Sondaż -> użytkownicy forum.

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.
Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Sondaż -> użytkownicy forum.

Post autor: Gadzie »

Witajcie!
Tak jak w temacie: sondaż. Poniżej zamieszczam 10 pytań. Odpowiedzi na nie możecie przesyłać mi na PW (tylko taka forma jest honorowana).
Informacje te nie będą opublikowane z nicku! Podsumuję wszystkie wiadomości i zamieszczę wyniki ogólne.

Pytania: Sondaż zakończony :!: Kolejne ankiety na kolejnych stronach tematu!!!


Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału. ;)

Jeśli ktoś z Was ma pomysł na pytanie, niech również prześle mi je na PW! Chętnie skorzystam.

P.S.:Temat założony za zgodą @u2w.
P.S. 2: Chętnie odpowiem na wszelkie pytanie, tudzież rozwieję wątpliwości :D
P.S. 3: Czas trwania --> ok. dwóch tygodni!
Ostatnio zmieniony 2008-06-19, 17:59 przez Gadzie, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Przypominam, że wszelkie dane - zawarte w powyższych pytaniach do ankiety - oraz jakiekolwiek pytania, Wysyłacie Gadziemu wyłącznie poprzez PW ;)

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Prawidłowe wyniki!

Post autor: Gadzie »

Minęły 4 miesiące. Niektórzy już zapomnieli o tym temacie.
Po wielu dniach oczekiwań, są! Są wyniki sondażu!* :D

Na początku chciałbym przeprosić Was za tą zwłokę, ale była ona spowodowana brakiem czasu. Kiedy w końcu znalazłem chwilkę czasu, okazało się, iż jeden z użytkowników był bardzo wylewny (chwała mu za to!) i opisał dość obszernie swoje odpowiedzi :diabeł: , pozytywnie oczywiście. Niestety analiza tego musiała trochę potrwać.


W sondażu w sumie wzięły udział 22 osoby.

1. Jak masz na imię?

Na forum mamy: Patrycję, dwóch Michałów, dwóch Marcinów, Filipa, Karola, Pawła, Kacpra, Waldka, Przemka, Jakuba, Janusza, Adriana, Radka, Jarka, Adama, Tomasza, Szymona, Dominika, Kamila, Krzysztofa, Konrada.

2. Ile masz lat?

Średnia wieku wszystkich uczestników ankiety wyniosła: 18 lat.

3. Od jakiego czasu interesujesz się KM?

Rekordzista siedzi w "tym" 35 lat (z przerwami)
Najkrócej: 1 rok ;)
Razem interesujemy się KM grubo ponad 2 wieki!

4. Skąd wzięła się u Ciebie ta pasja?

- wrodzone: 5 osób z 23 (ok. 22,7%)
- ze strony JP lub J-31: 2 osoby z 22 (ok. 9,08%)
- tak jakoś: 5 osób z 23 (22,7%)
- przez kontakt z KM: 11 osób z 23 (ok. 45,4%)
- z przemytu kolejowego: 1 osoba (ok. 4,54%)
- z TWB: 1 osoba (ok. 4,54%)
- poprzez rodzinę: 2 osoby z 23 (ok. 9,08%)

5. Co według Ciebie jest w niej najpiękniejsze?

... przebywanie wśród pojazdów KM, stuk kół, iskry pantografu, dźwięk dzwonka, modele, rysunki na komputerze, mnogość i wszędobylskość, znajomość marek, modeli pojazdów, którymi się poruszamy, parku taborowego danego przewoźnika, nieznudzone podrózowanie KM, dzielenie się zaobserwowanymi ciekawostkami, nowościami z innymi MKMami ( na KMF oczywiście :D ), hobby inne niż wszystkie, , klimaty linii, wszystko ,a zwłaszcza rozkłady; w latach 80-tych: Ikarusy, szczególnie fabrycznie nowe (cudo!), dzisiaj w Warszawie: nowe spojrzenie na komunikacją, czyli: metro, integracja z koleją, rozwój tramwajów, coraz nowoczesniejszy tabor, wszystko razem, że jest, prowadzenie trajtka i autobusu, mili ludzie, to, że poprzez zamiłowanie do KM poznaje historię mojego miasta, infrastrukturę, kocham moje miasto, kocham jeżdżenie po nim. I wiem, że fotografując wozy tworzę materiał, zapisuję chwilę - historię miasta Wrocławia i komunikacji. Kiedyś ktoś obejrzy moje prace i doceni to co teraz robię...

