H9

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
Tomi

H9

Post autor: Tomi »

Autobus Autaosan H9 ( ogólnie) był projektowany przede wszystkim na potrzeby wojska. Proszę zwrócić uwage na otwieraną klapę na ścianie czołowej. Bardzo osłabia konstrukcje, niby bez sensu, ale ...To w czasie wojny miał być ambulans Polski do przewozu rannych z frontu. W czasie wojny planowano zdemontować siedzenia, a z przodu zaprojektowano miejsce do powadzania noszy z rannymi. Polska w ramach Układu Warszawskiego miała za zadanie zapewnić opiekę medyczną.
Ostatnio zmieniony 2005-02-27, 13:28 przez Tomi, łącznie zmieniany 1 raz.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Czy chodzi Ci o H9-35?

Tomi

Post autor: Tomi »

ogólnie o cała serię 9 zwróć uwage, że np w 21 też jest ta klapa z przodu.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Ok,dzieki za te informację :)

Adam_Palacz

Post autor: Adam_Palacz »

No no, o tym nie słyszałem, bardzo to ciekawe... :o:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "dziewiątka"

Post autor: J-31 »

Tomi pisze:Autobus Autaosan H9 ( ogólnie) był projektowany przede wszystkim na potrzeby wojska. Proszę zwrócić uwage na otwieraną klapę na ścianie czołowej. Bardzo osłabia konstrukcje, niby bez sensu, ale ...To w czasie wojny miał być ambulans Polski do przewozu rannych z frontu. W czasie wojny planowano zdemontować siedzenia, a z przodu zaprojektowano miejsce do powadzania noszy z rannymi. Polska w ramach Układu Warszawskiego miała za zadanie zapewnić opiekę medyczną.
A Masz może zdjęcia tego autobus ? :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Nie wiem gdzie to zamieścić, ale spójrzcie na to:
H9-21

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Niezły numer. Extra go zrobili... :lol:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Polak potrafi :). Bombastik :)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Extra tuning :lol: . Mnie się podoba od razu wygląda inaczej ;) .

Hannibal

Post autor: Hannibal »

To się nazywa modernizacja... :mruga: Przyznam , że jest bardzo interesująca :) Ciekawie czy przewoznik nadal bedzie tworzył takie "cuda" :)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Ja myśle, że tak. Mają bardzo ładny styl. Tak jak te IKARUSy przerobione w KZNS ;) .

Kuba

Post autor: Kuba »

OOO...ja cie :wow: fajny,te swiatla sa extra :retard:

DoMANik287

Post autor: DoMANik287 »

Niby stary a jednak młody ( chodzi mi o wygląd )

SantaLam

Post autor: SantaLam »

Jak wygląda awaryjność "dziwewiątek" ? Ile km mogą zrobić na Polskich drogach? Ma ktoś może specyfikacje, instrukcjie lub coś innego do tego wozu?

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Jeśli chodzi o mnie to "dziewiątka" (zwłaszcza H9-21) to ulubiony typ mojej mamy, nazywany przez nią "puszka" (zwłaszcza w upały:D). Dzisiaj jechałem H9-21 z PKS-u Connex Sanok po wymianie ryjka i niestety strasznie tłukły w nim okna. Z kolei z Soliny, dokąd jechałem H9-21 z Connexu wracałem H9-21 po NG w PKS-u Krosno i mimo, że miał nową budę, jak i pneumatyczne drzwi z przodu i silnik, który też był po NG wył gorzej niz w H9-21 bez naprawy głównej, zwłaszcza na wyższych obrotach. Ale ogólnie sprawiają dla mnie całkiem miłe wrażenie. Przynajmniej jest to jakaś odskocznia od nowoczesnych konstrukcji, a w każdym bądź razie wozy te są nie do zdarcia (szczególnie w moich rejonach, gdzie tego typu konstrukcji nie wyplenimy na pewno przez kolejnych 10 lat).

Mike

Post autor: Mike »

Już jakiś czas w NKA Kruszwica jeździ H9-21/A09 po ciekawej odbudowie: http://phototrans.eu/14,274842,0.html

oloslawusus123

Post autor: oloslawusus123 »

A to nie jest przypadkiem po prostu "Tramp", to codziennie koło 16-17 przez moją Zdunie jeździ i według mnie to jest tramp, a nie H9 po odbudowie

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

oloslawusus123 pisze:A to nie jest przypadkiem po prostu "Tramp", to codziennie koło 16-17 przez moją Zdunie jeździ i według mnie to jest tramp, a nie H9 po odbudowie
H9 to nie jest. Kratownica jest regenerowana i silnik wyremontowany. Z nowych rzeczy jest tylko buda :)

Mike

Post autor: Mike »

oloslawusus123 pisze:A to nie jest przypadkiem po prostu "Tramp", to codziennie koło 16-17 przez moją Zdunie jeździ i według mnie to jest tramp, a nie H9 po odbudowie
Tramp jest przede wszystkim krótszy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”