak Hannibal już będzie bardziej swobodny - to pewnie coś się wykombinuje. Proszę o cierpliwość ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Hannibal nie jest swobodny od pięciu lat.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Po 20 maja się przewali i coś pokombinujemy, tylko zróbcie listę co dokładniej pasuje zrobić to się będzie jechać po kolei punkty z listy. ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Przede wszystkim zmienić wygląd. Nie znam strony, która od 5 lat wygląda tak samo, możecie mówić potem, że gorzej, ale fakt jest taki, że patrząc 5 lat na to samo miejsce przychodzi znużenie.

No i większość istotnych rzeczy była już na forum wspominana, ja będę naciskał na wprowadzenie punktów "pomógł" dla każdego użytkownika zamiast rang. I integrację z fejsbukiem, na głównej stronie musi się ładnie świecić, że fejsbuk itp., zresztą podczas wyświetlania postów też linki do FB mogłyby być widoczne, np. z boku.

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

KKS pisze:(...) ja będę naciskał na (...) integrację z fejsbukiem, na głównej stronie musi się ładnie świecić, że fejsbuk itp., zresztą podczas wyświetlania postów też linki do FB mogłyby być widoczne, np. z boku.
Panowie! Nie przesadzajmy! Podobne szaleństwo mieliśmy jeszcze niedawno z nk, teraz na topie jest wszechobecny facebook. Sposób na promocję może i dobry, ale nie do tego stopnia, żeby pod postami były odnośniki do tego portalu. Oficjalne konto KMF'u oraz odnośnik do niego na portalu oraz głównej stronie forum powinien wystarczyć. Takie jest moje zdanie.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

A więc spróbujmy wszystko wrzucić do jednego wora:
  • Upgrade forum do wersji phpbb3 (rozwiązałoby to wiele z poniższych problemów),
  • ustawić szerokość strony na 80%, bo na monitorach HD aż bije po oczach pusta przestrzeń po bokach, poprawiłoby to wyświetlanie forum także na mniejszych rozdzielczościach,
  • nowy wygląd strony postulowany przez KKS - ja bym się jednak skłaniał ku niewielkiemu restylingowi z użyciem tej samej kolorystyki, jednak w oparciu o nowy styl forum, np.: Absolution, lub Freestyler,
  • Dostosowanie forum do mobilnych urządzeń, jak komórki, smartfony, czy tablety,
  • pozbycie się tej żółtej i pomarańczowej strzałki (?), czy czego podobnego. Nie wiadomo w sumie dlaczego one są i co mają oznaczać, ale przez nie forum trochę traci na wyglądzie. I tutaj moja sugestia na temat wyglądu strony - przykład z naszego fanpage'a: http://www.facebook.com/km.forum
  • funkcja pomógł dla każdego użytkownika,
  • dodanie kanału RSS forum,
  • większa integracja z facebookiem: nie tylko likebox na stronie portalowej, lecz także ikonka w topie strony, coś jak tutaj: http://transportnews.tk/, ale także do ikona podlinkowana do kanału RSS,
  • Na stronie portalowej dołączone pluginy z facebooka, jak: Rekomendacje, Ostatnia aktywność, któe wyświetlane byłby w blokach, jak obecnie obrazek z pogodą, itd..
  • zachowanie funkcji trójstopniowego ostrzeżenia widocznego dla wszystkich,
  • zachowane wyświetlanie obrazkowe przeglądarki i używanego systemu przez użytkownika, rozszerzone o obrazki innych, także obecnie używanych systemów operacyjnych: tj. iPhone, iPad, Android, Symbian, Windows Mobile, Windows Vista, Windows 7, wkrótce także Windows 8,
  • obrazki "User" dla użytkowników pod nazwą nicka,
  • poprawione działanie edytora postów (obecnie nie działa kolorowanie znaków, ustawianie rozmiaru czcionki; w phpbb3 jest to już naprawione),
  • Poprawa wyświetlania statusu komunikatorów (dla tlenu jest źle ustawione), można też rozwinąć to do adresu profilu do stron społecznościowych, np. profil na nk.pl, czy na facebooku,
  • pole do wpisywania numeru strony na którą chcemy sie udać w temacie,
  • Facebook Like button przy postach,
  • Zachowanie shoutboxu,
  • Facebook social plugins do Galerii
Ostatnio zmieniony 2012-05-01, 15:35 przez Przemek, łącznie zmieniany 5 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”