Autosan A0808MN / Sancity 9LE

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

pr110 pisze:Racibórz.
Racibórz :?: Skąd w ogóle taki pomysł :?: :]

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:A Warszawa? Jakiś Libero się tam spalił/rozbił chyba niedawno.
Owszem, ale raczej w to wątpię. "Mobilis" nie należy do tych firm, które od tak dokupują autobusy fabrycznie nowe. Po za tym brakuje mu paska nad oknem i nie posiada klimy - to już jest nie zgodne z umową z ZTM-em ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

I przecież dostali tam jakiegoś testowca ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

9507 pisze:I przecież dostali tam jakiegoś testowca ;)
Ale na pewno nie na stałe.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Jak udało mi się ustalić: pojazd z tych zdjęć przeznaczony dla ZKM Ciechanów. W sumie 2 szt. takich dostarczono. Informacja od autora tej strony.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Gadzie pisze:Jak udało mi się ustalić: pojazd z tych zdjęć przeznaczony dla ZKM Ciechanów. W sumie 2 szt. takich dostarczono. Informacja od autora tej strony.
I tu pojawia sie pytanie - czy to są dwie kolejne sztuki :?: Bo Ciechanów niedawno zakupił dwa Libera...

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Amalio pisze:I tu pojawia sie pytanie - czy to są dwie kolejne sztuki Bo Ciechanów niedawno zakupił dwa Libera...
Tak. Są to dwa kolejne pojazdy :)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Gadzie pisze:Tak. Są to dwa kolejne pojazdy
No to dość poważnie inwestuje w te marki. Najwidoczniej w czymś im odpowiadają. Ciekawe czy się uprą na nie na stałe.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

ŁK-MZK pisze: Najwidoczniej w czymś im odpowiadają.
I wielkim zaskoczeniem będzie jak odkryjemy, że kupują, bo produkują małe, w miarę tanie i trwałe pojazdy :]

Tak czy inaczej brawa dla Ciechanowa za wyłożenie już sporej ilości pieniędzy. Ciekawe czy w tym roku kupią ich więcej.

trasamd

Post autor: trasamd »

To pierwszym odbiorcą seryjnych SanCity został Ciechanów.

Orientuje się, ktoś może czy SanCity przeznaczony dla Vadsteny był produktem z Sanoka czy jeszcze z Jelcza? Moje wątpliwości wynikają z faktu, że egzemplarz eksportowy został wyprodukowany przed Libero dla MPK Kraków.

Bartek

Post autor: Bartek »

To był wóz wyprodukowany w Sanoku. W tym samym czasie w Jelczu trwała produkcja Libero dla Krakowa i Leszna.

Lopez

Post autor: Lopez »

Ciekawe pytanie. W końcu to ten egzemplarz, który pokazał Autosan na Transexpo. Byłoby więc niezwykle ciekawe, gdyby się okazało, że wyjechał z Jelcza.
To oczywiście żaden dowód, ale na stronie http://historia.autosan.pl/historia/historia15.html jest zdjęcie tego pojazdu wykonane na terenie fabryki w Sanoku...

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

I w Krakowie zawitał testowy SanCity :D Jutro na 110 :)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

http://www.phototrans.eu/15,213910,108.html

Libero jak nic - myślałem, że z Warszawy przyjechało (tak bez przygladania się) ;)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

13.05:
Dzisiaj ten Autosan pojawił się w Przemyślu. Wykonuje obecnie linie nr 25. Ciężko mi cokolwiek powiedzieć na temat tego wozu. Zdaje się, że to tester. Jutro postaram się go złapać w trasie i zrobić jakieś zdjęcia. Barwy żółto-czerwone.

Natomiast dzisiaj już miałem nim okazje jechać i zrobiłem zdjęcia, które pojawią się wkrótce na galerii, bo limitu nie mam już dzisiaj.
Autosan sam w sobie fajny. Napęd silnika DIESEL.

Wygląd.
Jeśli chodzi o wygląd, to przypomina on rzecz jasna Jelcza Libero, fotki już były wrzucane więc zdanie każdy jakieś już ma. Co do wnętrza to tak: wykończenia nie są złe, ale rażą halogeny nad kabiną kierowcy. Mogłyby być wciśnięte w sufit, a tak wystają i nie ładnie to wygląda. Również kabina jest zmontowana w taki sposób, że czuje się kierowca jakby leciał w statku kosmicznym. ¬le zrobiony jest bak w autobusie. Jeżeli byłby leżący to miejsce można zagospodarować w środku na siedzenie, a tak zajmuje duże miejsca. Niestety jest w nim mało miejsca, co jest wadą. Ilość miejsc siedzących to 15.

Jazda.
Autosan ma buta. Oczywiście jest to automat. Bardzo fajną rzeczą jest kontrola zmiany biegów. Można przedłużyć zmienianie się biegów, bądź skrócić. Bardzo praktyczna rzecz. Ogólnie nie jest zbyt głośny. Denerwujący jest dźwięk zamykania się drzwi, brzmi jak zapowiedzi pociągów z dworca PKP.

Co ciekawe dowiedziałem się dzisiaj, że być może już znajdzie odbiorców. MZK Przemyśl pisze wniosek o dotację na 8 wozów tego typu. Co z tego wyjdzie to nie wiem.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Jacek_Ch. pisze:Dźwięk podobny do tego z Vecto?
Nie miałem okazji jechać Vecto, ale dźwięk jest taki jak przed zapowiedzią megafonu takie plumkanie.
Jacek_Ch. pisze:Trzeszczy bardzo?
Aż tak to nie. Za każdym razem jednak jak się zatrzymuje odbija powietrze od drzwi. Jak wjedzie na większą dziurę oczywiście to jest to minimalnie odczuwalne. Natomiast kierowcy dobrze się go prowadzi, bo jest dość zgrabny.

Jacek_Ch.

Post autor: Jacek_Ch. »

ŁK-MZK pisze:
Jacek_Ch. pisze:Dźwięk podobny do tego z Vecto?
Nie miałem okazji jechać Vecto, ale dźwięk jest taki jak przed zapowiedzią megafonu takie plumkanie.
W Vecto jest też takie plumkanie, tylko że jest tak:
Pierwszy dźwięk jest wyższy, jednotonowy, a drugi dźwięk niższy, dwutonowy.
Jęczy i przy otwieraniu i przy zamykaniu.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Jacek_Ch. pisze:W Vecto jest też takie plumkanie, tylko że jest tak:
Pierwszy dźwięk jest wyższy, jednotonowy, a drugi dźwięk niższy, dwutonowy.
Jęczy i przy otwieraniu i przy zamykaniu.
To chyba to samo, bo to by się zgadzało.

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

ŁK-MZK pisze:Za każdym razem jednak jak się zatrzymuje odbija powietrze od drzwi.
To oznacza, że jest już możliwość otwarcia drzwi. To samo było zastosowane w Vero :)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Michalbc pisze:To oznacza, że jest już możliwość otwarcia drzwi.
Czyli to oznacza, że ma również blokady założone na drzwi.
A i dodam, że prędkość maksymalna jest 90km/h, pisze o blokadzie założonej ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”