Uwagi odnośnie pracy ekipy

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.
Tigin

Post autor: Tigin »

Zgadzam się z KKS w 200%. Siedzę na tym forum z mniejszą lub jeszcze bardziej mniejszą aktywnością już 3,5 roku(aż musiałem sprawdzić) i coś tam jeszcze pamiętam jak tu wcześniej wyglądało, i zdecydowanie od pewnego czasu forum przeżywa pewien "kryzys" ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS rozumiem Cię doskonale i trochę szkoda, że tak po cichu Zrezygnowałeś z moderatora, zamiast napisać mi na PW co Cię boli. Nie chodzi o to by cokolwiek zamiatać pod dywan, ale czasami warto pogadać zanim się podejmie decyzję ;)

Wbrew pozorom to mnie jako naczelnemu moderatorowi też nie jest łatwo. Też czasami miałbym pewne propozycje i mam świadomość, że - podobnie jak Ty - mój głos zanikłby gdzieś nicości.

Ja mam świadomość, że forum, to nie jest moja prywatna własność. I pomimo tego, że w sumie finansuję forum - to jednak zawsze chcę by jakiekolwiek inicjatywy były ogólnie omawiane i akceptowane przez całą ekipę. A przede wszystkim przez Hannibala, czyli naszego administratora. ;)

A propo administratora. Parę lat temu było to tak, że o stanowisko admina biło się jednocześnie kilku ludzi.... dzisiaj nie ma chętnych. Ten, kto chce być adminem na forum musi mieć świadomość, że prócz "szlachetnego tytułu" musi ze swojej kieszeni - co roku - wyciągać kilkaset złotych

- za serwer
- za domenę

....a w zamian co jakiś czas ktoś napisze na forum, że jest złym adminem, bo coś tam. Bo ja chciałem zmian - admin się nie zgodził. Bo ja chciałem czegoś tam jeszcze - admin nie wyraził zgodę... w sumie bo zupa była za gorąca :)

Panowie, wszyscy jesteśmy zajęci i wszyscy gdzieś pracujemy. Nikt tutaj nie siedzi przez 24h i nie sprawdza czy ktoś nie narobił bałaganu.

Ja ostatnio załapałem się na pracę, gdzie muszę przepracować przez 12h - śledząc uważnie jednocześnie dwa monitory. Po tych przepracowanych 12 godzinach wracam wieczorem z podpuchniętymi oczami, by jeszcze choćby przez pół godziny przeczytać forum i zobaczyć co tu się dzieje.

Czasami nie mam już siły by zreagować - bo po prostu jestem wykończony pracą. A mimo to, co mogę, to robię ;)

Myślę, że generalnie wszyscy koledzy z ekipy - włącznie z Hannibalem - również gdzieś pracują, mają inne zajęcia. I nie zawsze mają czas by odpowiednio zareagować ;)

Parę słów na temat Butelki
KKS pisze:Nikt z moderatorów nie potrafił powiedzieć Butelce: zachowujesz się jak troll, przestań albo wylecisz z forum.
To trochę nie jest tak. Miałem z Butelką szerego rozmów na PW - o tym nie wie Nikt z Was - i Ty też miałeś prawo tego nie wiedzieć ;)

Butelka - sorry, że to tak napiszę - jest niereformowalny. Butelka i mnie już zaczął wkurzać od pewnego czasu swoim tekstami, zresztą pozostałych kolegów z ekipy również. Uważnie czytałem jego posty i po prostu zaczęło się mu "zbierać" ;)

W związku z tym zaczął dostawać warny - niby za jakiś post, ale wszyscy czuliśmy, że tak naprawdę za całokształt.

No i się zaczęło. Butelka zaczął mnie na PW atakować pytaniami - za co dostał warn i dlaczego.

Długo mu to tłumaczyłem. Nie docierało... więc dostał następnego warna.

I znów teksty na PW - jak jakiś głupi moderator śmiał mu dać warna ? I za co ? Pan Butelka żąda natychmiastowego cofnięcia warna. Bo On miał rację. A warna dostał przez jakieś "widzimisię moderatora" :!:

Ufff. Jak dobrze, że nie nakazywał mi jeszcze ukarania moderatora ;)

Warn nie został mu cofnięty, natomiast ja ponownie tłumaczyłem - dosyć długo prowadziłem z nim dyskusję na PW o słuszności warna - za co dostał warna i sugerowałem, by nauczyło go to czegoś ;)
KKS pisze:Nie, a jak któryś z użytkowników mu to zasugerował to był uspokajany przez moderatora albo wręcz dostawał warna. Zobaczcie sobie ile warnów było danych ostatnio i ile z nich za dyskusje z użytkownikiem Butelka.
A najśmieszniejsze jest to, że za każdym razem Butelka uważał, że Ci z Was - włącznie z Tobą - którzy otrzymali warna, otrzymali je słusznie, bo obrazili pana Butelkę. A on sam otrzymał warna... przez Was, między innymi przez Ciebie.

