Wszystko o Autosanie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zatem poczekajmy aż Autosan zakończy prace montażowe na nowych Euroliderach dla Niemiec i Włoch - a będzie co podziwiać :)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Infobus pisze: Tę drugą konstrukcję czeka w najbliższym czasie kilka drobnych zmian. Przy okazji homologacji autobusu z silnikiem spełniającym normy Euro 5 zmieni on oznaczenie na M09LE, co ma sugerować jego przynależność do nowej rodziny autobusów miejskich producenta z Sanoka. Oprócz tego otrzyma on deskę rozdzielczą Siemens VDO oraz nową mechaniczną skrzynię biegów ZF, sterowaną joystickiem, w miejsce dotychczasowego, długiego drążka. W opcji pozostanie naturalnie także automatyczna przekładnia Allison.
Sancity to co dostanie MPK Kraków to bedą ostatnie w takiej stylistyce wychodzi?

biker

Post autor: biker »


Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Ciekawe jak się szwedom sprawdzają w eksploatacji.

marekJG

Post autor: marekJG »

No Szwedzi chyba te pojazdy zaakceptowali, w tym srebrnym malowaniu ładnie wygląda ta ściana przednia.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

marekJG pisze: w tym srebrnym malowaniu ładnie wygląda ta ściana przednia.
Gdzie ty tam widzisz srebrny kolor :?:

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

w tym srebrnym malowaniu ładnie wygląda ta ściana przednia.
Tak, w tym malowaniu Eurolider zyskuje. To ejst widocznie dowód, że to niefortunne jednolite malowanie mu szkodzi.
marekJG pisze:No Szwedzi chyba te pojazdy zaakceptowali
Oczywiście, skoro kupują je dalej na to właśnie wygląda. Jednak chciałbym dowiedzieć się coś więcej, zwłaszcza, ze z czasem coraz bardziej się przekonuję do Autosanów.

marekJG

Post autor: marekJG »

Amalio pisze:Gdzie ty tam widzisz srebrny kolor
Tfu, złoty ale to przewoźnik naniósł takie barwy, pierwotnie były całe niebieskie. Szkoda, że na forum nie napisali jak sprawuje się małe Sancity.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie wiem, czy Wy też macie tłumaczenie google - ale ja tu się doczytałem, w poście Mats Karlsson, że gmina Karlskoga, po zakupie nowego taboru uznała, iż warto wprowadzić rozróżnienie kolorystyczne dla autobusów lokalnych oraz dla autobusów miejskich ;)
I ten złoty ma być przeznaczony dla autobusów miejskich (Eurolider na linii miejskiej ? :cool: ) . Co ciekawe uznano, że dobrym pomysłem będzie kolorowanie numerów linii. Stąd kolorowe wyświetlacze.

Wg. tegoż samego usera, w Karlskoga, nie po raz pierwszy wykazano się takimi kolorystycznymi pomysłami. ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze:Nie wiem, czy Wy też macie tłumaczenie google - ale ja tu się doczytałem
My też. A przynajmniej ja.
J-31 pisze:I ten złoty ma być przeznaczony dla autobusów miejskich (Eurolider na linii miejskiej ?
To jest Skandynawia.

sybi
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-14, 07:51
Lokalizacja: Sanok<->Kraków

Post autor: sybi »

J-31 pisze:...I ten złoty ma być przeznaczony dla autobusów miejskich (Eurolider na linii miejskiej ? :cool: ) . ..
Bodajże w Krośnie Lidery jeżdża po mieście

marekJG

Post autor: marekJG »

Ale te krośnieńskie są niemal identyczne z wersją lokalną, Eurolidery są natomiast LE. Zwróć uwagę na to, że KM w tym szwedzkim mieście ma raczej charakter podmiejski, a tam po prostu typowo PKSowe trasy się numeruje.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

marekJG pisze:Ale te krośnieńskie są niemal identyczne z wersją lokalną,
Pomijając może fakt, że mają niższą podłogę...

marekJG

Post autor: marekJG »

Nie chciałem zakładać nowego wątku, więc dodaje pod Autosana. oto fotorelacja z Busworld Kortrijk 2009. Jest też oczywiście Solaris i Automet
http://touringcarteam-marcel.fotopic.net/c1768765.html

Awatar użytkownika
tantus
Posty: 212
Rejestracja: 2009-05-23, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tantus »

O, właśnie szukałem w Internecie jakiejś minirelacji z Kortrijk :) Dzięki za linka!

biker

Post autor: biker »

Trochę nowości na stronie brytyjskiego przedstawiciela(po targach w Birmingham)
http://www.bmcbusandcoachsalesdirect.co ... /news.html

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

No i kolejny dowód na to jak istotny jest schemat malowania: bordowo-czarny EUROLIDER wygląda bardzo ładnie, a jego dyskusyjny design zupełnie nie razi.

marekJG

Post autor: marekJG »

Zobaczymy jak ten przedstawiciel poradzi sobie ze sprzedażą Euroliderów na Wyspach. Podobno na zakończonych targach Bus& Coach w Birmingham Eurolider LE cieszył się sporym zainteresowaniem.

The EuroLeader shows that Autosan can build quality coach. Its fantastic value for money dyr. Blue Ribbon Paul Nicholson ;)

biker

Post autor: biker »

Jak widać brytyjskiemu przedstawicielowi zależy na marketingu i sprzedaży,na stronce już pojawił się krótki test Eurolidera..:
http://www.bmcbusandcoachsalesdirect.co ... %20BCB.pdf

graale

Post autor: graale »

Artykuł o Transexpo 2009 z ciekawymi zapowiedziami Autosana co do produkcji autobusów miejskich:
http://www.flota.com.pl/cms/?id=33438&_page=0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”