Wygląd Forum

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.

Czy obecna szata graficzna Forum i Portalu KM-F jest OK?

Tak, obecna szata graficzna jest OK
15
41%
W zasadzie tak - zmieniłbym tylko logo
3
8%
W zasadzie tak - zmieniłbym tylko grafiki (tło, przyciski itp.)
5
14%
Nie. Ogólnie za jasna
1
3%
Nie. Nie podoba mi się kolorystyka
3
8%
Nie, ale nie wiem dlaczego. Wszystko do wymiany
10
27%
 
Liczba głosów: 37

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Wygląd Forum

Post autor: u2w »

Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii w pewnej kwestii. Otóż chodzi o wygląd (szatę graficzną) Forum i Portalu. Jak sądzicie, czy obecna szata jest OK :?: Czy może warto ją zmienić :?: Jeśli tak, to jak w Waszym mniemaniu powinna ona wyglądać :?: Pod uwagę bierzmy zarówno logo jak i pozostałe elementy (tło, wygląd tabel itp.). Do tematu dołączam prostą ankietę ale zapraszam oczywiście do dyskusji i argumentowania swoich opinii :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Moim zdaniem wygląd forum, jeśli chodzi o kolor tabeli itp. to wszystko jest w porzadku. Jeśli zaś chodzi o kolor tła to proponowałbym zmienić tło na nieco żywszy i radośniejszy kolor. Oprócz tego banner strony jest niekompletny, tzn. na forum oprócz autobusów, tramwajów i kolei powstają też tematy o trolejbusach, wiec dobrze by było dodać do banneru jakiś obrazek przedstawiaqjący trolejbus tak, by ujęte w nim były wszystkie środki transportu omawiane na forum. Oprócz zmiany tła proponowałbym usunąć ze strony rzeczy, które wg. innych użytkowników są najmniej potrzebne, a zajmują niepotrzebnie miejsce. Tak wygląda mój pogląd na ewentualne zmiany na forum.

ppln

Post autor: ppln »

A ten MB405NE to niby co jest?

NEO_DAB

Post autor: NEO_DAB »

Ja mam tylko jedno pytanie czy po ewentualnej zmianie wyglądu strony, zdjęcia dodane już przez użtykowników zostaną czy też ulegną usunięciu jak przy poprzedniej zmianie wyglądu... ? :?:

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

NEO_DAB pisze:zdjęcia dodane już przez użtykowników zostaną czy też ulegną usunięciu jak przy poprzedniej zmianie wyglądu
Zdjęcia zostały utracone nie podczas zmiany wyglądu a przy tworzeniu Galerii w miejsce Albumu. Jedno z drugim ma niewiele wspólnego.

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Na forum najważniejszy jest poziom merytoryczny, a nie "szata graficzna".

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

Ja zagłosowałem na ostatnią pozycję. Dlaczego? Tu na forum co niektóre rzeczy się postarzały, są nudne, itp. Czyli wszystko do wymiany. ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Czy ja wiem… forum ogólnie ładne jest, logo bym wymienił (tylko na co? W sumie, też się z nim zżyłem), układ przycisków bym lekko zmienił (Regulamin, Szukaj, Statystyki i IRC na górę do tej niebieskiej belki), i to chyba wszystko. Nie ma co poprawiać dobrego ;-)
Wilchelm pisze:Na forum najważniejszy jest poziom merytoryczny, a nie "szata graficzna".
Poziom merytoryczny u nas siada, to chociaż coś miejmy dobre… :D

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Wilchelm pisze:Na forum najważniejszy jest poziom merytoryczny, a nie "szata graficzna".
Tak, ale mimo to jedno nie wyklucza drugiego...

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Moim zdaniem powinno być kilka stylów i użytkownik powinien mieć wybór w sród nich :].
Ostatnio zmieniony 2006-09-25, 15:03 przez rupak9, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

rupak9 pisze:Moim zdaniem powinno być kilka stylów i użytkowników powinien mieć wybór w sród nich :].
Popieram, na niektórych forach to działa i każdy dostosuje sobie forum do swoich potrzeb.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

można usunąć
Ostatnio zmieniony 2006-09-25, 15:35 przez pmaster, łącznie zmieniany 1 raz.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

plocmaster pisze:rupak9 napisał/a:
Moim zdaniem powinno być kilka styli i użytkowników
Przecież użytkowników jest nawet więcej niż kilku :chytry:
Tak to jest jak się pisze kilka postów na różnych forach ;).
Poprawiłem post, więc przeczytaj tamten post dalej ;).

