Autosan Gemini

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Autosan...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak rzeczywiście swoim wyglądem chyba nie przypomina żadnego ze znanych Autosanów. To dobrze... :)

emes133

Post autor: emes133 »

voy pisze:Dzisiaj pod wielką....ee Urzędem Wojewódzkim na parkingu
kurcze mi też się ten pomnik kojarzy z wielką ... :rotfl:

[ Dodano: 2006-05-21, 09:49 ]
A widzieliście Gemini zakupione przez TV POLSAT? Ma fajne malowanie ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

emes133 pisze:A widzieliście Gemini zakupione przez TV POLSAT? Ma fajne malowanie
Ja go kilka razy widywałem w Warszawie. Zawsze mi tylko mignął, ale zdaje się, że parkuje na ul. Ostrobramskiej na parkingu przy budynku Polsatu :retard:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Tymczasem nieoficjalnie wiadomo, ze najprawdopodobniej w tym, albo w następnym roku Autosan przymierza sie do wyprodukowania II generacji Gemini. Wóz ten będzie charakteryzował się innymi światłami z przodu, lekko zmienionym wnętrzem i innym rodzajem silnika. Nie jestem pewien, czy Gemini II zostanie wprowadzone do produkcji, ale najprawdopodobniej w tym, albo w następnym roku w Autosanie mają odbyć sie testy II generacji Gemini, które pozwolą zobrazować i porównać obydwie generacje w celu uwzględnienia ewentualnych poprawek.

Milenium

Post autor: Milenium »

Adrian_ pisze:testy II generacji Gemini
Możliwe że na ulicach Sanoka?

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Nie wiem, ale MKS Sanok na pewno nie nabędzie Gemini II, bo z ich usług turystycznych prawie nikt nie korzysta i po sprzedaniu Mercedesa Drogmollera zostały im jedynie typowe miejskie autobusy. Jeśli Gemini II będzie w miarę satysfakcjonujący to może Connex go przetestuje (ale wątpię, skoro nawet mieli proponowaną I generację i nie nabyli). Tak więc pewnie Autosan wciśnie jakiegoś Gemini II generacji na testy któremuś z PKS-ów (Myślenice stawiałbym tu na pierwszym miejscu), albo też będą testować na ulicach Sanoka, gdyz wiele autobusów Autosanu testuje się na ulicach miasta. Zanim jednak wyjadą na miasto odbędą testy na placu manewrowym Autosanu, by sprawdzić, jak sie będzie go prowadzić i ewentualnie poprawić niedociągłości. Wtedy po wykluczeniu ew. błędów podeślą Gemini II na testy gdzieś w Polskę, ale nie wiem gdzie.

Lopez

Post autor: Lopez »

B.A. Baracus pisze:wraz z Gemini
Gemini jest super, ale nie sprzedaje się rewelacyjnie. Widziałem w życiu tylko kilka sztuk. Pytanie w czym problem ze znalezieniem na niego nabywców? Być może wytłumaczeniem jest obecność w ofercie nieznacznie mniejszej a tańszej soliny.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Lopez pisze:Gemini jest super, ale nie sprzedaje się rewelacyjnie. Widziałem w życiu tylko kilka sztuk.
Naprawdę? W Wielkopolsce jest tego mnóstwo :P

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Lopez pisze:Gemini jest super, ale nie sprzedaje się rewelacyjnie. Widziałem w życiu tylko kilka sztuk. Pytanie w czym problem ze znalezieniem na niego nabywców? Być może wytłumaczeniem jest obecność w ofercie nieznacznie mniejszej a tańszej soliny.
Przewoźnicy wolą kupić tańszego i o metr dłuższego Trampa.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

bystrzak2000 pisze:
Lopez pisze:Gemini jest super, ale nie sprzedaje się rewelacyjnie. Widziałem w życiu tylko kilka sztuk. Pytanie w czym problem ze znalezieniem na niego nabywców? Być może wytłumaczeniem jest obecność w ofercie nieznacznie mniejszej a tańszej soliny.
Przewoźnicy wolą kupić tańszego i o metr dłuższego Trampa.
Niechce nic mówić, ale Gemini, a Tramp to zupełnie inna liga.

