Wkrótce następca Lidera

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Ale MAZy też jeżdżą w jednym z PKSów.

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

PKS Limanowa ma 4 MAZy, ale EOT ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »


faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

I już podsufitka się trzyma :P

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

W środku całkiem całkiem. Funkcjonalność co prawda kwiczy, ale to przecież autobus na dłuższe relacje, więc nie musi tu być cudów. Wnętrze wygląda bardzo estetycznie i na solidnie wykonane. Chciałbym się tym przejechać.

Lopez

Post autor: Lopez »

Dochodzę do wniosku, że paradoksalnie ten "brzydal" jest dowodem dużej elastyczności Autosana. Dość szybko i sprawnie dostosowali się do wymagań kienta i stworzyli dedykowany pojazd. Co ciekawe włączono ten nowy model do oferty docelowej, a więc na serii 20 sztuk może się nie skończyć.
Chciałbym się tym przejechać.
Ja też bardzo chętnie, ale chyba jeszcze poczekamy na pierwsze dostawy do polskich przewoźników.

marekJG

Post autor: marekJG »

Wnętrze rzeczywiście wygląda porządnie ale z dostawami dla polskich przewoźników wersji LE to można zapomnieć. W grę wchodzi normalna wersja międzymiastowa o ile jakiś PKS zdecyduje się na zakup droższego autobusu międzymiastowego.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Moja wypowiedź odnosiła się do Eurolidera w ogóle, a nie tylko do wersji niskowejściowej.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Fotki, fotkami, ale rzeczywiście fajnie by było obejrzeć sobie tego Eurolidera na żywo. To może być naprawdę ciekawy autobus ;)

marekJG

Post autor: marekJG »

Mnie zastanawia jednak to co napisał Infobus
Najdłuższy Eurolider już teraz stanowi spore zainteresowanie wśród krajowych przewoźników, jednak ze względu na swoje gabaryty (większy rozstaw osi) zapewne jeszcze trochę potrwa nim znajdzie pierwszych klientów.
Czy rzeczywiście polscy przewoźnicy mają opory przed zakupem niewiele dłuższej wersji autobusu czy to jednak są tylko przemyślenia autora.

biker

Post autor: biker »

Eurolider w Szwecji:
http://www.omnibuss.se/forum/index.php?topic=26849.0
http://www.omnibuss.se/forum/index.php?topic=27407.0

[ Dodano: 2009-08-25, 19:42 ]
Kolejna porcja zdjęć Eurolidera, widać szwedzi zaczynają się tym pojazdem interesować ;)
http://www.omnibuss.se/forum/index.php?topic=27477.0

przemty

Post autor: przemty »

No dobra. Kazdy chwycił się miejskich autobusów a co sadzicie (pytam z ciekawosci :D ) o A1212C??

Awatar użytkownika
Inturbin
Posty: 61
Rejestracja: 2009-09-17, 18:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Inturbin »

Autobus ładny zarówno z zewnątrz, jak i w środku, szkoda, że z tyłu nie zamontowano takich kloszy lamp, jak w Sancity 12LE, tylko te zalatujące Liderem. W środku najmniej przypadł mi do gustu zapach plastików :) , natomiast co do jakości materiałow nie mam zastrzeżeń. Na plus zasługuje zastosowanie diodowych lampek do czytania.

marekJG

Post autor: marekJG »

Pora, żeby wreszcie ktoś go kupił w naszym kraju ;)

Awatar użytkownika
Inturbin
Posty: 61
Rejestracja: 2009-09-17, 18:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Inturbin »

Słyszałem, jak ktoś rozmawiał z przedstawicielem Autosana o jego kupnie, więc miejmy nadzieję, że coś z tego wyjdzie. :)

Awatar użytkownika
tantus
Posty: 212
Rejestracja: 2009-05-23, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tantus »

Oo, widzę że Amalio nie zdążył jeszcze poddać totalnej krytyce 12-metrowego Eurolidera. Fakt, że w necie jest na razie mało jego fotek nie powinien stanowić dla niego specjalnej przeszkody.