Taka, tak KKS - Obraziłeś szanownego pana. A my, moderatorzy Ciebie kryjemy, bo Ty jesteś "naszym kumplem", a Butelka nie - bo nigdy nie był w ekipie. :lol:

Co więcej, Butelka od dawna uważa, że moderatorzy uwzięli się specjalnie na niego i nękają go. Jego, tylko jego i robią to specjalnie - złośliwie :retard:

Panowie. Sami widzicie. Z przykładowym Mrozardem, można było się porozumieć. Zroumiał i jest OK. Natomiast Butelka nie kuma. To wszystko tak naprawdę zależy od człowieka i jego psychiki - czy można się z nim prozumieć, czy też nie ;)

Każdy człowiek jest inny, każdy inaczej się zachowuje. I każdy inaczej podchodzi do pisania na forum. Warto na to popatrzeć z pewną wyrozumiałością i zrozumieniem ;)

Jeśli zdarzy się bałagan, to moderatorzy robią porządki, ale dając warna należy też pamiętać, by nie przesadzać - bo to jest forum, a nie Armia Pruska. Jeśli zaczniemy rządzić forum "twardą ręką" - to za chwile ( i pewnie słusznie) - Zaczniecie nas krytykować za to ;)

Butelka na razie ma urlop (zgodnie z regulaminem) - zapewniam, że po jego powrocie znów będę uważnie czytał jego posty. Dostanie szansę poprawy, ale zapewniam, że niczego mu nie odpuścimy, jeśli na to zasłuży ;)

To samo dotyczy innych spamerów. To, że nikt nie reaguje szybko nie oznacza, że nikt nie widzi co robi dany spamer. Wbrew pozorom forum jest pod nadzorem. A moderatorzy wzajemnie informują się o ludziach z tzw. "czarnej listy" - wszystko to, dzieje się, poza waszym wzrokiem ;)

===========================
A przy okazji. Nie mamy żadnych informacji co dzieje się z Lopezem. I w zasadzie w jakimś sensie o nim zapomnieliśmy. O ile mu się nic złego nie stało - oby nie - to trochę szkoda, że Lopez nie poinformował nas o rezygnacji. Wypadałoby, gdyby dał znać. ;)

To, że nadal jest "moderatore" nic nie zmienia. Bo mamy świadomość, że go nie ma. Nie zależnie od nieobecności Lopeza, niedawano zaproponowaliśmy dwóm naszym forumowiczom tytuł Moderatora. ;)

Zapewne jeszcze nie raz zaproponujemy takie stanowisko innym userom ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

J-31 pisze: Pan Butelka żąda natychmiastowego cofnięcia warna.
Ja generalnie jestem przeciwny cofania komuś warnów, jak już ma nasr*ne w papierach to niech ma do końca i nie ma taryfy ulgowej, bo on się poprawi, a jaką mamy gwarancję że tak będzie. Mając tego warna na koncie jednak będzie świecił tym że umiemy wyciągać jakieś konsekwencje z takich zachowań.
J-31 pisze:A najśmieszniejsze jest to, że za każdym razem Butelka uważał, że Ci z Was - włącznie z Tobą - którzy otrzymali warna, otrzymali je słusznie, bo obrazili pana Butelkę
No czyli działa na zasadzie "jadę na innych a na siebie nie spojrzę"
J-31 pisze:Jeśli zaczniemy rządzić forum "twardą ręką" - to za chwile ( i pewnie słusznie) - Zaczniecie nas krytykować za to
Niestety, ale jak tak patrzę na niektóre dyskusje to naprawdę wprowadziłbym zasadę twardej ręki...

Generalnie tak jak pisał J-31 nie wszyscy mamy czas i możliwości stałego monitorowania forum i oczyszczania go od syfu który robią inni, ja osobiście pracuję po 12H dziennie i nie mam też możliwości wejścia w pracy na komputer i ogarnięcia tego, czasem zdarzyło się tak że kol. Kędzior dosłownie ubiegł mnie w sprzątnięciu czegoś czy upomnieniu kogoś za co wypada mu podziękować bo naprawdę robi wiele ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Widzicie, ale z punktu widzenia forum wyglądało to inaczej. Butelka pisał coś w SB o spamowaniu, ja mu odpisałem i zdaje się Kędzior zamiast mnie poprzeć to wezwał do spokoju i niekłócenia się. Nikt oficjalnie mu nie pogroził, dlatego miał prawo czuć się skrzywdzony. Ktoś z ekipy powinien wyraźnie napisać - przestań spamować, nie używaj argumentów z tyłka wziętych, to jest poważne forum a nie forum dla czytających w myślach i wiedzących, co akurat Butelka miał na myśli.

Co do Lopeza - ja również mam nadzieję, że nic mu nie jest, ale to nie jest tak, że on nagle zniknął. On znikał na jakiś czas i pojawiał się przez powiedzmy miesiąc-dwa a potem znów znikał. Aktywności moderatorskiej nie było u niego widać żadnej. Czy ktoś z ekipy napisał do niego?

