Przejście KMF na 'czyste' phpBB2 - uwagi i problemy

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Kolejny postulat — czasem jak coś przeczytam, dalej jest nieprzeczytane

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

plocmaster pisze:Kolejny postulat — czasem jak coś przeczytam, dalej jest nieprzeczytane
Dla mnie to była największa wada "tamtego" forum :P

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

plocmaster pisze:Cytat:
O takiej opcji raczej można zapomnieć...
Czemuż?
Bo chyba nie ma czegoś takiego (przynajmniej nie znaleźliśmy). Jest tylko przenoszenie do najnowszego a nie do pierwszego nieprzeczytanego posta.
Grzesiek pisze:Jeszcze raz zapytam, bo chyba moje pytanie nie zostało zauważone: czemu nie ma już newsów?
Cóź, jeśli jednego J-31 przypadają 4 newsy a na czterech Newsmanów jeden...
plocmaster pisze:Kolejny postulat — czasem jak coś przeczytam, dalej jest nieprzeczytane
A jako nieprzeczytany jest oznaczony post czy temat :?: Bo jeśli post, to się z tym nie spotkałem. Jeśli temat, to może oznaczać, że na poprzedniej podstronie tematu jest jeszcze nieprzeczytany post.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

plocmaster pisze:Poza tym, czasem pokazuje to co trzeba.
Jakieś 2h temu znalazłem i wgrałem odp moda - przenoszącego do pierwszego nieczytanego postu w temacie. Testowałem i działa :)
ppln pisze:-Co mnie obchodzi, że jakiś user m$ie ma zainstalowany .NET Framework?
Wywaliłem już to. Faktycznie było to zbędne. ;)

ppln

Post autor: ppln »

Powracając do tego screena to może dam drugiego. Przeglądarka ta sama, Adblock włączony

[img=http://img503.imageshack.us/img503/2558 ... gm1.th.png]

Grzesiek

Post autor: Grzesiek »

u2w pisze:Cóź, jeśli jednego J-31 przypadają 4 newsy a na czterech Newsmanów jeden...
Hmmm, polemizowałbym. Z tego co pamiętam większość newsów J-31 pisał w godzinach, hmmm, rannych, kiedy to prawie wszyscy wszyscy z naszej (już) ex-grupy byli na przykład w szkole. Czyli praktycznie nie było możliwości pisania. A poza tym wiele tych interesujących newsów było już wcześniej podawanych, tylko że w zwykłych tematach. I nieraz tak miałem, że chciałem napisać newsa, a tu lipa, bo news już jest, z tą różnicą, że nie na stronie głównej...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

u2w pisze:A jako nieprzeczytany jest oznaczony post czy temat Bo jeśli post, to się z tym nie spotkałem. Jeśli temat, to może oznaczać, że na poprzedniej podstronie tematu jest jeszcze nieprzeczytany post.
Doobra, na razie wszystko działa dobrze.
Hannibal pisze:Wywaliłem już to. Faktycznie było to zbędne.
Wywalić całe te pokazywanie kto czego używa, przydatne jest słabo a parę bajtów bandwithu się zaoszczędzi ;)
u2w pisze:Cóź, jeśli jednego J-31 przypadają 4 newsy a na czterech Newsmanów jeden...
To przynajmniej ten portal wyłączcie, żeby to nie wyglądało jak 1/2 odbytu zza krzaka.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Grzesiek pisze:u2w napisał:
Cóź, jeśli jednego J-31 przypadają 4 newsy a na czterech Newsmanów jeden...
Hmmm, polemizowałbym. Z tego co pamiętam większość newsów J-31 pisał w godzinach, hmmm, rannych, kiedy to prawie wszyscy wszyscy z naszej (już) ex-grupy byli na przykład w szkole. Czyli praktycznie nie było możliwości pisania. A poza tym wiele tych interesujących newsów było już wcześniej podawanych, tylko że w zwykłych tematach. I nieraz tak miałem, że chciałem napisać newsa, a tu lipa, bo news już jest, z tą różnicą, że nie na stronie głównej...
Według mnie chodzi tylko o to, że dział newsy wyglądał jak dział newsy z Warszawy - co drugi news był właśnie ze Stolicy. Reszta pisała na forum, w normalnych proporcjach...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

U2w pisze:Cóź, jeśli jednego J-31 przypadają 4 newsy a na czterech Newsmanów jeden...
KKS pisze:Według mnie chodzi tylko o to, że dział newsy wyglądał jak dział newsy z Warszawy - co drugi news był właśnie ze Stolicy. Reszta pisała na forum, w normalnych proporcjach...
Panowie, po prostu nie za bardzo chciało Wam się pisać newsów ze swoich miast. Ja, jak tylko znalazałem coś ciekawego związanego z komunikacją, to po prostu pisałem o tym.

