Wszystko o Autosanie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Amalio pisze:Do tego stopnia duża, że niektóre pojazdy czekają na odbiorców po kilka miesięcy
Myślę, że to jest jednak dowód na to, że polskie przedsiębiorstwa chętniej wybierają nowy tabor niż używany (choćby dlatego, że na zakupy używanego taboru trudno by było o unijne dotacje). Dlatego jestem zdania, że i dla ewentualnego M18LE okienko się znajdzie.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:I zarówno PKM Katowice, czy KM Płock - czyli potencjali nabywcy Jelczy M181 - zaczęli kupować niemalże masowo używany MAN-y NG (313, 272).
Jakoś w Płocku tego nie zauważyłem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Jakoś w Płocku tego nie zauważyłem.
A ile MAN-w NG272 jeździ już w Płocku, od czasu zakupienia ostatnich Jelczy M181 ? ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Tantusy były ostatnimi kupionymi przegubami do Płocka, przed nimi kupiono 4 NG272

biker

Post autor: biker »

Nowy artykuł na infobusie(niewidoczny na 1 stronie:
http://infobus.pl/text.php?id=26473&from=tag

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Infobus pisze:Tę drugą konstrukcję czeka w najbliższym czasie kilka drobnych zmian. Przy okazji homologacji autobusu z silnikiem spełniającym normy Euro 5 zmieni on oznaczenie na M09LE, co ma sugerować jego przynależność do nowej rodziny autobusów miejskich producenta z Sanoka. Oprócz tego otrzyma on deskę rozdzielczą Siemens VDO oraz nową mechaniczną skrzynię biegów ZF, sterowaną joystickiem, w miejsce dotychczasowego, długiego drążka. W opcji pozostanie naturalnie także automatyczna przekładnia Allison.
Wychodzi na to, że nasze SanCity będą już oznaczone M09LE. Co do pulpitu VDo nie jestem pewien, ale z tego, co wynika ze zdjęcia, raczej nie jest to VDO.
Ostatnio zmieniony 2009-08-21, 17:00 przez Coffee, łącznie zmieniany 1 raz.

przemty

Post autor: przemty »

Coffee pisze:Wychodzi na to, że nasze SanCity będą już oznaczone A09LE
Raczej M09LE :chytry:
I nie bedą a są xD

biker

Post autor: biker »

Raczej M09LE
I nie bedą a są

A jaką mają skrynie (drążek czy joyistck) i pulpity??

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Raczej o skrzyniach i pulpicie to pisze na infobusie :P

marekJG

Post autor: marekJG »

Z tego artykułu wynika niestety, że moim zdaniem najbardziej niedoceniony model autosana-Gemini może zostać wycofany. A szkoda. z drugiej jednak strony na razie takie małe autobusy w Polsce nie są kupowane przez PKSy w porażających ilościach. A widocznie zdaniem Autosana eksport do Szwecji także nie jest na tyle opłacalny, aby Gemini nadal oferować.
Ale oczywiście pozytywnych informacji jest więcej. Cieszy mnie, że Eurolidery trafią także do Niemiec i Włoch. To wskazuje, że decyzja o wprowadzeniu takiej rodziny okazała się słuszna. I po raz pierwszy muszę przyznać, że facjata tego modelu pokazana na zdjęciach z hali montażowej bardzo mi się podoba. Może to kwestia koloru, albo takiego kadru. Ale on po prostu jest ładny :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zatem poczekajmy aż Autosan zakończy prace montażowe na nowych Euroliderach dla Niemiec i Włoch - a będzie co podziwiać :)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Infobus pisze: Tę drugą konstrukcję czeka w najbliższym czasie kilka drobnych zmian. Przy okazji homologacji autobusu z silnikiem spełniającym normy Euro 5 zmieni on oznaczenie na M09LE, co ma sugerować jego przynależność do nowej rodziny autobusów miejskich producenta z Sanoka. Oprócz tego otrzyma on deskę rozdzielczą Siemens VDO oraz nową mechaniczną skrzynię biegów ZF, sterowaną joystickiem, w miejsce dotychczasowego, długiego drążka. W opcji pozostanie naturalnie także automatyczna przekładnia Allison.
Sancity to co dostanie MPK Kraków to bedą ostatnie w takiej stylistyce wychodzi?

biker

Post autor: biker »


Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Ciekawe jak się szwedom sprawdzają w eksploatacji.

marekJG

Post autor: marekJG »

No Szwedzi chyba te pojazdy zaakceptowali, w tym srebrnym malowaniu ładnie wygląda ta ściana przednia.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

marekJG pisze: w tym srebrnym malowaniu ładnie wygląda ta ściana przednia.
Gdzie ty tam widzisz srebrny kolor :?:

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

w tym srebrnym malowaniu ładnie wygląda ta ściana przednia.
Tak, w tym malowaniu Eurolider zyskuje. To ejst widocznie dowód, że to niefortunne jednolite malowanie mu szkodzi.
marekJG pisze:No Szwedzi chyba te pojazdy zaakceptowali
Oczywiście, skoro kupują je dalej na to właśnie wygląda. Jednak chciałbym dowiedzieć się coś więcej, zwłaszcza, ze z czasem coraz bardziej się przekonuję do Autosanów.

marekJG

Post autor: marekJG »

Amalio pisze:Gdzie ty tam widzisz srebrny kolor
Tfu, złoty ale to przewoźnik naniósł takie barwy, pierwotnie były całe niebieskie. Szkoda, że na forum nie napisali jak sprawuje się małe Sancity.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie wiem, czy Wy też macie tłumaczenie google - ale ja tu się doczytałem, w poście Mats Karlsson, że gmina Karlskoga, po zakupie nowego taboru uznała, iż warto wprowadzić rozróżnienie kolorystyczne dla autobusów lokalnych oraz dla autobusów miejskich ;)
I ten złoty ma być przeznaczony dla autobusów miejskich (Eurolider na linii miejskiej ? :cool: ) . Co ciekawe uznano, że dobrym pomysłem będzie kolorowanie numerów linii. Stąd kolorowe wyświetlacze.

Wg. tegoż samego usera, w Karlskoga, nie po raz pierwszy wykazano się takimi kolorystycznymi pomysłami. ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze:Nie wiem, czy Wy też macie tłumaczenie google - ale ja tu się doczytałem
My też. A przynajmniej ja.
J-31 pisze:I ten złoty ma być przeznaczony dla autobusów miejskich (Eurolider na linii miejskiej ?
To jest Skandynawia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”