Co do aktywności moderatorów - ja nie wymagam od Was siedzenia 24h na dobę, skoro nie macie czasu - weźcie więcej ludzi do pomocy. I to najlepiej jakichś charakterystycznych, którzy lubią się pojawiać na forum, abstrahując od tego, czy Kędzior jest dobrym moderatorem czy nie, to jest aktywnym i użytkownicy czują, że ktoś tu jest i ktoś tu sprząta.

Czy jest na forum ktoś, kto zna się na forach i mógłby pomóc w poprawieniu kodu źródłowego? Na pewno są jakieś gotowe poprawki w necie, tylko pytanie, czy ktoś się na tym zna? Przydałaby się taka osoba w ekipie.

Oprócz tego na szansę bycia moderatorem zasłużył Amalio. Wiem, że jest kontrowersyjny, ale nie wykłóca się z innymi użytkownikami już tak jak kiedyś i nie stosuje argumentów "nie bo nie". Jeśli miałby czas zająć się forum to z pewnością pomógłby w trzymaniu porządku.
Marcin_FTŚ pisze: Niestety, ale jak tak patrzę na niektóre dyskusje to naprawdę wprowadziłbym zasadę twardej ręki...
To wprowadź, nie ma przecież dyscypliny wśród moderatorów, jak chcesz to możesz być twardy i bezwzględny ;)

Zmiany na forum są konieczne, bo inaczej pojawi się znów jakiś spamer i znów nie będzie wiadomo co z nim zrobić. Oprócz tego przydałoby się trochę świeżości m.in. w wyglądzie i w integracji użytkowników.

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

A ja się zapytam wprost: To po kiego grzyba karmicie tego trolla? Olać go i po sprawie.

KKS -> Dla mnie jesteś sam, sobie winny. Zamiast go olać i mieć spokój, wykłócałeś się z nim jak głupi (i nie był to już Twój pierwszy raz. Pamiętam, jak ze mną się też tak wykłócałeś), a teraz sam zgrywasz niewiniątko. (Sprawa również się tyczy pmastera) Sorry, ale dla mnie takie zachowanie jest porównywalne ze skamleniem umierającego psa, potrąconego przez auto...

A i żeby nie było, to w cale nie bronię Butelki, bo też mnie szlag trafia jak go czytam. Mnie się zdarza coś głupiego napisać, ale on już to robi do przesady.

BTW: Dopiero teraz się zorientowałem, że Marcin_FTŚ jest moderatorem :P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Coffee pisze: To po kiego grzyba karmicie tego trolla? Olać go i po sprawie.
Bo niektórzy nie lubią, jak inni piszą bzdury. W końcu byłoby tutaj 20 dzieci i nie dałoby się tutaj nic zrobić, bo jeden pisałby że gniot nie ma niskiej podłogi, a szynobusy PESy nie potrzebują remontów torowisk, bo mają napęd turbośmigłowy
Coffee pisze:amiętam, jak ze mną się też tak wykłócałeś), a teraz sam zgrywasz niewiniątko. (Sprawa również się tyczy pmastera
To trzeba było nie pisać rzeczy, przez które trzeba się ,,wykłócać". Najwyraźniej naprawdę nie uwzięliśmy się na Butelkę :retard:
Coffee pisze:dla mnie takie zachowanie jest porównywalne ze skamleniem umierającego psa, potrąconego przez auto
Nie wiem nawet, co o tym myśleć.
Co do posta J-31 - ok, jest jak jest, ale mogłoby/powinno być inaczej i właśnie w tym celu trzebaby coś zrobić. A skoro utrzymujesz forum - nie mógłbyś zaimplementować jakichś dobrowolnych dotacji? Paru użytkowników mogłoby dorzucić parę złotych.
KKS pisze:najlepiej jakichś charakterystycznych
Charakterystyczność raczej jakaś szczególnie ważna nie jest

[ Dodano: 27 Mar 2012 14:56 ]
Marcin_FTŚ pisze:generalnie jestem przeciwny cofania komuś warnów, jak już ma nasr*ne w papierach to niech ma do końca i nie ma taryfy ulgowej, bo on się poprawi, a jaką mamy gwarancję że tak będzie
Jak już to je przedłużyć a nie zostawiać na wieki wieków, bo w końcu niektórzy świeciliby warnami sprzed 5 lat

