Autosan A0808MN / Sancity 9LE

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Tył chyba tez będzie z całej rodziny Sancity?

Janusz_K

Post autor: Janusz_K »

Jest trochę inny i może się podobać. :D Może jedynie przedni zderzak robi wrażenie zbyt dużego i za wysoko osadzonego. A le ja z każdą nowością trzeba trochę poczekać. Musimy się do niego przyzwyczaić. :P

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

:strzałka: http://historia.autosan.pl/historia/historia17.html

Te szwedzkie M09LE to dość ciekawe egzemplarze. Dostały drzwi "odskokowe" w układzie 1-1-0. :)

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Skoro sobie tak Szwedzi zażyczyli, to czemu nie :)

Bartek

Post autor: Bartek »

Za 5 dni dwa nowe Sancity M09 pojawią się w PMKS Tarnobrzeg ;)

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Ile opóźnienia?

Bartek

Post autor: Bartek »

Jakiego opóźnienia? Termin dostawy był na 14 październik i z tego co wiem to przyjadą normalnie.

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Bo krótko mówiąc Autosan sobie w kulki leci i gdzieniegdzie ma już miesiąc opóźnienia z dostawą.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Gdzie?

Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

O ile się nie myle to dla Jasła, miały przyjść pod koniec września na początku października.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Gdzie?
M. in. Veolia, TLA, Sevibus też czeka ponoć na Solinę ;)

BF201

Post autor: BF201 »

pr110 pisze:Za 5 dni dwa nowe Sancity M09 pojawią się w PMKS Tarnobrzeg ;)
Morda Libero czy już nowa?

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

No właśnie Jasło miało być do 20 września i jeszcze nie ma, wozy do Veolii zaliczyły prawie dwumiesięczne opóźnienie, a o wozie do Sevibusa to od początku wakacji słychać :P

K_FFOX

Post autor: K_FFOX »

Gdzieś czytałem, że jest to spowodowane chyba kooperantem czyli mercedesem i brakiem zamówionych przez autosana podwozi. Sancity dostarczane są chyba terminowo.

BF201

Post autor: BF201 »

K_FFOX pisze:Gdzieś czytałem, że jest to spowodowane chyba kooperantem czyli mercedesem i brakiem zamówionych przez autosana podwozi. Sancity dostarczane są chyba terminowo.
Niedługo się dowiemy, że Szmelcedes się wycofuje z udostępniania podwozi Vario innym...

K_FFOX

Post autor: K_FFOX »

A orientuje się ktoś czy silniki IVECO które będą montowane w nowych Sancity są oszczędniejsze jeśli chodzi o zużycie paliwa od obecnie stosowanych. Bo ciekawi mnie czy autosan będzie mógł konkurować na tej płaszczyźnie z SOR-em. Bo np Rzeszów marudził że za dużo palą a teraz testują SOR-a i ciekawe jak tam spalanie wyjdzie.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

BF201 pisze:
K_FFOX pisze:Gdzieś czytałem, że jest to spowodowane chyba kooperantem czyli mercedesem i brakiem zamówionych przez autosana podwozi. Sancity dostarczane są chyba terminowo.
Niedługo się dowiemy, że Szmelcedes się wycofuje z udostępniania podwozi Vario innym...
To w takim przypadku nie lepiej jest im zaprojektować własne podwozie ? Wtedy problem z opóźnieniami w dostawach przez Mercedesa rozwiązałbym się.

BF201

Post autor: BF201 »

Shadow238 pisze: To w takim przypadku nie lepiej jest im zaprojektować własne podwozie ? Wtedy problem z opóźnieniami w dostawach przez Mercedesa rozwiązałbym się.
Myślę, że przy aktualnej sytuacji Autosana będzie to kwestią czasu. Taniej, niezależnie od "konkurenta", który mże mieć swoje humory, jak Autosanowi dobrze pójdzie.

Poza tym pasuje trochę poprawić konstrukcję, żeby nie była ciężarówką z zabudową do wożenia ludzi, tylko autobusem. Po ilości egzemplarzy sprzedawanych aktualnie widać, że towar jest chodliwy.

lukmek

Post autor: lukmek »

Przecież Autosany H7-20 powstawały na podwoziu Autosan i z jakiegoś powodu (myślę, że zadecydowała kwestia opłacalności rozwoju konstrukcji przy obecnym poziomie produkcji) jednak zdecydowano się na budowę następcy - Soliny na podwoziu Mercedesa Vario.

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Na dzień dobry by silnik w dupie zrobili - przez co można by zrobić z nich 50% niskiej podłogi z przodu, czyli LE :) i całość na poduszkach, fajne wozy by były :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”