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »


Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

tantus pisze: Chociaż przecież wszyscy z góry ją znamy...
Popatrz jaki fajny zbieg okoliczności. Akurat pod zdjęciami EuroLidera sa zdjęcia Interurbino. Skoro tak doskonale wszystko o mnie wiesz, to zdajesz sobie sprawę, że za Solarisem nie przepadam (ujmując to wyjątkowo delikatnie). Czy zatem moja opinia o InterUrbino była nieobiektywna lub bezpardonowo zjechałem ten autobus, przedstawiając go w najgorszym możliwym świetle :?: Nie, bo na to nie zasłużył. Jednakże ty widzisz co chcesz.

Wracając do Autosanów, to każde moje spotkanie z nowym modelem tego producenta okazuje się gorsze niż na obrazkach. Wiesz dlaczego :?: Bo zawsze pojawiają się tacy bajkopisarze jak Ty, którzy możliwie najbardziej przesładzają rzeczywistość. Gdyby ktoś przesłodził obraz Scani, Mana czy (niech stracę) Solarisa, to nic strasznego by się nie stało - mocno się nie rozminie z prawdą, ale w przypadku Autosasna :?: To błąd. Zawsze lepiej zostać pozytywnie zaskoczonym aniżeli negatywnie. Tym bardziej, że to Polski autobus i każdy by chciał by było coraz lepiej.

Zeby jednak nie robić totalnego OT i byś przy okazji się zbłaźnił ( w końcu tak dobrze wiesz co myślę i piszę) odniosę się do tematu i napiszę to co już wcześniej napisałem. Nowa odsłona EuroLidera stylistycznie bardzo mi się podoba. Producent wyciągnął wnioski i wyszedł im ten autobus nieźle, choć mankamentu nazbyt płaskiej przedniej ściany to nie naprawi. Kolorystyka wnętrza przypadła mi do gustu, ale widać tu również kilka elementów znanych ze starszych modeli, które jakością nie grzeszyły. A Autosanami jeżdżę codziennie, wiem jakie to są materiały i jak się sprawują z biegiem miesięcy i lat, więc nawet nie próbuj mi wcisnąć jakiegokolwiek kitu.

Awatar użytkownika
tantus
Posty: 212
Rejestracja: 2009-05-23, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tantus »

Aaa, czyli zastąpienie srebrnych pasów z przodu i boku nadwozia czarnymi spowodowało, że zmieniłeś swoje nastawienie z "beznadzieja" i "wieje tandetą godną ruskich wynalazków" na "mi się podoba"? No po prostu ręce opadają...

[ Dodano: 2009-09-19, 22:39 ]
Shadow238 pisze: Oj zaraz poleci kolejny warn.
Aha, czyli Amalio mnie obraża i ośmiesza, a ja dostaję warny?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

tantus pisze: No po prostu ręce opadają...
Dobra - chcesz to masz - nie wygląda ładnie ale lepiej.
Z kolei widać, że nie rozumiesz jak kolorystyka wpływa na odbiór pojazdu i dlatego on mi się spodobał. Napisałem także, że ukryto skrzętnie które elementy, bo w czarnym się w oczy nie rzucają. Tego oczywiście nie raczyłeś uwzględnić ( i stąd bzdurny post). Oprócz tego zrezygnowano ze srebrnej wstawki z tyłu. Usunięto ją całkowicie z okien, a resztę pomalowano pod kolor nadwozia i również ta partia wygląda teraz diametralnie inaczej.

A co może jakbym jednak napisał, że jest beznadziejny :?: To oczywiście wtedy napiszesz, że tylko krytykuję, uwziąłem się na Autosana i jeszcze od kogoś się dowiem, że w ogóle się nie znam. Ot cała dyskusja z wami :nuts:

Napisałbym Ci parę słów dosadniej, ale nie zamierzam ryzykować ostrzeżenia. Jednakże powtórzę raz jeszcze - skończ się czepiać jak rzep psiego ogona, bo cokolwiek bym nie napisał i tak będzie dla Ciebie źle, bo tobie bynajmniej o autobusy nie chodzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”