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

KKS pisze:TLG
Słowo ode mnie: zadeklarowałem opiekę nad działami "szynowymi". Jestem zadowolony z poziomu, który obowiązuje w tych działach. Dawno temu przeprowadziłem tam bardzo duże porządki i od tej pory działają bez większych problemów.
KKS pisze:bardzo rzadko zdarza mu się dawać warny
Wyznaję nieco inną metodykę moderowania.
KKS pisze:nie mówiąc już o dzieleniu tematów i
Działań moderatora nie należy oceniać po liczbie wykonanych w jakimś okresie manewrów. Stawiamy na ilość posunięć czy na ich jakość? Sprawując dozór nad forum należy przede wszystkim skupić się na sprawach bieżących.
Reasumując: KMF nie jest i nie będzie ani serwisem newsowym ani wysokospecjalistycznym portalem opiniotwórczym. ¯yje własnym życiem dając szansę swobodnej (w granicach regulaminu i szeroko pojętych norm społecznych) wymiany zdań. Jeżeli ktoś ma przesadne ambicje względem KMF to zawiedzie się.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Po prostu do tanga trzeba dwojga. Trudno o wszystko mieć pretensje do moderatorów. Klimat forum tworzą sami użytkownicy. To nie ja wykłócam się o byle szczegóły z Wami... tylko Wy sami w poszczególnych tematach często kłócicie się ze sobą.

Owszem ja, jako moderator muszę jakoś zareagować - ale co ja w zasadzie mogę zrobić w momencie, gdy zastanę w jakimś temacie bałagan:

1. pousuwać posty nie związane z tematem
2. prosić uczestników o powrót do merytorycznej dyskusji i trzymania się tematu
3. wydzielić jakiś wątek - jeśli jest on ciekawy i daje szansę na rzeczową dyskusję
4. Jeśli nastąpi skrajne naruszenie regulaminu - ukarać rozmówców warnami, a w ostateczności zakazać pisania lub zbanować (w ostateczności i też zgodnie z regulaminem)

Zdarzyło nam się już wielokrotnie, że my - moderatorzy - wycinaliśmy posty, ostrzegaliśmy i prosiliśmy o spokój w temacie - a Wy nadal się kłóciliście. Potem niespodzianka, bo ktoś dostał warna i nie wie za co ;)

Jeśli jeszcze na chwilę zatrzymam się przy kłótniach. To faktycznie kłótnie o byle bzdury zaczynają być prawdziwą plagą.

Od pewnego czasu zaczyna mnie irytować, że coraz częściej w Hand Made - jeśli ktokolwiek prześle jakiś rysunek - to natychmiast ktoś podnosi krzyk

- tam są użyte moje fotele - to jest KRADZIE¯ :!:
- w tym rysunku są moje felgi - to jest KRADZIE¯ :!:
- w tym rysunku jest moja kreska - to jest kradzież i dziwię się, że moderatorzy jeszcze nie ukarali tego delikwenta :!:

Panowie :chytry:

A czy ktokolwiek tych z Was - którzy tak głośno krzyczą o naruszeniu prawa autorskiego - zastanowił się, że 99,9% rysunków pojazdów realnych, pochodzi z mojej strony i jest moją własnością ?

Czy ja się z kimkolwiek na forum, wykłócam lub kiedykolwiek wykłócałem o to, że naruszył moją własność ? :cool:

To jest świetny przykład tego "klimatu" o którym tak piszecie.

I co my mamy zmienić ? :chytry:

Ok. Możemy być bardziej twardzi.
Ok. Może być nas więcej
OK. Można zmienić regulamim

... ale Was nikt nie zmieni. A to Wy Tworzycie klimat forum, a nie ja czy koledzy moderatorzy. My tylko staramy się wspomagać Was w dyskusjach :P
pmaster pisze:A skoro utrzymujesz forum - nie mógłbyś zaimplementować jakichś dobrowolnych dotacji? Paru użytkowników mogłoby dorzucić parę złotych.
Po pierwsze. Generalnie nigdy nie było tak, żeby zwykli użytkownicy za cokolwiek płacili. Nigdy tak nie było i tego zmieniać nie będziemy.

Po drugie, przez krótką chwilę, był taki zwyczaj - którego słusznie wprowadził U2w - że moderatorzy i admini, składali się wspólnie na funkcjonowanie forum.

Nie wiem jak to robił U2w, ale ja - kiedy w końcu przejąłem na siebie obowiązek składek - bardzo szybko od tego odstąpiłem.

Dlaczego ? A bo jeden nie może zapłacić, a drugi może mniej zapłacić... a po za tym część ludzi nie posiada konta, albo nie wie co to przelew i jak to się robi.

Skończyło się na tym - że ja robiłem przelewy do firm - a po pieniądze musiałem jeździć po ludziach i zbierać. Pamiętam, że najdalej musiałem jechać do Nowego Sącza do Hannibala ... na szczęście to był jednostkowy przypadek i akurat miałem "po drode" :lol:

Ponieważ znudziło mnie ciągłe jeżdżenie i zbieranie kasy, toteż uznałem, że koszty prowdzenia forum nie są aż tak wysokie - wziąłem ten obowiązek na siebie. I wcale się z niego nie wykręcam ;)

