Wkrótce następca Lidera

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
drentwy

Wkrótce następca Lidera

Post autor: drentwy »

Jak donosi Infobus w Autosanie trwają prace nad nowym modelem, który wkrótce zastąpić ma Lidera. Nowy wóz produkowany będzie w 3 wariantach długości - 9,7 ; 11 i 12,5 metra. Cały artykuł tu, na zachętę jedna wizualka z niego pochodząca:

Obrazek

Ja mam mieszane uczucia, zwłaszcza co do tylnej częsci nadwozia...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmm.... Nie chcę tutaj przesadnie krytykować Autosana, ale mam przedziwne wrażenie, że po za wielkim "halo !" będą to zmiany kosmetyczne. Patrząc na wizualkę myślę, że firma chce nadążać za obowiązującą modą na "uśmiechnięty autobus", niekoniecznie ładny ;)

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Nie jest taki zły ;)

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

http://img472.imageshack.us/img472/3050 ... 760zk3.jpg
Rzeczywiście podobny do lidera. Ale zobaczymy. Z zewnątrz nawet fajny. A kiedy ma wyjść?

Bartek

Post autor: Bartek »

A mi się bardzo podoba, tylko ciekaw jestem w ilu procentach "na żywo" będzie wyglądał tak jak na rysunku.

Lopez

Post autor: Lopez »

Nie jest najgorszy. Wreszcie jakiś autosan będzie wyglądał jak przeciętny, europejski autobus :)
Pomysł z przodem nie jest całkiem oryginalny - dziś przypadkiem widziałem irizara z bardzo podobnym przodem :diabeł: Ciekawym pomysłem jest pas na drzwiach przechodzący z przednich świateł.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Bardzo ładnie prezentuje się nowy Lider. Widać projektanci podeszli na poważnie do swojego zadania. Bardzo ładna i agresywna ściana przednia, bardzo ładnie prezentuje się z boku, niestety tyl<font color=blue><b>nia</b></font> ściana wygląda ładnie, ale jakoś nie tak efektywnie jak przód. Myślę, że tutaj mogli zastosować tył na wzór Solbusa SN11 ;)

Widać Autosan chce się ciągle rozwijać na rynku oferując coraz ładniejsze pojazdy w swojej ofercie i w przeciwieństwie do Jelcza potrafią się przyłożyć do swoich modeli ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Wygląda nieźle, może Autosanowi uda się coś nim zwojować. Szkoda że autobusy miejskie oddali do Jelcza, IMO znacznie lepiej by było, gdyby Autosan się tym zajął.
MKM Shadow pisze:Widać Autosan chce się ciągle rozwijać na rynku oferując coraz ładniejsze pojazdy w swojej ofercie i w przeciwieństwie do Jelcza potrafią się przyłożyć do swoich modeli
Zawsze ich miałem za porządną firmę…

MIG

Post autor: MIG »

Trzerba przyznać ze jest ładny. Ciekawe jak będzie z wykończeniem. Pewnie podobnie jak w 'dzisiejszych' liderach - czyli dobrze.

Wkońcu zastosowali dobrze przeszklone drzwi, a nie jak ostatnio(głównie tylne) drzwi typu bunkier.

Krakowiak

Post autor: Krakowiak »

Lopez ma rację. Bardzo podobny do Irizara.

W końcu jakby nie patrzyć Autosan nie jest w stanie nic bardziej ambitnego wymyślić niż kopiować znane marki. (jak chińczycy normalnie)

To mój pierwszy post. Witam wszystkich użytkowników forum!!!

