Uwagi odnośnie pracy ekipy

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Zapewniam Cię, że moderatorzy nie są i nigdy nie byli dobierani w oparciu o zasadę BMW. Zawsze dokładnie i wspólnie przeglądamy kandydatów pod naprawdę wieloma względami. Czasami długo dyskutujemy i spieramy się odnośnie potencjalnych kandydatów
Są, nie są, i tak wychodzi to tak, jak wychodzi.
KKS pisze:Jakoś jak nie ma takich spamerów na forum to nie zbieramy warnów za kłótnie, przynajmniej nie w takich ilościach.
A i jak są, to warny często rozdawane są chyba tylko dlatego, żeby prowodyrowi nie było smutno, że tylko on oberwał. Np. ty dostałeś chyba tylko za to, że ci się chciało.
Marcin_FTŚ pisze:Okej ja rozumiem że jak ktoś ma mało roboty w domu to sobie lubi porysować coś, ale nie do tego stopnia żeby wykupować wszystko co inni wystawiają na sprzedaż
To możnaby do tego zorganizować jakieś rysunkowe RPG, tylko że to kupa roboty.
K4016td pisze: Co o tym sądzicie?
Czemu nie?

Tigin

Post autor: Tigin »

Taki mój mały pomysł ;) Skoro część moderatorów i tak jest odpowiedzialna tylko za małą część działów, to może by to odzwierciedlić też ustawieniach ;) Przecież jest możliwość przypisywania moderatorów tylko do wybranych działów. Dodatkowo przydałby się jeszcze chociaż jeden dodatkowy (lub kilku, ale do wybranych działów) moderator z zapasem czasu, a także jak już było wspominane, jeden lub dwóch adminów "technicznych". Mogli by oni mieć np. pełne lub ograniczone uprawnienia admina, a niekoniecznie posiadać uprawnienia moderatora ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

KKS pisze:Dalej uważasz, że jest wystarczająco dużo moderatorów?
Nigdzie tu nie napisałem, że uważam, że jest wystarczająco dużo moderatorów.
KKS pisze:Moja uwaga wzięła się stąd, że z początku wyznawałeś właśnie taką metodykę.
Możliwe.
K4016td pisze: część osób pisze jakiekolwiek bzdety żeby mieć tylko posta, a co za tym idzie większy pasek nad avatarem.
Najprostszym zabezpieczeniem przed nabijaniem postów jest wyłączenie zliczania w ogóle (nie tylko w HP) i "rang". I taki pomysł popieram.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Co do metodyki TLG uważam że nie jest zła, jaka by ona nie była.
TLG pisze:Najprostszym zabezpieczeniem przed nabijaniem postów jest wyłączenie zliczania w ogóle (nie tylko w HP) i "rang". I taki pomysł popieram.
Wyłączenie zliczania w ogóle to raczej średni pomysł, ale rang mogłoby nie być. Zresztą coś ciężko mi je teraz zaobserwować

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

TLG pisze:Najprostszym zabezpieczeniem przed nabijaniem postów jest wyłączenie zliczania w ogóle i "rang". I taki pomysł popieram.
Jeszcze można wyzerować komuś licznik wiadomości, żeby zaczynał od zera, może wtedy mu się odechce nabijania.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

OPi pisze:Jeszcze można wyzerować komuś licznik wiadomości, żeby zaczynał od zera, może wtedy mu się odechce nabijania.
Łatwo Ci powiedzieć, ale pretensje będą potem do nas. Moderatorów. Znów ja się będę musiał tłumaczyć, kto, dlaczego i jakim prawem ;)

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

No to jeszcze pozostaje opcja, by w regulaminie napisać, że przy okazji wlepienia zakazu pisania (po 3 ostrzezeniach) zerowany jest licznik postów. Wtedy pretensji być nie powinno, a przynajmniej można pokazać regulamin i po problemie. ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

