Uwagi odnośnie pracy ekipy

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.
Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

J-31 pisze:Ja już od dawna o to prosiłem, ale nasi użytkownicy stale dyskutują o tym, że jakieś zmiany muszą nastąpić.
No to może, zamiast dyskutować lepiej zebrać to w jednym miejscu w postaci jakby postulatów i rozpatrzyć je.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zgadza się. Jestem za ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Stosowny temat założony, zapraszam do dyskusji.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Marcin założył już stosowny temat :strzałka: http://www.km-forum.com.pl/viewtopic.php?t=7107

... a ja proszę Was o to by wszelka dyskusja pozostała tutaj - tam same wnioski i postulaty. Chodzi o to by Wasze postulaty nie zginęły gdzieś w pośród dyskusji. ;)

mk12
Posty: 69
Rejestracja: 2011-06-14, 14:49
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: mk12 »

Zgadzam się, powinna nadejść rewolucja. Ja czasami piszę głupoty, czasami nie jestem do końca trzeźwy, ale na tym się człowiek uczy. Jak na dzieńdobry wywalicie kogoś z forum to ten człowiek się nie nauczy. Ja osobiście nad sobą pracuję, postaram się aby więcej głupot nie pisać. Warna dostałem bo zasłużyłem i okej, ale czasem też moderatorzy błędy popełniają i to jest nieuchronne. Użytkownicy - zrozummy zielonych. Moderatorzy - zrozumcie userów. Każdy uczy się na błędach. Dziękuję i pozdrawiam. ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

`ZgoN! pisze:Jak na dzieńdobry wywalicie kogoś z forum to ten człowiek się nie nauczy.
Z praktyki wiem, że w większości przypadków kompletnie niczego się nie nauczy, a udawanie wyrozumiałego kończy się długim i bezproduktywnym sprzątaniem po delikwencie. Moderator to nie wychowawca nauczania początkowego.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Był Butla, który był nowy i popełniał błędy. Wyleciał z hukiem. Mam wymieniać dalej? Nie? To dobrze. Obiema rękoma podpisuję się pod słowami TLG. Albo się nauczysz żyć na forum sam (bo modzi nie są niańką), dostosujesz się do zasad, albo darz bór. Tak, mówię to ja, user. Z doświadczeniem niemałym na stanowiskach moderatorskich na różnej maści forach.

mk12
Posty: 69
Rejestracja: 2011-06-14, 14:49
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: mk12 »

Eh... Z wami toczyć dyskusję. :| Nie ważne.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Butelka nie był taki nowy, nastukał chyba ze 700 postów. Niestety póki zarządzanie forum wygląda w ten sposób, że wszelkie propozycje odbijają się od betonowej ściany umieszczonej w Nowym Sączu istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą się pojawiać kolejni tacy użytkownicy.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Mrozard pisze:Był Butla, który był nowy i popełniał błędy. Wyleciał z hukiem. Mam wymieniać dalej? Nie? To dobrze.
Flakon to był wadliwy jak demokracja ludowa i nie opłacałoby się go niczego uczyć
KKS pisze: Niestety póki zarządzanie forum wygląda w ten sposób, że wszelkie propozycje odbijają się od betonowej ściany umieszczonej w Nowym Sączu istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą się pojawiać kolejni tacy użytkownicy.
Jeśli będą z jakiegoś fajnego miejsca typu Mazowsze albo jakieś inne zachodniopomorskie, to jakoś sobie damy z nimi radę.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

KKS pisze:Butelka nie był taki nowy, nastukał chyba ze 700 postów.
Bo był spamerem. :P Porównując do innych aktywnych userów z działów, w których pisał, to nasz szklany koleżka to świeżak był.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Butelka z hukiem wyleciał...? A ja nawet nie usłyszałem ani nie zauważyłem... A prawda prawdą, całkiem zacnie pokrywał forum swoimi wypowiedziami, nie koniecznie wnoszącymi coś do całości...;) Ja tam też nie uważam cobym święty był, chwała greenpeace za to, aczkolwiek prawda prawdą, ostatnio ciężko było uświadczyć nowego użytkownika który by się dłużej utrzymał, no albo przeglądam to forum bardziej powierzchownie niż mi się wydaje... Prawdą jest, że żyzną ziemią dla takowych osobników są tematy poświęcone twórczości userów, konkretniej rysunków... Z jednej strony można by takowych nieco zniechęcić, umożliwiając czytanie tych tematów jedynie zarejestrowany, z drugiej strony ciężko wyobrazić sobie nadmiar kont służących jedynie do logowania się, co powoduje jeszcze większe prawdopodobieństwo napływu osobników podobnych do -tu pozwolę sobie wymienić- Butelki, czy też Maciejki...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie chodzi o to by ludzi zniechęcać, ale jedynie sugerować im, że jest regulamin oraz pewne zasady wzajemnego porozumiewania się (zresztą regulamin też to wyraźnie określa) i byłoby miło gdyby się do tego stosowali ;)