Co do Następcy Lidera to przynajmniej na tych wizjach niewygląda zachęcająco ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

bystrzak2000 pisze:Przewoźnicy wolą kupić tańszego i o metr dłuższego Trampa.
Ke!? Przecież Tramp to autobus lokalny, a Gemini turystyczny...

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Poza tym Gemini to młoda konstrukcja a Tramp jest zbudowany na bazie H9.

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

KKS pisze:Ke!? Przecież Tramp to autobus lokalny, a Gemini turystyczny...
Większość przedsiębiorstw PKS ma to gdzieś i na przykład Polbus-PKS Wrocław wysyła Gemini na normalne podmiejskie trasy, gdzie tuła się po jakiś zapadłych wioskach, a Trampa to Zielonej Góry potrafią posłać (to jest ok. 150 km). O innych PKS, gdzie H9-21 są wysyłane na kilkusetkilometrowe trasy, to już nawet nie ma co wspominać.

Lopez

Post autor: Lopez »

Amalio pisze:Gemini, a Tramp to zupełnie inna liga.
To fakt. Jakby ktoś spojrzał pierwszy raz na jeden i drugi to nie uwierzy, że to autobusy produkowane w jednym czasie przez tę samą fabrykę ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Swoją drogą, podobało mi się, jak PKS Lubliniec puścił kiedyś H9-21 na linię pospieszną Katowice-Poznań :P Ale koniec OT.

Lopez

Post autor: Lopez »

Przynajmniej dwie sztuki Gemini użytkuje telewizja Polsat. Malowanie całkiem fajne. Widziałem je już kilka razy w Krakowie przy okazji imprez typu "Sylwester na Rynku" (żenada), ale prezentują się pięknie. Według mnie jest to po wszystkich solarisach najładniejszy polski autobus.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Przynajmniej dwie sztuki Gemini użytkuje telewizja Polsat. Malowanie całkiem fajne. Widziałem je już kilka razy w Krakowie przy okazji imprez typu "Sylwester na Rynku" (żenada), ale prezentują się pięknie. Według mnie jest to po wszystkich solarisach najładniejszy polski autobus.
To fakt, "polsatowskie" Gemini są rzeczywiście piękne. :)

Ja nawet polowałem na te autobusy, w Warszawie - dosyć często jedno takie Gemini - stało pod budynkiem biurowym Polsatu na Ostrobramskiej. I ilekroć tamtędy przejeżdżałem autobusem - stał, ale ile razy pojechałem tam specjalnie z cyfrówką... nie było go :D

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Autosan Gemini

Post autor: Przemek »

u2w pisze:Mieliście już z nim bliższy kontakt :?:
W ubiegłą niedzielę, wracając z Sobótki do Wrocławia, trafiłem na kurs Polbusowskiej linii 512, którą obsługiwał A0808T Gemini II.
Z bliska wygląda sympatycznie, choć z boku przypomina pudełko zapałek (wyższe niż dłuższe ;))

Pomimo, że autobus był już 4letni, to wewnątrz nie słyszałem telepania się plastików.
Fotele wygodne; troszkę mało miejsca na nogi jak dla mnie.
Moim zdaniem Gemini to dobry autobus. :)

Nie rozumiem tylko jego właściciela - Polbus PKS, który takie autobusy wysłał na linie 512/522 do Sobótki.
W niedzielę podróżowało naprawdę dużo ludzi; od Sobótki cały A0808T był pełny i musiał zostać użyta rezerwa w postaci Autosana H9.21 z BUSPOLa, żeby wszystkich zmieścić.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

A silnik :?: Jak oceniasz przyspieszanie, poziom hałasu etc :?: Bardzo jestem ciekaw tego Cumminsa.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Wnętrze było dość dobrze wyciszone, więc silnik był nawet słabo słyszalny (siedziałem zaraz za drzwiami wyjściowymi).
Co do przyspieszenia - nie najgorsze, ale i nie najlepsze... tak średniawe, bym powiedział ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Autosan”