CN94UB

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Scania...
voy

Post autor: voy »

Nieprawda, Jelcz M185M nigdy nie został skonstruowany.

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

J-31 pisze:Nie wiem co się stało z tym autobusem, ale pamiętam, że ZS pokazywał wersję demonstracyjną M185... :)
Może chodzi Ci o M183? To był niskopodłogowy odkurzacz, wyprodukowany w 1999r, był na testach w GOPie, teraz jeździ w PKS ¯ary. Podobno M185 będzie nieprędko, bo w JZS nie ma środków.

szubak

Post autor: szubak »

Pewnie jeszcze kupia omnie, bo watpie zeby MPK wycofalo sie z polityki ujednolicania taboru w obrebie danej zajezdni. A jak beda kasowac/sprzedawac alby to powinni w zamian kupic nowe scanie. To samo dotyczy CLLek, ale one jeszce dluuuugo pojezdza.

W Kraku mamy jelcza 182MB :diabeł: :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wiśnia pisze:
J-31 pisze:Nie wiem co się stało z tym autobusem, ale pamiętam, że ZS pokazywał wersję demonstracyjną M185... :)
Może chodzi Ci o M183? To był niskopodłogowy odkurzacz, wyprodukowany w 1999r, był na testach w GOPie, teraz jeździ w PKS ¯ary. Podobno M185 będzie nieprędko, bo w JZS nie ma środków.
Wiem, że na zasadzie eksperymentu stworzono rzeczywiście M183.

Natomiast ja widziałem w miesięczniku "Autobusy" zdjęcia z jakichś Targów, nie pamiętam, czy to było w Kielcach, czy jeszcze gdzieś. I na jednym ze zdjęć pokazano przegubową wersję M125, czyli jelcza M185 - bynajmniej nie był to fotomontarz. ZS Jelcz przymierzał się do jego promocji i sprzedaży. Postaram się odszukać ten numer, to napiszę coś więcej...


A wracając do tematu, czy wydaje Wam się, że przegubowa Scania Omni City Artic, jest lepsza czy gorsza od np. MAN-a NG313 ? :)

[ Dodano: 2004-12-02, 09:58 ]
szubak pisze:Pewnie jeszcze kupia omnie, bo watpie zeby MPK wycofalo sie z polityki ujednolicania taboru w obrebie danej zajezdni. A jak beda kasowac/sprzedawac alby to powinni w zamian kupic nowe scanie. To samo dotyczy CLLek, ale one jeszce dluuuugo pojezdza.
Rozumiem, że w najbliższej przyszłości będą one wypierać Ikarusy przegubowe :)

voy

Post autor: voy »

Trudno powiedzieć czy omnia jest lepsza czy gorsza...
Oba autobusy na pewno mają zalety. Omni City jest najdroższa ze wszystkich możliwych autobusów a jej plusy to aluminiowe nadwozie i dobrze skonstruowana tylna część autobusu.

szubak

Post autor: szubak »

Omnicity <b>napewno</b> nie beda kupowane za ikarusy, bo ikary sa na woli i w bienczycach, a tam zadnej scanii nie ma. A MPK nie kupi scanii do innych zajezdni niz plaszow, bo to wiaze sie dodatkowo ze stworzeniem w nastepnej zajezdni zaplecza do ich obslugi. Ikary zostana wyparte przez jelcze (najprawdopodobniej Wola), solarisy (Bienczyce) lub many(watpie). A nowe omnicity powinny sie zaczac pojawiac dopiero jak beda sie pozbywac scanii 113ALB. Wczesniej nie, gdyz w Plaszowie podobno juz nie ma miejsca na wiecej pojazdow.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

(...) Ikary zostana wyparte przez jelcze (najprawdopodobniej Wola), solarisy (Bienczyce) lub many(watpie). A nowe omnicity powinny sie zaczac pojawiac dopiero jak beda sie pozbywac
Czy wg. Ciebie to wyłącznie Solarisy Urbino 12, czy jest szansa również na 18-metrowe... :)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

U mnie w Gdyni jeździ jedna Scaia Omni City :cry:

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

rupak pisze:U mnie w Gdyni jeździ jedna Scaia Omni City :cry:
Jakiego przewoźnika?

voy

Post autor: voy »

Ornowski Rumia Travel

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

rupak pisze:U mnie w Gdyni jeździ jedna Scaia Omni City :cry:
Czy mógłbyś napisać, trochę więcej - np. jak ona się spisuje w Gdyni. Czy nie sprawia problemów ? :)

Milenium

Post autor: Milenium »

Ja tylko lubie to Scanie za wyglad a spala mnie zazdrosc jesli chodzi o SLUPSK :< :< :<

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zazdrość? Afeeeee... :diabeł: Wstydź się... :lol:

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Do J-31 tą z Oronowsiego niejechałem lecz na paradzie KM byłem w środku Słupskiej jest super

szubak

Post autor: szubak »

rupak pisze:Do J-31 tą z Oronowsiego niejechałem lecz na paradzie KM byłem w środku Słupskiej jest super
Słupskie maja chyba inne wnetrze od krakowskich (na korzysc tych pierwszych).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

rupak pisze:Do J-31 tą z Oronowsiego niejechałem lecz na paradzie KM byłem w środku Słupskiej jest super
Extra. Wielkie dzięki i pozdrawiam... ;)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

proponuje administratorom żeby roździelili jakoś ten temat na CN94UA i CN94UB

voy

Post autor: voy »

A po co? Przecież to jeden autobus właściwie jest.

// Temat zmienił nazwe na Scania CN94UB , czyli o wersji solo. Za chwile bedzie nowy temat o wersji przegubowej ,Mac

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

W ostatni czwartek (17.03), będąc we Włoszech na nartach, przejechałem się w Livigno Scanią Omni City wyprodukowaną w Szwecji. Autobus wywarł na mnie dobre wrażenie, według mnie jest to coś pomiędzy Solarisem a Citaro. Jest cichy, trzeszczy tylko trochę, a zawieszenie jest w sam raz. Jego wadą były twarde siedzenia, z którymi spotkałem się w większości włoskich Ski-busów, ale to już wybiera przewoźnik.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Konica Minolta Z2 :?: :P
Podobny do tego ze zdjęcia z prospektów Scanii, może nawet ten sam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Scania”