Po za tym większość newsmanów - z całym szacunkiem - ale "szła na łatwiznę". Tzn Ctrl+C :strzałka: Ctrl+V.

Oczywiście zdarzały się sporadyczne wyjątki, odbiegające od reguły. ;)

Nie mniej jednak ostatnimi czasy newsy nam jakoś "zasnęły", aby nam całkowicie nie "zasnęły" pozwoliłem sobie dodać kilka newsów mając nadzieję, że to pobudzi pozostałych kolegów newsmanów, oczywiście z pozostałych miast. :mruga:
Grzesiek pisze:Z tego co pamiętam większość newsów J-31 pisał w godzinach, hmmm, rannych, kiedy to prawie wszyscy wszyscy z naszej (już) ex-grupy byli na przykład w szkole. Czyli praktycznie nie było możliwości pisania.
Nie większość, a wszystkie, bo tak się akurat składa, że ja "urzęduję" od rana do po południa. Po południu zazwyczaj hulam po mieście niczym wiatr :retard:

S_S
Posty: 236
Rejestracja: 2005-11-30, 18:16

Post autor: S_S »

Jak tak przeglądam forum, to brakuje mi jednej opcji, która występowała tu przedtem. A mianowicie chodzi mi o automatyczne pokazanie pierwszego nowego postu po kliknięciu na temat. Opcja taka występowała tu przedtem i nie musiałem się zastanawiać czy ostatni post z danego tematu był na 7 czy 8 stronie. Jedynie klikam na temat, a strona i odpowiedź są automatycznie pokazywane.
Czy uważacie że taka opcja ma nadal rację bytu, czy to już może zbyt wielki luksus jak na to forum ? No i czy w ogóle jest możliwość włączenia czegoś takiego w tej wersji phpBB.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Jest przecież coś takiego, kiedyś nie było, ale teraz już działa.
Tak swoją drogą, jak już newsy nie wrócą, to możeby tak wyłączyć ten portal, i od razu przekierowywać ludzi do forum? Teraz to jest nienajlepiej rozwiązane…

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

S_S pisze:chodzi mi o automatyczne pokazanie pierwszego nowego postu po kliknięciu na temat
Chodzi Ci zapewne o dymek po najechaniu na temat. Po kliknięciu zostajesz przeniesiony właśnie do pierwszego nieprzeczytanego postu. Mod tak działający został zainstalowany na wniosek kol. plocmastera.

Poza tym:
Hannibal pisze:Widzę, że większość osób nie rozumie, że NIE KORZYSTAMY już z phpBB by Przemo, gdzie było xxx modów, które zamułały strasznie server.. Teraz jedziemy na zwykłym phpBB z niezbędnymi, własnoręcznie dogranymi modyfikacjami. Zapewne wszyscy zauważyli, że forum chodzi turbo szybko? Chyba nie trudno się domyślić czemu tak się dzieje?

ppln

Post autor: ppln »

Gwoli ścisłości - to forum może wyglądać identycznie jak phpBB by Przemo, ale trzeba dograć nieco modów (najlepsza instalacja modów jest IMHO w skrypcie SMF - wybieramy mod ze strony producenta i samo się pobiera i instaluje)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

I wtedy się stanie w 100% Przemem, tak samo wolno chodzącym :/

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

MKM Shadow pisze:dlaczego na forum nie działa scrollowanie ?
Przewijanie tekstu dodane.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

u2w pisze:Przewijanie tekstu dodane.
Dzięki ;) a obrazki w podpisie kiedy będzie można dawać ?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Dzięki a obrazki w podpisie kiedy będzie można dawać ?
Daj sobie obrazek z zewnętrznego serwera. Odciążysz KMF.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

MKM Shadow pisze:obrazki w podpisie kiedy będzie można dawać
Mam nadzieję, że będzie, cały czas nad tym pracujemy. Problem w tym, że dla phpBB nie ma takiej opcji. Nawet na oficjalnym supporcie padło stwierdzenie - nie ma. Przemo miało taką możliwość ale widocznie był to własny wynalazek. Na razie rzeczywiście można skorzystać z rady plocmastera - czyli tak, jak mam np. ja :)

ppln

Post autor: ppln »

Lepiej zamiast obrazków w podpisie, które obciążają serwis dajcie widok kategorii jako drzewo i podgląd ostatniego tematu (przy nazwie kategorii). Czy to też "ficzer" by Przemo?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

u2w pisze:Na razie rzeczywiście można skorzystać z rady plocmastera - czyli tak, jak mam np. ja
A koniecznie muszą być te obrazki? Jednak trochę łącza one zeżrą. Jak ktoś musi, to niech marnuje transfer zewnętrznych serwerów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”