CN2x0UB

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Scania...
Krzysiek

CN2x0UB

Post autor: Krzysiek »

Scania Polska pisze: Wydarzenia i nowości


2007-02-07

Autobusy miejskie Scania OmniCity wyjadą na ulice Warszawy

W dniu 2 lutego 2007 w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie w obecności prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz zostało podpisane porozumienie o świadczeniu usług przewozowych. Usługi te będą realizowane m.in. przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Grodzisku Mazowieckim Sp. z o.o., które będzie obsługiwało południową część Warszawy i przyległą strefę podmiejską.


Pierwsze 10 autobusów obsługiwanych przez kierowców PKS z Grodziska Mazowieckiego wyjedzie na ulice stolicy 1 czerwca br., kolejne 40 do września 2007r. Dostawcą nowych autobusów miejskich dla niezależnego operatora będzie Scania Polska S.A.

Podczas ceremonii podpisania porozumienia z ZTM w Warszawie pan Zenon Marek, prezes zarządu PKS w Grodzisku Mazowieckim powiedział: "Wybraliśmy produkt z najwyższej półki, trwały i doskonałej jakości. Autobusy Scania to nowość na rynku warszawskim. Ten model pojazdu wszedł do produkcji w ubiegłym roku. Wytwarzany w zakładach Scania Production Słupsk w Polsce, jest przyjazny dla środowiska naturalnego. Nie stać nas na to, by kupować "tani garnitur". Warszawiacy zasługują na coś więcej."

***

Umowa na dostawę 53 niskopodłogowych, klimatyzowanych autobusów miejskich Scania OmniCity (pojazdy 12-metrowe typ: N270 UB4x2) pomiędzy PKS w Grodzisku Mazowieckim Sp. z o.o. i Scania Polska S.A. została podpisana 7 lutego 2007r.

Umowa ta dotyczy również współpracy serwisowej w latach 2007 - 2016, która obejmuje m.in. szkolenie obsługi, dostarczenie specjalistycznego sprzętu diagnostycznego i wyposażenie serwisu oraz zapewnienie przez Scania dostaw części i podzespołów eksploatacyjnych.

Dyrektor generalny Scania Polska S.A. Thomas Bertilsson podkreśla, iż jest przekonany, że mieszkańcy Warszawy, tak jak mieszkańcy wielu europejskich metropolii, zaakceptują uśmiechnięty autobus Scania OmniCity, komfort podróżowania oraz szwedzką niezawodność i jakość.

Nowoczesne i wyjątkowo trwałe autobusy miejskie Scania dobrze znają mieszkańcy największych aglomeracji Europy, Azji i Ameryki Południowej. Już niebawem również mieszkańcy Warszawy będą mogli poznać szwedzką jakość. Produkowane w Polsce, w zakładach Scania Production Słupsk, przewożą mieszkańców Sztokholmu, Londynu, Paryża i wielu innych miast. W Polsce do największy użytkowników autobusów miejskich Scania należą m.in. przedsiębiorstwa zapewniające transport miejski w Krakowie, Gdyni, Olsztynie, Koszalinie, Słupsku (najnowsze pojazdy zakupione przez MZK Słupsk zasilane są ekologicznym paliwem odnawialnym Etanol E95).

Charakterystyczny "uśmiechnięty" autobus cechuje wyjątkowa trwałość, przekraczająca 30 lat, komfort, niezawodność i niskie koszty eksploatacji oraz niska emisja substancji szkodliwych dla środowiska.


Na zdjęciu:
W dniu 7 lutego br. w Warszawie Pan Zenon Marek (z lewej), prezes Zarządu PKS Grodzisk Mazowiecki i Thomas Bertilsson, Dyrektor Generalny Scania Polska S.A. sfinalizowali umowę, na podstawie której Scania Polska do września 2007 roku dostarczy firmie z Grodziska 53 nowoczesne autobusy miejskie Scania OmniCity (12-metrowe typ N270 UB4x2). Nowe autobusy Scania będą obsługiwały linie autobusowe w południowej części Warszawy i przyległej strefie podmiejskiej.




Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Aż się nie mogę doczekać... :P Scania na mojej linii 166. :biggrin:

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Wy to macie dobrze najpierw Solarisy, potem Many LC a teraz będziecie mieli Scanie ten autobus to będzie pierwszym autobusem w Warszawie oraz w sieci ZTM bo tak to przeważają te autobusy które wcześniej wymieniałem mam na myśli ajentów jeżdźących na zlecenie ZTM nie MZA.

Michał

Post autor: Michał »

Scanie w Warszawie? Troszkę jestem zdziwiony, ale oczywiście pozytywnie :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Michał pisze:Scanie w Warszawie?
Ja też jestem niesamowicie zdziwiony. Oczywiście pozytywnie.