6. Czym dokładnie się interesujesz? (można kilka opcji)

Większość, bo aż 90,8% osób biorących udział w sondażu postawiło na autobusy, 77,18% na tramwaje, 49,9% na trolejbusy, na kolej 49,9%, SKM/Metro 31,78%

7. Na czym, według Ciebie, polega "to" hobby?

... focenie, modelarstwo, zbieractwo, znajomości z kiermanami, poznawanie techniki, infrastruktury i technologii, przejażdżki KM, dyskutowanie, na spędzaniu przy tym czasu, na "tworzeniu" dla tego, interesowaniem się KM, obserwowaniu jej, tj. zdolność postrzegania trzykrotnie więcej rzeczy, które odbywają się codziennie podczas podróży autobusami, bądź tramwajami od pozostałych podróżujących, dowiadywanie się dużo wcześniej o zakupach danego przewoźnika, jeżdżenie, fotografowanie środków komunikacji miejskiej, oraz uczestnictwo w różnego rodzajach imprezach związanych z komunikacją miejską, na własnych obserwacjach taborowych, przeszukiwaniu stron o tej tematyce, wykonywaniu rysunków, na pracy, byciu pasjonatem, zdobywaniu wiedzy, tworzeniu archiwum, pracy przy zabytkach i promocji KM, wymianie informacji na temat KM...

8. Czy zbierasz "rzeczy" związane z KM (bilety, gadżety itp.)

21 osób zbiera, zaledwie 2 nie :)

9. Jeśli tak, to co?

Najciekawszą "rzeczą", były bóle kręgosłupa i innych części ciała :mruga:
Po za tym: prospekty, gadżety, bilety, pocztówki, plakaty, wydawnictwa, ulotki, różne pierdoły, rozkłady, kursówki, modele, tablice, kierunkowe, naklejki, wszelkie elementy wyposażenia i karoserii pojazdów KM, czasopisma, dokumenty archiwalne, pamiątki od kierowców...

Jednym słowem: WSZYSTKO!!! :diabeł:

10. Jak "to" hobby wpłynęło na Twoje życie?

- wpłynęło na wyniki w nauce, ponieważ zamiast się uczyć tego co trzeba to w tym czasie śmigam po mieście.
- zmieniło sposób patrzenia na mnie przez innych
- nie wpłynęło
- pozytywnie
- Dzięki temu hobby poczułem w końcu, że znalazłem swoją jedyną pasję w życiu, z którą chce związać swoją przyszłość i mimo, że jestem niekiedy źle odbierany przez moich znajomych, opiekunów, słuchając kontrowersyjnych komentarzy na moje zainteresowanie nie zamierzam z rezygnować z hobby, które daje mi tyle radości w życiu. Czasami właśnie "to" hobby staje się potrzebne w różnych sytuacjach.
- zarejestrowałem się na KMF
- przestałem marnować czas
- zyskałem nowe ksywki
- Przede wszystkim spostrzegawczość. Praktycznie przez całe swoje życie "miłośnicze" - szczególnie w czasach, gdy nikt nie słyszał jeszcze o Internecie - podstawą mojej działalności "miłośniczej" były obserwacje taborowe. Ta cecha jest dzisiaj przeze mnie wykorzystywana służbowo i nie tylko, do zupełnie innych celów - czasami administruje obiektem, a wtedy spostrzegawczość jest najważniejsza. Czyli warto mieć oczy dookoła głowy. Hobby a w związku z tym, również znajomość topografii miasta i komunikacji miejskiej ułatwiają mi bezpieczne prowadzenie własnego samochodu.
- tak ogólnie to cieszę się że właśnie tym się interesuję, ponieważ bez przerwy odczuwam chęć poznawania nowych miejsc, innych miast, innych wozów, a dzięki temu jeżdżę na wycieczki do miejsc do których normalnie nie miałabym po co jechać... I przede wszystkim wpłynęło to na mój wybór jeśli chodzi o to co chcę dalej w życiu robić.
- Oj, bardzo... jak miałem 4 lata chciałem kierować śmieciarką, a projektant autobusów to porządne zajęcie, odrywa mnie to od telewizora (wchodzę do neta sprawdzam info o KM i idę focić czyli właściwie umila mi to wolny czas).


To by było na tyle! :D Zapraszam do komentowania!