OPi pisze:Jeszcze można wyzerować komuś licznik wiadomości, żeby zaczynał od zera, może wtedy mu się odechce nabijania.
Jak ktoś ewidentnie nabija posty to lepiej po prostu wystawić mu warna za nabijanie postów, a nie się bawić

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Zdaje się, że ktoś zadziałał i wyłączył rangi, jakoś teraz łyso. Moim zdaniem nie jest to dobry pomysł, bo nowy użytkownik nie wie czy ma do czynienia z kimś, kto mu ot tak radzi, bo właśnie wszedł w temat czy z kimś, kto często i gęsto tu pisze, co jednocześnie oznacza, że jest raczej akceptowany tutaj, czy też odpisuje mu ktoś przypadkowy.

Mogłyby to zastąpić i zastąpiłyby w lepszy sposób punkty "pomógł", których tak ze dwa lata temu domagali się użytkownicy, wprawdzie teraz zaczęłoby się nabijanie od zera, ale w przyszłości można by było wyłączyć liczniki postów. Na dzień dzisiejszy jestem na nie. Propozycja K4016td bardzo dobra, spam w Hyde Parku nie jest szkodliwy, ale nie widzę powodu, żeby aktywność w Hyde Parku była liczona. Na wielu forach tak jest, także nie wydaje mi się, żeby był to jakiś poważny problem.

Wojciech
Posty: 92
Rejestracja: 2009-02-23, 22:22
Lokalizacja: Jedna z wielu nad Wisłą

Post autor: Wojciech »

KKS pisze:Zdaje się, że ktoś zadziałał i wyłączył rangi, jakoś teraz łyso. Moim zdaniem nie jest to dobry pomysł, bo nowy użytkownik nie wie czy ma do czynienia z kimś, kto mu ot tak radzi, bo właśnie wszedł w temat czy z kimś, kto często i gęsto tu pisze, co jednocześnie oznacza, że jest raczej akceptowany tutaj, czy też odpisuje mu ktoś przypadkowy.
Faktycznie, dziwnie to wygląda. Wolałem widok rang.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

pmaster pisze:To możnaby do tego zorganizować jakieś rysunkowe RPG, tylko że to kupa roboty.
No właśnie, dlatego jest to temat rzeka i nic się z tym nie zrobi...

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Jest KRPG, ale nikt w to nie gra (może i przesadziłem... ale gra w to m.in. Butla :P ogólnie nie jest za dużo graczy), bo jest od jakiegoś czasu wybitnie nudne.

Awatar użytkownika
Formuła1
Posty: 178
Rejestracja: 2008-03-09, 13:29
Lokalizacja: "A moje miasto to Białystok, a moje życie to Białystok..."

Post autor: Formuła1 »

A ja mam pytanie (nie wiem czy już padło) odnośnie pochwał. Czy planuje się wprowadzenie pochwał tak, aby każdy użytkownik mógł do każdego posta dać "plusa"?

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Nie wiem, czy jest to dobry pomysł - zaraz znalazłaby się grupa użytkowników, która starałaby się sobie nawzajem podbijać punkty.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Niekoniecznie. A może w ogóle wyłączyć pochwały?

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

KKS pisze:Zdaje się, że ktoś zadziałał i wyłączył rangi, jakoś teraz łyso. Moim zdaniem nie jest to dobry pomysł
Racja, jakoś łysawo. A np. jakby zrobić by aby rangi zależały od długości stażu na forum ( o ile tak się da)? I przede wszystkim nie będzie to powodować SPAMu.

Przykładowo mogłoby to wyglądać tak:
0-30 dni ranga x
od 30 dni do 12 miesiący ranga y
od roku do załóżmy 4 lat ranga z
powyżej 4 lat ranga xyz

Co o tym myślicie?

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Hmm... w sumie, to staż nie odzwierciedla tego, jaki user jest. Bo jeden może być w czymś ekspertem, mimo że na forum jest góra pół roku, a drugi po 4 latach nadal może być trollem.