Scania próbowała "wejść" do Warszawy, w latach 90-tych. MZA co chwila testowało niskowejściowe i niskopodłogowe autobusy. I Scania 113 była jednym z takich testerów, ale w przeciwieństwie do innych testowanych autobusów Scania nie pojawiła się na jakiejś linii. Po prostu zorganizowano dla dziennikarzy i decydentów pokaz - na pl. Bankowym, czyli blisko Ratusza - zrobiono tym autobusem jeden, czy dwa kursy. Przejechał tuż obok mnie. Jakiś kierowca MZA ostro skrytkował autobus, za fotele, które podobno łatwo było wymontować i... koniec. MZA kupiło Jelcze M121M, a o Scanii już zapomnieliśmy.

I faktem jest, że zarówno MZA jaki i nasi ajenci dotychczas, dosłownie, unikali produktów ze znaczkiem Scania. A zatem wybór PKS Grodzisk Maz. to prawie sensacja :P

Grzesiek

Post autor: Grzesiek »

Alleluja! :D Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony z wyboru, bo Scania to naprawdę porządna marka. I na pewno OmniAki będą lepsze od Vectozłomów. Może PKS otrzyma moje 174...?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Grzesiek pisze:Może PKS otrzyma moje 174...?
Nie otrzyma, bo obsługuje moje 166. A mojego nie oddam :retard:

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

J-31 pisze:
Grzesiek pisze:Może PKS otrzyma moje 174...?
Nie otrzyma, bo obsługuje moje 166. A mojego nie oddam :retard:
Ale na południe przypada tylko 15 brygad Grodzia,a będzie 50. :chytry:
Więc i na 166 na 119,142,173,174,180 może starczy. :cool:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Krzysztof Sokołowski pisze:Ale na południe przypada tylko 15 brygad Grodzia,a będzie 50 :chytry:
Ok. Ok. ¯artowałem :mruga: . Całkiem możliwe, że grodziowe Scanie trafią na linię 174. :P

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Scania to naprawdę dobra i sprawdzona marka- szczególnie ciężarówki. Jakość trochę się popsuła na początku produkcji w Słupsku, na szczęście teraz jest coraz lepiej :) Myślę, że to nie koniec niespodzianek- nie tylko w Warszawie. Od pewnego czasu warszawcy ajenci szukają nowych rynków, więc myślę, że jeszcze nie raz będziemy zaskoczeni wozami jakie zaczynają jeździć po naszych miastach. Jednym słowem bardzo dobrze, że rynek komunikacyjny jest stopniowo uwalniany, dzięki temu komfort podróżowania jest coraz wyższy :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To wszystko prawda. No i ja już nie mogę się doczekać tych Scanii :razz:

Lopez

Post autor: Lopez »

Ja tam nie lubię Omni City - sprawiają we wnętrzu potworne uczucie ciasnoty :| Już się wolę przejechać gniotem.

drentwy

Post autor: drentwy »

To, że pierwsze wozy stoją już w Grodzisku było wiadome od kilku dni, ale że dziś kręcą się po Warszawie więc można napisać oficjalnie - w końcu są :) W skrócie - małe odsuwane okienka, dodatkowe oświetlenie nad drzwiami i rejestracje z Mińska Mazowieckiego ;) Fotka autorstwa Tramwasha o której poinformował na jednej z grup dyskusyjnych ZTMu:

http://www.galeria.warszawa.pl/P1040964.JPG

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Fajnie wygląda, ale "oczka".... brrrr...

Ja już czekam na te pojazdy. Właściwie odliczam dni. 1-szego wyjeżdżają na kilka linii - na pewno na 180. A być może również na moją linię 166 :razz:

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

No no :) Fajne autko, widzę że wyświetlacze Pixela, przydało by się zdjęcie wnętrza :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

M_Szymkowiak pisze:Fajne autko, widzę że wyświetlacze Pixela, przydało by się zdjęcie wnętrza :)
Spoko. Jak tylko "dorwę" to cacko, to będą zdjęcia wnętrza. A już się nie mogę doczekać :razz:

drentwy

Post autor: drentwy »

Na "Przegubowca" wrzucili trochę nowych zdjęć z prezentacji przy Placu Zamkowym - jak zobaczyłem co zrobili z tyłem to się lekko podłamałem... :shocked:

BTW - wzorem ITSu Grodzio walnął swoje logo (choć trudno to nazwać logiem...) w tylnej, górnej części wozów.

Lopez

Post autor: Lopez »

Tył jest masakryczny - to jakaś powierzchnia reklamowa czy co?
Niezbyt ładnie wyglądają w Warszawskim malowaniu.

drentwy

Post autor: drentwy »

Lopez pisze:Tył jest masakryczny - to jakaś powierzchnia reklamowa czy co?
Pewnie tak, jak się zastanowić nie jest to taki głupi pomysł - lakier na klapie się nie niszczy i mają do dyspozycji dużą równą powierzchnię - ciekawe jak to wyglada od spodu i czym zaślepiona jest szyba. Jak coś nakleją nie powinno być tak źle.
Lopez pisze:Niezbyt ładnie wyglądają w Warszawskim malowaniu.
Hmm, jesteś kolejną osobą od której to słyszę i nie mam pojęcia dlaczego - jak dla mnie wyglądają tak samo jak każde inne, może to kwestia przyzwyczajenia do tych kolorów ;)

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Od kiedy zajadą na linie w moim rejonie jest parę linii więc może go ofoce.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Scania”