Uwagi odnośnie pracy ekipy

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.
Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 384
Rejestracja: 2009-12-06, 20:31
Lokalizacja: Wrocław/Slough UK

Post autor: Rudy »

Zamiast usuwać rangi nie lepiej zostawić jedna nie zmieniająca się np user?

Wojciech
Posty: 92
Rejestracja: 2009-02-23, 22:22
Lokalizacja: Jedna z wielu nad Wisłą

Post autor: Wojciech »

pmaster pisze:To, czy się komu będą pod nickiem wyświetlały napisy, procenty, gwiazdki czy ptaszki to akurat mały problem.
Consuetudo altera natura est.

spooney

Post autor: spooney »

Ciężkie jest życie moderatora, wiem coś o tym bo sam jestem modem na bydgoskim forum komunikacyjnym. Też mieliśmy problemy z trollami, dziećmi neo ale po wprowadzeniu zasad "twardej ręki" (tzw. "fuckin-mod")problem zniknął jak ręką odjął :) Jeśli nie warny to za mniejsze naruszenia regulaminu userzy mieli blokowaną możliwość wypowiedzi na 14 dni - skutek murowany, szybko się nauczyli porządku, zniknęło trollowanie, spamowanie, wieczne offtopy i bezsensowne kłótnie. Teraz jest porządek, forum zostało przemoderowane, uporządkowane tematycznie i w zasadzie nie mam nic do roboty :) A kiedyś to nie wiadomo było w co najpierw ręce włożyć...
Pozdrawiam "ekypę" i wytrwałości życzę w dążeniu do merytorycznego kształtu forum mimo krytyki malkontentów i zbieraczy "gwiazdek" :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Wojciech pisze: Consuetudo altera natura est.
Te audire no possum. Musa sapientum fixa est in aure.
J-31 pisze:Aby udowodnić Wam, że uważnie słuchamy Waszego głosu, nasz kolega - Kędzior - wprowadził zasadę "twardej ręki".
Nie o to nam chodziło.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

J-31 pisze: No i co teraz ? Co ma zrobić ekipa moderatorska ?
Kontynuować, aż nie będzie porządku. Na mnie też się spamerzy skarżyli :P
Rudy pisze:Zamiast usuwać rangi nie lepiej zostawić jedna nie zmieniająca się np user?
O, właśnie, moglibyście coś takiego zrobić, bo teraz jest łyso pod nickiem.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Miło by było wyróżnić osoby, z którymi można rzeczowo pogadać. Bo tak to tacy nie będą się odróżniali od nowicjuszy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:Kontynuować, aż nie będzie porządku. Na mnie też się spamerzy skarżyli :P
Tak ? No to przeczytaj sobie co napisał powyżej Pmaster.
pmaster pisze:Nie o to nam chodziło.
A dodatkowo zacytuję Ci kolejną wiadomość, którą dzisiaj otrzymałem w ciągu dnia, a przeczytałem teraz
No ale kiedyś na forum było luźno, nie trzeba było się martwić że za chwile się wyleci z forum z hukiem. Teraz na każdej stronie tematu jest warn dla kogoś. Okej, warny były, są i będą, ale z umiarem.
I kogo teraz niby mielibyśmy się słuchać ? Ty obstajesz przy swoim, a reszta ma już tego dosyć. Ja im się nie dziwię ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Jak ja byłem aktywny jako moderator, jak irisbus był aktywny, czy też jeszcze wcześniej - to również warny się sypały. Po prostu ludzie się odzwyczaili a muszą się nauczyć, że warn to tylko ostrzeżenie, za niego się nie wylatuje. Ile osób ostatnio dostało 3 warny i zakaz pisania? Butelka, oprócz niego jakiś czas temu autobus i drugi taki podobny spamer. Osoby, co do których forumowicze zgodzą się, że rozwalały dyskusje.

Po prostu do użytkowników musi dotrzeć - warn to nie wyrok, warn pokazuje, że robisz źle i masz spojrzeć na swoje zachowanie. Jeszcze zacytuję tę PW:
No ale kiedyś na forum było luźno, nie trzeba było się martwić że za chwile się wyleci z forum z hukiem.
Właśnie o to mi chodzi! Do tej pory na forum było zbyt luźno i ludzie sobie spamowali na lewo i prawo nie przejmując się tym, że ktoś będzie miał coś przeciwko. Te warny mają obudzić użytkowników i pokazać, że robią źle.

