Nowe dział forum!

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.

Co o tym sądzisz?

Świetny pomysł! Popieram w 100%
14
67%
To raczej nie potrzebne...
7
33%
 
Liczba głosów: 21

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Nowe dział forum!

Post autor: Gadzie »

PAFAWAG w temacie SuperTram i SuperBus pisze:A ja mam pomysł - dlaczego by nie utworzyć nowego działu forum, np. "Science Fiction", skoro te fikcyjne firmy powstają od pewnego czasu jak grzyby po deszczu?
Można by do niego zrzucić wszystkie tego typu tematy, i byłoby git
Ja również popieram ten pomysł! Dlatego zakładam ten temat. To świetny pomysł! Byłby spokój. Administracja byłaby zadowolona i użytkownicy też. Wszystko będzie w jednym miejscu i gites. Możnaby tam "powołać" jakiegoś moderatora, który zajmowałby się tylko tym i reszta Ekipy nie miałaby kłopotu.

Tak jak wyżej kolega napisał: firm jest coraz więcej. Więc skoro użytkownicy chcą to niech mają ;)

Zapraszam do głosowania i wypowiadania się!
Ostatnio zmieniony 2008-05-10, 12:13 przez Gadzie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

Świetny pomysł ! Popieram w 100% ;)
Ostatnio zmieniony 2008-10-30, 08:14 przez Skoda 16T, łącznie zmieniany 1 raz.

805Na

Post autor: 805Na »

Świetny pomysł! Popieram w 100%


PS. Czemu nie można zagłosować w ankiecie?

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Nowe dział forum!

Post autor: Przemek »

A więc tak: kol. S_S zaproponował kiedyś, aby wszystkie te firmy wrzucać w jeden temat - jestem temu przeciwny, gdyż jeden przekrzykiwałby drugiego w jednym temacie i nikt nie wiedziałby, co tak naprawdę dana firma oferuje.
Gadzie pisze:
PAFAWAG w temacie SuperTram i SuperBus pisze:A ja mam pomysł - dlaczego by nie utworzyć nowego działu forum, np. "Science Fiction", skoro te fikcyjne firmy powstają od pewnego czasu jak grzyby po deszczu?
Można by do niego zrzucić wszystkie tego typu tematy, i byłoby git
Ja również popieram ten pomysł! Dlatego zakładam ten temat. To świetny pomysł! Byłby spokój. Administracja byłaby zadowolona i użytkownicy też. Wszystko będzie w jednym miejscu i gites. Możnaby tam "powołać" jakiegoś moderatora, który zajmowałby się tylko tym i reszta Ekipy nie miałaby kłopotu.
Ten pomysł bardziej mi się podoba. Wszystko byłoby wtedy na swoim miejscu i nie zawracałoby to głowy w działach modeli i rysunków.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Póki co nie ma mowy o utworzeniu żadnego nowego działu forum, zwłaszcza do składowania takich tematów.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

A można wiedzieć dlaczegoż to?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ja wolałbym, by fikcyjne firmy były gdzieś w modelach/rysunkach, bo mnie w ogóle modelarstwo nie interesuje. Do tej pory nie miałem z tym problemu, wystarczyło olać jeden dział, teraz pokazują mi się takie cuśki w s51...
Kędzior pisze:A można wiedzieć dlaczegoż to?
Bo będzie tego coraz więcej i forum się w ogóle nie będzie dało czytać?

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

TLG pisze:Póki co nie ma mowy o utworzeniu żadnego nowego działu forum, zwłaszcza do składowania takich tematów.
Aha. Czyli rozumiem, że dział Strefa 51 został wytypowany do wrzucania takich tematów? :chytry: W takim razie może powołać jakiegoś nowego moderatora wyłącznie do takich tematów, który by nad nimi panował? :mruga: Ekipa nie miałaby z tym kłopotu...
KKS pisze:Ja wolałbym, by fikcyjne firmy były gdzieś w modelach/rysunkach, bo mnie w ogóle modelarstwo nie interesuje.
Ale innych intetresuje! I jak ktoś chce sobie obejrzeć rysunki to ma więcej fikcyjnych firm niż autentycznych rysunków :] A tak, jak się wrzuci w jedno, to będą tam wchodzić Ci, którzy będą chcieli. Nawet w S51. Bo tam i tak nie ma dużo tematów ;)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Ale taki dział - najodpowiedniejszy dla tego typu wymysłów już jest: nazywa się "Śmietnik".

