CN2x0UB

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Scania...
Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

Podsumując, jest cała pula 50 nowych scanii, oraz cztery w rezerwie. Numery od A501 do A554. Były wyższe numery typu A557 czy A578, ale zostały przenumerowane na niższe z zakresu 501 - 554. PKS przejął w całości lub w części następujące linie:
119, 135, 138, 142, 154, 166, 173, 180, 191 194, 198, 505, 717. I to by było na tyle.

nolem

Post autor: nolem »

Wszykie Scanie mają mieć przyciętą w ten sposób blachę z tylu. Osobiście uważam, że poza jasnością wnętrza i widocznością nie ma różnicy (klapa otwiera się tak samo, w sensie trzeba użyć tyle samo siły). Kilka wozów ma nakleklejoną reklamę na nową klapę (jak na zdjęcu J-31).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

nolem pisze:klapa otwiera się tak samo, w sensie trzeba użyć tyle samo siły
Nie wiem jak jest w rzeczywistości, ale rozmawiałem z kierowcą jednej ze Scanii i on mówił, że otwiera się jakby lżej ;)

drentwy

Post autor: drentwy »

Do Konina dotarły zamówione przez tamtejsze MZK Omnie, zdjęcia autorstwa marasa znalezione na Skyscrapercity:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... ee414f9b4f

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 5eff5fde23

PE 099

Post autor: PE 099 »

Jakieś bardziej cywilizowane niż Warszawskie...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

drentwy pisze:Do Konina dotarły zamówione przez tamtejsze MZK Omnie, zdjęcia autorstwa marasa znalezione na Skyscrapercity:
Sympatyczne autobusy. I co ciekawe, że MZK tym razem znów zakupiło autobusy trzy drzwiowe (poprzednio kupili MAN-y LC dwu wejściowe i myślałem, że to już będzie obowiązujący standard) :)
PE 099 pisze:Jakieś bardziej cywilizowane niż Warszawskie...
Ke ? A co Masz na myśli pisząc "cywilizowane" ? :roll:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Zapewne mu chodziło o brak klapy na klapie z tyłu oraz o normalne ostatnie drzwi 50/50

PE 099

Post autor: PE 099 »

Przynajmniej w tym się zgadzam z Amalio.

drentwy

Post autor: drentwy »

"Przegubowiec" potwierdził wczoraj, że w następstwie podpisanej we wtorek umowy z ZTM PKS Grodzisk kupi kolejne Scanie.

Lopez

Post autor: Lopez »

I dalej podobają Wam się scanie? Teraz zrobi się w Warszawie naprawdę gęsto od OmniCity...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:I dalej podobają Wam się scanie? Teraz zrobi się w Warszawie naprawdę gęsto od OmniCity...
I bardzo dobrze :razz:

Ja osobiście jestem w nich wręcz zakochany. Naprawdę piękny, mocno nietypowy - wyróżniający się w tłumie - autobus. :)

Przeczytałem w ciągu dnia tą wiadomość w Przegubowcu. I bardzo się ucieszyłem. 100 Scanii - będą jeździły głównie po prawej stronie Wisły (prawostronna Warszawa). ;)

Ech. Bedę musiał częściej jeździć na Pragie.. :roll: .... no, ale to dopiero za 5 miesięcy ;)

Kamil

Post autor: Kamil »

Śliczny, piękny, ładny... nie wiem jak dalej określić ten autobus. Nie widziałem go na żywo ani nim nie jechałem ale na zdjęciach podoba mi się bardzo :)

PE 099

Post autor: PE 099 »

Ale kabina jest fatalna... Już w jednym widziałem całą największą szybę w drzwiach do niej zaklejoną taką chamską żółtą folią...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

PE 099 pisze:Ale kabina jest fatalna... Już w jednym widziałem całą największą szybę w drzwiach do niej zaklejoną taką chamską żółtą folią...
To prawda. Kierowcy z PKS-u już zaczynają kombionować i zaklejają dolną, dużą szybę w drzwiach do kabiny. Ja również natknąłem się na zaklejoną szybę w drzwich ;)

PE 099

Post autor: PE 099 »

Jak A507 (wtedy jeszcze A557) był u nas na testach to kierowcy klęli na tą kabinę bo: Widać go całego (kierowcę), jest baaardzo szczelną :confused:, i np. jak kierowcy stawiali sobie jakiś swoje butelki z picie, czy torby za fotelem (jak w naszych Omniach), to im na lewych zakrętach wszystko wylatywało z tej kabiny...

Lopez

Post autor: Lopez »

Dziś A507 można było zobaczyć pod Sochaczewem na szkoleniu dla kierowców gimbusów.
Więcej: http://www.tvn24.pl/-1,1526350.1,wiadomosc.html

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

W Opolu też była na testach

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak jak zauważyłem, to faktycznie drzwi do kabiny nie zamykają szczelnie kabiny kierowcy.

W pozycji "zamkniętej" są one nie jednak lekko uchylone. Co faktycznie może stanowić problem, ponieważ kierowca nie może położyć torby obok - ale ma małe miejsce za sobą ;)

Po za tym drzwi rzeczywiście nie są szczelne, tzn. szyby są odseparowane od ramy. Zatem współczuję kierowcom w zimę. :]

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Nie lubię Scanii, kierowca chciał zamknąć drzwi a ja stałem metr od nich i cały czas się otwierały to jes w nich najgorsze

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

sm48 pisze:Nie lubię Scanii, kierowca chciał zamknąć drzwi a ja stałem metr od nich i cały czas się otwierały to jes w nich najgorsze
To trzeba by się od nich dalej odsunąć ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Scania”