No i teraz jeśli przyjrzeć się z uwagą na pomysł Pmastera. Mamy 1347 użytkowników - powiedzymy, że tylko 100 osób zechce się dołożyć. I niech chociaż połowa z nich prześle kasę przelewem. To jak sobie wyobrażasz składki, od pozostałej połowy, która napisze "Przyjedź do mnie, to Ci dam". Czy mam jechać do Wrocławia po składkę od np. Butelki ? :retard:
pmaster pisze:Co do posta J-31 - ok, jest jak jest, ale mogłoby/powinno być inaczej i właśnie w tym celu trzebaby coś zrobić.
Ok. To co Proponujesz ? Co konkretnie, wg. Ciebie można by zmienić ? ;)

I to jest pytanie do wszystkich. Co Waszym zdaniem należałoby zmieć. Proszę o konkretne propozycję ? :)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

KKS pisze:Widzicie, ale z punktu widzenia forum wyglądało to inaczej. Butelka pisał coś w SB o spamowaniu, ja mu odpisałem i zdaje się Kędzior zamiast mnie poprzeć to wezwał do spokoju i niekłócenia się. Nikt oficjalnie mu nie pogroził, dlatego miał prawo czuć się skrzywdzony.
Podejrzewam, że chodzi o wiadome tematy kolejowe, a także temat z Citaro. Widząc postępujący off-topic i dyskusję sprowadzającą się do ostrej wymiany zdań z użyciem epitetów wobec siebie, wystosowałem upomnienia w postaci uwagi moderatora o zaprzestanie wszelakich kłótni i powrót do konstruktywnej dyskusji. Niestety brak było reakcji i zarówno Butelka, jak i wielu innych użytkowników nie stosowało się do tych zaleceń. Niektórzy nawet komentowali sam dopisek pod postem, zamiast zastosować się do zaleceń.

Wysłałem więc zapytanie do moderatorów, co w takiej sytuacji zrobić. Po naradzie moderatorów stwierdziłem, że w takim wypadku nie pozostało mi nic więcej, jak ukarać każdą osobę, która dalej rozwijała jakże mało merytoryczne wątki, pomimo tego, że wcześniej wysłałem upomnienie.

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

J-31 napisał
Od pewnego czasu zaczyna mnie irytować, że coraz częściej w Hand Made - jeśli ktokolwiek prześle jakiś rysunek - to natychmiast ktoś podnosi krzyk

- tam są użyte moje fotele - to jest KRADZIE¯
- w tym rysunku są moje felgi - to jest KRADZIE¯
- w tym rysunku jest moja kreska - to jest kradzież i dziwię się, że moderatorzy jeszcze nie ukarali tego delikwenta
Mam takie malutkie pytanie o to - czy dodawanie sygnaturki o autorach rozwiązało by ten problem? Bo jeżeli tak to można założyć odpowiedni temat gdzie wpisywano by ludzi udzielających pozwolenia na swoje elementy?

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

KKS pisze:Oprócz tego na szansę bycia moderatorem zasłużył Amalio. Wiem, że jest kontrowersyjny, ale nie wykłóca się z innymi użytkownikami już tak jak kiedyś i nie stosuje argumentów "nie bo nie". Jeśli miałby czas zająć się forum to z pewnością pomógłby w trzymaniu porządku.
Kontorwersyjny owszem. Szczególnie pamietam akcje że jakieś tam newsy dodałem jako pierwszy. To było źle że je dodałem jako pierwszy. Dlatego mało dodaje info z rejonów Śląska i pozostawiam to innym użytkownikom z tego regionu. Mimo tego incydentu, nie mam nic przeciwko kandydaturze Amalio. Tylko Amalio powinien tez dopuszczać do siebie zdanie innych, jesli chodzi o lubienie danej marki autobusów. Amalio zaciekle broni Mercedesa i MANa. A jest grono użytkoników które może wspierać polskich producentów (AMZ, Autosan, Solbus, Solaris, Kapena).


Co do szklano-plastikowego użytkownika to najwyrażniej poniosły go emocje.

Ja na takim przykładzie mam zdanie o Mercedesach Conecto LF i sie tego zdania trzymam i wole polskie autobusy. Ale się nie wykucam że ktoś jednak ten model lubi. Poza tym o gustach się nie rozmawia.
Ostatnio zmieniony 2012-03-28, 00:09 przez Marcin_558, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

K4016td pisze:Mam takie malutkie pytanie o to - czy dodawanie sygnaturki o autorach rozwiązało by ten problem? Bo jeżeli tak to można założyć odpowiedni temat gdzie wpisywano by ludzi udzielających pozwolenia na swoje elementy?
Ależ nie ma problemu - jak ktoś chce, niech pisze swoje warunki wykorzystania swoich rysunków w dziale Rysunków realnych, a zostanie to przyklejone, jak w przypadku tych dotyczących rysunków Jacka Pudło, moich, czy Jacbulla. Najwyżej później się to złączy ze sobą w jeden temat.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Kędzior pisze:Niektórzy nawet komentowali sam dopisek pod postem, zamiast zastosować się do zaleceń.
Ja przez cały czas broniłem prawdy i głupot jakie wciskał Butelka. Ten dopisek na końcu może i był zbędny, ale chciałem jedynie rozluźnić trochę atmosferę, ale ok, zrozumiałem że sam tym troszkę przesadziłem.

