30 znaków

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

30 znaków

Post autor: pmaster »

Czemu wprowadzono minimalną ilość znaków w każdym poście? Wątpię, czy wszystkie posty poniżej 30 znaków nic nie wnoszą, a czasem naprawdę trudno napisać coś wartościowego przez ten limit…

mil

Post autor: mil »

słuchaj 30 znaków to nie tak znowu dużo. W tym pierwszym zdaniu jest ponad 40. A wiadomości typu: "ciekawe", które sam jeszcze niedawno pisałem, nie są potrzebne :D

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Kol. mil w zasadzie odpowiedział. Po prostu chodzi o uniknięcie postów typu: "Dzięki", "Nie", "Gratulacje, fajny model". IMO 30 znaków, to też jeszcze za mało - jak sama nazwa wskazuje, fora są dyskusyjne a krótkie posty mające na celu tylko podziękowanie czy często wręcz nabicie punktu, nie mają z tą ideą nic wspólnego a są jedynie jakimś przebąkiwaniem i naprawdę nic nie wnoszą.
Ostatnio zmieniony 2007-01-03, 18:51 przez u2w, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

mil pisze:A wiadomości typu: "ciekawe", które sam jeszcze niedawno pisałem, nie są potrzebne :D
Nie mam na myśli wiadomości typu „ciekawe”.
Przykład: w tym temacie chciałem napisać „A czemu nie SU18 CNG?” I co? I się nie da.

[ Dodano: Sro 03 Sty, 07 18:02 ]
Poza tym, przebąkiwanie można kasować, a recydywistów w różny sposób represjonować (np. warny)

mil

Post autor: mil »

plocmaster pisze:(np. warny)
No tak, ale tak jest chyba lepiej i dla nas i dla Adminów (mniej roboty).

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Tu bym się chciał zgodzić z kolegą plocmasterem. Można napisać wnoszący coś post zawierający 1 słowo, ludzi, którzy piszą posty w stylu "ciekawe" można upominać, zapewne dotrze to do nich i takich postów już nie będą pisać.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

KKS pisze:... ludzi, którzy piszą posty w stylu "ciekawe" można upominać, zapewne dotrze to do nich i takich postów już nie będą pisać.
Teoretycznie tak. Jednak praktyka wskazuje na coś innego. Przekonasz się (choć mam nadzieję, że nie :P ) zapewne o tym niedługo gdy z "urlopu" powróci pewna osoba.
Niestety, jak zapewne się domyślasz na forum istnieje pewna hierarchia czyli oprócz adminów są również moderatorzy - znów teoretycznie; praktycznie pilnowanie całego forum, czytanie wszystkich postów i to ze zrozumieniem przez dwie-trzy osoby jest dość trudne i po prostu staramy się - przynajmniej w jakimś stopniu - zabezpieczyć. Inną sprawą jest występujący zwyczaj odpowiadania w sposób zdawkowy, skrótowo. Ja akurat osobiście należę do grupy userów nieco starszych wiekiem, których uczono stosować pełne zdania, czy udzielać wyczerpujących odpowiedzi. Tym samym jestem zwolennikiem takiego właśnie sposobu ekspresji.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

u2w pisze:Ja akurat osobiście należę do grupy userów nieco starszych wiekiem, których uczono stosować pełne zdania, czy udzielać wyczerpujących odpowiedzi. Tym samym jestem zwolennikiem takiego właśnie sposobu ekspresji.
Tu mnie chyba przekonałeś - może i spore znaczenie na to, że mam pretensje o to ograniczenie, ma fakt, iż należę do "pokolenia, które nie umie się wysłowić" :D :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wg. mnie idea "30 znaków" jest naprawdę świetnym pomysłem. Już od pewnego czasu ździebko martwią mnie niektórzy userzy, którzy wiedzą naprawdę sporo. Nic wielkiego się nie stanie jeśli podzielą się swoją wiedzą. Przecież po to jest forum ;)

I kiedy zadaję jakieś pytanie, coś mnie szczególnie interesuje, chciałbym się czegoś dowiedzieć, liczę na szczegółową odpowiedź. Daję im szansę na napisanie przynajmniej jednego pełnego zdania. A tymczasem Oni zazwyczaj odpowiadają tylko: "tak", "nie" "być może"... i to jest cały post. Dla mnie, czasami, to stanowczo za mało. :retard:

Tak więc, dla mnie osobiście, pomysł z ograniczeniem do minimów 30 znaków, jest jak najbardziej przekonujący. ;)

:strzałka: A zatem Panie i Panowie... Piszcie nieco więcej :P... oczywiście na temat i do rzeczy :mruga:

mil

Post autor: mil »

Ja mam taką propozycje, nie wiem na ile jest ona możliwa do zrealizowania, ale chodzi mi o to aby te 30 znaków obejmowało także linki do stron. Sam link (nawet do zdjęcia) wnosi dużo. patrz temat Misz-masze, czyli operacje genetyczne

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Pomysł dobry lecz czasem rzeczywiście 1 słowo może być bardzo ważne.
Proponuję drobną zmianę, jako minimalną ilość znaków powinno wprowadzić 20 znaków, nie 30.

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Ja w ogóle proponuje to zdjąć.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

A czy na nowym forum istnieje w ogóle taki limit? Bo ja go jakoś nie zauważyłem...

[ Dodano: 09 Mar 2007 21:56 ]
Ja w ogóle proponuje to zdjąć.
Mam chyba rację. To jest 29 znaków :D

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Limiter znaków nie został zainstalowany ponownie. Wynika to z jego dość sporego niedopracowania.
7370 pisze:Ja w ogóle proponuje to zdjąć.
Forum po przeinstalowaniu działa szybciej - niektórzy użytkownicy widać nie :confused:

Temat nieaktualny, więc zamykam.

Zablokowany

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”