Uwagi odnośnie pracy ekipy

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Filip7370 pisze:To dziwne, bo na paru forach upływają automatycznie.
Nie u nas.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

A u nas nie "upływają" automatycznie z prostego powodu, o którym J-31 zapomniał - w przypadku dwóch warnów zdejmuje się oba na miesiąc po wystawieniu drugiego. Tak więc dzisiaj Skoda Ci się upiekło, ale następnym razem już nikt o tym nie zapomni :chytry:

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Filip7370 pisze:To dziwne, bo na paru forach upływają automatycznie.
Na "Przemo".

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Kiedyś też tutaj było Przemo i same „upływały”.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ale sam pamiętasz, jak "szybko" Przemo działało. EOT.

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Czy moge prosić o usunięcie ostrzeżenia, które dzisiaj traci ważność :?: .Dziękuje ;)

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Czy moge prosić o usunięcie ostrzeżenia, które dzisiaj traci ważność .Dziękuje
Drogi Skoda 16T! Daj ekipie trochę czasu :mruga: Nie każdy zagląda tutaj o tak wczesnej porze, jak ty :]

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Gadzie pisze:Drogi Skoda 16T! Daj ekipie trochę czasu :mruga:
Gadzie, a czy wysyłając ten post o godzinie 21.02 nie Zauważyłeś, że sprawa już dawno była załatwiona. A konkretnie o godzinie 7.30 było już po sprawie, a zatem ktoś tu jednak zagląda o wczesnej porze :chytry:

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

J-31 pisze:Gadzie, a czy wysyłając ten post o godzinie 21.02 nie Zauważyłeś, że sprawa już dawno była załatwiona. A konkretnie o godzinie 7.30 było już po sprawie, a zatem ktoś tu jednak zagląda o wczesnej porze
Zauważyłem. Ale chodziło mi o to, żeby Skoda 16T w dniu usunięcia warna nie pisał od razu, żeby usunąć, ale żeby dał trochę czasu.
Jeżeli warn nie zniknąłby to wtedy może się upominać ;)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Jeżeli warn nie zniknąłby to wtedy może się upominać
Tylko po co :?: Warn i tak wygasa, nawet jeśli widnieje w spisie.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Ja chciałbym zwrócić uwagę na pewną rzecz. Dotyczy ona uwag moderatorów pojawiającymi się pod postami, które w jakiś sposób podpadły. Otóż moim zdaniem jest to bezsens. Jeżeli napiszę jakiś post, a następnie wejdę do tematu jak ktoś odpowie, to odsyła mnie do nieczytanych postów i własnego nie widzę. Zdarzało mi się, że dopiero po kilku tygodniach odkrywałem, że ktoś napisał swoją uwagę pod moim postem. W ten sposób jak niektórzy mają wyciągnąć wnioski na przyszłość (lub dowiedzieć się o jakimś niedopatrzeniu), jeżeli w ogóle mogą się nie dowiedzieć, ze zrobili coś źle :?: Nie lepiej by było gdyby moderator swoją uwagę napisał jako nowy post, zostawił na jakiś określony czas w którym autor posta to przeczyta, a następnie wywalił to do kosza :?:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Jedni patrzą, inni nie. Jeśli widzę, że ktoś nie reaguje to staram się pisać na PW albo w poście pod spodem ;)

Domino
Posty: 2
Rejestracja: 2009-05-30, 21:09
Lokalizacja: Suwałki/ Gdańsk

Post autor: Domino »

Nie wiem czemu, ale admini na mnie się uwzieli. KKS ciagle daje mi ostrzeżenia itd. Jak tak patrze na psoty, to tylko pod moimi najczęściej coś dopisuje :cry:

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

A czy choć raz zastosowałeś się do tych uwag? Piszesz fatalnie, masz głęboko zasady pisowni, bredzisz i tylko nabijasz sobie posty bezsensownymi wypowiedziami nie mającymi związku z tematem. Według mnie zasłużyłeś na ten urlopik, może przemyślisz i zaczniesz robić coś w kierunku tego by się zmienić, jak masz problemy z pisaniem to polecam używać spell checkera.

Lopez

Post autor: Lopez »

Albo proś o pomoc kogos starszego przed napisanem każdego posta... No, ale to dopiero za jakiś czas.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

No dobra, w shoutboksie toczy się dyskusja na temat moderowania a J-31 swoim wpisem zachęcił mnie do napisania czegoś, czego wahałem się napisać.

"Tak, a moderatorzy nic nie robią". A robią? Tak naprawdę to do momentu ostatnich zmian w ekipie robili tylko irisbus i J-31, z czego J-31 - bez obrazy, bo to nie o to chodzi - jest takim dobrym wujkiem, który niechętnie wyciąga konsekwencje i tylko jak już jest naprawdę duży syf daje warny i dzieli tematy. Jest dobrym moderatorem, ale oprócz niego potrzeba też ludzi bardziej stanowczych. Ja się nie dziwię, że Kędzior się nie spieszył z dawaniem trzeciego warna Butelce, bo potem byłby "tym złym" i byłoby "że się na mnie uwziął". Bo co tak naprawdę robi reszta?