Ale nie rozumiem, czemu inni dostawali ochrzan za dyskusje z Butelką, podczas gdy mieli rację i tylko bronili prawdy. Chyba nikt nie chce żeby ktoś rozpowiadał kłamstwa, a załóżmy jakis nowicjusz na forum, który nie zna sytuacji w nie wierzył?

Mijały dni, a nasz szklany przyjaciel dalej sobie nabijał jak np tu: http://www.km-forum.com.pl/viewtopic.php?t=7086&start=0 (jego trzeci post od góry) - bezsensownie skomentował ww. opisaną sytuację (już mógł chociaz coś odpowiedzieć z sensem), świadomie zaczyna offtop i do tego adnotacja o tym żeby go zakończyć. Czy to ma sens? I jeszcze nikt mu nie zwrócił uwagi, żeby się powstrzymał od takich komentów, które robią z dyskusji śmietnik a jej poziom drastycznie spada. ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Od pewnego czasu zaczyna mnie irytować, że coraz częściej w Hand Made - jeśli ktokolwiek prześle jakiś rysunek - to natychmiast ktoś podnosi krzyk
No cóż, powszechnie wiadomo kto oprócz ciebie zajmuje się rysowaniem i nie widziałbym w tym nic dziwnego
J-31 pisze:Po pierwsze. Generalnie nigdy nie było tak, żeby zwykli użytkownicy za cokolwiek płacili. Nigdy tak nie było i tego zmieniać nie będziemy.
A dlaczego nie? Ja chętnie wpłaciłbym (niewiele, bom biedny, choć uczciwy, ale zawsze coś), i zapewne nie tylko ja, są przecież różne PayPale i to możnaby jakoś w miarę efektywnie zorganizować. A jak ktoś się boi używać komputera do takich rzeczy i chce przekazać kasiorę osobiście w z rączki do rączki z dostawą inkasenta do domu - trudno, obejdziemy się bez niego. Napisałeś, że 50 osób wpłaciłoby - nawet jakby to było średnio po 3 zł rocznie, to pewnie z płatnymi reklamami wyszłoby z 200, a to już niemało.
J-31 pisze:Ok. To co Proponujesz ? Co konkretnie, wg. Ciebie można by zmienić ?
I to jest pytanie do wszystkich. Co Waszym zdaniem należałoby zmieć. Proszę o konkretne propozycję ?
Proszę bardzo - dobierać modków nie w oparciu o zasadę BMW bądź jeszcze coś gorszego, lecz raczej brać pod uwagę ,,co on jest w stanie zrobić dla forum", znaleźć kogoś kto by je lekko technicznie podciągnął (KKS miał rację, parę ulepszeń by się przydało), a jeśli Hannibal nie chce/nie może adminować, to znaleźć kogoś, komu by się chciało, przecież raczej go nie zbanuje na amen i dalej będzie mógł raz na rok tu wchodzić i pisać o tym, co ostatnio wyremontowali w Jelczu M11.
Marcin_558 pisze:Kontorwersyjny owszem. Szczególnie pamietam akcje że jakieś tam newsy dodałem jako pierwszy. To było źle że je dodałem jako pierwszy.
To chyba raczej nie o to chodziło. No cóż, Amal ma niską tolerancję na to i owo.
Marcin_558 pisze:Tylko Amalio powinien tez dopuszczać do siebie zdanie innych, jesli chodzi o lubienie danej marki autobusów. Amalio zaciekle broni Mercedesa i MANa. A jest grono użytkoników które może wspierać polskich producentów (AMZ, Autosan, Solbus, Solaris, Kapena
A gdzie tu miejsce na szeroko pojęty obiektywizm? Jeśli ktoś pisze z sensem dostrzegając zalety i wady tego czy tamtego autobusu to ok, ale nic dziwnego chyba w tym, że posty typu ,,X jest dobry bo ja lubię i tak jest" mimo że fakty mówią inaczej podnoszą ciśnienie. Zresztą Butelka też trochę przez to się dorobił.
Kędzior pisze:Podejrzewam, że chodzi o wiadome tematy kolejowe, a także temat z Citaro. Widząc postępujący off-topic i dyskusję sprowadzającą się do ostrej wymiany zdań z użyciem epitetów wobec siebie, wystosowałem upomnienia w postaci uwagi moderatora o zaprzestanie wszelakich kłótni i powrót do konstruktywnej dyskusji. Niestety brak było reakcji i zarówno Butelka, jak i wielu innych użytkowników nie stosowało się do tych zaleceń. Niektórzy nawet komentowali sam dopisek pod postem, zamiast zastosować się do zaleceń.

