Wkrótce następca Lidera

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Crossway w stosunku do Lidera jest droższy.

[ Dodano: 2009-06-30, 08:52 ]
http://historia.autosan.pl/historia/historia16.html - Eurolider LE przeszedł maly lifting :) Zamówiono 20 takich Euroliderów.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

E, no ładny ;)

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Wczoraj byłem na tej stronie i tego nie widziałem :). Fajny:)

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Porównując Eurolidera, do wersji LE wydaje się, że mało co się zmieniło, ale za to wóz wygląda dużo efektowniej :)

Patrząc o usytuowaniu przedniego nadkola i modułów (raczej ich łączeń) mogę stwierdzić, iż przy odrobinie chęci Autosana, to można by było zrobić autobus na linie strefowe/miejskie i wstawić układ drzwi 2+2+0 lub 2+2+1, jak to jest w przypadku Croswaya LE.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

No nie może być - a jednak ktoś w końcu wpadł w Autosanie na ten jakże genialny pomysł żeby górną część drzwi i blachę okalające drugie pomalować na czarno...

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

No, teraz to wygląda jak autobus.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

No teraz wygląda o niebo lepiej! :P Widzę, że Eurolider LE ma wzięcie w Szwecji. W sumie ten model robili chyba z przeznaczeniem exportowym.

Awatar użytkownika
tantus
Posty: 212
Rejestracja: 2009-05-23, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tantus »

Hehe, a nie mówiłem, żeby zaczekać do prezentacji ostatecznej wersji? ;) Chociaż zastanawiam się, czy faktycznie to już jest w pełni wykończony autobus.
Coffee pisze: Patrząc o usytuowaniu przedniego nadkola i modułów (raczej ich łączeń) mogę stwierdzić, iż przy odrobinie chęci Autosana, to można by było zrobić autobus na linie strefowe/miejskie i wstawić układ drzwi 2+2+0 lub 2+2+1, jak to jest w przypadku Croswaya LE.
Chyba nie ma takiej potrzeby - wkrótce pojawi się Sancity 12CLE i na jego bazie będzie można zrobić taki autobus.

Lopez

Post autor: Lopez »

Naoglądali się chłopaki materiałów z jakiejś konferencji designerskiej i poszli na całość ;) Jakoś ciężko mi uwierzyć, że autosany przestaną być pewnego dnia zewnętrznie odpychające.

przemty

Post autor: przemty »

Amalio pisze:końcu wpadł w Autosanie na ten jakże genialny pomysł żeby górną część drzwi i blachę okalające drugie pomalować na czarno...
tak juz było zrobione na pierwszej sztuce (prototypie) z tym że juz po tym jak jego zdjęcia były puszczone... :chytry:
tantus pisze:Chociaż zastanawiam się, czy faktycznie to już jest w pełni wykończony autobus.
na dzień dzisiejszy jest to w pełni wykończony autobus, który pojechał(kilka sztuk) już do Szwecji.
Oczywiście w toku produkcji wprowadzane są pewne modyfikacje ale raczej specjalnych"szaleństw" już nie powinno być :diabeł:
tantus pisze:Chyba nie ma takiej potrzeby - wkrótce pojawi się Sancity 12CLE i na jego bazie będzie można zrobić taki autobu

Nowy SanCity na pewno będzie róznił sie od A1213C(LE) :D

Awatar użytkownika
tantus
Posty: 212
Rejestracja: 2009-05-23, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tantus »

przemty pisze: na dzień dzisiejszy jest to w pełni wykończony autobus, który pojechał(kilka sztuk) już do Szwecji.
Oczywiście w toku produkcji wprowadzane są pewne modyfikacje ale raczej specjalnych"szaleństw" już nie powinno być :diabeł:
A nie powinno być jeszcze tych metalowych listew wokół reflektorów i po bokach?
przemty pisze: Nowy SanCity na pewno będzie róznił sie od A1213C(LE) :D
I to zdecydowanie (patrz: mój awatar ;) )

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

No ładnie się prezentuje Eurolider 1212CLE :) Niech wreszcie ruszą z promocją ich nowej rodziny autobusów w Polsce.

przemty

Post autor: przemty »

I to zdecydowanie (patrz: mój awatar )
avatar avatarem ale na zywo wygląda lepiej... :diabeł:

[ Dodano: 2009-06-30, 22:53 ]
tantus pisze:A nie powinno być jeszcze tych metalowych listew wokół reflektorów i po bokach?
Z tego co wiem to nie...

Lopez

Post autor: Lopez »

przemty pisze:avatar avatarem ale na zywo wygląda lepiej...
Widziałeś? W takim razie czekamy na szpiegowską fotorelację :)
Marcin_558 pisze:Niech wreszcie ruszą z promocją ich nowej rodziny autobusów w Polsce.
Nie wiem, czy w ogóle mają taki zamiar. I czy wzrost sprzedaży w Polsce jest dla nich jakimkolwiek celem...

Awatar użytkownika
tantus
Posty: 212
Rejestracja: 2009-05-23, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tantus »

przemty pisze: avatar avatarem ale na zywo wygląda lepiej...
Serio? O kurcze, już nie mogę się doczekać premiery :D
*Lopez pisze:
Marcin_558 pisze: Niech wreszcie ruszą z promocją ich nowej rodziny autobusów w Polsce.
Nie wiem, czy w ogóle mają taki zamiar. I czy wzrost sprzedaży w Polsce jest dla nich jakimkolwiek celem...
Z tego co się dowiedziałem na targach w Sosnowcu, to kilka PKSów wyraziło poważne zainteresowanie Euroliderem, ale postanowili wstrzymać się do debiutu wersji 12-metrowej z mechaniczną skrzynią.

P.S. dowiedziałem się ponadto, że Autosan będzie się w tym roku prezentował na targach Busworld w Kortrijk :) I rzeczywiście - firma Polskie Autobusy jest na liście wystawców: http://www.busworld.org/exhibitors/exhibitorlist

przemty

Post autor: przemty »

Lopez pisze:Widziałeś? W takim razie czekamy na szpiegowską fotorelację
taaaaaaaa :D

[ Dodano: 2009-07-01, 06:53 ]
tantus pisze:erio? O jeju, już nie mogę się doczekać premiery
znająć Was to i tak znajdziecie powód do jego krytyki ;)
Bo z założenia widzę że Autosan to zło... :diabeł:

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Lopez pisze:W takim razie czekamy na szpiegowską fotorelację
Dajcie człowiekowi spokój. Obowiązuje go tajemnica służbowa i na prawdę szkoda gadania. I tak nam powiedział wystarczająco dużo.

Lopez

Post autor: Lopez »

Przecież nie napisałem tego powyżej całkiem serio :) Nie ukrywam jednak, że mam co do sancity duże nadzieje, pomimo wielkiego zawodu z wyglądem zewnętrznym eurolidera (a miało być tak pięknie).

Bartek

Post autor: Bartek »

Bardzo fajny ten liderek. Myślę, że i w Polsce model LE znajdzie nabywców.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

przemty pisze:znająć Was to i tak znajdziecie powód do jego krytyki ;)
Bo z założenia widzę że Autosan to zło...
Koszta demokracji. Każdy może sobie pokrytykować... ale przecież wiadomo, że Autosan to wcale nie jest samo zło ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”