Nowe miejskie Autosany

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
marekJG

Post autor: marekJG »

Bardzo mnie cieszy, że coraz więcej pozytywnych opinii pojawia się o tym autobusie. Oznacza to, że albo autobus nie jest taki zły jak o nim pisano ( czarny PR ekstremistów) albo producent zaczyna wprowadzać modyfikacje i poprawiać usterki.

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

marekJG pisze:Bardzo mnie cieszy, że coraz więcej pozytywnych opinii pojawia się o tym autobusie. Oznacza to, że albo autobus nie jest taki zły jak o nim pisano ( czarny PR ekstremistów) albo producent zaczyna wprowadzać modyfikacje i poprawiać usterki.
Prędzej poprawia usterki :)

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

Marcin_558 pisze:Autosan Sancity 18LF zawitał na testy do MPK Poznań:
http://www.galeriapgk.com/details.php?image_id=18902

ppln

Post autor: ppln »

marekJG pisze:Oznacza to, że albo autobus nie jest taki zły jak o nim pisano ( czarny PR ekstremistów)
Bo nie jest zły. Ale producent, który wypuszcza na testy niesprawny pojazd zdecydowanie jest zły (chyba że nie chcą widzieć swojego autobusu w Łodzi, a w innych miastach tak). No i ma kilka rzeczy do poprawki (spasowanie, IOD, układ wnętrza), no ale przede wszystkim nie powinien sypać błędami i cały czas piszczeć

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Coś mi się nie chce wierzyć, że specjalnie dla Krakowa i Warszawy poprawiano wszystkie niedociągnięcia, a dla Łodzi czy Lublina go rozkręcano żeby trzeszczał... :wall:

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

W Bydgoszczy jak M12LF był na testach w PKS Bydgoszcz ,to też nie trzeszczał tak mocno. Ogólnie jazda nim była w miare fajna.

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Może do tej pory nikt fabryki nie poinformował, że wóz trzeszczy a np. Łódź to zrobiła i producent poprawił, wiem po przykładzie swojego miasta jak testy wyglądają, przetarg ustawia się pod konkretną markę ale test się robi bo to i dodatkowy wóz i trzeba coś potestować, ale zero jakiegokolwiek wyciągania wniosków z tego. A nie muszę chyba mówić, że jak producent nie dostaje sygnałów, że coś jest nie tak to nie jest w stanie się tego domyśleć.

ppln

Post autor: ppln »

On trzeszczał akceptowalnie jak na pojazd seryjny, ale nie jak na pojazd testowy (z założenia - wypieszczony, lepszy, wyposażony we wszystko, przetestowany przed wysłaniem do przecież potencjalnych klientów). I to nie trzeszczenie było głównym problemem, raczej niesprawność i negatywny całokształt.

sphinx

Post autor: sphinx »

Piękna teoria. W praktyce testowce trzeszczą dużo bardziej niż pojazdy seryjne, niezależnie od marki. Może dlatego, że przewoźnicy/kierowcy wiedzą, że to nie ich własność i je tak tłuką?

ppln

Post autor: ppln »

No to tym bardziej producent powinien mieć jakiegoś swojego "testowego" mechanika (który może przy okazji szkolić kierowców z obsługi wozu - zazwyczaj jakiś przedstawiciel firmy opiekuje się pojazdem), który by na kanale u przewoźnika naprawiał usterki (i kasował błędy itp.)

A testowa Scania O ile dobrze pamiętam nie trzeszczała gorzej niż seryjne

sphinx

Post autor: sphinx »

Podobnież mały Sancity (10LF) testuje się w Ełku (MZK).

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

wawkom pisze:Plesim:
Autosan rozpoczął ekspansję swoich miejskich wyrobów na rynku Słowackim. Na samym początku roku zaprezentował swojego 12LF władzom Koszyc. Opinie były bardzo rozbieżne.
http://wawkom.waw.pl/forum/viewtopic.ph ... 8&start=60

sphinx

Post autor: sphinx »

Po Ełku przyszedł czas na Ciechanów.

Skowron59

Post autor: Skowron59 »


Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Kurczę, podobają mi się te Autosany. Jechałem takim w listopadzie w Lublinie i muszę przyznać że bardzo przyjemnie się nimi jedzie. :) Szkoda, że u mnie są takie wymogi, że Autosan nie może startować w przetargach.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Skowron59 pisze:Do PKS Oława trafił na testy Autosan Sancity 12 LE
Na miejskich jeździ?

Skowron59

Post autor: Skowron59 »

Tak, jeżdzi na 1 ze Szpitala na Opolską PKS

[ Dodano: 2012-01-28, 01:54 ]
Szkoda tylko że wyświetlacza nie ustawili tylko dali zwykłą tablice. A tak na poważnie mówiąc jestem ciekaw czy zakupią go.Jeśli tak to pewnie Solarisa Urbino 12 LE puszczą na Wrocław.Już kiedyś nasza Solarka była we Wrocławiu :diabeł:

[ Dodano: 2012-01-31, 21:15 ]
Miałem dzisiaj okazje jechać Sancity 12 LE w Oławie i ogólnie to dobry wóz.
Plusy: dynamiczna skrzynia biegów, duża rzeżnia, ma niezłego kopa, pojedyńczy fotel ustawiony tyłem do okna przy środkowych drzwiach, bardzo ładna tapicerka, nic nie skrzypi, dżwięk otwierania drzwi jak na poczekalni PKP,
Minusy: Zbyt głośny silnik, wolno zamykające się drzwi oraz za dużo foteli ustawionych tyłem do kierunku jazdy tzn było ich 10.

sphinx

Post autor: sphinx »

M18LF wizytuje Rzeszów:
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

MPK Nowy Sącz testuje Autosana Sancity 10LF.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Autosan na pewno będzie podsyłać m.in. do Nowego Sącza swoje najnowsze produkty. Pozostaje jedynie zapytać - a jak wygląda codzienna eksploatacja M09LE w nowosądeckim MPK i współpraca z serwisem Autosana ? Jeśli ta współpraca jest bez zarzutu a Sancity 9 są chwalone w MPK - to nie zdziwię się jak MPK zorganizuje przetarg i zakupi albo Sancity 10LF, albo Sancity 12LF - bo zarówno jedne jak i drugie pojazdy na pewno sprzydałyby się w Nowym Sączu. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”