Wysłałem więc zapytanie do moderatorów, co w takiej sytuacji zrobić. Po naradzie moderatorów stwierdziłem, że w takim wypadku nie pozostało mi nic więcej, jak ukarać każdą osobę, która dalej rozwijała jakże mało merytoryczne wątki, pomimo tego, że wcześniej wysłałem upomnienie
Krótko mówiąc nie uważam że pisanie emotek a potem walenie warnów na oślep to sprawna moderacja.

[ Dodano: 28 Mar 2012 00:04 ]
OPi pisze:Ale nie rozumiem, czemu inni dostawali ochrzan za dyskusje z Butelką, podczas gdy mieli rację i tylko bronili prawdy. Chyba nikt nie chce żeby ktoś rozpowiadał kłamstwa, a załóżmy jakis nowicjusz na forum, który nie zna sytuacji w nie wierzył?
Cóż, możnaby się tego łatwo domyśleć

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No dobra, ale Panowie pozostawmy już kwestie wzajemnego wylewania żali na siebie i sprawę Butelki. Jaka jest butelka każdy widzi... szczególnie gdy z niej pije ;)

Butelka - jeśli wróci - będzie pod kontrolą. Każdy inny spamer również i to Wam mogę obiecać ;)
pmaster pisze:Proszę bardzo - dobierać modków nie w oparciu o zasadę BMW bądź jeszcze coś gorszego, lecz raczej brać pod uwagę ,,co on jest w stanie zrobić dla forum", znaleźć kogoś kto by je lekko technicznie podciągnął (KKS miał rację, parę ulepszeń by się przydało), a jeśli Hannibal nie chce/nie może adminować, to znaleźć kogoś, komu by się chciało, przecież raczej go nie zbanuje na amen i dalej będzie mógł raz na rok tu wchodzić i pisać o tym, co ostatnio wyremontowali w Jelczu M11.
Zapewniam Cię, że moderatorzy nie są i nigdy nie byli dobierani w oparciu o zasadę BMW. Zawsze dokładnie i wspólnie przeglądamy kandydatów pod naprawdę wieloma względami. Czasami długo dyskutujemy i spieramy się odnośnie potencjalnych kandydatów ;)

Co do moderatora, czy też admina technicznego - zgadzam się, mógłby się sprzydać.

Proponuję, aby od teraz dyskusja przybrała bardziej rzeczowy charakter - Pmaster i K4016td, przesłali już pewne sugestie. A teraz czas na Was. Śmiało ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

TLG pisze: Słowo ode mnie: zadeklarowałem opiekę nad działami "szynowymi". Jestem zadowolony z poziomu, który obowiązuje w tych działach. Dawno temu przeprowadziłem tam bardzo duże porządki i od tej pory działają bez większych problemów.
OK, to tym bardziej pokazuje braki na forum - Ty: Działy "Tramwaje" i "Kolej i Metro", MSzymkowiak - działy "Hand Made" i ten drugi co z niego powstał, na resztę zostają Kędzior, Marcin_FTŚ, Shadow238 i J-31, z czego dwóch ostatnich to osoby, które reagują tylko przy skrajnym syfie, do tego większość z Was siedzi pół dnia w pracy. Dalej uważasz, że jest wystarczająco dużo moderatorów?
TLG pisze: Wyznaję nieco inną metodykę moderowania.
Moja uwaga wzięła się stąd, że z początku wyznawałeś właśnie taką metodykę.
TLG pisze: Działań moderatora nie należy oceniać po liczbie wykonanych w jakimś okresie manewrów. Stawiamy na ilość posunięć czy na ich jakość? Sprawując dozór nad forum należy przede wszystkim skupić się na sprawach bieżących.
OK, ale sam przyznasz, że o ile w działach szynowych jest porządek, to w pozostałych niezbyt, taka reforma z przetargami bardzo by poprawiła przejrzystość informacji na forum.
TLG pisze: Reasumując: KMF nie jest i nie będzie ani serwisem newsowym ani wysokospecjalistycznym portalem opiniotwórczym. ¯yje własnym życiem dając szansę swobodnej (w granicach regulaminu i szeroko pojętych norm społecznych) wymiany zdań. Jeżeli ktoś ma przesadne ambicje względem KMF to zawiedzie się.
A tu się z Tobą nie zgodzę, ja mam ambicje względem KMF i uważam, że przy jakimś wysiłku można to zrobić. Oczywiście nie wierzę w to, że nagle stworzymy super społeczność i będziemy jeździć po Polsce i robić własne imprezy KM w każdym mieście, ale ogólny wizerunek forum można poprawić. Na PMTM w ogóle nie było moderatorów i mimo mnóstwa fachowych użytkowników grupa umarła, nie chcę żeby KMF zostało tylko forum z modelami i rysunkami.
J-31 pisze:Po prostu do tanga trzeba dwojga. Trudno o wszystko mieć pretensje do moderatorów. Klimat forum tworzą sami użytkownicy. To nie ja wykłócam się o byle szczegóły z Wami... tylko Wy sami w poszczególnych tematach często kłócicie się ze sobą.
Problem jest dlatego, że użytkownicy sygnalizowali zmiany, które ekipa olała i o to mi głównie chodzi w całej aferze.
Kędzior pisze: Wysłałem więc zapytanie do moderatorów, co w takiej sytuacji zrobić. Po naradzie moderatorów stwierdziłem, że w takim wypadku nie pozostało mi nic więcej, jak ukarać każdą osobę, która dalej rozwijała jakże mało merytoryczne wątki, pomimo tego, że wcześniej wysłałem upomnienie.
Trzeba spróbować zlikwidować źródło konfliktu. Po prostu ja, podobnie jak inni użytkownicy, czułem się oburzony, że ktoś może na KMF pisać takie totalne głupoty i nie można go sprostować. Dlaczego nikt z ekipy nie napisał - Butelka, nie dość, że zaczynasz OT i kłótnie w każdym temacie, to jeszcze gadasz totalne głupoty. Tego, co pisałem ja, pmaster, Amalio, czy inni. Dlaczego nikt nas nie poparł? Jakoś jak nie ma takich spamerów na forum to nie zbieramy warnów za kłótnie, przynajmniej nie w takich ilościach.
Coffee pisze: KKS -> Dla mnie jesteś sam, sobie winny. Zamiast go olać i mieć spokój, wykłócałeś się z nim jak głupi (i nie był to już Twój pierwszy raz. Pamiętam, jak ze mną się też tak wykłócałeś), a teraz sam zgrywasz niewiniątko. (Sprawa również się tyczy pmastera) Sorry, ale dla mnie takie zachowanie jest porównywalne ze skamleniem umierającego psa, potrąconego przez auto...
Odpowiedział Ci pmaster, odpowiedział Ci OPi. Wchodzę często na różne inne fora, na których jednocześnie można się dowiedzieć sporo sensownych rzeczy, jak i sporo totalnych głupot. Te głupoty inni użytkownicy mogliby wyprostować, ale idą Twoją drogą i nie "wykłócają się z nim jak głupi". I potem te fora mają opinię jaką mają. Ja jako aktywny użytkownik od tylu lat czuję się odpowiedzialny za to, co jest na forum i jak jest postrzegane na zewnątrz.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