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

u2w pisze:Ale taki dział - najodpowiedniejszy dla tego typu wymysłów już jest: nazywa się "Śmietnik".
Tylko, że sam zamysł tego działu przeczy się z ideą robienia rysunków, modeli produktów wymyślonych firm.
Tyle ode mnie.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Kędzior pisze:A można wiedzieć dlaczegoż to?
Nie ma takiej potrzeby, by specjalnie dla śmieciowych tematów tworzyć nowe podforum, co by było równoznaczne z usankcjonowaniem ich. Osobiście uważam, że są to tematy i dyskusje, które zaniżają poziom Forum rozszerzając dyskusje typu "off-topic" na większą skale niż jest to zorganizowane na innych forach.
Gadzie pisze:W takim razie może powołać jakiegoś nowego moderatora wyłącznie do takich tematów, który by nad nimi panował?
Nowy moderator musi być powołany w ogóle, niezależnie od tych tematów.
Ale taki dział - najodpowiedniejszy dla tego typu wymysłów już jest: nazywa się "Śmietnik".
Otóż to!

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

IMHO należałoby w ogóle zrobić nowe forum dotyczące rysunków, modeli itp. pojazdów KM, a dział „rysunkowy” usunąć, bo jak już lepsi ode mnie wspomniali, to jedna wielka wylęgarnia wszelkiego elementu i innych patologii, zaniża znacznie poziom, no i ogólnie nie pasuje do ogółu — albo poważne forum o KM z poważnymi dyskusjami, albo forum z rysunkami, hybrydy nie mają racji bytu. Albo rybka itd., jak powiedział Hamlet.
Dobra, popisałem sobie co należy zrobić, tylko teraz trzeba znaleć odpowiedź na najważniejsze chyba pytanie — kto to zrobi? Na gromowładnych tego forum raczej nie ma co liczyć, za dużo roboty z dwoma forami naraz, i bez tego jest tego sporo.
TLG pisze:Nowy moderator musi być powołany w ogóle, niezależnie od tych tematów.
Już się boję…

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Swoją drogą, dziwię się tak nagłej zmiany stanowiska co do "potrzebności działu rysunkowego" na KMF.
Moderatorzy nic nie robili, aby zwalczać tą "patologię" w postaci wymyślonych autobusów, tramwajów nazwanych cośtamBus, albo cośtamTram, póki jeszcze było ich niewiele.

Teraz gdy się to rozpowszechniło na potęgę, próbujecie to zgasić, chociaż sami częściowo pozwoliliście, aby użytkownicy doprowadzili do takiego stanu rzeczy.
I teraz tego efektem jest niezliczona ilość "firm produkujących stuningowane pojazdy komunikacji miejskiej" i pokazujących n-tą modyfikację rysunków J-31, a.la wieś-tuning, albo i przeróbki na domy publiczne.

Tak poza tym, piszecie o tym, że ta "patologia" obniża poziom KMF. Doczepię się nieco do tego:
Z chwilą kiedy dołączyłem do KMF, zastałem właściwie taki sam stan rzeczy jak obecnie.
Tylko że było jeszcze więcej luźnych tematów i było mniej użytkowników o wieku poniżej 12 lat, zachowujących się gorzej jak 6 latkowie i mniej lamerii z dysortografią, dysgrafią i popełniających błędy pomimo powszechnej dostępności programów poprawiających je oraz z braku chęci ich poprawiania - czytaj dysortograficznych trolli.