Wojciech
Posty: 92
Rejestracja: 2009-02-23, 22:22
Lokalizacja: Jedna z wielu nad Wisłą

Post autor: Wojciech »

A ja bym chętnie powrócił do jeszcze wczorajszej metody, tzn. rang "procentowych".

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

To, czy się komu będą pod nickiem wyświetlały napisy, procenty, gwiazdki czy ptaszki to akurat mały problem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:"Tak, a moderatorzy nic nie robią". A robią? Tak naprawdę to do momentu ostatnich zmian w ekipie robili tylko irisbus i J-31, z czego J-31 - bez obrazy, bo to nie o to chodzi - jest takim dobrym wujkiem, który niechętnie wyciąga konsekwencje i tylko jak już jest naprawdę duży syf daje warny i dzieli tematy. Jest dobrym moderatorem, ale oprócz niego potrzeba też ludzi bardziej stanowczych. Ja się nie dziwię, że Kędzior się nie spieszył z dawaniem trzeciego warna Butelce, bo potem byłby "tym złym" i byłoby "że się na mnie uwziął". Bo co tak naprawdę robi reszta?
KKS pisze:
Marcin_FTŚ pisze:Niestety, ale jak tak patrzę na niektóre dyskusje to naprawdę wprowadziłbym zasadę twardej ręki...
To wprowadź, nie ma przecież dyscypliny wśród moderatorów, jak chcesz to możesz być twardy i bezwzględny
Panowie. Celowo zacytowałem te dwa fragmenty z postów naszego kolegi - KKS - który otwarcie nawoływał do zmian na forum i który przede wszystkim chciał nas - ekipę moderatorską - tymi słowami pobudzić do działania.

Na początek zapewniam, że nie jestem przeciwnikiem zmian. I nikt z naszych kolegów nie jest przeciwny jakimkolwiek zmianom. Jeśli są one ciekawe, to czemu nie, ale nad wszystkim musi rządzić rozsądek.

Aby udowodnić Wam, że uważnie słuchamy Waszego głosu, nasz kolega - Kędzior - wprowadził zasadę "twardej ręki". ;)

KKS o to otwarcie nawoływał (cytaty powyżej), reszta przyklasnęła, a gdy ja napisałem parę dni temu, że będziecie nas za to krytykować - nikt nawet się nie odezwał. :chytry:

No to nie musiałem długo czekać.

Oto PW jaki otrzymałem dzisiaj od jednego z naszych kolegów - na wszelki wypadek (aby go nie urazić) nie podam od kogo... treść jest oryginalna
Witam.
Nie chcę tu jakoś kogoś obrażać... Ale uważam (nie tylko ja) że trochę jednak z tymi warnami przesadzacie. A szczególnie Kędzior :| . Piszę na razie tylko ja, bo nikt inny się nie odważył do tej pory. Dlatego proszę was żebyście uregulowali tą sprawę, w innym wypadku złożymy odpowiednie wnioski do admina. Przepraszam za fatygę.
Pozdrawiam.
No i co teraz ? Co ma zrobić ekipa moderatorska ? :chytry:

Chcecie zmian ? OK - są zmiany... źle, bo są zmiany
Chcecie bardziej ostrej reakcji moderatorów ? OK - działamy... źle, bo moderatorzy za dużo dają warnów

Moja sugestia jest taka. Każdy głos w sprawie uwag prac moderatorów jest ważny. I zachęcam pisania tutaj...

... ale moderowanie forum Pozostawcie nam. ;)

Zapewniam, że my jako ekipa, decydując się na jakiś ruch względem danego użytkownika, wszystko dokładnie omawiamy. Chodzi o to by nikogo nie urazić i aby działać rozsądnie ;)
Ostatnio zmieniony 2012-03-30, 10:33 przez J-31, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”