Sanok: Znów na topie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

plocmaster pisze:Wszyscy designerzy są z Berlina? Coś mi mówi, że ktoś ma daleko do pracy
Czepiasz się, właściwie nie wiadomo czego. Dobrze wiesz, że moja wypowiedź odnosi się zarówno do fragmentu
Natomiast Sancity 8 zostanie w naszej ofercie do momentu wejścia zupełnie nowej generacji autobusów miejskiej, opracowanej od początku do końca przez zewnętrzne biura projektowe. Jedna firma opracowywała design, a druga –projekt techniczny.
jak i do wypowiedzi Lopeza, który akurat obstawia IFS.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

TLG pisze:Czepiasz się, właściwie nie wiadomo czego.
Zacytowałeś to tak, jakby każda firma była z Berlina

Lopez

Post autor: Lopez »

TLG pisze:który akurat obstawia IFS
Dokładnie tak. Oczywiście przekonamy się, ale mam ciche wrażenie bo rzuceniu okiem na SM12, że także nowy produkt z Sanoka może być nieco podobny do urbino.
¯eby było jasne: nie zastrzegam sobie nieomylności. Pożyjemy - zobaczymy :)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Co do nazwy - "Solcity" nikt nie używa, więc może i "Sancity" będzie tylko w prospektach ;)

maly_miki

Post autor: maly_miki »

TLG pisze:akurat obstawia IFS
IFS było twórcą tylko pierwszej generacji Soalrisa. Ogólnie jest to firma, która specjalizuje się w pojazdach szynowych. I poza współpracą z Solarisem w latach 98-02 w autobusach nie robili.
dla zainteresowanych
http://www.ifs-designatelier.de/index.htm

więc chyba to zmylony trop.

A ktoś ma pojęcie, jaka firma zewnętrzna będzie robiła konstrukcję? Bo to chyba nowość na polskim rynku. Zazwyczaj producenci byli w tym zakresie samowystarczalni.

Lopez

Post autor: Lopez »

ZTCW to akurat UIII jest ich dziełem, tak jak SM12, więc coś jak widać robili. EOT
Co do nowej linii miejskich autosanów oczekiwania są duże. Oby się nie okazało, że będzie jak z euroliderem... Przynajmniej jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny tego ostatniego jest jeszcze nad czym popracować.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Jakbym poszukał, to nawet mam gdzieś jakieś własne szkice, które sobie robiłem w ramach zdegustowania paskudną mordą miejskich Jelczy. Oczywiście to kompletna fikcja, zwłaszcza, że nowa generacja miejskich Autosanów wreszcie zerwie z konstrukcją Berlieta na dobre, którą Jelcz katował niemal do samego końca w różnych odmianach.

maly_miki

Post autor: maly_miki »

Lopez pisze:ZTCW to akurat UIII jest ich dziełem, tak jak SM12, więc coś jak widać robili.
Widać wiesz więcej niż właściciel IFS ...... :D - gratuluje!

Lopez

Post autor: Lopez »

Nie wyglądasz mi na właściciela IFS, ale jak się mylę to sorki.
:strzałka: http://www.ifs-designatelier.de/HTML-Da ... _start.htm
Ja tam widzę urbino III
A jeszcze parę miesięcy temu strona IFS wyglądała inaczej i były tam też zdjęcia docelowego wariantu uIII.

maly_miki

Post autor: maly_miki »

Lopez pisze:Nie wyglądasz mi na właściciela IFS, ale jak się mylę to sorki.
Bo i nim nie jestem :D Znam go po prostu.
A strona wygląda tak od dłuższego już czasu (nawet pod projektem Urbino 3 jest data - 2003). Musiało ci się coś pomylić.
Faktycznie IFS dawał swoją propozycję do UIII i to właśnie ta propozycja jest na stronie. Ostatecznie UIII robiła inna firma.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Dosyć. Koniec OT - wracacie do tematu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”