Scania- opinie

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Scania...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Właśnie: kiedy ich scanie wyjadą na ulice?
Już, tuż, tuż. Już odliczamy dni. PKS Grodzisk ma ruszyć 1 czerwca z pierwszymi Scaniami :)

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

MKM Shadow pisze:Muszę przyznać, że obecny design Scanii bardzo mnie urzekł. Widać, że producent chce produkować bardo nowoczesne pojazdy
Rzeczywiście desing Scanii jest fajny. Nowoczesny wygląd w środku i na zewnątrz. Mówie tutaj o Scani Irizar. Jeśli chodzi o miejskie to z zewnątrz całkiem ładne ale w środku to nie mialem okazji zobaczyć. Scanie sprawiają wrażenie takich luksusowych i solidnych autobusów. (Mówie tutaj o np. Irizar, Omni City, Omni Link...)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:Póki co Scania robi właśnie 50 sztuk autobusów... parterowych .... dla PKS Grodzisk Mazowiecki. Już niedługo powinniśmy byli je zobaczyć
Czytałem o tym w Truck Busie ;)

Czy one będą wyposażone w jakieś dodatkowe wyposażenie (myślę tu o klimatyzacji) ?
Gadzie pisze:Rzeczywiście desing Scanii jest fajny. Nowoczesny wygląd w środku i na zewnątrz. Mówie tutaj o Scani Irizar. Jeśli chodzi o miejskie to z zewnątrz całkiem ładne ale w środku to nie mialem okazji zobaczyć. Scanie sprawiają wrażenie takich luksusowych i solidnych autobusów. (Mówie tutaj o np. Irizar, Omni City, Omni Link...)
Ja jak pierwszy raz zobaczyłem tą stylistykę, to pomyślałem, że te Scanie będą droższe od Volv, Manów, itd. ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Nie ma się czym zachwycać. Zapraszam na przejażdżkę do Krakowa. Scanie będą Wam się podobały do pierwsego razu :diabeł:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Lopez pisze:Zapraszam na przejażdżkę do Krakowa. Scanie będą Wam się podobały do pierwsego razu
Ja przy okazji wycieczki do Karkowa Transgórem Mysłowice na linii "K", miałem okazje wejść i popatrzeć tylko ich wnętrze i muszę powiedzieć, że całkiem ładnie to wygląda ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

MKM Shadow pisze:Czy one będą wyposażone w jakieś dodatkowe wyposażenie (myślę tu o klimatyzacji) ?
Tak. Autobusy dla PKS Grodzisk Mazowiecki - będą miały klimatyzację.... więcej w stosownym temacie, ale dopiero za jakiś czas. Może uda mi się wybrać do serwisu, może już coś tam stoi, ale cicho-szaa... :mruga:
Lopez pisze:Nie ma się czym zachwycać. Zapraszam na przejażdżkę do Krakowa.
No, tak, ale Krakowskie Scanie są już - jak zresztą napisałem wcześniej - lekko zajeżdżone. Przy czym nie oskarżam tutaj MPK Kraków o np. "niewłaściwą eksploatację". To jest tylko to co zdarza się każdemu autobusowi, który regularnie pracuje w komunikacji miejskiej. W Polsce każdy prawie autobus tak ma. ;)

Mimo wszystko - Lopez - więcej optymizmu, krakowskie Scanie nie są takie złe ;) . Mnie Scania się spodobała. Co prawda CN113CLL znacznie bardziej, ale tego już nie kupimy.... no chyba, że używane... np. z Krakowa :retard:

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Lopez pisze:np. przedział silnika zajmuje duży komin i jeszcz kupę miejsca pod siedzeniami, podobnie beznadziejnie duże są przednie nadkola. ¯e nie wspomnę o uchylnych oknach, o zgrozo
Do tego dochodzi niska jakość elementów plastikowych...
Mi się wydaje że komin i w ogóle zagospodarowanie tyłu jest dużo lepsze niż na przykład w NG313 i moim zdaniem jest dobrze zrobione. Co do plastików w przegubach (a szczególnie z roku 2003) nie widać tego aż tak bardzo jak w solówkach. Co do klimatyzacji mnie na przykład lepiej się jedzie PE182 dajmy na to niż jakimkolwiek malem, nie wiem dlaczego, ale w manie mi jest duszniej... A na przednich nadkolach dobrze się czyta gazetę :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Scania”