H9-35

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
Ksebki

H9-35

Post autor: Ksebki »

Jaki jest H9-35 każdy wie. Zdawałoby sie, że powinny dawno wyginąć a tymczasem przechodzą remonty, dostają laminatowe ściany przednie i wydaje się, że niestety bedą służyć w co mniejszych miastach jeszcze przez długie lata. :-(
Ostatnio zmieniony 2006-07-21, 15:43 przez Ksebki, łącznie zmieniany 1 raz.

DAB

Re: H9-35

Post autor: DAB »

Ksebki pisze:Jaki jest H9-35 każdy wie. Zdawałoby sie, że powinny dawno wyginąć a tymczasem przechodzą remonty, dostają laminatowe ściany przednie i wydaje się, że niestety bedą służyć w co mniejszych miastach jeszcze przez długie lata. :-(
to samo co Jelcze Ikary i inne staruszki

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Przewoźników, szczególnie tych małych nie stać jest na zakup nowego taboru. Dlatego remontują to co mają i czekają na "lepsze" czasy.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Nie jechałem, ale kultowy autobus :)

Ksebki

Post autor: Ksebki »

Kultowy :-) powiedz to starszej osobie która musi wdrapać się na pokład :-)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rzeczywiście, jest to już legenda polskiej motoryzacji. Myślę, że jeszcze długo będzie je można zobaczyć na polskich drogach i ulicach :lol:

51

Post autor: 51 »

J-31 pisze:Rzeczywiście, jest to już legenda polskiej motoryzacji. Myślę, że jeszcze długo będzie je można zobaczyć na polskich drogach i ulicach :lol:
Racja, racja
zwłaszcza, że mnóstwo linii prywatnych powstaje, odkupują używane i jeżdżą

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Myślę, że nie tylko. Przynajmniej tam, gdzie zapotrzebowanie jest większe - prywaciarze kupują używane zachodnie autobusy - natomiast H9-35 to przede wszystkim małe miasta, miasteczka, gdzie nie pieniędzy na kupno nowego taboru a i zapotrzebowanie na KM jest mniejsze...

A tak poza tym są jeszcze niezliczone PKS-y :)

Ksebki

Post autor: Ksebki »

J-31 pisze: A tak poza tym są jeszcze niezliczone PKS-y :)
Z tym tylko, że w PKS-ach jeźdzą H9-21 które są produkowane do dziś a H9-35 chyba wypadł już z produkcji.

Tak na marginesie - mimo, że H9-21 i 35 używają wspólnych części to jednak pod względem konstrukcyjnym dosyć znacznie się różnią.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Ja równiez nie jechalem nim . U mnie jest nowy H-9 ma nowa sciane przednia i tyl<font color=blue><b>nią</b></font> .
Ogromna ilosc Autosanów H-9 można spotkac w Tarnowie , tamtejszy Pks ma ich całą mase , byłem i widzialem :) W Nowym Saczu jeszcze tez jezdza ale nie na liniach dalekobierznych . Tylko najwyzej oddalonych od miasta o ok 30 km . Ale w miare zostają kasowane i zastępuje je nowy tabor ;)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

H9-35 to są przestarzałe autobusy,jednak ja je nawet lubię...przyjemnie się nimi jedzie.Wolę już takim niż jelczem L11 np.w PKS Kodzko.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ksebki pisze:
J-31 pisze: A tak poza tym są jeszcze niezliczone PKS-y :)
Z tym tylko, że w PKS-ach jeźdzą H9-21 które są produkowane do dziś a H9-35 chyba wypadł już z produkcji.

Tak na marginesie - mimo, że H9-21 i 35 używają wspólnych części to jednak pod względem konstrukcyjnym dosyć znacznie się różnią.
Tak wypadł z produkcji, ale jest już jego nowy następca A1010M, a także nowa rozwinięta wersja ex H9, teraz nazywa się inaczej bodajże A0909L. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić ;)

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

J-31 pisze:Tak wypadł z produkcji, ale jest już jego nowy następca A1010M, ;)
Ale mają z niego zrobić Jelcza M103I :( Powinni zrobić A0909M, czyli miejskiego trampka :P

voy

Post autor: voy »

Jest miejski Tramp. Takie np. jeżdżą po Sanoku tylko się nazywają a A0909L

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak rzeczywiście. Układ drzwi 1-2-0. Widziałem jego zdjęcia, również od środka. Wyglądał nawet całkiem sympatycznie, ma pojeme wnętrze.

A nie wiesz jak one się tam spisują i w jakich barwach jeżdżą... :)

voy

Post autor: voy »

Z tego co widziałem one mają układ 1-0-1 tylko miejskie wnętrze jest bardziej.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A więc to jeszcze inny autobus. A pamiętasz w jakich barwach one tam jeżdżą ;)

voy

Post autor: voy »

W ¯ółtych :P

Ksebki

Post autor: Ksebki »

Pod adresem http://infobus.com.pl/text.php?id=227 można obejrzeć kilka innych autobusów z serii H9

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Ksebki pisze:Pod adresem http://infobus.com.pl/text.php?id=227 można obejrzeć kilka innych autobusów z serii H9
Świetny ten sklepobus :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”