Co to za Autosan??

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Takie przody są już stosowane od dawna, a to jest najzwyklejszy H9-21. Najlepsze są przody a'la Tramp I ;)

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Odświeżam temat.
Tuż koło siedziby radiowej Trójki w Warszawie natknąłem się na taki oto pojazd:
ObrazekObrazek
Zapewne jest to Autosan H9 ;) , pytanie tylko, do jakiego przewoźnika należy (niedaleko, a może nawet obok jest stadion, więc może służy on do przewożenia jakiejś drużyny piłkarskiej?) i coś więcej niż sam typ, tzn. czy to jest może H9-21 itp.
Może ktoś wie, co to za Autosan?? :)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

PAFAWAG pisze: do jakiego przewoźnika należy
Szukanie igły w stogu siana.
PAFAWAG pisze: coś więcej niż sam typ, tzn. czy to jest może H9-21 itp.
No 21 to właśnie jest typ. I jest to H9-21.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wg mnie to jest po prostu autobus jakieś małej firmy przewozowej, posiadającej pewnie tylko tego Autosana. Może on służyć równie dobrze do przewozu robotników z jakieś budowy ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

O, pierwsze dwa siedzenia ma zwrócone tyłem do kierunku jazdy - widziałem takie tylko dwa razy - z czego jeden jeździ w KSK i ma na tabliczce napisane H9-20, tyle, że nie wiem, czy takie siedzenia były tylko w dwudziestkach montowane. Tak więc Amalio niekoniecznie masz rację :P Rację ma za to raczej J-31, tyle, że niekoniecznie chodzi o firmę budowlaną.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

W PKS Bydgoszcz były takie H9 przed NG i miały taki układ siedzeń.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:O, pierwsze dwa siedzenia ma zwrócone tyłem do kierunku jazdy - widziałem takie tylko dwa razy
Kilkanaście lat temu dosyć sporo jeździłem autobusami PKS-ów - tych lokalnych pod warszawskich z Warszawy Zachodniej. I wiele razy spotkałem się z tymi fotelami odwróconymi do kierunku jazdy. Przyznam, że mnie to nawet wtedy dziwiło ;)

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Siedzenia tyłem do kierunku jazdy występowały na pierwszych siedzeniach (od strony kierowcy), lub też na przedostatnich (po stronie kierowcy lub drzwi). 2 wozy z siedzeniami odwrotnie z przodu są w PKSie Nowy Sącz. Jest też jeden z takimi siedzeniami na przedostatnim po prawej.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

J-31 pisze:Może on służyć równie dobrze do przewozu robotników z jakieś budowy
Dzisiaj znowu go przyuważyłem - ktoś się w nim krzątał, pojazd był zresztą uruchomiony, tak, że niedługo potem odjechał (zanim ruszył, wydzielał kłęby niebieskiego dymu, a odór spalin czuć było aż po drugiej stronie ulicy :confused:. Krzątaninie w Autosanie towarzyszył ożywiony ruch wokół stadionu zaraz za ogrodzeniem obok tej hadziewiątki - więc uruchomienie tego Autosana miało najwyraźniej coś wspólnego z ruchem na stadionie :]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”