Wkrótce następca Lidera

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

KKS pisze:Tak a propos tracenia klientów przez PA, to nie wiem czy tutaj było o tym, ale część przetargu na dostawę gimbusów wygrała... Kapena.
Nie tylko. Policja również będzie jeździć/już jeździ Kapenami.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wracając do tematu, mnie jednak trochę dziwi chwilowy "zastój" w Autosanie. Rzeczywiście konkurencja nie śpi i PKSy co chwila kupują inne autobusy, ale nie Autosany Lidery... Zatem w PA, już powinni pracować nad następcą Lidera ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Wygląda mi na to że pracuje jednak niespiesznie...

imarcin

Post autor: imarcin »

Jest może już wiadome kiedy takie coś będzie można zobaczyć na oczy?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

imarcin pisze:Jest może już wiadome kiedy takie coś będzie można zobaczyć na oczy?
Wydaje mi się, że musisz trochę bardziej cierpliwie poczekać. Jestem pewny, że jeżeli Autosan stworzy jakiś nowy pojazd - następcę Lidera - to się tym pochwali. A póki co ... cisza. Autosan produkuje to co ma w aktualnej ofercie ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Z całą pewnością Autosan będzie też chciał zorganizować wokół nowego autobusu odpowiednią oprawę marketingową, a więc pewnie premery gotowego pojazdu można spodziewać się dopiero na tegorocznym TRANSEXPO.
No, ale jakieś szkice swoją drogą mogliby pokazać.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tutaj może warto poprosić o pomoc tych kolegów, którzy są prospekto-maniakami. Może w prospektach PA, coś się pisze, albo pojawiła się jakaś zapowiedź nowego pojazdu :)

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Tutaj może warto poprosić o pomoc tych kolegów, którzy są prospekto-maniakami. Może w prospektach PA, coś się pisze, albo pojawiła się jakaś zapowiedź nowego pojazdu
Z tego co ja się orientuję to ... cisza. Kompletnie nic. Ostatnio podniecali się kontraktem dla Warszawy, a o nowym Liderze nic :]

imarcin

Post autor: imarcin »

Według mnie, gdy cena będzie w miarę niska i jakość taka sama jak prezentuje obecny Lider to ten autobus może być często widywany na polskich drogach :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

imarcin pisze:Według mnie, gdy cena będzie w miarę niska i jakość taka sama jak prezentuje obecny Lider to ten autobus może być często widywany na polskich drogach :D
Tzn, wg mnie możliwości są dwie:

1. Albo modernizacja istniejącego Lidero i tym samym zakończenie cyklu produkcyjnego... po to by produkować "nowego" Lidera

2. Albo zupełnie nowa konstrukcja - wprowadzenie tak wielu zmian, że ten nowy autobus już nie nazywałby się Lider.

Jeżeli Autosan pokusiłby się o zupełnie nową konstrukcję, to ilość zmian zawartych w nowym produkcie natychmiast podniosła by jego cenę... a to oznacza, że nie byłyby on konkurencyjny cenowo w stosunku do Lidero.

Gdyby, więc produkowano jednoczesnie Lidera i to coś nowego, to PKS-y i tak by dalej kupowały Lidera... bo Lider byłby tańszy. ;)

Znając Autosana, to pewnie mogą zrobić tak, że "w trosce o jakość i opinię klientów" - gdyby mieli to coś nowego - to pewnie szybko zakończyli by produkcję dotychczasowego Lidera na rzecz nowej konstrukcji :diabeł:
Ostatnio zmieniony 2008-04-30, 09:26 przez J-31, łącznie zmieniany 3 razy.

Lopez

Post autor: Lopez »

Ekhm... @J-31: Chyba: lidera nie libero?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Chyba: lidera nie libero?
Sorry, czeski błąd ;)

marekJG

Post autor: marekJG »

Lopez pisze:No, ale jakieś szkice swoją drogą mogliby pokazać.
Przecież szkice są na Infobusie
http://www.infobus.pl/text.php?id=11258&from=tag
Tutaj dość ogólnie jest to opisane. Tak jak było to już wcześniej pisane nie mamy co spodziewać się prezentacji Lidera wcześniej niż na Transexpo.

