CL94UB -"OmniLink"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Scania...
muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

CL94UB -"OmniLink"

Post autor: muszyx »

25 marca 2005r pojawiły się w Olsztynie Scanie OmniLink inaczej CL94UB za sprawą rozpisanego przetargu na dostawę 10 autobusów MAXI (12m) i 10 autobusów o dług.10m (tu wygrał Solbus B9,5). Scania ta jest niskowejściowa, czyli niska podłoga jest tylko w pierwszych i drugich drzwiach. Według mnie Scanie w Olsztynie sprawdzają się nieźle jak na takie warunki.
Dane techniczne:

Długość: 11 985 mm
Szerokość : 2 550 mm
Wysokość: 3 327 mm
Masa własna pojazdu: 11 230 kg
Dopuszczalna masa całkowita: 18 000 kg
Silnik: SCANIA DC9 02 EURO 3
Pojemność skokowa silnika: 8970 cm³
Paliwo: olej napędowy
Maksymalna moc silnika: 191 kW
Sprzęgło: hydrokinetyczne
Skrzynia biegów: automatyczna 5 biegowa
Liczba drzwi; 3 po prawej stronie
Układ drzwi: 2+2+1
Liczba miejsc siedzących: 28
Liczba miejsc stojących: 70
Prędkość maksymalna: 70 km/h

Zdjęcia Scanii (TWB)
http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/autobusy. ... ticket=276
lub w galerii km.olsztyn.pl
http://www.km.olsztyn.pl/galeria/

Co [shadow=red]wy [/shadow] myślicie o tych autobusach? Jakie macie odczucia po przejażdżce? A jak nie mieliście okazji się przejechać, to chociaż napiszcie, czy podoba się wam z wyglądu czy nie? Tutaj możecie się wypowiedzieć.
Ostatnio zmieniony 2006-02-27, 19:13 przez muszyx, łącznie zmieniany 1 raz.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Miałem przyjemność jechać tą Scanią jak była w Gdyni na testach, wiec conieco moge o niej powiedzieć. Nie wiem jak to wygląda w Olsztynie, ale ta testowa Scania miała bardzo wygodne siedzenia, poza tym schody jak w starych gniotach, piszczące drzwi, wszystko trzeszczało, brak siedznia z przodu po prawej stronie (największy minus). Ogólnie to taka sobie zwykła OmniCity ze schodkami ;) Nie nadaje się za bardzo na linie komunikacji miejskiej, ale na linie lokalne jest to wymarzony pojazd :)

Milenium

Post autor: Milenium »

No...Scania oazą w Olsztynie i we Słupsku :).A a Kraków? :D

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Tramwaj pisze:No...Scania oazą w Olsztynie i we Słupsku :).A a Kraków? :D
Temat odnosi się tylko do Scani OmniLink, które jeżdżą tylko w Olsztynie... Wieć nie wiem o co Ci chodzi z tym Słupskiem i Krakowem :retard: :?:

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Ja jestem ciekaw kieduy w Gdyni będzie ich troche więcej niż tylko jedna :!:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja niestety nie miałem okazji zetknąć się ze Scanią CL94UB. Natomiast jak patrzę na zdjęcia to wygląda bardzo przyjemnie. :)

Ciekawy jestem jak jest w rzeczywistości ... :o:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

rupak pisze:Ja jestem ciekaw kieduy w Gdyni będzie ich troche więcej niż tylko jedna :!:
Oby nigdy :!: Ta co jest to i tak juz za dużo ;) :P
J-31 pisze:Ja niestety nie miałem okazji zetknąć się ze Scanią CL94UB. Natomiast jak patrzę na zdjęcia to wygląda bardzo przyjemnie.