Inna sprawa, gdzie te warny? Nie widzę ich za bardzo, chyba że masowo lecą w działach z rysunkami i modelami, gdzie nie zaglądam.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

KKS pisze:Kontynuować, aż nie będzie porządku.
Jestem podobnego zdania. Oczywiście należy zachować zdrowy rozsądek, ale jak czytam 10 postów jałowej pisaniny o wyższości Jelcza nad Solarisem w temacie o MANie albo "Wypadkach i awariach pojazdów KM" ["Gdyby to był Jelcz to kierowca nie dostałby zawału serca"] (może przesadzam ale coś w ten deseń) to się lekko irytuję. Jak mam przeglądać ciągłe kłótnie, posty nie na temat albo "gorzkie żale" to wolę ominąć temat i się nie wypowiadać.
KKS pisze:Oprócz tego na szansę bycia moderatorem zasłużył Amalio. Wiem, że jest kontrowersyjny, ale nie wykłóca się z innymi użytkownikami już tak jak kiedyś i nie stosuje argumentów "nie bo nie". Jeśli miałby czas zająć się forum to z pewnością pomógłby w trzymaniu porządku.
IMO dobry pomysł, ale oczywiście wszystko zależy od ekipy i Amalia.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Ja osobiście, jeśli wypowiedzieć się można, również jestem absolutnie przychylny wszelakim zaostrzeniom w moderowaniu forum... Nie do końca rozumiem narzekań na p. Kędziora, bo jak by nie patrzeć, warny rozdawane przez niego są absolutnie zasłużone... Tym bardziej jest on cennym moderatorem, gdyż często zagląda właśnie do działu z rysunkami, a obiektywnie patrząc to właśnie tam istnieje największy chaos, sodoma i gomora, a przynajmniej było tak jeszcze nie dawno, bo wszelkie zmiany idą stanowczo ku lepszemu...

mrozard pisze:Miło by było wyróżnić osoby, z którymi można rzeczowo pogadać. Bo tak to tacy nie będą się odróżniali od nowicjuszy.
Szczerze mówiąc nie przystawał bym na coś takiego, gdyż niektórzy mogli by popaść w nieokiełznany samozachwyt, a to do niczego dobrego nie prowadzi... Po prostu dać tam napis User/Mod/Admin i tyle...

Dziękuję za udzielenie głosu, pozdrawiam...;) I tak jeszcze nawiasem, nie próbujcie na siłę dogodzić wszystkim, bo to się nigdy, ale to nigdy nie uda...;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

mrozard pisze:Miło by było wyróżnić osoby, z którymi można rzeczowo pogadać. Bo tak to tacy nie będą się odróżniali od nowicjuszy.
Jest ranga ekspert, i jej posiadacze to często (jeśli nie zazwyczaj) eksperci.
J-31 pisze:No to przeczytaj sobie co napisał powyżej Pmaster.
Bo chodziło mi o jakieś dalej idące zmiany, a nie żeby kazać Kędziorowi zaostrzyć politykę dot. wymieniania kar
J-31 pisze:dodatkowo zacytuję Ci kolejną wiadomość
Nie bardzo rozumiem, dlaczego ktokolwiek miałby się przejmować takimi narzekaniami? Ktoś uważa że dostał niesłusznie, to sprawdzić, jak słusznie albo tylko chce sobie ponarzekać - olać.
spooney pisze:fuckin-mod"
:?:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:Właśnie o to mi chodzi! Do tej pory na forum było zbyt luźno i ludzie sobie spamowali na lewo i prawo nie przejmując się tym, że ktoś będzie miał coś przeciwko. Te warny mają obudzić użytkowników i pokazać, że robią źle.
Świetnie, ale najprościej jest napisać, żeby zrobili to moderatorzy. Niech oni dostają po głowie od ludzi ;)

KKS. Moja propozycja jest taka - ponownie nadamy Ci stanowiska moderatora. Razem z Kędziorem będziecie prowadzić politykę twardej ręki. :cool:

Zamiast jęczeć, że moderatorzy coś powinni - sam Będziesz mógł działać ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ale to nie ja jęczę, tylko Ty jęczysz, że Ci spamerzy jęczą. Po prostu olej te głosy przeciw, widzisz w tym temacie ile jest głosów poparcia.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:Ale to nie ja jęczę, tylko Ty jęczysz, że Ci spamerzy jęczą. Po prostu olej te głosy przeciw, widzisz w tym temacie ile jest głosów poparcia.
Słucham wszystkich głosów. Na tak i na nie ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

pmaster pisze:Bo chodziło mi o jakieś dalej idące zmiany, a nie żeby kazać Kędziorowi zaostrzyć politykę dot. wymieniania kar
Można coś o tym więcej?