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Muszę przyznać, że Autosan wybrał odpowiedni moment na wprowadzenie nowego modelu, myślę, że wraz z Gemini będą w stanie powalczyć nie tylko na rynku polskim ;) Ogólnie stylistyka bardzo ładna, aczkolwiek jeszcze sporo może się zmienić do czasu wyprodukowania pierwszego autobusu... ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Wracając do tematu, to mnie się ten autobus bardzo podoba; myślę, że popyt na tego typu autobusy będzie nienajgorszy, i że dużo przedsiębiorstw w Polsce zacznie pomału wymieniać swoje wysłużone wozy wymieniać na takie autobusy. :)
Mam nadzieję, że ten "Następca Lidera powstający praktycznie w ostatniej chwili" nie będzie niedopracowanym i psującym się autobusem i że będzie on prawdziwym powodem do dumy dla tej sanockiej firmy, no i dla nas - Polaków :D

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Kędzior pisze:Wracając do tematu, to mnie się ten autobus bardzo podoba; myślę, że popyt na tego typu autobusy będzie nienajgorszy, i że dużo przedsiębiorstw w Polsce zacznie pomału wymieniać swoje wysłużone wozy wymieniać na takie autobusy.
Myśle, że kilkanaście PKSów w naszym kraju się na nie skusi ;)

Czy następce Lidera ujrzymy już na tegorocznych targach Transexpo ?

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

MKM Shadow pisze:Czy następce Lidera ujrzymy już na tegorocznych targach Transexpo ?
W Infobusie napisali, że nie.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Czy wiadomo już coś więcej na temat następcy?

Lopez

Post autor: Lopez »

Wracam do starego tematu...
Czas leci a o następcy lidera nic nie słychać. Zresztą trudno, żeby Autosan się spieszył skoro lider sprzedaje się w najlepsze - ostatnio 25 sztuk kupiła Policja.
Może jednak ktoś zna jakieś szczegóły w tym temacie?

marekJG

Post autor: marekJG »

Ja myślę, że prace nad Liderem trwają i jeśli już gdzieś zostanie pokazany to na tegorocznych Transexpo. Powinien się spieszyć bo coraz bardziej kurczy się rynek pojazdów międzymiastowych, coraz silniejsi są też gracze vide Irisbus czy Solbus, a Lider nie jest już tak atrakcyjny jak dawniej, chociaż ja tymi autobusami podróżuję bardzo często i nie mam do nich zastrzeżeń.

Lopez

Post autor: Lopez »

marekJG pisze:Ja myślę, że prace nad Liderem trwają i jeśli już gdzieś zostanie pokazany to na tegorocznych Transexpo.
To jest bardzo prawdopodobne. Pytanie czy zdążą czy nie będzie to tylko wizualizacja i projekt.
marekJG pisze: coraz silniejsi są też gracze vide Irisbus czy Solbus
To prawda. Dodatkowo SOR zaczął grać na własną rękę na rynku polskim, a na pewno pojawią się kolejni producenci.

marekJG

Post autor: marekJG »

No właśnie wystarczy trochę pooglądać zdjęcia na TWB. Dotychczasowi klienci Autosana czyli PKSy coraz śmielej urozmaicają park taborowy, np Rzeszów postawił ostatnimi laty na Solbusy, nie wiem kiedy ostatnio kupiono tam fabrycznie nowego Lidera. Podobnie z Veolią, która zakupiła Crosswaya. bądź co bądz udział sanockiego producenta topnieje bo więcej na rynku jest nowości. A to powoduje konkurencję cenową. lider jeszce długo utrzyma się na rynku bo jest to bardzo dobra konstrukcja, ale maiejmy nadzieję że Autosan postara się odświeżyć całą rodzinę. Ja życzyłbym sobie czegoś w stylu Gemini.

Lopez pisze:Pytanie czy zdążą czy nie będzie to tylko wizualizacja i projekt.
Wizualizacja wprawdzie nie oficjalna była już prezentowana na Infobusie. Ale weźmy pod uwagę, iż Autosan lubi zaskakiwać. Pamiętam jak większość MKmów była zaskoczona pozytywnie designem Gemini. W końcu ktoś musi ratować reputację Polskich autobusów :)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Tak a propos tracenia klientów przez PA, to nie wiem czy tutaj było o tym, ale część przetargu na dostawę gimbusów wygrała... Kapena.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”