TLG na początku jak został modkiem wprowadził "rządy twardej ręki" i na forum był spokój. Od dłuższego czasu jednak mu się już najwyraźniej nie chce i bardzo rzadko zdarza mu się dawać warny nie mówiąc już o dzieleniu tematów itp.
Lopez - no, ten to dopiero. Od tak na oko dwóch lat pojawia się na jakiś czas na forum a potem znika. Ostatni post sprzed pół roku. No ja nie wiem po co on jest modkiem, jakby to była jakaś płatna funkcja to bym powiedział że dla kasy, ale tak to po co, dla prestiżu? W CV to sobie wpisze? Ktoś powie "ok, niech sobie będzie, czasem jak wejdzie to się może przyda" - nie, błąd, bo potem Hannibal znowu powie, że mamy wystarczająco dużo moderatorów.
MSzymkowiak - do niego nie mam pretensji, bo ciągle powtarzał, że nie ma czasu na moderowanie całego forum a modkiem został po namowach ze strony reszty ekipy.
Shadow238 - ok, czasem widać jakąś aktywność, ale to raczej też dobry wujek jak J-31 a bez stanowczych moderatorów na forum nie będzie panował porządek.

No i na koniec Hannibal - ok, jest administratorem, niby wystarczy, że będzie się zajmował forum technicznie, ale skoro go nie czyta, to dlaczego chce podejmować kluczowe decyzje w sprawach forum? Pisał "nie potrzebujemy więcej moderatorów" (przepraszam członków ekipy, że przypominam posty widoczne tylko dla moderatorów, ale inaczej nie nakreślę sytuacji) w czasie, gdy na forum panował syf i chaos a forumowicze żądali zmian. Jak było trzeba pozmieniać kategorie producentów autobusów to powiedziałem, że sam się tego podejmę, bo bałem się, że inaczej będzie to odłożone na "nigdy", pomógł mi Shadow238.
Do kolejnych propozycji, np. do tej http://www.km-forum.com.pl/viewtopic.php?t=6330#199904 o reformie działu przetargi, czy do tej http://www.km-forum.com.pl/viewtopic.ph ... c&start=75 o pochwałach nikt z ekipy nawet nie raczył się ustosunkować. Napisałem post i jakby to był post-widmo, nikt na niego nie odpisał, mnie to przerastało, dlatego sam się tego nie podejmowałem. Napisałem więc, że dobrze byłoby wziąć nowych moderatorów z zapałem do pracy - wszyscy, którzy się wypowiadali byli za, nawet padły propozycje, jednym z moderatorów miał być kolega pr110 (obecnie zdaje się że inny nick), na którego wszyscy się zgodzili, po czym Hannibal przyszedł i powiedział najpierw że nie trzeba nowych moderatorów, bo mamy ich wystarczająco a potem dodał, że jak już to na pewno nie te osoby. Nie wiem czym się kierował, kolega pr110 wtedy był jednym z najaktywniejszych użytkowników, podpowiedź była w temacie chyba z 2005 roku o nazwie "czarna lista", gdzie na początku był wymieniony nick pr110. Nie wiem czy chodziło o tego samego użytkownika, czy też o kogoś innego, nawet jeśli to ta sama osoba to od 2005 minęło sporo czasu i odkąd pamiętam pr110 nie robił bałaganu na forum, tak więc jest to dla mnie kolejna sugestia, że Hannibal forum nie czyta albo czyta pobieżnie a sugeruje się tym, co pamięta sprzed paru lat. Nie chcę Cię atakować, Hannibal, nie żądam również od Ciebie odejścia, tylko chciałbym, żebyś słuchał głosu innych i chciałbym, żeby dotarło do Ciebie, że na forum naprawdę potrzeba zmian.

Sprawa ze zmianami w pochwałach - wiadomo, potrzeba zmian w kodzie źródłowym, potrzebne jest na to sporo czasu, rozumiem, że Hannibal i J-31 nie mieli tyle czasu, ale dlaczego nie można było poprosić kogoś innego? Wydaje mi się, że irisbus się na tym trochę zna, wtedy był aktywnym moderatorem. Na pewno zna się na tym ppln, którego ogromna wiedza informatyczna sprawia, że powinien być moderatorem technicznym (mógłby też pilnować porządku na forum, pytanie czy mu się chce) i myślę, że w takiej sytuacji gdyby ktoś go spytał z pewnością by nam pomógł. A tak to nawet zegarek trzeba sobie ręcznie przestawiać w ustawieniach, na innych forach tak nie ma.

