MPK Rzeszów testuje Soline

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
Bartek

Post autor: Bartek »

MPK Rzeszów wkrótce będzie testować Solinę. Muszą kupić dwa małe wozy do obsługi linii na os. Wzgórza Staroniwskie, testowali już Libero, po czym mieli kupić dwa (testowe egzemplarze) ale chyba jednak zdecydują się na H7.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

pr110 pisze:MPK Rzeszów wkrótce będzie testować Solinę.
Ciekawy jestem, czy Autosan przekaże do testów "warszawskie" Soliny ? Czy wypożyczy jakieś inne pojazdy ? ;)
Ostatnio zmieniony 2008-03-11, 09:27 przez J-31, łącznie zmieniany 1 raz.

Bartek

MPK Rzeszów testuje Soline

Post autor: Bartek »

Od wczoraj na rzeszowskich liniach kursuje testowy Autosan H7-20.07 Solina City. Dzisiaj miałem przyjemność przejechać się tym wozem, i muszę stwierdzić, że nie jest źle. Autko wygląda ładnie, wyposażone jest w diodowe wyświetlacze R&G oraz klimatyzację, lecz niestety tandetne autosanowskie wykonanie psuje cały efekt. W styczniu MPK testowało Jelcza M083C Libero, a wszystko to za sprawą uruchomienia nowej linii autobusowej na Os. Wzgórza Staroniwskie, którego mieszkańcy upominają sie o komunikacje autobusową. MPK zamierza kupić dwa małe autobusy do obsługi tej linii

Testowa "Solina"
Obrazek

ppln

Post autor: ppln »

A to nie kupili tych dwóch Libero, które teraz jeżdżą po Łodzi w ramach testów? Może toto i do Łodzi przyjedzie ;)

Bartek

Post autor: Bartek »

Nie, Libero nie kupili. Może to i dobrze ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmm. Coś mi ta Solina za bardzo przypomina warszawską. Układ drzwi, klima, wyświetlacze. Tylko nie ma czerwonego koloru ;)

kuki

Post autor: kuki »

Właśnie nie wiem co sie stało, że nie kupili Libero. Trzeba przyznać że było trochę lepsze od tej Soliny. Przede wszystkim było nieco większe. Tymczasem teraz wygląda na to że faktycznie kupią tego Autosana. :( Miałem już okazję przejechać się tą Soliną. Po pierwsze zwróciłem uwagę na to, że autobus jest raczej zbyt mały jak na linię 10. Ta linią podróżuje jednak stosunkowo dużo osób. Już od Wzgórz Staroniwskich wszystkie miejsca siedzace były zajęte i dwie osoby stały. Później robiło się tylko ciaśniej. Na 10 to już prędzej takie Libero by się nadawało. Niby ma pojemność tylko o 10 pasażerów większą, ale akurat by starczyło. Ciekawostką jest, że większe Libero ma 16 miejsc siedzących a mniejsza Solina aż 18. :lol: Tyle tylko, że w Autosanie 3 miejsca praktycznie nie nadają się do użytkowania. Na siedzeniu zaraz obok kierowcy na pewno nikt nie siądzie, chyba że z MPK, poza tym i tak miałby bardzo mało miejsca na nogi. Ponadto dwa rozkładane siedzenia na tylnym zwisie też nie są raczej okupowane przez pasażerów. Sam tam siedziałem chwilę, ale strasznie dziwnie się czułem mając głowę poniżej linii okien. Na pozostałych miejscach trzeba przyznać siedzi się wygodnie. Autobus niemal do znudzenia przypomina Jelcza Vero. Po co prktycznie ta sama firma tworzy dwa niemal identyczne autobusy to nie wiem. Drugą dużą wadą był według mnie głośny silnik, który co więcej silnik o pojemności 4,25 dm3 nie był raczej wystarczający do napędzania tego pojazdu. Testowany egzemplarz posiadał manualną skrzynię biegów, która jest raczej krytykowana przez kierowców, tak jak i całe rozplanowanie przodu. Kierowcy z którym rozmawiałem delikatnie mówiąc autobus nie przypadł do gustu. :D

Moje zdjecia znajdziecie tutaj

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

kuki pisze: Po co prktycznie ta sama firma tworzy dwa niemal identyczne autobusy to nie wiem.
Nie martw się. Jelcz zakończył lub wkrótce definitywnie zakończy produkcję Vero.

Bartek

Post autor: Bartek »

kuki pisze:Na siedzeniu zaraz obok kierowcy na pewno nikt nie siądzie, chyba że z MPK
Ja siedziałem :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

pr110 pisze:Ja siedziałem :P
Szczęściarz, no ale to jest Rzeszów - ja w Warszawie to mogę zapomnieć. ¯aden kierowca mnie tam nie wpuści. :cry:

Swoją drogą ciekawy jestem, czy wersja H7-20.07 jest jedyną która posiada manualną skrzynię biegów. Czy to akurat jest standardem we wszystkich wersjach Soliny ;)

kuki

Post autor: kuki »

pr110 pisze:
kuki pisze:Na siedzeniu zaraz obok kierowcy na pewno nikt nie siądzie, chyba że z MPK
Ja siedziałem :P
Ja też tam siedziałem podczas jazdy :-P , dlatego wiem, że jest naprawdę ciasno :D Jednak w rzeczywistości to raczej nikt tam siadać nie będzie.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

J-31 pisze:¯aden kierowca mnie tam nie wpuści.
Boże! Co Ci kierowcy w Wawie tacy ostrzy? NIe pozwoli? :shocked: Przecież to siedzenie dla pasażera! Może ludzie bardziej kusiliby się na to miejsce, gdyby ustawić je tyłem do kierunku jazdy? I dosunąć maksymalnie do deski roździelczej.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ciekawe, czy jakbyś ty prowadził taką Solinę, to chciałbyś, żeby tuż obok ciebie ktoś siedział i pewnie jeszcze konwersował z tobą na niezbyt ciekawe tematy
Gadzie pisze:Przecież to siedzenie dla pasażera! Może ludzie bardziej kusiliby się na to miejsce, gdyby ustawić je tyłem do kierunku jazdy? I dosunąć maksymalnie do deski roździelczej.
Wyluzuj, to nie jest od tego, żeby ktoś siedział, tylko żeby było tyle miejsc siedzących, na ile był przetarg. Od stania nikomu nic się nie stało.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”