Ciekawy jestem jak jest w rzeczywistości ...
Hym... z wyglądu to taka zwykła Scania OmniCity tyle, że w wersji Low Entry :P A rzeczywistość podejżewam, że będzie bardzo wytrzymała ;)

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

Przysyłam zdjęcie wnętrza
Obrazek

Michał

Post autor: Michał »

Nie wiem jak wy ale ja wole najnowszego gniota.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Zatkało mnie... Byłem przekonany, że ma te same miękkie siedzenia, które osiadała testowa Scania OmniLink :shocked: Patrząć na ogólny wygląd (po obejrzeniu wnetrza) dochodze do wniosku, że nowy gniot z równą linią okien jest lepszy :!: :lol:

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

No to chyba pierwszy raz ktoś z was stwierdza, że coś jest gorszego od jakiegokolwiek gniota :) Miło.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Wilchelm pisze:No to chyba pierwszy raz ktoś z was stwierdza, że coś jest gorszego od jakiegokolwiek gniota :) Miło.
Być może wreszcie gnioty zaczną się cieszyć dość dobrym zdaniem ;) W sumie jak dalsze modernizacje będą tak rozległe (równa linia okien, zmodernizowana sciana przednia i tylna, nowe drzwi, pulpit VDO) to gnioty mogą się stać bardzo fajnymi autobusami :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

muszyna pisze:Przysyłam zdjęcie wnętrza
[url=http://img453.imageshack.us/img453/1553/00017oh.th.jpg]Obrazek[/URL]
Ogromne dzięki. Właśnie o takim zdjęciu marzyłem. ;)

I muszę przyznać, że jestem trochę załamany. Ciut w nim chyba za ciasno... :mruga:

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

0405NE pisze:Być może wreszcie gnioty zaczną się cieszyć dość dobrym zdaniem ;) W sumie jak dalsze modernizacje będą tak rozległe (równa linia okien, zmodernizowana sciana przednia i tylna, nowe drzwi, pulpit VDO) to gnioty mogą się stać bardzo fajnymi autobusami :)
Tylko żeby im cena z tej satysfakcji nie podskoczyła :-)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Wilchelm pisze: Tylko żeby im cena z tej satysfakcji nie podskoczyła :-)
Na pewno nie będzie droższy od powiedzmy takiej Scani CL94UB :!: :mruga:

Milenium

Post autor: Milenium »

Z ostatniej chwili:
Scania zaczeła współpracować z Jelczem,prezes Scani Polska powiedział:
Jelcze M121I to dla nas doskonały wzór elegancjii i wygody a przedewszystkim funkcjonalności dla pasażerów,dlatego nawiązujemy współprace! Podobno przez min. rok wszystkie Scanie mają mieć ryjki od Gniotów i od Vecto.Prezes Jelcza powiedział:Cieszymy się że nasze Jelcze są lepsze od Scanii,nawiązujemy współprace.Teraz każda Scania wyprodukowana w Słupsku będzie miała ryjki od Jelczy i wnętrze.

¯ródło: Takie tam...

I co wy na to? Scania będzie najlepsza :D.
muszyna pisze:Przysyłam zdjęcie wnętrza
Już wole wnętrze Dabów są najwygodniejzsze!

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Tramwaj pisze:Z ostatniej chwili:
Scania zaczeła współpracować z Jelczem,prezes Scani Polska powiedział:
Jelcze M121I to dla nas doskonały wzór elegancjii i wygody a przedewszystkim funkcjonalności dla pasażerów,dlatego nawiązujemy współprace! Podobno przez min. rok wszystkie Scanie mają mieć ryjki od Gniotów i od Vecto.Prezes Jelcza powiedział:Cieszymy się że nasze Jelcze są lepsze od Scanii,nawiązujemy współprace.Teraz każda Scania wyprodukowana w Słupsku będzie miała ryjki od Jelczy i wnętrze.

¯ródło: Takie tam...
Spokojnie dzisiaj chyba nie jest 1 kwietnia :chytry: Do takiej współpracy by nigdy nie doszło :nuts:

Milenium

Post autor: Milenium »

0405NE pisze:Do takiej współpracy by nigdy nie doszło :nuts:
To by była kompletna paranoja :D.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

A czemu :chytry:. Może Jelcz zaczoł by produkować coś solidniejszego :P.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

To by była kompletna paranoja .
No wyobraź sobie współprace takiego koncernu jak Scania z takim sobie Polskim Jelczem :diabeł: Owszem przody gniotów są fajne, ale Scania już prędzej zaprojektuje sobie własny ( już w sumie powstał), a niżeli wejdzie we współprace z jakimkolwiek innym konkurentem :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Scania”