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

rupak9 pisze:Moim zdaniem powinno być kilka stylów i użytkownik powinien mieć wybór w sród nich .
Kilka styli szaty graficznej (bo o to ci chyba chodzi) to zły pomysł. Po pewnym czasie znów powróci wybrzydanie, ze nie ma tego i tamtego. Moim zdaniem powinno opracować się jedną szatę graficznę, ale taką, by była lepsza od obecnej i w pełni zaspokajała zapotrzebowanie niektórych użytkowników. Przede wszystkim szata graficzna powinna mieć nieco jaśniejszy kolor ze względu na to, by była bardziej przejrzysta (fakt, teraz też jest, ale szary z niebieskim to niezbyt dobre zestawienie).

Mercury

Post autor: Mercury »

Przede wszystkim szata graficzna powinna mieć nieco jaśniejszy kolor
Adrian, sorry, ale dla mnie teraz juz jest za jasno...

Peter

Post autor: Peter »

Jeżeli chodzi o szatę to jest do przyjęcia, ale można ewentualnie pokusić się o zmianę koloru i wybrać nowy poprzez głosowanie w nowej ankiecie, jeżeli jednak userzy w tej ankiecie postanowią zmienić barwy :strzałka: pkt. "Nie podoba mi się kolorystyka". Na razie jak widzę się na to nie zanosi i dobrze, bo odcienie szarości nie są typowo krakowskie, poznańskie, warszawskie... Musi być jakiś kompromis. ;)

Można pomyśleć nad logo i dać jakąś stopiątkę zamiast NGT6 lub gdzieś obok, żeby nie było monotematycznie. Trolejbus może zostać gdyński (są tylko 3 sieci a tam jest największa, więc nie ma się o co szarpać) i zmieniłbym "kibel" na tą powiedzmy ogólnopolską modernizację. Jak to będzie, to można się dalej zastanawiać nad tłem logo, barwą itp. :mruga:

To na razie tyle. Może mi jeszcze coś do głowy wpadnie. :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Peter pisze:Można pomyśleć nad logo i dać jakąś stopiątkę zamiast NGT6 lub gdzieś obok, żeby nie było monotematycznie.
Czy ja tam wiem… Teoretycznie wolałbym patrzeć na bombkę niż Konstala, ale 105-tek jest więcej.
Peter pisze:zmieniłbym "kibel" na tą powiedzmy ogólnopolską modernizację.
O — tą z ZNTK MM.
¯eby tylko nie spowodowała kłopotów z układem wydalniczym niektórych ;-)

Mercury

Post autor: Mercury »

A co byście powiedzieli na logo "historyczne"? Czyli np. Jelcz PR110 w barwach Warszawskich, stary powojenny tramwaj (sorry, ale nie znam się na takich starych modelach), parowóz (w ramach pociągu) i trolejbus ze Słupska, najlepiej Ziutek (Słupszczanin walczy o swoje :D ). Co wy na to?
Ostatnio zmieniony 2006-09-27, 21:22 przez Mercury, łącznie zmieniany 1 raz.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Mercury pisze:A co byście powiedzieli na logo "historyczne"? Czyli np. Jelcz PR110 w barwach Warszawskich, stary powojenny tramwaj (sorry, ale nie znam się na takich starych modelach), parowóz (w ramach pociągu) i trolejbus ze Słupska, najlepiej Ziutek (Słupszczanin walczy o swoje ). Co wy na to?
Jestem za, ale pod warunkiem, że do tego grona dołączył by jakiś Ogórek, tudzież San :D. Ale tak prawdę mówiąc to świetny pomysł. Można by np. zrobić jeszcze jedno głosowanie na temat nowego loga forum. Wtedy można by sie wypowiedzieć na temat historycznego wyglądu loga, jak i nowoczesnego i wówczas można by wybrac 2 najciekawsze propozycje ;).
Peter pisze:Można pomyśleć nad logo i dać jakąś stopiątkę
Stopiątka to zbyt oklepany wagon i w dodatku w internecie jest dużo zdjęć tego typu wagonu, więc może lepiej podarujmy sobie tą stopiątkę :mruga:

Mercury

Post autor: Mercury »

Ja bym zrobił i historycznie i nowoczesne.

Historyczne:

Jelcz 272 Mex
Jelcz PR110U
Ziu 9B
jakiś parowóz i stary powojenny tramwaj

Nowoczesne:

Ikarus 280
Solaris Trollino 12 AC
reszta może zostać.

To tylko propozycja, moim zdaniem ładnie by to wyglądało.


PS: Ładne fotki PR110 i Ziu9B jestem w stanie załatwić (ewentualnie jeszcze PR110E).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”