Scania- opinie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Scania...
Lopez

Post autor: Lopez »

M_Szymkowiak pisze:na 192 nie ma przegubów
Jeśli chodzi o to że jest duszno to miałem na myśli OmniCity w ogólności, nie tylko przeguby. Przepraszam za nieporozumienie.
M_Szymkowiak pisze:przylegają do przegubu (ponadto są prowilaktycznie prane co rok)
Przylegają? Ja bym jednak powiedział że są "obwisłe". Raz do roku to nieźle :)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Nie tak bardzo jak w ALBach, tylko troszkę :P

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Mercury pisze:No już nie przesadzajmy Dla mnie to nie tyle wina produkcji, co samego modelu i projektu - cale wnetrze jest zrobione z plastikow, czego nie znoszę. I tez wam będzie "telepać" na dziurawych drogach Wawy. I jeszcze jedno: słupska fabryka nie jest zła, tymbardziej że mówi się o zwiększeniu produkcji i nakładów finansowych właśnie w Słupsku...
Jest to zarówno wina konstrukcji jak i jakości produkcji... Miałem tu na myśli początki produkcji OmniCity w Słupsku, teraz już jest o wiele lepiej, a większe nakłady i większa produkcja jak najbardziej mi się podobają ;)
Mercury pisze:Uwierz, że jednak Omni są lepsze od produktów Jelcza -
Ja przyznam szczerze, że jednak nie do końca mogę się zgodzić z tą opinią... Z zewnątrz może i seria Omni jest ładniejsza, chociaż nowe Mastero też ma coś w sobie, wnętrze... Scania pozostawia dużo do życzenia Jelcz podobnie, jakość ta sama, więc ja mimo wszystko wolałbym Jelcza ze względu na cenę...

Lopez

Post autor: Lopez »

B.A. Baracus pisze:Scania pozostawia dużo do życzenia Jelcz podobnie, jakość ta sama, więc ja mimo wszystko wolałbym Jelcza ze względu na cenę...
Podzielam tę opinię. Zawsze miałem scanie na końcu listy preferencji :) i dobrze, że Kraków już ich nie kupuje.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Lopez pisze:Podzielam tę opinię. Zawsze miałem scanie na końcu listy preferencji i dobrze, że Kraków już ich nie kupuje.
Co niektóry może się zasugerować tym, że Scania się sprzedaje w dużych ilościach, ale należy zauważyć gdzie się sprzedaje te pojazdy... Większość idzie na Skandynawie... a i nawet tam zmieniają się trendy, wolą kupować M.A.N.-y, Neoplany i Mercedesy... O czymś to chyba świadczy...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Będąc w Krakowie miałem okazję przejechać się Scanią Omni-ą - solówką z MPK Kraków. I w zasadzie nie zrobiła na mnie dużego wrażenia. Inna sprawa, że ten autobus - a był to #PS150 - był już lekko "zużyty". W zasadzie to dla mnie nie było nic niezwykłego. :cool:

O wiele większe wrażenie zrobiła na mnie Scania CN113CLL. Napiszę wprost - byłem zszokowany tym autobusem. I szczerze, żałuję, że warszawskie MZA nie kupiło 113-stek zamiast Jelczy M121M. O wiele lepiej by na tym wyszli. :wall:

Co ciekawe kierowca (z MPK Kraków) z którym miałem przyjemność rozmawiać potwierdza Wasze powyższe wnioski. Wg. niego najnowsze Scanie Omnie wcale nie są takie fenomenalne. :]

Ja przyznam szczerze, że czegoś nie rozumiem. Skoro CN113CLL był tak doskonale zrobiony. Miał same walory. Jakość wykonania była na bardzo wysokim poziomie. Jego żywotność jest bardzo długa. To dlaczego Scania Omnia jest gorsza ? :]

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Ja przyznam szczerze, że czegoś nie rozumiem. Skoro CN113CLL był tak doskonale zrobiony. Miał same walory. Jakość wykonania była na bardzo wysokim poziomie. Jego żywotność jest bardzo długa. To dlaczego Scania Omnia jest gorsza ?
Mówiąc ściśle przekombinowali z plastikami i różnego rodzaju dodatkami...

Lopez

Post autor: Lopez »

Dla mnie OmniCity to jest krok Scanii w kieruku typowej masówki. Popełniono też kilka błędów przy projektowaniu tych pojazdów. Osobiście wkurzają mnie pewne niedociągnięcia funkcjonalne i organizacyjne np. przedział silnika zajmuje duży komin i jeszcz kupę miejsca pod siedzeniami, podobnie beznadziejnie duże są przednie nadkola. ¯e nie wspomnę o uchylnych oknach, o zgrozo :shocked:
Do tego dochodzi niska jakość elementów plastikowych...

