300 postów

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.
Wilchelm

300 postów

Post autor: Wilchelm »

Mam proźbę. Zlikwidujcie ten śmieszny limit 300 nieprzeczytanych postów bo wchodzenie na forum rozpoczynam od informacji ile to mi mam nieprzeczytanych postów i z ilu dni. Ani to śmieszne ani zabawne, a ja tracę tylko czas.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, powodem wprowadzenia limitu nieprzeczytanych postów (oraz kilku innych, mniej zauważalnych ograniczeń) jest serwer a dokładnie konfiguracja MySQL. Zapewne zauważalne jest okresowe występowanie niewyświetlania stron lub komunikatów typu "za dużo zapytań", "za dużo połączonych użytkowników" itp. To są właśnie objawy obciążenia bazy danych. Po ostatnich incydentach "wpychania się" na nasze konto jakichś śmieci i kilkudniowe blokowania go przez administrację hostingu webd.pl przenieśliśmy się na nowy serwer - wg opinii znakomity. Fakt, transfery są niezłe, stabilność również ale jesli chodzi o obsługę for - niestety tylko fora z tzw. "czystą" instalacją. Zastanawiamy się mocno obecnie nad kolejną zmianą serwera ale nie chcę jednocześnie aby powtórzyły się ponownie kłopoty jakie występowały dotychczas i występują obecnie (m.in. przerwa w działaniu, kodowanie i takie tam).
Jeśli Ci (i innym oczywiście również) przeszkadzają tego typu ograniczenia mogę dać dwie rady - czytać częściej forum (nie jest to ironia) i/lub uzbroić się w cierpliwość.

JaBaal
Posty: 84
Rejestracja: 2006-12-23, 17:54
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: JaBaal »

Ja ten problem rozwiązałem (częściowo) w ten sposób, że użyłem zaznaczenia 'ignoruj' dla wątków w podforach niezbyt (przy całym szacunku dla Użytkowników) mnie pasjonujących, jak np. 'Modele', Hyde Park' itp. 'Przesypywanie się' nieprzeczytanych postów zdarza mi się nadal, ale w odczuwalny sposób rzadziej.

Monter

Post autor: Monter »

A czy istnieje możliwość dodania w większej ilości miejsc opcje "oznacz jako przeczytane"? <b>napewno</b> usprawni to obsługę forum.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Przecież opcja "Oznacz jako przeczytane" istnieje i obsługuje wszystkie kategorie forum. Jeden odnośnik do tego spokojnie wystarczy.

Dostępna jest tutaj:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 7691c.html

Monter

Post autor: Monter »

Nieprzeczę że opcja ta istniała - natomiast nie ze wszystkich poziomów była dostępna. O ile pamiętam dostępna była tylko dla poszczególnych forów (forum?), natomiast nie było jej dla pod-forów (pod-forum?) oraz globalnie dla całości. Teraz zauważyłem że pojawiła się ta opcja dla całości - tak więc teraz jest OK.

mil

Post autor: mil »

Mi tam to ograniczenie w ogóle nie przeszkadza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”