Po co ich trzymać?

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.
Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Po co ich trzymać?

Post autor: OPi »

Zastanawia mnie jedna rzecz. Po co trzymacie konta tylu osobom, które założyły konto i od tego czasu nie pojawiają się na forum? Sprawdziłem. O ile dobrze policzyłem, to na forum jest 555 userów, którzy nie napisali ani jednego posta (blisko 1/3 userów), a zdarzają się też takie konta zarejestrowane jeszcze na początku 2009 roku! Po co trzymać te konta? Nie można ich po prostu usunąć?

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

J-31 wspominał już kawał czasu temu, że takie konta są regularnie usuwane :)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

J-31 robi porządek raz na rok, widocznie nie miał czasu ostatnio.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

To tylko jedna osoba się tym zajmuje? :mruga:

BTW Przydałby się jakiś zapis w regulaminie, że po załóżmy 20 miesiącach nieobecności konto usuwa się automatycznie. I nikt wtedy nie musiałby porządkować. :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja celowo nie spieszę się z usuwaniem kont, ponieważ zawsze mam nadzieję, że ktoś po prostu przypomni sobie i jednak będzie chciał coś napisać. Nie mniej jednak niedługo znów pewnie wytnę tych, którzy nic nie piszą. ;)

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Raczej jak ktoś ma zero postów, a ostatnio logował się w styczniu 2009 to wątpię. :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

OPi pisze:Raczej jak ktoś ma zero postów, a ostatnio logował się w styczniu 2009 to wątpię. :mruga:
Spoko. Co ma wisieć, nie utonie. Wyciąć zawsze się zdąży ;)

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

Fakt jest sporo osób które się nie logują lub robią to raz na ruski rok tak ja ale to z innego powodu.... A nie szło by jakoś tego automatycznie wygenerować, bo jeżeli Ty robisz to sam to nie zazdroszczę Ci i fakt przydała by Ci się jakaś pomoc ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

JELCZU85 pisze:A nie szło by jakoś tego automatycznie wygenerować, bo jeżeli Ty robisz to sam to nie zazdroszczę Ci i fakt przydała by Ci się jakaś pomoc ;)
Nie. Niestety nie ma takiej możliwości by jakoś automatycznie kasować konta ludzi, którzy się zarejestrowali, a potem nigdy niczego nie napisali.

Po za tym takich ludzi należy podzielić na dwie kategorie:

1. userzy którzy tylko się zarejestrowali, ale nigdy się nie logowali

2. oraz ludzie, którzy nic nie napisali, ale logują się sporadycznie.

O ile wyłapanie (i skasowanie) tych pierwszych nie stanowi większego problemu. ;)

O tyle jeśli chodzi o tych drugich. To jest już pewien problem. Bo trzeba przelecieć listę wszystkich userów. A potem zdecydować - kasować, czy nie.

I z tym rzeczywiście jest sporo roboty. No bo jeśli ktoś loguje się sporadycznie - to po co mu kasować konto. Widocznie ktoś po to zarejestrował się na forum by mieć możliwość swobodnej wypowiedzi w dowolnym temacie... a na razie tylko przegląda tematy. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”