Po awarii...

Regulamin oraz wszystko inne co dotyczy forum i pozostałych stron Transportnews.
Inspektor

Po awarii...

Post autor: Inspektor »

Witamy znów na forum, cóż była spora awaria. A mianowicie, administratorzy naszego poprzedniego serwera, na którym wcześniej leżało forum spiepszyli sprawę, i wgrali nam baze danych z maja. Wskutek tego musielismy zawiesić forum, przecież nie będziemy się cofać w czasie. Jaknak i w tym nieszczęściu byo małe szczęście, mieliśmy aktualną kopię zapasową forum, z przedwczoraj i akrualne forum zostało na nowo wgrane, tyle że już na inny serwer. A więc witamy i zapraszamy ponownie :) .

Jesli chodzi o poprzedni serer to pnth.net. Nikomu nie polecamy! Aktualnie forum jest na serwerze webd.pl, więc powinno już działać bez zarzutu.

Co do forum - działa, jednak pracuje się jeszcze nad przywróceniem portalu i wgraniem albumu. Zaś adres www.km-forum.com.pl będzie działał najprawdopodobniej jutro.

Damhan

Post autor: Damhan »

Nareszcie jest forum. Dziękuję adminom za tak szybkie uporanie się z tym problemem.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Inspektor pisze:. A mianowicie, administratorzy naszego poprzedniego serwera, na którym wcześniej leżało forum spiepszyli sprawę, i wgrali nam baze danych z maja.
A mam pytanie. Czy za ten serwer płaściliście :?: Bo jeżeli tak to można chyba ządzać odszkodowania.

Panewniczanin

Post autor: Panewniczanin »

Pnth.net jest płatny. Mam nadzieje, ze po numerach które zrobili ostatnio stracą wielu klientów...

Hannibal

Post autor: Hannibal »

rupak pisze:A mam pytanie. Czy za ten serwer płaściliście :?: Bo jeżeli tak to można chyba ządzać odszkodowania.
No wiesz forum było opłacane do maja , potem byliśmy niby na sponsoringu u pnth.net.. O odszkodowanie pewnie moglibyśmy się starać , ale naprawde nie zależy nam na tym , gdyż dobro forum jest najważniejsze...A także wolimy dać te kilka złotych na server ażeby forum było sprawne..

Witam wszystkich na nowym serverze ;)
Wszelkie odkryte błędy , które nie zostały wymienione wyżej prosze pisać na pw do mnie lub Inspektora :)

Pozdrawiam

pigmej

Post autor: pigmej »

Witam wszytkich.

Z tej strony administrator PNTH.net Jędrzej Nowak

Prosiłbym Was abyście nie mówili jeśli nie znacie sprawy

Aktualne dane http://pnth.net/info.php

W ramach sprostowania
bazy z maja nie wgraliśmy ot tak sobie, stalo sie tak dlatego iz dysk na ktorym znajdowaly sie bazy SQL wraz z backupami ulegl awarii, teraz nasze cale wysilki spoczywaja na tym aby ten dysk przywrocic do zycia.

Bazy sa wgrane majowe gdyz takie zostaly znalezione na naszych prywatnych dyskach, jednoczesnie chce nadmienic, ze kazdy klient ktory wykupil opcje backupu na zewnetrzny dysk ma bazy w 100% sprawne i aktualne.

W ktoryms z postow przewinela sie sprawa odszkodowan. Owszem beda one i to calkiem wysokie.

Wiec ludzie rozumiem ze jestescie poddenerwowani ta sytuacja ale nie jest to nasze CELOWE dzialanie jak sugeruja wasze posty.

Pozdrawiam


PS
Panie "Panewniczanin" prosze uwazac na slowa bo slowo pisane plami czlowieka i jest najlepszym dowodem... aha wcale tutaj nie mam zamiaru straszyc tylko informuje ze nie bede poblazal takim opiniom uzytkownikow ktorzy tylko i wylacznie chca "obsrac" innych


PS2
Nie wiem czy macie w zwyczaju palenie za soba mostow ale wlasnie to zrobiliscie...
dla mnie to dziwne ale coz...
Sposnoring mieliscie, byliscie traktowani jak normalni klienci, bez zadnych uprzedzen, bez zadnych zniewazan itp.
PO porstu myslelismy ze warto dac ludziom takim jak wy mozliwosc hostowania sie za DARMO nawet nie po to aby osiagac jakies zyski za waszym posrednictwem, ale tak po prostu....