Na końcu chciałbym podziękować wszystkim użytkownikom, którzy wzięli udział w ankiecie. Dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzyliście. Dziękuję administracji oraz moderacji, która również poparła sondaż. Dziękuję i zapraszam do kolejnych ankiet! :retard:

---------------------------------------------------------------------------------------------------
* wersja poprawiona :D
Ostatnio zmieniony 2008-06-05, 17:44 przez Gadzie, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Gadzie pisze: elementy wyposażenia i karoserii pojazdów KM,
Napisz "wszelkie" ;p bo to ca zniosłem do domu przechodzi ludzkie pojecie :P włącznie z oknem z ikarusa

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Gadzie pisze:Na forum mamy: dwóch Michałów, Filipa, Karola, Patrycję, Pawła, Kacpra, Waldka, Przemka, Jakuba,Janusza, Adriana, Radka, Adama.
Mnie żeś nie uwzględnił ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

I tak widzę, że mnie też. Skopałeś, Gadzie Ty jeden :P

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

PAFAWAG pisze:Mnie żeś nie uwzględnił
KKS pisze:I tak widzę, że mnie też. Skopałeś, Gadzie Ty jeden
Ups! Nie uwzględniłem kilku osób xD Zapomniałem o drugiej stronie w mojej skrzynce. Dajcie mie godzinkę na poprawę :D

---------------------------------------------------------------------------------------------------
EDIT: Wyniki już poprawiłem :mruga:

P.S. Proszę nie dopatrywać się więcej będów :diabeł:

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Gadzie pisze:- wpłynęło na wyniki w nauce, ponieważ zamiast się uczyć tego co trzeba to w tym czasie śmigam po mieście.
Dobre, znam to z autopsji, przepraszam za tak durne pytanie, ale nie pamiętam czy ja brałem w tej ankiecie udział?

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Filip7370 pisze:czy ja brałem w tej ankiecie udział?
W odpowiedzi na Twoje zapytanie z przyjemnością stwierdzam, iż udział w ankiecie wziąłeś :D

Z przyjacielskimi pozdrowieniami,
Gadzie :retard:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Z czego pamiętam również brałem udział w ej ankiecie, a mojego imienia nie uwzględniłeś :P

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Gadzie pisze:Średnia wieku wszystkich uczestników ankiety wyniosła: 18 lat.
Rzeczywiście to by się zgadzało ;)

Bardzo ciekawe te wyniki ankiety :cool:

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Amalio pisze:Z czego pamiętam również brałem udział w ej ankiecie, a mojego imienia nie uwzględniłeś
Na prawdę? :mruga:
Chyba Cię zatłukę! Mówiłem, żeby nie szukać więcej błędów. :diabeł:

Tak na serio! Przepraszam Cię! Jak zwykle coś przeoczyłem xD
Shadow238 pisze:Bardzo ciekawe te wyniki ankiety
Wolę nie myśleć co masz na myśli :shocked: Powiedziałeś to pozytywnie, czy negatywnie? :rotfl: I rozumiem, że chcecie więcej takich? :D

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Gadzie pisze:Gadzie
Aha czyli jesteśmy wrednymi gadzinami :smile2: xD :rotfl: ... w końcu ssaki pochodzą od gadów, a wielu (NIE KMF) pozostało gadopodobnymi.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Filip7370 pisze:Aha czyli jesteśmy wrednymi gadzinami ... w końcu ssaki pochodzą od gadów, a wielu (NIE KMF) pozostało gadopodobnymi.
Pisząc tam Gadzie miałem na myśli swój podpis :mruga: ... ale tak też może być :diabeł:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Gadzie pisze:Wolę nie myśleć co masz na myśli Powiedziałeś to pozytywnie, czy negatywnie? I rozumiem, że chcecie więcej takich?
Jak najbardziej pozytywne :D Jasne, że chcemy więcej takich ankiet, bynajmniej ja :mruga:

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Shadow238 pisze:Jak najbardziej pozytywne
Cieszę się :D
Shadow238 pisze:Jasne, że chcemy więcej takich ankiet, bynajmniej ja
Nie jesteś sam :mruga: Kurcze, teraz nabiliście mi klina. Musze wymyśleć jakieś nowe ankiety xD Ale spokojnie, cały czas nad tym pracuję.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Pomysł na temat ankiety? Zapraszam na PW! :D

Kamil

Post autor: Kamil »

Gadzie pisze:- wpłynęło na wyniki w nauce, ponieważ zamiast się uczyć tego co trzeba to w tym czasie śmigam po mieście.
Ten pod punkt pasuje do mnie :D Zamiast się uczyć to albo jeżdżę ze znajomym kierowcą albo focę lub czytam KMF :-P

chudy5d

Post autor: chudy5d »

Gadzie pisze:różne pierdoły
Mógłbyś rozwinąć, co to za "pierdoły"? :smile2:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Gadzie pisze:Średnia wieku wszystkich uczestników ankiety wyniosła: 18 lat.
Hmmm. Czy aby na pewno nie została ona zaniżona ? :D

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Chyba zawyżona przez coponiektórych Naczelnych Moderatorów ze Stolicy :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”