Po nieudanych sugestiach zmian, które miały pomóc w ustanowieniu porządku na forum postanowiłem zrezygnować. Liczyłem naiwnie, że ktoś (zwłaszcza Lopez) stwierdzi, że on również nie ma czasu i już go tak to nie kręci i również zrezygnuje a wtedy góra się obudzi. Szczerze mówiąc głupio mi było jak użytkownicy prosili o coś a nie byłem w stanie nic z tym zrobić. Nie umiałem nie odpowiedzieć nic na dany temat a głupio było odpowiadać "pomyślimy". I co? I nic, rok później zrezygnował irisbus, który był najaktywniejszym moderatorem.

Mimo tego na forum poprawiła się atmosfera, pojawiło się mnóstwo dyskusji w Hyde Parku, które integrowały jakoś użytkowników, ale jak pojawił się kryzys związany z nadaktywnością użytkownika Butelka to nikt nie potrafił nad nim zapanować. Nie może być tak, że na poważnym forum ktoś używa argumentów na poziomie "dla mnie słońce to planeta i tyle, i tak sobie to będę nazywał". Nikt z moderatorów nie potrafił powiedzieć Butelce: zachowujesz się jak troll, przestań albo wylecisz z forum. Nie, a jak któryś z użytkowników mu to zasugerował to był uspokajany przez moderatora albo wręcz dostawał warna. Zobaczcie sobie ile warnów było danych ostatnio i ile z nich za dyskusje z użytkownikiem Butelka. Tak naprawdę dostał on 3 warny za jakieś drobnostki i teraz pewnie czuje się wielce skrzywdzony, bo nikt z ekipy nie potrafił mu powiedzieć, że warny należały mu się za całokształt. Ja po którejś dyskusji z nim stwierdziłem, że olewam to forum i wróciłem po paru dniach jak pmaster mi napisał, że Butelka ma już zakaz pisania. Po prostu odebrał mi on radość z wchodzenia na forum i sprawił, że każda wizyta powodowała nerwy i skoki ciśnienia. U kilku innych użytkowników widać było również takie reakcje, nie wiadomo ile osób z nerwów odpuściło sobie w ogóle dyskusje z takim użytkownikiem. I nikt nie potrafił się tym właściwie zająć! Nawet jeśli ten problem zniknie, np. Butelka nauczy się normalnie dyskutować z resztą użytkowników, to problem może pojawić się za kilka miesięcy, gdy przyjdzie kolejny spamer. Nie chwaląc się taki mrozard zaczynał podobnie i był przeze mnie mocno katowany warnami i pewnie po części dzięki temu teraz jest szanowanym użytkownikiem i dobrym dyskutantem ;)

Tak więc krótko - na forum potrzeba zmian. Prosiłbym użytkowników, którzy zgadzają się ze mną choćby po części o post, w którym informujecie o poparciu, niech ekipa zobaczy, ile osób naprawdę tak myśli.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

KKS pisze:Nie chwaląc się taki mrozard zaczynał podobnie i był przeze mnie mocno katowany warnami i pewnie po części dzięki temu teraz jest szanowanym użytkownikiem i dobrym dyskutantem ;)
Czuję się wywołany do tablicy, więc odpowiem, że jest dokładnie tak jak mówisz - kilka warnów, trochę rad od "starszych" stażem, samodyscyplina i jest jak jest - a chyba źle nie jest. ;)

Co do samego zachowania kol. Butelki też mógłbym się w jakiś dłuższy sposób ustosunkować, jednak byłoby w tym nieco wycieczek osobistych i nieco ostrzejszych słów, a tego wolę uniknąć. Powiem tylko, że to nie jedyne forum, na którym ma on tego typu problemy wśród innych userów. Z co najmniej jednego wyleciał dzięki byciu nazbyt wygadanym człowiekiem (w złym tych słów znaczeniu), co go chyba nauczyło bycie moderatorem na innej stronie...

Wojciech
Posty: 92
Rejestracja: 2009-02-23, 22:22
Lokalizacja: Jedna z wielu nad Wisłą

Post autor: Wojciech »

Zgadzam się z powyższym w 100% i mam nadzieję, że moje zachowanie nie przysparza użytkownikom i Ekipie jakichś trudności.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Podpisuję się rękoma, nogami i czym jeszcze się da. Też mam podobne odczucia od jakiegoś miesiąca odnośnie forum, że trolla nikt nie chce ukarać. Mi w sumie też się oberwało po dyskusji z Butelką że nie ma racji i pisze głupoty.

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

Może ja sie też wypowiem, ponieważ swego czasu też mi sie oberwało po bliskim spotkaniu ze szklanym użytkownikiem.... Ujmę to tak - mnie wychowała babcia, która mnie nauczyła, że najlepiej sprawdzają sie ostre, ale za to konkretne metody - posiedzi miesiąc na ławeczce rezerwowych, to albo sobie odpuści sobie naprzykrzanie sie innym, albo tam wróci - może nawet zostanie usuniety z boiska. I może nie jestem do konca w temacie, ale takie pobłażanie na zasadzie "moze sie nauczy" nie prowadzi do niczego dobrego.
Czas na rewolucje ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”