Co tak właściwie jest nie tak z silnikiem forum?

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.
Mibars

Co tak właściwie jest nie tak z silnikiem forum?

Post autor: Mibars »

Tak mnie to nurtuje od momentu mojej rejestracji na tym forum...

Wiem, że nim jeszcze się tutaj pojawiłem, to forum przeszło "na czyste PHPbb"... Ale nie powiem, by od strony technicznej forum funkcjonowało bez zarzutu...

Po pierwsze zdarza się, ze napisany post wychodzi poza ramkę przeznaczoną na forum - tzn tak, jakby post został napisany zupełnie pod forum... Błąd dość rzadki, ale miałem tak już z 2-3 razy...

Po drugie cytowanie - mi się jeszcze (chyba) to nie zdarzyło, ale już kilka razy widziałem posty z prośbą o poprawę cytowania, bo "ja tego nie napisałem, tylko Xyz"

Po trzecie - czasem przy wysyłaniu wiadomości wyświetla się jakiś błąd (coś z formularzem) i post się nie wysyła...

Po czwarte - właśnie spróbowałem napisać post, gdy byłem niezalogowany - poprosił o login i hasło (podałem w okienku, nie na górze strony), a następnie przeniósł mnie do czystego formularza... Na szczęście post odzyskałem dzięki Operze z jej inteligentnym przyciskiem "wstecz"...

Po piąte - co chwile jestem wylogowywany! Zaznaczenie poza aby być zawsze zalogowanym nie pomaga

Po szóste - "too many users" - Dziwne, że ten komunikat pojawia się tylko tutaj i z raz widziałem go na Wawkomie

Po siódme - Forum pod koniec miesiąca przekracza limity przepustowości łącza - ale to chyba wina Galerii

Po ósme - "portal" - Co to właściwie jest? Przedruki ze wszystkich tematów z forum podane w formie pseudonewsów? Polecam zobaczyć http://www.honda-crx.info/forum/portal.php <-- rozwiązanie podobne, ale o ile sprawniej działa

Większość tych problemów jest związana z tym, że coś jest nie tak z forum od strony technicznej... A ponoć to jest czyste phpbb2... Więc o co chodzi?

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Mibars pisze:PHPbb
Co to jest :?:

Mibars pisze:Po pierwsze zdarza się, ze napisany post wychodzi poza ramkę przeznaczoną na forum - tzn tak, jakby post został napisany zupełnie pod forum... Błąd dość rzadki, ale miałem tak już z 2-3 razy...
Mi się to cały czas zdarza, radzę wejść w "edytuj" (nic nie edytować) i zapisać zmiany :D

Mibars

Post autor: Mibars »

sm48 pisze:Mibars napisał:
PHPbb


Co to jest

To jest nazwa silnika forum napisana z podwójnym błędem - odwrotnie duże litery i zjadłem "2" :)

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Mibars pisze:Większość tych problemów jest związana z tym, że coś jest nie tak z forum od strony technicznej... A ponoć to jest czyste phpbb2... Więc o co chodzi?
Nic nie jest doskonałe :retard:

Mibars pisze:Po pierwsze zdarza się, ze napisany post wychodzi poza ramkę przeznaczoną na forum - tzn tak, jakby post został napisany zupełnie pod forum... Błąd dość rzadki, ale miałem tak już z 2-3 razy...
Występuje to głównie wtedy, kiedy user wysyła post, a nikt nie odpowiedział na jego poprzedni, słowem w przypadku nagromadzenia się kilku postów tego samego usera.
Porównaj temat znajdujący się w dziale "Kolej i Metro": >Wąskotorówki: Odbudowa Wrocławskiej KD< ;)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Po...proszę łatwiejszy zestaw pytań :D A tak na serio...
Mibars pisze:Po pierwsze...
Błąd skryptu lub SpiderFriendly - było omawiane. Zdarza się zwłaszcza przy dopisywaniu się do postu.
Mibars pisze:Po drugie...
Mnie również się to nie zdarzyło - nigdy. A co robią użytkownicy, że tak im wychodzi - nie mam pojęcia.
Mibars pisze:Po trzecie, szóste, siódme...
Serwer. Miejmy nadzieję, że po zmianie w/w (niedługo) problem zniknie.
Mibars pisze:Po czwarte...
To się zgadza. Tak ma czyste phpBB2 - przynajmniej w naszej wersji.
Mibars pisze:Po piąte
Trudno mi na to odpowiedziec, ponieważ ja tego problemu nie doświadczam - nawet przy zerwaniu połączenia z SQL. Czy masz zaznaczoną opcję "Zaloguj automatycznie" :?:
Mibars pisze:Po ósme - "portal" - Co to właściwie jest?
Kiedyś był to dział Newsów - niestety, ponieważ newsmani totalnie zawiedli obecnie jest przedstawieniem najnowszych tematów na Forum. Notabene nazwa "portal" jest niewłaściwa - osobiście wolę "Strona Tytułowa". Wprawdzie również i to było omawiane ale powtórzę: dla osób, którym nie odpowiada oglądanie Portalu polecam link bezpośredni do Forum: index.php - nic prostszego.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