J-31 pisze:Butelka - jeśli wróci - będzie pod kontrolą.
To on w ogóle wróci? Myślałem że go zbanowaliście: http://www.km-forum.com.pl/plusminus.ph ... iew&u=2762

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

J-31 pisze:Od pewnego czasu zaczyna mnie irytować, że coraz częściej w Hand Made - jeśli ktokolwiek prześle jakiś rysunek - to natychmiast ktoś podnosi krzyk

- tam są użyte moje fotele - to jest KRADZIE¯
- w tym rysunku są moje felgi - to jest KRADZIE¯
- w tym rysunku jest moja kreska - to jest kradzież i dziwię się, że moderatorzy jeszcze nie ukarali tego delikwenta
Dalece nie tylko to mnie drażni, ale nie będę się produkował setny raz bo to walka z wiatrakami a konkretnie mowa o masowych zakupach pojazdów w temacie o firmach fikcyjnych. Okej ja rozumiem że jak ktoś ma mało roboty w domu to sobie lubi porysować coś, ale nie do tego stopnia żeby wykupować wszystko co inni wystawiają na sprzedaż nazywajmy rzecz po imieniu głównie chodzi o kol. Skoda 16T i rietze, nie żebym miał coś przeciwko temu ale koledzy dajmy też szansę innym na rozwinięcie swoich firm i nie wykupujmy im wszystkiego spod nosa ;)
K4016td pisze:Mam takie malutkie pytanie o to - czy dodawanie sygnaturki o autorach rozwiązało by ten problem? Bo jeżeli tak to można założyć odpowiedni temat gdzie wpisywano by ludzi udzielających pozwolenia na swoje elementy?
No i to by było chyba najlepsze wyjście, niech każdy z rysunkowych autorów napisze czy wyraża zgodę na używanie jego rysunków i w jakim stopniu mogą być one modyfikowane (czy tylko można je przemalować czy też np poprawić w nich niektóre elementy)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

OPi pisze: To on w ogóle wróci? Myślałem że go zbanowaliście: http://www.km-forum.com.pl/plusminus.ph ... iew&u=2762
No to najwyraźniej jego mamy z głowy.

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

A BTW spamowania mam jeszcze jedną propozycję.

Jak można zauważyć większość spamu rodzi się w Hyde Parku - część osób pisze jakiekolwiek bzdety żeby mieć tylko posta, a co za tym idzie większy pasek nad avatarem.
Może by tak wyłączyć naliczanie postów w Hyde-Parku, o ile aktualne oprogramowanie forum to umożliwia(nie wiem, nie znam się na tym ;)). Powstrzymało by to część spamerów którzy by pomyśleli że nie warto tam spamować skoro nie ma z tego żadnych korzyści. Wtedy by można ocenić merytoryczny wkład w rozwój forum danego użytkownika.

Co o tym sądzicie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”