Wkrótce następca Lidera

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
Awatar użytkownika
tantus
Posty: 212
Rejestracja: 2009-05-23, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tantus »

Amalio pisze:Oprócz tego zrezygnowano ze srebrnej wstawki z tyłu. Usunięto ją całkowicie z okien, a resztę pomalowano pod kolor nadwozia i również ta partia wygląda teraz diametralnie inaczej.
Tak, moim zdaniem gorzej, bo jest teraz optycznie "cięższa", trochę za dużo tu płaskich, jednorodnych powierzchni. Chociaż ogólnie moim zdaniem pojazd wygląda nieco lepiej, ale to wciąż ten sam autobus, z tą samą stylistyką, tylko odrobinę inaczej pomalowany. Nie rozumiem więc skąd tak diametralna zmiana oceny.
Amalio pisze:A co może jakbym jednak napisał, że jest beznadziejny
Przynajmniej można by powiedzieć, że jesteś konsekwentny w swoich ocenach.
Amalio pisze:Jednakże powtórzę raz jeszcze - skończ się czepiać jak rzep psiego ogona, bo cokolwiek bym nie napisał i tak będzie dla Ciebie źle, bo tobie bynajmniej o autobusy nie chodzi.
Przepraszam, ale to Ty się czepiłeś jak rzep psiego ogona. Przeczytaj swoje komentarze tu i na TWB pod nowymi konstrukcjami Autosanu. Każda nowa konstrukcja, prezentowana przez Autosan jest przez Ciebie poddawana totalnej, miażdżącej krytyce, bez jakiegokolwiek kontaktu z tym pojazdem, a wszelkie moje argumentacje są z góry odrzucane "bo tak". Każde zastosowane w Autosanie rozwiązanie - czy to stylistyczne, czy techniczne - które jest inne, niż w konstrukcjach zachodnich jest be. Wynika to chyba wyłącznie z uprzedzenia do marki, bo z czego innego?
Prezentując wyłącznie argumenty "na nie" i to z dużym ładunkiem sarkazmu, tworzysz fałszywy obraz tych konstrukcji. Dopiero po ostrej prowokacji można z Ciebie wydobyć jakąś w miarę wyważoną i realistyczną ocenę.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Powiedz mi po co ja mam mieć kontakt z danym autobusem skoro na zdjęciu widać jakie materiały zastosowano :?: To tak nie działa, że za pstryknięciem palców Autosan wywinduje swoje produkty na całkowicie nowym poziom, bo jeżeli nawet uwierzyć w cuda, to kompletnie rozminęłoby się to z celem. A z całej palety niemiejskich Autosanów nie miałem tylko styczności z Wetliną i Euroliderem. I nie tworzę fałszywego obrazu konstrukcji, bo to raczej mnie powinien szlag trafiać jak grupa bezkrytycznie zapatrzonych w "bociana" osłów twierdzi, że te autobusy są świetne jakby zaraz miały dostać tytuł BOTY, na dodatek twierdząc, że biją na łeb na szyję Solbusy co jest kompletną bzdurą. Bo choć ja jestem bardziej przekonany do produktów z Solca, to są to wystarczająco zbliżone konstrukcje ze względu na segment i docelową grupę odbiorców.
tantus pisze:
Tak, moim zdaniem gorzej, bo jest teraz optycznie "cięższa", trochę za dużo tu płaskich, jednorodnych powierzchni. Chociaż ogólnie moim zdaniem pojazd wygląda nieco lepiej, ale to wciąż ten sam autobus, z tą samą stylistyką, tylko odrobinę inaczej pomalowany. Nie rozumiem więc skąd tak diametralna zmiana oceny.
Co do ty€ rzecz gustu - mi się podoba znacznie bardziej, bo nie ma tego wieśniackiego zdobnika, który nic do wyglądu nie wnosił, a jeżeli wnosił, to na pewno nic pozotywnego. Za to przykładowo srebrna wstawka za pierwszymi drzwiami uwypuklała kanciastą linię szyb. Niepotrzebnie i pomimo, ze już od pierwszych rysunków ona była - zastąpiono ją czarną i teraz nie widać by był ten pojazd aż tak klockowaty jak produkowane do dziś ruskie wynalazki.

biker

Post autor: biker »

Szykuje się 15 metrowy Eurolider....:

http://www.alabbussar.se/news.asp

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

http://www.infobus.pl/text.php?id=30330&from=main

Eurolider 12m testuje się aktualnie w PKS Nowy Sącz :)

Dziwny

Post autor: Dziwny »

Dziś miałem okazję go zobaczyć w Krakowie. Na żywo prezentuje się całkiem nieźle :)

Lopez

Post autor: Lopez »

Można się go częściej spodziewać na trasie do Krakowa w czasie tych testów?

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Tak. Dzisiaj konkretnie robi kurs Nowy Sącz - Kraków z godziny 16, czyli w Krakowie powinien być kilka minut po 18. Zarówno Eurolidera, jak i Scanie New Century można spotkać najczęściej na trasach do Krakowa i Katowic.

Lopez

Post autor: Lopez »

Dzięki za informacje. Może wybiorę się rzucić okiem na ten autobus.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”