u2w pisze:Mnie również się to nie zdarzyło - nigdy. A co robią użytkownicy, że tak im wychodzi - nie mam pojęcia.
Nic. Zaznaczam fragment i cytuję i nagle okazuje się, że nazwa użytkownika nie jest wpisana, bądź też wpisany jest inny autor. I dzieje się to już przed wysłaniem postu/
u2w pisze:Serwer. Miejmy nadzieję, że po zmianie w/w (niedługo) problem zniknie.
Znowu zmiana... Ale mam nadzieję, że tym razem wszystko już będzie dobrze i forum będzie śmigało :)
u2w pisze:Trudno mi na to odpowiedziec, ponieważ ja tego problemu nie doświadczam - nawet przy zerwaniu połączenia z SQL. Czy masz zaznaczoną opcję "Zaloguj automatycznie"
Nie wiem, jak to jest w Operze, ale jak na innych komputerach używałem Firefoksa to musiałem dodatkowo zaznaczyć w Firefoksie zapamiętywanie hasła. Na swoim komputerze tego problemu nie mam, ale w swoim Firefoksie mam wyłączone zapamiętywanie haseł. Pewnie skrypt nie potrafi do końca współpracować z przeglądarką i źle programuje cookies.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

KKS pisze:Nie wiem, jak to jest w Operze, ale jak na innych komputerach używałem Firefoksa to musiałem dodatkowo zaznaczyć w Firefoksie zapamiętywanie hasła. Na swoim komputerze tego problemu nie mam, ale w swoim Firefoksie mam wyłączone zapamiętywanie haseł. Pewnie skrypt nie potrafi do końca współpracować z przeglądarką i źle programuje cookies.
Korzystam z Opery i nie mam tego problemu...

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

KKS pisze:Nic. Zaznaczam fragment i cytuję i nagle okazuje się, że nazwa użytkownika nie jest wpisana, bądź też wpisany jest inny autor
Cóż mogę powiedzieć... tylko tyle, że ja używam archaika, totalnego blee czyli IE ;) choć próby na FF też nie wykazują problemów.
KKS pisze:Znowu zmiana...
No, nie ma przebacz. Kamikadze, Boski Wiatr :D Sami widzicie, jak przez ostatni rok się męczyliśmy...
irisbus pisze:Korzystam z Opery i nie mam tego problemu...
Właśnie. Jedni mają problem inni nie. Można chyba przyjąć, ze takie problemy, to nie do końca wina skryptu czy serwera. Po trochu winne sa też połączenia i same przeglądarki (np. ustawienia).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

U2w już doskonale odpowiedział na pytania Mibarsa, ale Pozwólcie, że mimo to, wtrące swoje trzy grosze ;)
Mibars pisze:Po pierwsze zdarza się, ze napisany post wychodzi poza ramkę przeznaczoną na forum - tzn tak, jakby post został napisany zupełnie pod forum... Błąd dość rzadki, ale miałem tak już z 2-3 razy...
Jeżeli, zdarza Ci się coś takiego, to dobrym rozwiązaniem, jest edytowanie swojego postu, a konkretnie usunięcie tekstu, który dodawany jest automatycznie, tj. "Post dodany dn. xxxxx g. xxxx". I to w zupełności wystarcza, by część postu, która znalazła się pod ramkę znalazła się w jej obrębie.

Przynajmniej ja tak robię, jak tylko znajdę taki dziwny, podzielony post. Po prostu edytuję go. I wszystko wraca do normy ;)
Mibars pisze:Po drugie cytowanie - mi się jeszcze (chyba) to nie zdarzyło, ale już kilka razy widziałem posty z prośbą o poprawę cytowania, bo "ja tego nie napisałem, tylko Xyz"
Tak. Ja często tak robię.

Tu nie chodzi o nie właściwe użycie funkcji "quote", ale o nakaz skorzystania z tej funkcji.

Często się zdarza, że userzy po prostu kopiują tekst z innych stron internetowych, jako swój - czyli nie cytują go, tylko po prostu wklejają - idąc na łatwiznę.

No i rok temu mieliśmy poważny problem z naruszeniem praw autorskich, po tym jak jeden z userów (newsmanów) po prostu skopiował tekst z jednego z portali internetowych - do swojego newsa. Traktując tekst jako informację własną. Właściciel portalu zażądał od nas reakcji strasząc sądem. I miał rację

Ponieważ my nie lubimy szukać sobie problemów, toteż od tego czasu pilnujemy aby teksty skopiowane z innych stron, gazet lub portali były wyłącznie cytowane. Poprawia to czytelność postu, a jednocześnie nie jest naruszeniem praw autorskich. ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

u2w pisze:Cóż mogę powiedzieć... tylko tyle, że ja używam archaika, totalnego blee czyli IE choć próby na FF też nie wykazują problemów.
Tyle, że to się zdarza rzadko, powiedzmy raz na 100 postów, więc nie wiadomo, kiedy to się stanie.

Mibars

Post autor: Mibars »

Nie wiem co się stało, ale forum chyba "przestraszyło się" mojej wypowiedzi i już mnie nie wylogowywuje co rusz :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”