CN113ALB

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Scania...
lukluk

Post autor: lukluk »

Coż jechałem tą scanią po remoncie i powiem tak z zewnątrz wygląda ładnie byszczy się żę hoho, wyświetlacz wyraźny aczykolwiek jest różnica między R¯¡KA a R¯ąKA - co to za dziadostwo (albo nie umią programować) we wnętrzu rzuca się w oczy nadal brak wewnętrznego wyświetlacza :( , podłoga jak i ściany ładnie zrobione. Siedzenia astomalki cóż wygląda nowocześniej jednak lepsze oryginalne. Jednym słowem scanie 113 rzadzą w Krakowie wolałbym mówiąc szczerze 113 niż te gnioty i odkurzacze z jelczańskiej fabryki złomu

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie dziwię Ci się, że podobają Ci się Scanie bardziej niż Jelcze.

Jednak Scania CN 113 ALB jest autobusem wysokopodłogowym. Czy nie czas aby podmieniły je niskowejściowe lub niskopodłogowe Scanie ?

voy

Post autor: voy »

A czy jest sens wymieniać sprawne i bardzo wytrzymałe pojazdy? Widocznie MPK opłaca je się eksploatować. Zresztą trudno się dziwić, 13 lat bez NG to jest wspaniały wynik godny tylko starym autobusom ze Szwecji. Wątpie, aby nowe autobusy typu Solaris, Volvo, Mercedes, MAN wytrzymały tak długi okres u nas w Polsce.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To fakt. Ciekawy jestem jak długo pojeżdżą te wyremontowane Scanie CN 113 ALB ? :)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Pewnie drugie tyle

Profesor

Post autor: Profesor »

J-31 pisze:Nie dziwię Ci się, że podobają Ci się Scanie bardziej niż Jelcze.

Jednak Scania CN 113 ALB jest autobusem wysokopodłogowym. Czy nie czas aby podmieniły je niskowejściowe lub niskopodłogowe Scanie ?
Zgadzam się z kolegą voyem. Dodam do tego jeszcze iż na razie priorytetem w MPK Kraków jest wymiana ikarusów oraz Jelczy M120. Plotki głosiły iż w przyszłym roku ma być rozpisany kolejny przetarg na autobusy 12 metrowe tak by dobic do końca jelcze. A wracając do scanii, jest to zdecydowanie najsolidniejszy autobus eksploatowany w mpk, cllki jak i alby są autobusami nie do zdarcia. Już sam okres 13 lat bez NG mówi sam o sobie, a przypominam iż autobusy te nadal są w dobrym stanie. Nie należy wymieniać tego co jest dobre, oczywiście kiedyś na nie przyjdzie czas i albo zaczną swoje drugie życie w GOPie albo skończą złomowisku. Na razie nic nie zapowiada tego by były kasowane, a w tym roku ma odbyć się jeszcze jeden remont Alby w TR-Kraków.

Peter

Post autor: Peter »

Profesor pisze:...zaczną swoje drugie życie w GOPie albo skończą złomowisku.
Ekhm... Kiedyś to już chyba nie będą nam potrzebne.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wielkie dzięki Profesorze. 13 lat eksploatacji bez NG, to oczywiście świadczy o znakomitej jakości wykonania Scanii CN113ALB. Pozostaje mi tylko życzyć, kolejnych 13 lat bez problemowej eksploatacji... ;)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Ale te 13 lat to chyba tylko 5 alb ma... :)

Dziwny

Post autor: Dziwny »

M_Szymkowiak pisze:Ale te 13 lat to chyba tylko 5 alb ma... :)
A nie przyszło od razu 20 sztuk(ewentualnie najpierw 15 a po roku jeszcze 5) ;) a potem w 1996r. ostatnie 10 ?

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

1992 38001-38015 PE 071-085 15 4-Biegowy GAV
1993 38016-38020 PE 086-090 5 4-Biegowy GAV
1996 38021-38030 PE 091-100 10 4-Biegowy Voith

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Jeszcze tylko przypomnij mi - czy to były autobusy fabrycznie nowe, czy "z drugiej ręki" ? :)

Profesor

Post autor: Profesor »

J-31 pisze:Ok. Jeszcze tylko przypomnij mi - czy to były autobusy fabrycznie nowe, czy "z drugiej ręki" ? :)
Pewnie ,że fabrycznie nowe.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

No i kolejna alba wyszła z NG. Tym razem PE071. Troszkę się różni od PE072. Najważniejszą różnicą jest wewnętrzny, 3-kolorowy wyświetlacz pixela! Drugą różnicą są czarne, a nie jak 2 PE072 srebrne listwy dziekące okno na część otweraną i nieotweraną - ładniej wyglądają właśnie te czarne. Za to panowie nie postarali się przy zakładaniu uszczelek do okien... kilka z nich jest nie założona do końca i niezbyt ładnie to wygląda. Po za tym ma kopa :P Kierowca wiedział jak się posługiwać tym autobusem :rotfl:

chudy5d

Post autor: chudy5d »

Z tego co mi Podi przez GG pisał to niby do Poznania mają przyjechać te Scanie tylko po to, żeby się pozbyć Ikarusów. I jestem trochę zawiedzony, bo te Scanie długo nie pojeżdżą pewnie, więc lepiej, żeby zostawić Ikary niż kupować busy, które rozsypią się i trzeba będzie kupować nowe. Myślałem, że przyjadą CL94UA Arctic (czy jakoś tak). :/

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

A skąd oni wezmą alby :nuts: bo chyba nie od nas... :P

Dziwny

Post autor: Dziwny »

ALB np. w Szwecji nie brakuje. ;) Problemem mogą być dziwne układy drzwi np. 1-1-1-0 lub 1-2-1-0

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Trochu się nam temat zakurzył, a wygląda na to iż nieubłaganie nadchodzi kres ALB w Krakowie, zostało jeżdżących 7 sztuk... w tym pierwszy odświeżony w 2005 roku PE072, ponadto są 080 081 084 091 095 i 100

Przy okazji http://www.facebook.com/ScaniaCN113ALB fanpejdż ALBowy prowadzony przeze mnie na fejsbuku ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Te autobusy mają w sumie już sporo lat i naprawdę duuużo przejeżdżonych kilometrów. Piękne autobusy, no ale tabor trzeba wymieniać ;)

A czy chociaż jedna sztuka zostanie jako wóz muzealny ? ;)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Prawdopodobnie nie zostanie, w większości wycofane wozy trafiają prosto pod palnik...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Scania”