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Pigmej, wcale nie uważamy że było to zrobione celowo, nie mniej jednak stało się. Przed tym forum działało sprawnie. A że zależy nam na forum, to w tej sytuacji nie pozostało nam nic innego jak przenieść na inny serwer. Zaś co do przyczyny awarii - nie z naszej winy powstała, raczej z waszej, i jeszcze raz podkreslam że nie uważamy że zostało to zrobione celowo. I w wyniku tego mamy chyba prawo czuć pewien niesmak, w stosunku do pnth.net. I szkoda że tak wyszło jak wyszło, ale prosze nas też zrozumieć. Zaś co do użytkowników, to każdy ma prawo znać prawdę i wyrazac swoją opinię, zaś jeśli któraś zbytnio uraziła - przepraszamy.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Krótko zwięźle i na temat:

1) Zmiana serwera- jak najbardziej :!:
2) Poinformowanie o tym użytkowników- jak najbardziej :!:
3) Wyrażenie niesmaku wobec administracji poprzedniego serwera- jak najbardziej :!:
4) Wypowiedzi kolegi Panewniczanina- totalny niesmak, według mnie powinny zniknąć :!: Jak osoba, która wie tylko tyle ile usłyszała (przeczyta) od adminitartora jednej ze stron konfliktu (w tym przypadku Km-Forum), może obrażać innych :?: Prosze o wyjaśnienie :!: :?:

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Może troche jest w tym mojej winy , nie wyjaśniłem dokładnie co się stało lecz tylko powiedziałem w skrócie.. :| Tak więc jak już pisał Inspektor - przepraszamy i postaramy się by taka sytuacja się nie powtórzyła... Obrażające posty usunięte..
Póki co proponuje EoT

BTW: Server nawet ładnie śmiga :cool:
Ostatnio zmieniony 2005-07-22, 22:36 przez Hannibal, łącznie zmieniany 1 raz.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Oki zobaczymy jak będzie, mi to wszystko obojetne, ważne żeby działało :)

pigmej

Post autor: pigmej »

Inspektor
Awaria nie powstała z naszej winy... Cóż ja mogę za Dysk Twardy??

Nie mówię, że narzekanie na cos co sie nie podobało ale jeśli jest to w dobrym tonie a nie jak to miało miejsce powyżej

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Miło mi jest poinformować , że domena com.pl juz jest w pełni sprawna :) Prosimy uzywać tego adresu aby uniknąć problemów z logowaniem...
BTW : Portal jeszcze nie działa ale pracujemy nad tym , natomiast album powoli uzupełniamy.. ;)

Pozdrawiam

Inspektor

Post autor: Inspektor »

pigmej pisze:Inspektor
Awaria nie powstała z naszej winy... Cóż ja mogę za Dysk Twardy??

Nie mówię, że narzekanie na cos co sie nie podobało ale jeśli jest to w dobrym tonie a nie jak to miało miejsce powyżej
No ale wiesz, nie mniej jednak administracja pnth.net ponosi jakąś odpowiedzialność za to co się stało...a my, jak Mac napisał, się odszkodowania nie domagamy :)

Damhan

Post autor: Damhan »

Teraz pora odechtnąć i zabrać się za zwykłe życie forum tj. nowe tematy, posty itp. :) :smile2:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

janzel pisze:Teraz pora odechtnąć i zabrać się za zwykłe życie forum tj. nowe tematy, posty itp. :) :smile2:
Dokładnie, w poniedzialek już będzie J-31, więc forum ruszy na nowo :)

Damhan

Post autor: Damhan »

Myślałem że J-31 już wrócił ;) Mówił że leci samolotem tylko na jednen dzień, a ugrzązł tam na dwa tygodnie :lol:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

janzel pisze:Myślałem że J-31 już wrócił ;) Mówił że leci samolotem tylko na jednen dzień, a ugrzązł tam na dwa tygodnie :lol:
Może miał awarię jakąs? :D Zresztą J-31 i tak jest zawsze tradycyjnie od pn - pt, wiec tak czy owak i tak go nie będzie :)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

janzel pisze:Myślałem że J-31 już wrócił ;) Mówił że leci samolotem tylko na jednen dzień, a ugrzązł tam na dwa tygodnie :lol:
Do Gdyni poleciał na jeden dzień. Reszta to urlop, kazdy ma prawo do odpoczynku - również od Forum ;)

pigmej

Post autor: pigmej »

nie mowie ze nie ponosimy odpowiedzialnosci, ale tylko ze stalo sie to nie z naszej winy...
a to 2 rozne sprawy

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Dobrze, forum już działa, jest wszystko OK, więc proponuję EOT dlatego tematu. Dlatego temat zamykam.

Zablokowany

Wróć do „Sprawy dotyczące Forum”