Właściwie bym powiedział - KMF nigdy nie miało wysokiego poziomu dyskusji, zaś teraz próbujecie koniecznie to zwiększyć, usuwając coś co wcześniej sami stworzyliście :mruga:

Jednocześnie wyjaśniam, że powyższa wypowiedź nie jest obrażaniem Moderacji, czy też Administracji. To jest ocena ich działalności przez nieznaczącego użytkownika KM-Forum.
Jednocześnie pragnę zauważyć, że powyższa treść nie jest skierowana w stronę konkretnych użytkowników.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Kędzior pisze:
Właściwie bym powiedział - KMF nigdy nie miało wysokiego poziomu dyskusji, zaś teraz próbujecie koniecznie to zwiększyć, usuwając coś co wcześniej sami stworzyliście :mruga:
Czyli uważasz, że chęć poprawy jest czymś złym i w ogóle co to za forum które popełniło błąd :?:

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Amalio pisze:Czyli uważasz, że chęć poprawy jest czymś złym i w ogóle co to za forum które popełniło błąd :?:
Wyciągasz słowa z kontekstu ;)
Chodzi mi tutaj o to, że można było już wcześniej zadbać, aby na rysunkowej części KMF nie zrobiła się spamerka i wypływ tfórców (pisownia zamierzona) nowych marek robiących przeróbki gotowych rysunków J-31. :mruga:
Zresztą, jak mówi przysłowie:
Lepiej zapobiegać, niż leczyć
Czyż nie?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Kędzior pisze:Tak poza tym, piszecie o tym, że ta "patologia" obniża poziom KMF. Doczepię się nieco do tego:
Z chwilą kiedy dołączyłem do KMF, zastałem właściwie taki sam stan rzeczy jak obecnie.
Tylko że było jeszcze więcej luźnych tematów i było mniej użytkowników o wieku poniżej 12 lat, zachowujących się gorzej jak 6 latkowie i mniej lamerii z dysortografią, dysgrafią i popełniających błędy pomimo powszechnej dostępności programów poprawiających je oraz z braku chęci ich poprawiania - czytaj dysortograficznych trolli.
Hmm, przede wszystkim zauważ, że kto jak kto, ale rietze-Krashan nie bardzo miał się skąd nauczyć poprawnie pisać. Choć w sumie niepełnosprawność to żadna wymówka.
Poza tym, ja jestem tu 1,5 roku dłużej i pamiętam, jak było. Na samym początku było całkiem nieźle (chyba, nie pamiętam dokładnie), potem przyszedł On (nie, nie ja) i wszystko się zmieniło, spamu więcej niż dziś, syf niemożebny, wartościowi ludzie poodchodzili. Ale wreszcie ktoś kogoś porządnie zdenerwował, ktoś kogoś kopnął i forum zaczęło odbijać się od dna, aczkolwiek ostatnio można zaobserwować dalszy spadek szeroko pojętego poziomu — głównie na skutek działań gromowładnych na przestrzeni długiego okresu, no i napływu jakichś niewyżytych gimnazjalistów, piszących jakieś bzdety, no ale nie każde „zaniżanie poziomu” nadaje się do wyciągnięcia konsekwencji. Trzebaby coś z tym zrobić.
Napiszę tu jeszcze raz to, co już napisałem: najlepiej by było usamodzielnić „hendmejdy”, a jeśli sięnieda, ustalić reguły i ostro pilnować porządku tam, jak i na całym forum.

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

To ja się tutaj dołączę i mimo że każdy wie na tym forum że robie wbrew sobie to całkowicie zgadzam się z plocmasterem i powiem mało. Jako modelarz czuję się jakoś bardzie związany z działem hand made. Krew mnie zalewa, jak widzę kolejnych (przepraszam bardzo jeśli ktoś się obrazi) głupków w wieku x lat, którzy ściągają nawet nazwę tematu i tworzą "modele by xxx" daje jakiś bubel, który jak pisałem w specjalnym apelu, który wbrew moim prośbom nie został przyklejony na czoło tematów. Na pozostałym forum dzieje się to samo, chociaż moje potyczki z sz. kol. plocmasterem sądzę że także obniżają poziom, jednak głównym problemem są ludzie. Ludzie których nie interesuje cel zamieszczenia podczas rejestracji deklaracji wieku. ¯e wstępuje do wspólnoty, która coś wymaga, bo sama stara się coś od siebie dla nowego dać. Sądzę że należy powołać nie jednego a nawet dwóch nowych mod-ów, jednego na całe forum, a drugiego do hand made. To jest moje zdanie i nie każdy może się z nim zgadzać.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja powiem tak. Problem Waszych firm nie jest nowy. Takie firmy już wcześniej powstały. Nie tylko wymyśleni producenci, ale również wymyśleni przewoźnicy.