Zdaję sobie sprawę, że moje działania, abstrahując od tego jakie wg Was są - czy słuszne, czy może głupie; nie będą się wszystkim podobać - taki już los. Zastanawia mnie jednak niesmak pewnej części grupy użytkowników do tego, że z własnej winy, czy to prowokując do kłótni, czy notorycznie off-topicując, odreagowują bardzo emocjonalnie na to, że dostali ostrzeżenie, że sobie tego nie życzą i w ogóle. Regulamin jest taki, a nie inny i wystarczy się do niego stosować i nie brudzić po tematach, a zapewniam, że nie stanie się takiej osobie krzywda :)

Co do kwestii zapoczątkowanej pytaniem KKS gdzie są warny, już odpowiadam: tam gdzie ewidentnie został złamany regulamin, lub gdy pomimo upomnienia dodawanego jako notatka moderatora, lub jako osobny post, spirala nienawiści się kręci. A kwestia działu, gdzie się znajdują jest prosta do wyjaśnienia - nie jestem w stanie siedzieć na forum 24h, żeby móc kontrolować w pełni to co się dzieje na forum, gdyż jest to zwyczajnie nieosiągalne i niewykonalne.

Piszecie z kolei, że kiedyś był tu luz i nikt się nie krępował tym, że za coś dostanie ostrzeżenie. Tylko że ten właśnie luz ma niestety swoje konsekwencje w postaci bałaganu w znacznej liczbie tematów na forum. Pewnie niektórzy czasem przeglądają dział Śmietnik i pewnie rzuciło im się w oczy, ile postów nie na temat można z tego okresu zebrać z kilku tylko tematów. A specjalnie większość wydzielanych postów do śmietnika, łączę ze sobą w jeden zablokowany wątek, żeby pokazać, ile postów było niepotrzebnych, nie na temat, czy w inny sposób obniżających poziom dyskusji - ostatnio było to ponad 1000 postów. Wystarczy sobie obliczyć ile mamy tematów na forum a ile jest tu jeszcze nieporządku ;)

Nie będę się wypowiadać o swoich działaniach, ale myślę, że poniekąd są w słusznej sprawie dla ogółu forum.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Kędzior pisze:Można coś o tym więcej?
No, w sumie to nawet i trochę możnaby. Ale to niekoniecznie tutaj, jeszcze bym się powtórzył i przyczynił do zaśmiecania forum
Kędzior pisze:Zastanawia mnie jednak niesmak pewnej części grupy użytkowników do tego, że z własnej winy, czy to prowokując do kłótni, czy notorycznie off-topicując, odreagowują bardzo emocjonalnie na to, że dostali ostrzeżenie, że sobie tego nie życzą i w ogóle.
Bo i z tymi warnami różnie bywało.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ogólnie popieram działania Kędziora, na niektórych forach nawet moderatorzy dają sobie nawzajem ostrzeżenia. Chodzi tylko o to, żeby nie zadowalać się tylko większym przestrzeganiem regulaminu, bo forum potrzebuje więcej zmian.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

KKS pisze: Chodzi tylko o to, żeby nie zadowalać się tylko większym przestrzeganiem regulaminu, bo forum potrzebuje więcej zmian.
Nie mogę tego nie napisać: i o to właśnie chodzi.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

KKS pisze:na niektórych forach nawet moderatorzy dają sobie nawzajem ostrzeżenia.
No i to jest słuszne działanie, nie popieram tego żeby moderatorzy byli "nietykalni" jeśli zasłużą sobie na coś to nie ma zasłaniania się stanowiskiem, każdego obowiązują takie same prawa.
KKS pisze:bo forum potrzebuje więcej zmian.
To zróbmy może jedną wielką listę takich zmian w osobnym temacie gdzie każdy będzie mógł przedstawić swoje spostrzeżenia i propozycje.

Jeszcze tak w temacie tego co kiedyś napisał pmaster odnośnie KRPG w temacie rysunków, może nie byłoby to takie głupie, utworzyć w tym dziale osobne forum gdzie prowadziłoby się taką działalność na zasadzie realnych kapitałów firmy bez hurtowych zakupów autobusów i fabrycznie nowych i używanych i gdzie dałoby się spokojnie w to bawić bez obawy o to że wejdzie jedna osoba i wykupi wszystkie auta jakie ktoś wystawił na sprzedaż.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Marcin_FTŚ pisze:To zróbmy może jedną wielką listę takich zmian w osobnym temacie gdzie każdy będzie mógł przedstawić swoje spostrzeżenia i propozycje.
Ja już od dawna o to prosiłem, ale nasi użytkownicy stale dyskutują o tym, że jakieś zmiany muszą nastąpić. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”