CN94UA Castrosua

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Scania...
Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Jest jest, dziś 105-01 :D
Wszystkie już sa nasze, tzn spłacone przez MPK, są już na krakowskich tablicach. Co do przestronności to kłuciłbym się jeżeli chodzi sekcje B na tyle, tam gdzie nie ma drzwi :P
Obecnie jeżdżą już z reklamami typu full back firmy UPS (wszystkie) co do malowania to mieli je malować ale coś sprawa ucichła, zoriętuje się co nieco w tej sprawie i napiszę na Km-Forum :)
Dodam że PE176 nieco się rożni od reszty, ma więcej otwieranych okien, i nie ma czarnego pasa nad oknami. Prawdopodobnie jest starsza od reszty
Obrazek
Moim zdaniem jest o tyle lepsza że łatwiej będzie ją pomalować w Krakowskie barwy :)

Lopez

Post autor: Lopez »

M_Szymkowiak pisze: malowania to mieli je malować ale coś sprawa ucichła
Pomalowanie jednego autobusu kosztuje parę tysięcy z tego co się orientuję. Akurat w tym wypadku MPK mogłoby odpuścić - bardzo ładnie wygląda ta zieleń.
M_Szymkowiak pisze:Jest jest, dziś 105-01
No proszę - a już się wyniosłem z Prądnika :)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Widze, że od dawna cisza w tym temacie, a przecież Castrosua jeżdżą już od kilku miesięcy. Muszę powiedzieć, że mimo wcześniejszych obiekcji (bo to w końcu scaniopodobne...) jest to nawet fajny pojazd. Autobus jest wg mnie bardzo przestronny. 3 drzwi nie stanowią problemu, dzięki temu jest więcej miejsc siedzących w środku. Autobusy nie zostały przemalowane i pewnie już nie będą. Ciekawe są siedzenia formy Ariane, podobne widziałem w rzymskich bredach. No i jeszcze klima - nie ma jej w rzadnym innym autobusie MPK Kraków.
Nie mogę się ich jednak doliczyć. Wydaje mi się, że nie widziałem dotąd egzemplarza #PE180 a powinien być.
A jak z trwałością tych wozów ? Często się psują ?

a) Ile sztuk macie tych Castrosui ?

b) Czy te pojazdy trzeszczą podczas jazdy jak Jelcze ?

Lopez

Post autor: Lopez »

MKM Shadow pisze:Ile sztuk macie tych Castrosui ?
6.
MKM Shadow pisze:Czy te pojazdy trzeszczą podczas jazdy jak Jelcze ?
Nic takiego nie zauważyłem. To jest zupełnia inna klasa niż jelcze.
MKM Shadow pisze:A jak z trwałością tych wozów ? Często się psują ?
Nic mi o tym nie wiadomo. Może inni koledzy, szczególnie Ci którzy jeżdżą 105 coś wiedzą na ten temat. No ale w końcu są to prawie nowe autobusy - 2 letnie. Nie powinny być bardzo awaryjne.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Uważam, że powinni je przemalować, bo sprawia to troche wrażenie jakby niebyło ich na to stać ;) Po za tym gdyby każde autobusy zostawiać "bo ładnie im w tym kolorze" to by się zrobił niezły, a przy tym brzydki mix. A kto wie czy za niedługo nie wyłapią kolejnej okazji :?:

Lopez

Post autor: Lopez »

Amalio pisze:"bo ładnie im w tym kolorze"
Oczywiście nie powinno to być regułą, ale jeden wyjątek można zrobić. Zresztą lepszy zielony autobus niż cały w reklamach :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Możliwe, że krakowskie MPK wróci do sprawy, w momencie kiedy autobusy zaczną coś reklamować. Znając krakowskie MPK i znając ich chęci do obklejania całego autobus (Patrz Jelcze M181MB), możliwe, że ten sam los spotka - za jakiś czas - Castrosuę. :cool:

A po zdjęciu reklamy - MPK będzie chciało pomalować Castrosuy na "krakowskie" barwy zakładowe ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:Znając krakowskie MPK i znając ich chęci do obklejania całego autobus
Tu stanę w obronie MPK bo trzeba przyznać, że reklamy na całym autobusie bywają, ale tylko na najstarszych typach taboru. Kiedyś to była norma jeśli chodzi o ikary, teraz najstarsze jelcze. Dziwi mnie tylko, że scanie jakoś się wymigują. Może nikt nie chce się na nich reklamować?
Jeśli rzeczywiście mają przemalowywać castrosua to lepiej zrobić to od razu ;)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Lopez pisze:Nic mi o tym nie wiadomo. Może inni koledzy, szczególnie Ci którzy jeżdżą 105 coś wiedzą na ten temat. No ale w końcu są to prawie nowe autobusy - 2 letnie. Nie powinny być bardzo awaryjne.
Ostatnio padła któraś, ale nie wiem co się stało. A tak na marginesie to CS.40 są z 2002 i 2003 roku :)
J-31 pisze:Możliwe, że krakowskie MPK wróci do sprawy, w momencie kiedy autobusy zaczną coś reklamować. Znając krakowskie MPK i znając ich chęci do obklejania całego autobus (Patrz Jelcze M181MB), możliwe, że ten sam los spotka - za jakiś czas - Castrosuę.
Jak napisałeś od obklejania w MPK Kraków są przede wszystkim jelcze :P

Lopez

Post autor: Lopez »

M_Szymkowiak pisze:CS.40 są z 2002 i 2003 roku
A to przepraszam za zamieszanie :) Biorąc pod uwagę wiek to jednak mają się według mnie lepiej niż jelcze z podobnego okresu.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Dużo dużo lepiej się mają :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Scania”