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Taka tylko moja drobna uwaga.
Jako że dawno nie wchodziłem na forum, to postanowiłem sobie poprzeglądać co niektóre tematy. I cóż mnie denerwuje - gdy powstaje jakaś sprzeczka/problem na forum i robi się kilka postów offtopu, to po wyjaśnieniu owego problemu, wszystkie posty są usuwane a zostawiane są tylko ostatnie, te "wyjaśniające" ów problem. Powoduje to pewną nieciągłość i wyrwę w dyskusji (Często przy takich "porządkach" są wycinane posty z jakąś inną informacją, nie odnoszącą się do OT-a). A moim zdaniem forum jest właśnie po to żeby dyskutować i mały offtop na 4 posty nikt nikomu nie zaszkodził, ani nie spowodował zaśmiecania wątku. Za to wtedy taki co nie wchodził od jakiegoś czasu nie "durnieje" na widok takiego posta z kosmosu. ;)

Tu taki przykład (post shakkiego)
http://www.km-forum.com.pl/viewtopic.ph ... &start=135

Pzdr

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Przeniesione do śmietnika zostały te posty, które traktowały o tym, że tychże zdjęć nie było widać i nie rozwiązywały problemu.

EDIT: Post w powyższym temacie poprawiony.
Ostatnio zmieniony 2012-10-23, 20:59 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Ale jak mówiłem - może i część tych postów była nie do końca zgodna z tematem, ale druga już była, jak np. zacytowany nie wiadomo od kogo cytat:
A nie ma zdjęcia tego z jakąś poważną linią - z taktem 7,5 albo nawet 6?
Pamiętam też, że wcześniej był też mój post, gdzie wrzucałem link do tego zdjęcia co niektórym nie działało i moja opinia nt. owych tabliczek. Nic tam nie było z offtopu i komentowania niedziałających linków.

I żeby nie było, takich przykładów wyrw na forum jest więcej.

EDIT: Dobra, znalazłem to w śmietniku, opinia była w jeszcze innym poście: "mogę się przyczepić co do jakości druku" czy jakoś tak. :P

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Wiesz, gdyby wiele osób nie postępowało tak, że w jednym poście nie mieszałoby wartościowych odpowiedzi z pyskówkami do innych użytkowników - byłoby mniej problemu przy wycinaniu nieodpowiednich ;) Ale tak to nie działa.

Za to często jest tak, że - nie będę przytaczał nazw nicków, bo każdemu się to może zdarzyć - że ktoś zaczyna merytoryczną, zdawałoby się dyskusję, która post po poście dynamicznie zmienia się w bezsensowną sprzeczkę, ale użytkownicy w jeden post wplatają myśli do wszystkich poprzedników, niekoniecznie w życzliwym tonie, razem z rzeczowym opisaniem niektórych aspektów technicznych ;)

I z takimi postami jest najwięcej kłopotów, bo wycięcie tych najmniej odpowiednich powoduje, że jakaś część merytorycznych postów ucieka, a pójście w drugą stronę z kolei pozostawia posty, które na nowo rozpętałyby piekło między kilkoma użytkownikami, którzy usilnie bronią swoich racji.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Może nie jest to najlepszy temat, ale jednak ma coś wspólnego z pracą ekipy moderatorskiej - dlatego skrobnę parę słów ;)

Ponieważ tak Narzekaliście na burdel na forum, a także na pracę moderatorów. Toteż staramy się działać w miarę czasu i możliwości. ;)

No i prośba, a także sugestia jest taka, Abyście starali się w swoich postach pisać, a nie wypowiadać się wyłącznie przy użyciu emotikonów.

:strzałka: http://www.km-forum.com.pl/viewtopic.php?t=7436

Samo użycie emotikonów, skutkować będzie z automatu warnami. Chodzi o to by wypowiadający się był w pełni zrozumiały dla czytających.

Pamiętajcie, że forum jest ogólno krajowe i nie każdy musi rozumieć o co chodzi. Emotikony służą jako uzupełnienie treści postu, a nie jako zamiennik ;)

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

Sugeruje załączniczek do regulaminku ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja mam serdeczną prośbę do Was. Otóż czasami zdarza się, że polscy przewoźnicy komunikacji miejskiej lub prywatne firmy transportowe sprowadzają zza granicy używane autobusy - do celów przewozowych.

A następnie sporadycznie może się zdarzyć, że przewoźnicy zlecają lakierowanie ... u innych przewoźników. Tak jak robi to np. PKM Sosnowiec - lakieruje swoje autobusy w ... PKSie Zielona Góra ;)

Moja prośba jest następująca - jeżeli ktoś będzie chciał zamieścić fotkę danego autobusu, to niech w poście dopisze dla kogo jest wóz. Ułatwi to pracę moderatorom i uchroni Was od niepotrzebnych warnów. ;)

Po prostu nie każdy musi wiedzieć dla kogo jest ten niebieski autobus, stojący w jakimś PKS-ie ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”