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

@Lopez uchylne okna, bo to produkt skandynawski ;) Ciesz się, że w ogóle ma coś co da się otworzyć :P

PS może dlatego Omni są gorsze, bo produkowane już w Polsce??

Lopez

Post autor: Lopez »

Amalio pisze:może dlatego Omni są gorsze, bo produkowane już w Polsce??
Polscy są tylko pracownicy, a know-how, sprzęt, części i projekt jest szwedzki. No to zastanów się kto tu zwalił sprawę? :D

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Lopez pisze:
Amalio pisze:może dlatego Omni są gorsze, bo produkowane już w Polsce??
Polscy są tylko pracownicy, a know-how, sprzęt, części i projekt jest szwedzki. No to zastanów się kto tu zwalił sprawę? :D
No i co, że autobus Szwedzki?? To Polacy odpowiadają za zmontowanie pojazdu i jeśli oni dadzą ciała to autobus choćby najlepszy na rynku będzie do niczego. Więc na fabryce spoczywa część odpowiedzialności za jakość.

Lopez

Post autor: Lopez »

Otwieram sobie właśnie stronę scania.pl i co się okazuje? Dyrektorem Generalnym SCANIA POLSKA S.A. jest p. Thomas Bertilsson. Szwed? :chytry: Wydaje mi się to co najmniej prawdopodobne. Skoro polscy pracownicy w Solarisie robią dobre autobusy i w Star-MANie robią relatywnie dobre autobusy to nie zwalałbym na nich odpowiedzialności za dziadostwo Scanii :mruga: Pracują tak jak są opłacani i jak ich przeszkolono.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Lopez pisze:Otwieram sobie właśnie stronę scania.pl i co się okazuje? Dyrektorem Generalnym SCANIA POLSKA S.A. jest p. Thomas Bertilsson. Szwed?
A to według Ciebie dobrze ;) ?

Muszę przyznać, że obecny design Scanii bardzo mnie urzekł. Widać, że producent chce produkować bardo nowoczesne pojazdy ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

MKM Shadow pisze:A to według Ciebie dobrze ?
Ani dobrze, ani źle. Po prostu tak jest i już. W Star-MANie jest tak samo. Swego czasu był dyrektorem w Starachowiach facet, który miał 2 paszporty i mówił biegle po polsku. To oczywiście poprawiało poziom kontaktu z załogą.
No ale o scanii mieliśmy mówić... No i wygląda, że ta marka bardzo powoli się przebija wśród polskich odbiorców. W I kwartale tego roku sprzedali 9 autobusów, co daje im 3,6% udziału w rynku. Natomiast globalnie sprzedają coraz więcej i więcej na tym zarabiają.
Mi się osobiście podobają ich piętrusy. Jedyne tego typu pojazdu budowane w Polsce.

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Lopez pisze:Mi się osobiście podobają ich piętrusy. Jedyne tego typu pojazdu budowane w Polsce.
Jakie piętrusy? Czy to te co się do Anglii exportuje?

Lopez

Post autor: Lopez »

ep40 pisze:Jakie piętrusy? Czy to te co się do Anglii exportuje?
Zgadza się. Na razie dostarczają je do Londynu i Edynburga. Piętrowe autobusy na tyle mi się podobają, że nawet scania w tym wydaniu może być :D

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Zgadza się. Na razie dostarczają je do Londynu i Edynburga. Piętrowe autobusy na tyle mi się podobają, że nawet scania w tym wydaniu może być
No, ale powstaje pytanie czy któryś z naszych kochanych przewoźników z Polski zakupiłby sobie takie pojazdy ?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

MKM Shadow pisze:No, ale powstaje pytanie czy któryś z naszych kochanych przewoźników z Polski zakupiłby sobie takie pojazdy ?
Wątpię. W tym segmencie rynku triumfy święci MAN ze swoimi modelami SD202 i ND202 ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Póki co Scania robi właśnie 50 sztuk autobusów... parterowych :D .... dla PKS Grodzisk Mazowiecki. Już niedługo powinniśmy byli je zobaczyć :mruga:

Lopez

Post autor: Lopez »

MKM Shadow pisze:No, ale powstaje pytanie czy któryś z naszych kochanych przewoźników z Polski zakupiłby sobie takie pojazdy ?
Powiedziałbym, że nie tylko odpowiedź jest negatywna, ale wręcz takie pytanie wcale nie "powstaje". Jest to tak egzotyczne w Polsce, że nie umiem sobie wyobrazić piętrusa np. na krakowskich ulicach ;) Choć oczywiście byłoby miło.
J-31 pisze:PKS Grodzisk Mazowiecki
Właśnie: kiedy ich scanie wyjadą na ulice?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Scania”