CN113ALB

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Scania...
Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Profesor pisze:W 1992 roku MPK Kraków rozpoczęło proces wymiany taboru. Wtedy to do Krakowa, w ilości 20 sztuk, trafiły przegubowe Scanie 113ALB. W 1996 roku dokupiono jeszcze 10 sztuk. Wszystkie autobusy tego typu eksploatowane są w naszym mieście do dnia dzisiejszego.
1992 38001-38015 PE 071-085 15 4-Biegowy GAV
1993 38016-38020 PE 086-090 5 4-Biegowy GAV
1996 38021-38030 PE 091-100 10 4-Biegowy Voith
Profesor pisze:Pojazd o numerze PE085 w 2002 roku wyposażony został w nowy komplet wyświetlaczy.
Pixela, z DD406
Profesor pisze:Autobusy numer PE093 oraz PE084 również otrzymały wyświetlacze, z tym że były to urządzenia nieco inne, zdemontowane ze skasowanych Jelczy 120M .
Do tego doszły PE080 i 087. Wyświetlacze w PE084 są takie jak w Airwolfach M121(601-621) i w niektórych 120M a reszta ma standardowe wyświetlacze z 120M
Co do wyswietlaczy to dawna 38002 miała z przodu takowy wyśwyetlający samą pętle, ale się go pozbyli

BF201

Post autor: BF201 »

M_Szymkowiak pisze: Pixela, z DD406
to nie jest ten komplet

a Scanie ALB pojawiły się także w szeregach firmy CB/FB niedawno

opinia o autobusie - bardzo wytrzymały, nie wymagający dużych nakładów, prawie bezawaryjny, bardzo dobra blacharka i konstrukcja, myślę że dokąd w Krakowie nie wymienią wszystkich Ikarusów i starych Jelczy ALB będą śmigać, remonty nie powinny wymagać dużych nakładów, niektóre silniki już przeszły naprawy

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

A skąd w nim się wzieły Pixele Twoim zdaniem?
Co do tych ALB na CB/FB To gdzie je można spodkać, bo chętnie bym się przejechał :?:

BF201

Post autor: BF201 »

M_Szymkowiak pisze:A skąd w nim się wzieły Pixele Twoim zdaniem?
Co do tych ALB na CB/FB To gdzie je można spodkać, bo chętnie bym się przejechał :?:
z Bydgoszczy :lol:

a przeguby z FB/CB jeżdżą na linii do Koszyc na kursach kiedy są zmiany w HTSie

aleksej

Post autor: aleksej »

J-31 nie ma i nie bedzie w najblizszym czasie zadnej dyrektywy UE nakazujacej niskopodlogowy tabor na liniach miejskich. Zreszta sama definicja linii miejskiej jest wysoce klopotliwa (np. busy jezdzace przez miasto do jakies wsi tez maja byc niskopodlogowe?).

A tak wogole to UE moze tylko narzucic ze np. wszystkie busy do tego i tego roku maja spelniac normy czystosci spalin EURO II.

Pozdrawiam,
Aleksej

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

aleksej pisze:J-31 nie ma i nie bedzie w najblizszym czasie zadnej dyrektywy UE nakazujacej niskopodlogowy tabor na liniach miejskich. Zreszta sama definicja linii miejskiej jest wysoce klopotliwa (np. busy jezdzace przez miasto do jakies wsi tez maja byc niskopodlogowe?).

A tak wogole to UE moze tylko narzucic ze np. wszystkie busy do tego i tego roku maja spelniac normy czystosci spalin EURO II.

Pozdrawiam,
Aleksej
Dzięki. To mnie mocno Zmartwiłeś, bo już się cieszyłem, że warszawskie MZA wymieni dużą ilość taboru na nowy, nowoczesny, niskopodłogowy... :cry:

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

z Bydgoszczy
Aha to fakt..
A co w takim razie stało się z tymi z DD406 :?:

BF201

Post autor: BF201 »

M_Szymkowiak pisze:
z Bydgoszczy
Aha to fakt..
A co w takim razie stało się z tymi z DD406 :?:
gdyby nadawał sie do użytku to by go z 406 nie wyciągnęli...

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Ale za to do 406 wsadzili nowy R&G, a po za tym jakoś wcześniej (jak 406 miał pixela) nie kombinowali z filmami w ALB

BF201

Post autor: BF201 »

M_Szymkowiak pisze:Ale za to do 406 wsadzili nowy R&G, a po za tym jakoś wcześniej (jak 406 miał pixela) nie kombinowali z filmami w ALB
ok ty sie domyślasz swojego, ja swoje weiem, EOT bo to jak walka z wiatrakami...

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

31-03-2005
Ja się wcale nie upieram... :D
A skąd to wiesz w takim razie :?:
22-04-2005
Zasięgnołem wiedzy u źródła (popytałem w KP) i nie ma siły żeby 085 nie miał wyświetlacza z DD406

voy

Post autor: voy »

Będąc w Krakowie natknąłem się na te Scanie wielokrotnie. Mimo, że silnik podczas jazdy jest cichy, to na postoju wpada w okropne wibracje i nie jest przyjemnie. Poza tym zawieszenie nie jest zbyt dobre i autobus jadąc po nierównościach cały przeokrutnie trzęsie się wraz z elementami wnętrza. Fotele naprawdę wygodne, duży plus. Zaciekawił mnie "koc" na przegubie :) CN113ALB mają podwójne szyby, przez co przy wysokiej temperaturze te okna są zaparowane.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak te podwójne zaparowane okna to poważny problem. Ale przy okazji, Voy. Czy Mógłbyś opisać, co to za "koc" ? :)

voy

Post autor: voy »

Ten śmieszny koc to taka szara okrywa na przegub, od mniej więcej środka (na wysokość) na górę i z drugiej strony się kończy. Ten koc zwisa tak w tej ALBie i jak się przez przegub przechodzi to się głową ociera o niego :/

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A czy Orientujesz się jaki jest cel tego koca ? :shock:

Zaraz, zaraz. Gdzieś się już z tym spotkałem i zdaje się, że to też był jakiś skandynawski autobus... :)

Profesor

Post autor: Profesor »

J-31 pisze:A czy Orientujesz się jaki jest cel tego koca ? :shock:

Zaraz, zaraz. Gdzieś się już z tym spotkałem i zdaje się, że to też był jakiś skandynawski autobus... :)
A jak myślisz jaki może być cel tego koca?? Pod tym przykryciem znajdować się mogą belki do przegubu , i jakieś inne elementy tego właśnie przegubu i zostały one zasłanięte dla bezpieczeństwa by tam nikt łap nie wsadzał. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ach teraz rozumiem. Wielkie dzięki... :)

voy

Post autor: voy »

Ciekawe tylko dlaczego nie zrobili przegubu jak inni producenci tylko odstawili takie coś i powiesili koc dla niepoznaki.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Może to wynika z tego, iż jest to autobus skandynawski, przygotowany do pracy w ciężkich warunkach zimowych. I w związku z tym schowano pewne elementy, a oprócz tego przegub jest ocieplony.... :)

voy

Post autor: voy »

Po zbóju ocieplony :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Scania”