Wracamy do żywych.

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.
Hannibal

Wracamy do żywych.

Post autor: Hannibal »

Witamy wszystkich ponownie na forum.
Tak jak informowaliśmy razem z @u2w w naszych opisach na gg forum zostało zaatakowane hackerską metodą - phishingiem. Niestety, wina częściowo leży po naszej stronie - skrypt galerii oraz encyklopedii KM był od wielu miesięcy nieaktualizowany. Ktoś wykorzystał ten błąd no i stało się - po ataku serwis został zablokowany przez adminów servera. Na szczęście wszystkie pliki, bazy danych ocalały. Owa sytuacja nie powinna się już powtórzyć, galeria została zaopatrzona w niezbędne poprawki a ency zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią została definitywnie zlikwidowana. W galerii mogą występować jakieś błędy związane ze stylem etc - jeśli ktoś coś zauważy proszę o cynk na pw.
Ostatnio zmieniony 2007-03-03, 21:29 przez Hannibal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Przerwa w działaniu KM-Forum

Post autor: u2w »

[center]Wracamy jak Feniks z popiołów :) [/center]

Po kolejnej przerwie - tym razem dłuższej WRACAMY. Mamy nadzieję, że tym razem skończyły się nasze kłopoty. Tak jak poprzednio wynikła ona przez blokowanie nam konta przez providera (webd.pl) spowodowanym tzw. phishingiem. Niestety zablokować łatwo, odblokować dużo trudniej - o wsparciu technicznym nie będe tu wspominał, bo szkoda słów :(
W związku z tym wraz z kol. Hannibalem podjęliśmy szybką - i mam nadzieję, że słuszną decyzję o zmianie serwera.
Drugą przyczyną - już na nowym serwerze były kłopoty z bazą danych - po prostu (prawdopodobnie z powodu innego oprogramowania webda) nie było możliwości wgrania jej bezpośrednio na serwer. Trzeba było poprawiać "na piechotę" kodowanie :retard:

Przy okazji, w czasie oczekiwania na aktywację przygotowaliśmy nowy wygląd Forum - mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu...

Tak więc: nowy serwer, nowy styl - oby był to początek nowego etapu w życiu Forum i Waszym - drodzy Użytkownicy :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

To bardzo dobra nowina. Oprócz nowego loga zauważyłem także, iż pojawiły się nowe, nieco większe emotikony. Jeśli zaś chodzi o nowy styl to nie wiem, jak wg. innych, ale wg. mnie jest świetny. A zatem pozostaje już tylko życzyć jak najmniej awarii na nowym serwerze :).

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Hura nareszcie działa forum o i zauważyłem ,że się troche zmieniło. :brawo:
Ostatnio zmieniony 2006-12-10, 21:10 przez Razor 688, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Wolałem poprzedni wygląd forum… Ale obecny jest taki sezonowy, i i tak trzeba go będzie zmienić ;) Natomiast poprzednie emoty były zdecydowanie lepsze, obecne są takie infantylne.
Ale grunt, że wróciliście :P

Egon

Post autor: Egon »

A kiedy uruchomicie galerię?

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Egon pisze:A kiedy uruchomicie galerię?
Najprawdopodobniej za kilka dni. Galeria aktualnie znajduję się na warsztacie - integracja z nowym stylem forum. I żeby nie zostać źle zrozumianym - samą Galerię zainstalujemy jak najszybciej będzie można, natomiast styl będzie później ;)

Plocmastrze, wygląd forum jest obecnie przystosowany do zbliżających się Świąt ale to są tylko detale...

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Czy sprawdzanie pisowni będzie dostępne, jeśli tak to kiedy :?: (bo uciążliwe jest kopiowanie postów do edytora tekstowego, aby sprawdzić pisownie)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

irisbus pisze:Czy sprawdzanie pisowni będzie dostępne, jeśli tak to kiedy :?:
Fakt, mea culpa. Na jutro będzie zrobione.

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Nareszcie jesteście! Już się za Wami stęskniłam! Świetnie ten styl zimowy wygląda i logo, ale emotki też mi się nie podobają... może dlatego, że przyzwyczaiłam się do tych poprzednich ;)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Do ogółu: Emoty zostały zmienione. Pasuje ? ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hurrraaa... KM-F znów działa :!:

Super wygląd. Ogromne gratulacje dla obu kolegów adminów - mnóstwo pracy w to Włożyliście... :P

PS. Znalazłem nowy emotikon :strzałka: :spam: ... sprzyda się :mruga:

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Z tego, co zauważyłem już się przydał :mruga:

Matthai

Post autor: Matthai »

Witam. :) Również cieszę się z powrotu Forum. Wyjątkowo długa to była przerwa i oby ostatnia taka. Już pisząc tego posta zauważyłem nowość w postaci podkreślania dziwacznych wyrazów. Kapitalne. Nowy, świąteczny, styl i emoty jak najbardziej trafione i potrzebne. Mam nadzieję, że to nowy początek KMF. :D

PS. Kapitalna emotka: :ban: :rotfl:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Matthai pisze:PS. Kapitalna emotka:
A tą emotkę zostawiamy już Adminom :devil:

[ Dodano: 2006-12-11, 13:19 ]
Ach... Bym zapomniał. Mam do kolegów Adminów poważne pytanie natury technicznej :mruga:

... Jak przenieść ten śnieg z pulpitu forum na mój trawnik ? Próbowałem już Ctrl+C i Ctrl+V i nie udało się :retard:

[ Komentarz dodany przez: u2w: 2006-12-11, 14:18 ]
Istnieją trzy metody:
1. Postawić serwer na trawniku i wgrać odpowiednie oprogramowanie;
2. Namówić towarzystwo z Wiejskiej, żeby wprowadzili opady śniegu odpowiednią ustawą;
3. Znaleźć najbliższego Indianina i spytac się go czy istnieje taniec zaklinający śnieg :D

Adam 4044

Odp

Post autor: Adam 4044 »

Tak samo cieszy mnie to ,że powróciliscie na ekrany komputerów.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Hannibal pisze:Do ogółu: Emoty zostały zmienione. Pasuje ? ;)
Teraz jest optymalnie :)

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Mam jedno pytanie do administracji dlaczego nie ma takiej opcji, jaka była przed awarią że mnie zapamiętuje przy logowaniu ostatnio jak weszłem to musiałem wpisać hasło i teraz też tak było.Trochę mnie to denerwuje.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Automatyczne logowanie cały czas działa i ma się dobrze :)
Wchodzisz na www.km-forum.com.pl/login.php , tradycyjnie - wpisujesz login, hasło i zaznaczasz opcję: Zaloguj mnie automatycznie i wsio - działa ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

To akurat działa nie gorzej niż przedtem, ale dzisiaj zauważyłem, że otwierając nowe strony forum (myślę, że to nie wymaga wyjaśnień) nic się nie ładuje — po prostu jest pusta zakładka i nic poza tym. (FF)
Ale to może być wada mojego połączenia internetowego — mimo wszystko, sprawdźcie to. ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”