I wtedy, aby nie zaniżać poziomu forum postanowiłem pójść na pewien kompromis. Skasować Wasze tematy (trafiły one do śmietnika), ale Wasze pomysły zainstalowałem w mojej symulacji Bahn. Gdzie pozostały do dziś i bardzo się z nich cieszę ;)

Z jednej strony na pewno nie zamierzamy utrudniać Wam życia i na siłę kasować Waszych tematów "firm", ale Musicie zrozumieć...

... i to wyraźnie chciałbym podkreślić - po prostu Musicie to zrozumieć....

..., że dla dobra forum i tak naprawdę, dla dobra Was wszystkich, musimy je skasować. Ponieważ każdy z Was, chce mieć własną firmę. To nic złego, tyle, że takich tematów jest kilkanaście... a za chwilę będzie ich kilkadziesiąt.

To oznacza, totalne zaśmiecienie działów, w których one są. I jeden wielki bałagan - mnogości tematów, kórych mało kto przegląda.

Zatem jeśli chcecie tworzyć jakieś własne przeróbki, to służy do tego temat "Misz-masze", zamieszczony w rysunkach.

A co do Waszych firm. Moja propozycja jest taka. :)

1. Stworzenie osobnego tematu o nazwie "Misz-masz 2, czyli firmy" i przeniesienie Waszych postów z rysunkami. Bez komentarzy (chyba, jeszcze raz przeczytam i zobaczę). Każdy kto chce zamieścić kolejne swoje rysunki - firm - będzie mógł zamieścić rysunki w tym temacie. Na takich samych zasadach jak w temacie "misz-masze"

2. Skasowanie Waszych tematów.


Co Wy na to ? ;)

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

a drugiego do hand made
Właśnie o tym wcześniej też mówiłem ;)
1. Stworzenie osobnego tematu o nazwie "Misz-masz 2, czyli firmy" i przeniesienie Waszych postów z rysunkami. Bez komentarzy (chyba, jeszcze raz przeczytam i zobaczę). Każdy kto chce zamieścić kolejne swoje rysunki - firm - będzie mógł zamieścić rysunki w tym temacie. Na takich samych zasadach jak w temacie "misz-masze"
Nie wypali :] Będziemy się przekrzykiwać na wzajem. Pozostaje usunięcie :]

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

J-31 pisze:A co do Waszych firm. Moja propozycja jest taka. :)

1. Stworzenie osobnego tematu o nazwie "Misz-masz 2, czyli firmy" i przeniesienie Waszych postów z rysunkami. Bez komentarzy (chyba, jeszcze raz przeczytam i zobaczę). Każdy kto chce zamieścić kolejne swoje rysunki - firm - będzie mógł zamieścić rysunki w tym temacie. Na takich samych zasadach jak w temacie "misz-masze"
To nic nie pomoże :( Każdy będzie się przekrzykiwać nawzajem i temat dopiero będzie nieczytelny.
J-31 pisze:2. Skasowanie Waszych tematów.
To już lepsze rozwiązanie. Przeniesiemy się z tym na inne forum.

Mam jeszcze tylko jedno pytanie - Czy rysunki i modele prawdziwych autobusów, tramwajów pozostaną dalej na forum?

Co do przewoźników to mam propozycję, aby zrobić to wszystko na jednym serwerze na którym odbywałaby się rozgrywka w grze OpenTTD.
Wszystko odbywałoby się online (tworzenie różnych połączeń autobusowych, towarowych, tramwajowych, kolejowych, lotniczych) i bez żadnej ściemy.

Możliwa też jest wtedy upadłość firmy (jeśli nie uda ci się nadrobić strat związanych z budową połączenia), przejęcie jej (za twoją zgodą) przez większego przewoźnika, dotowanie połączeń przez "miasta", konieczność wymieniania taboru co kilkanaście lat
Ostatnio zmieniony 2008-05-12, 11:48 przez Przemek, łącznie zmieniany 5 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”