Lopez

Post autor: Lopez »

Te szkice już widziałem, ale zakładam, że to wstępne projekty i wiele się od czasu ich publikacji zmieniło. Zresztą jeśli chodzi o ścianę tyl<font color=blue><b>nią</b></font> i czołową to rysuinek był aż nadto schematyczny ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze:
Gdyby, więc produkowano jednoczesnie Lidera i to coś nowego, to PKS-y i tak by dalej kupowały Lidera... bo Lider byłby tańszy. ;)
Do takiej sytuacji Autosan na pewno nie doprowadzi z jednego prostego powodu - i tak Solbusy są tańsze. Tak więc Autosan musi skonstruować tani i dobry autobus, bo Lider sobie nie da rady.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:Do takiej sytuacji Autosan na pewno nie doprowadzi z jednego prostego powodu - i tak Solbusy są tańsze. Tak więc Autosan musi skonstruować tani i dobry autobus, bo Lider sobie nie da rady.
No właśnie z tego co zauważyłem na tych pierwszych szkicach, wynika, że rzeczywiście Masz rację. To będzie po prostu nowa generacja Lidera. ;)

marekJG

Post autor: marekJG »

No i pojawiły się konkretne wieści na temat Lidera. I przyznam dość optymistyczne. Podczas spotkania członków IGTSiS w Jachrance (6- 7 maja) Infobus przeprowadził rozmowę z prezesem Polskich Autobusów. I potwierdziały się nasze przypuszczenia. Następca Lidera zostanie zaprezentowany na nadchodzących Transexpo w Kielcach. Nowy Lider bedzie oferowany w trzech długościach 9, 7m ;12 m oraz 13, 2 :shocked: co jest absolutna nowością u Autosana. Na początku zaprezentowana zostanie własnie najdłuższa wersja, która już została zakontraktowana w ilości 5 szt. na rynek szwedzki. dwie krótsze zostaną wprowadzone zaraz po niej. Także można się cieszyć z tych zapowiedzi bo to rzeczywiście duży krok w rozwoju pojazdów tej marki. W końcu Autosan stworzy spójną stylistycznie rodzinę autobusów międzymiastowych w 3 długościach. Obawiam sie tylko tego, iż nowa konstrukcja będzie droższa od dotychczasowych Liderów, które i tak przegrywają już cenowo z Solbusami. Niestety polskich operatorów przewozów lokalnych i międzymiastowych nie stać na drogie konstrukcje. Jesli moje obawy się potwierdzą to Autosan straci część dotychczasowych kupców zadowolonych z Liderów.
Link do rozmowy z prezesem. Polecam do przeczytania bo jest tu także mowa o Wetlinie i planach eksportowych sanockeij fabryki http://infobus.pl/text.php?from=archive&id=17713

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

marekJG pisze: Na początku zaprezentowana zostanie własnie najdłuższa wersja, która już została zakontraktowana w ilości 5 szt. na rynek szwedzki.
Ta wiadomość jest więcej niż dobra. Jeżeli Szwedzi biorą w ciemno Autosany to widocznie mają do nich zaufanie.
marekJG pisze:Obawiam sie tylko tego, iż nowa konstrukcja będzie droższa od dotychczasowych Liderów, które i tak przegrywają już cenowo z Solbusami. Niestety polskich operatorów przewozów lokalnych i międzymiastowych nie stać na drogie konstrukcje. Jesli moje obawy się potwierdzą to Autosan straci część dotychczasowych kupców zadowolonych z Liderów.
Wszystko jest teraz w rękach Autosana. Jeżeli nowy model będzie wykończony o wiele lepszymi/trwalszymi materiałami to myślę, że Autosan wcale nie straci.

Lopez

Post autor: Lopez »

W tym artykule nie ma nic interesującego. Poza informacją, że Autosan zamierza opracować także wersję turystyczną eurolidera, o czym dotąd nie było mowy. W miejsce ramzesa oczywiście.
To będzie dopiero brzydal...

maly_miki

Post autor: maly_miki »

Lopez pisze:W tym artykule nie ma nic interesującego.
No może poza zdjęciami. Sam w sobie ten autobus jest brzydki jak kupa jeża. A pomalowany w "piękny" zielony kolor będzie się mógł maskować w paprociach :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”