A8V Wetlina

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
Hannibal

Post autor: Hannibal »

W poniedziałek dotarł na zajezdnie MPK Nowy Sącz najnowszy nabytek czyli Autosan A8V.02.01 Wetlina :)
Jest to ex tester, rok produkcji 2009, wyposażony w klimatyzacje kabiny kierowcy, wyświetlacze R&G i co najciekawsze w automatyczną skrzynię biegów :)
Pojazd posiada 12 miejsc siedzących, ale za to dysponuje dodatkową rzeznią na wysokości pierwszych drzwi.
Debiut liniowy jeszcze nie nastąpił, ale udało się wykonać kilka przedpremierowych fotek:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Prezentuje się całkiem fajnie. Oby tylko służyła jak najlepiej. :)

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

Prezentuje się nieźle. Tylko wnętrze dziwnie wygląda.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Hehe, ja mam dokładnie odwrotne zdanie na ten temat :D

ppln

Post autor: ppln »

Wnętrze jest mniej więcej takie jak w Vero, za to macie te fajne nowe przyciski do drzwi z warszawskich Solarisów.

Awatar użytkownika
zanzar
Ekspert
Ekspert
Posty: 245
Rejestracja: 2008-01-26, 22:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: zanzar »

Obrazek

Schemacik nowej zabaweczki MPK Nowy Sącz :) Jutro może uda się jakieś zdjęcia cyknąć.
Ogólnie auto prezentuje się nieźle, podobno super też się prowadzi - tyłek nie lata, ma kopa i wyciąga na prostej bez obciążenia 110km/h :P

Jutro chyba debiut liniowy.

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

To na nie będą jej malować w barwy zakładowe :chytry: :?:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja miałem możliwość obejrzenia tego egzemplarza - w Warszawie w czasie DTP. I naprawdę autobus zrobił na mnie bardzo miłe wrażenie. On w środku, jest o wiele fajniejszy od "Soliny City" (H7-20.07) :)
KB pisze:To na nie będą jej malować w barwy zakładowe :?:
No, właśnie - czy MPK przelakieruje "Wędlinę" ? Czy może mają w stosunku do niej jakieś plany (np. reklama) :)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:On w środku, jest o wiele fajniejszy od "Soliny City"
Jeżeli będzie zrobiony tak samo jak Solina to na niewiele się zda. Dwuletnie Soliny telepią się gorzej jak 15-letni H9. Chcesz poczuć klimat wiejskiego PKSu? Przejedź się 220 na Fort Radiowo.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

TLG pisze:Chcesz poczuć klimat wiejskiego PKSu? Przejedź się 220 na Fort Radiowo.
Nie muszę jechać na Fort Radiowo. W dni powszednie mam jednego u siebie na 209, czyli na Ursynowie, a także pojawiają się czasami również w Wilanowie :)

siekierowy

Post autor: siekierowy »

Wetliny mają pięcio czy sześciobiegową skrzynię biegów?

Awatar użytkownika
zanzar
Ekspert
Ekspert
Posty: 245
Rejestracja: 2008-01-26, 22:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: zanzar »

Oficjalne zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Nasza Wetlina jako jedyna dotychczas wyprodukowana ma automat - 6 biegów.
Jeśli chodzi o malowanie to zostanie biała. Tak ma też Solbus #65 - przyszedł biało-zielony i po oklejeniu reklamą został biały z przodu. Ten na pewno za jakieś 2 miesiące będzie woził reklamę - u nas to norma :)

Kłębek

Post autor: Kłębek »

Bardzo fajny autobusik, oby więcej takich... :rotfl:

Bartek

Post autor: Bartek »

Tylko żeby przygoda z Wetliną w KN wyszła lepiej niż u nas. Po raz drugi będzie wymieniana przednia szyba (wada konstrukcyjna autobusu), do tego "gnijące przewody" i rozklekotane na wszystkie strony wnętrze. Poezja! Jak jest powyżej 25'C to nasza Wetlina nie może jeździć, bo się komputer przegrzewa od przedniej szyby. Hańbą dla Mercedesa jest ta gwiazda z przodu. "Dzięki" temu zacnemu zakupowi MKS zraził się do sanockich wyrobów, i na kolejne autobusy spod znaku bociana nie ma co w Mielcu liczyć. A szkoda, bo gdyby kupili niewiele droższe Sancity zapewne inaczej by się to potoczyło.

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Przegrzewanie się od przedniej szyby... Skąd ja to znam :D
W Bolesławcu zastosowali patent - przykrywają u nas najbardziej narażoną na zniszczenia część - kase fiskalna teczką pojazdu. Można jeździć, ale nikt u was na to nie wpadł? :)

A co do wnętrza:
Narzędzia i do roboty.

Bartek

Post autor: Bartek »

Michalbc pisze:Można jeździć, ale nikt u was na to nie wpadł?
Nie, u nas sami zacofani ludzie.... Oczywiście że wpadł, ale to nic nie daje.

[ Dodano: 20 Sty 2010 18:59 ]
Michalbc pisze:A co do wnętrza:
Narzędzia i do roboty.
To raczej do montażystów z Autosanu :D

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Vero też nie lepiej poskładane było :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

pr110 pisze:Tylko żeby przygoda z Wetliną w KN wyszła lepiej niż u nas. Po raz drugi będzie wymieniana przednia szyba (wada konstrukcyjna autobusu), do tego "gnijące przewody" i rozklekotane na wszystkie strony wnętrze. Poezja! Jak jest powyżej 25'C to nasza Wetlina nie może jeździć, bo się komputer przegrzewa od przedniej szyby. Hańbą dla Mercedesa jest ta gwiazda z przodu.
Ooops. To nie jest dobra wiadomość. Szczególnie, że Nowosądecka Wetlina tak naprawdę jest byłym testerem. Nie sądzę, aby poprawiono te wady. :]

No, ale też wiele zależy od wykonania pojazdu. Może się okazać, że MPK-wska Wetlina nie będzie sprawiać aż tylu problemów, co egzemplarz MKS-u ;)

Bartek

Post autor: Bartek »

J-31 pisze:No, ale też wiele zależy od wykonania pojazdu. Może się okazać, że MPK-wska Wetlina nie będzie sprawiać aż tylu problemów, co egzemplarz MKS-u
Mam nadzieję. Osobiście bardzo się rozczarowałem tym autobusem.

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

pr110 pisze:Osobiście bardzo się rozczarowałem tym autobusem.
Ja również będąc w Legnicy przejechałem się dwoma Wędlinami i nie wiem jak w przypadku mieleckiej czy też innych, ale te legnickie po półrocznej eksploatacji to są to po prostu rozklekotane autobusy. Na zewnątrz wszystko ładnie pięknie, niestety wewnątrz już nie - wszystko lata, telepie się, a szczególnie drugie drzwi które latają chyba we wszystkie strony i straszą pasażerów przy czym również zapach rozlanego oleju napędowego odstrasza.

Teraz pytanko czy w pozostałych miastach gdzie eksploatuje się Wetliny też to tak wygląda :?: (Sorry, że bawię się w górnika ;) )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”