Sanok: Znów na topie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Zwróćcie uwagę na tablicę rejestracyjną tego „Sancity”. Może z jakichś przyczyn nie zrobili wizualizacji nowego modelu i użyli Kolibra

Turbo94

Post autor: Turbo94 »

To już mamy "trzeciego" Kolibra, tak samo było z Libero vel. Vecto8...

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Gdzie Ty masz wizualizację? Ja widzę zdjęcie, przynajmniej w pierwszym przypadku. A skoro przynajmniej jedno zdjęcie jest z tym Krakowem, to znaczy, że tak ten autobus wygląda. A w komentarzach ktoś pisze, że oglądał już go z bliska na sanockim rynku, gdzie ponoć jest wystawiony.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Można powiedzieć że Koliber/Sancity mają już w Polsce :). PKS Bydgoszcz i PKS Radom mają prototypy u siebie jeśli sie nie myle.

Dziwny

Post autor: Dziwny »

To raczej nie jest SanCity, bo za krótkie jak na niego. Widocznie znaleźli gdzieś fotę Kolibra i zapodali ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Dziwny pisze:To raczej nie jest SanCity, bo za krótkie jak na niego. Widocznie znaleźli gdzieś fotę Kolibra i zapodali ;)
A co widziałeś nowego Sancity 8 i jego całą rodzinke że tak twierdzisz :?:

Dziwny

Post autor: Dziwny »

No nie widziałem, ale miał mieć 8,5 metra a ten z obrazka jest za krótki. Nie wykluczam tego, że design przedniej ściany będzie taki jak dawniej ;)

Daniel

Post autor: Daniel »

Widziałem dzisiaj Autosanową Wetlinę i nowego Lidera - z daleka myślałem, że to King Long. Spodziewałem się czegoś fajniejszego... ale może przy bliższym poznaniu nie będzie tak źle.

krakus1

Post autor: krakus1 »

i wszystko jasne na dole strony:

http://historia.autosan.pl/historia/historia14.html

Eurolider okropny jak na mój gust, z przodu podobny do Temsy Safari.
Czy widzicie różnice między Sancity i Libero?


Na miejskiej Wetlinie jest Kościół Mariacki i Sukiennice.
Czyżby następca Vero dla Krakowa?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

krakus1 pisze:Czyżby następca Vero dla Krakowa?
Zapewne mają taką nadzieję w Sanoku - w końcu po to promują, by ktoś to kupił :mruga: - ale póki co nie należy tego w taki sposób łączyć. Po prostu jakiś pracownik z działu marketingu zapewne uznał, że Kościół Mariacki i Sukiennice będą się doskonale komponować na pojeździe. ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

marekJG pisze:Ale jaki nowy Tramp. Jeżeli nowośc polega na wklejanych szybach to pragnę przypomnieć , że te są stosowane już od 2006r
Pisze przeca grzecznie po polskiemu, że na rynku autobusów się nie znam. Dla mnie nowy tramp to ta ostatnia wersja, która się nazywa Tramp II i ma wklejane szyby.
Daniel pisze:z daleka myślałem, że to King Long.
Rzeczywiście, nie popisali się. A szkoda, bo jest wiele polskich firm, które robią dobre wzornictwo. "Wetlina" to najlepszy przykład.
Nadal nic nie słychać o wersjach miejskich niskopodłogowych?

Lopez

Post autor: Lopez »

Eurolider istotnie nie powala na kolana. Najciekawsze, że wizualizacje, któym odpowiada wersja docelowa, nie wydawały się być tak kiepskie. Jak dla mnie jeśli chodzi o design zewnętrzny wadami są:
- zbyt ostre krawędzie tu i ówdzie,
- beznadziejna ściana czołowa,
- za mało powierzchni przeszklonej.
I to należałoby poprawić na dzień dobry. Nawet biedniejsi przewoźnicy, którzy stanowią gro klientów Autosana też pewnie woleliby ładny autobus od brzydala ;)

[ Dodano: 07 Paź 2008 09:54 ]
Dodałbym jeszcze, że problemy z wyglądem ściany czołowej biorą się ze zbyt wysokiego umiejscowienia stanowiska pracy kierowcy. Zdecydowanie najlepiej udała się jak dotąd projektantom z Sanoka ściana przednia w gemini.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Patrzę na Eurolidera i wciąż nie mogę uwierzyć...
To jakieś kompletnie poplątanie Jelcza T120 z Wołżaninem - całkowita stylistyczna porażka. Autosan chyba sam go projektował. Szumnie zapowiadany, przygotowywany od dłuższego czasu...szajs. Ciekawe jak będzie w wyciszeniem wnętrza i w ogóle z jakością, ale nie liczę na nic szczególnego, więc z ogromnym bólem serca będę żegnać Lidera :] Aż trudno mi uwierzyć, że "euro" i reszta modeli to ten sam producent.
Ostatnio zmieniony 2008-10-07, 16:05 przez Amalio, łącznie zmieniany 1 raz.

krakus1

Post autor: krakus1 »

[quote="Amalio"]Patrzę na Eurolidera i wciąż nie mogę uwierzyć...

zapowiadał się ładniejszy:
http://www.infobus.pl/text.php?id=11258&from=tag

Lata temu zaprojektowali Gemini które jest super w porównaniu z Euroliderem.
Ostatnio zmieniony 2008-10-07, 16:07 przez krakus1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Może się zapowiadał, ale to ten sam syf...
Mnie między innymi bardzo drażni ta srebrna stawka która cięgnie się przez drzwi i... nie łączy się z częścią znajdująca się na boku nadwozia...

krakus1

Post autor: krakus1 »

Szyba przednia wygląda jak z Jelcza T120, a tylna jest taka sama w Euroliderze jak w Sancity.

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

A co za dziwne drugie drzwi on ma?

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Ja sie ciesze że Autosan zostawił dał Libero w ich wersji Sancity :). Eurolider przejdzie jak dla mnie. Jestem ciekaw jak sie prezentują ich wnętrza.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Mi się całkiem podoba ten mały autobusik Autosana, całkiem sympatyczny, ciekawe jak z wykonaniem? :chytry: Ciekaw jestem też wnętrza wszystkich autosanowych nowości.

BF201

Post autor: BF201 »

myślę, że Eurolider na fotkach baaardzo dużo traci przez fatalną moim zdaniem barwę

myślę, że w kolorze na przykład srebrnym, lub miedź-metallic (nie mylić z rdzą :P) ma szansę zrobić odmienne wrażenie... no i kolejna sprawa - to tylko fotki... in real myślę że nie ma tak wielkiej tragedii

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”