Scania Irizar PB

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Scania...
Filip

Scania Irizar PB

Post autor: Filip »

Niedawno jeden z moich kolegów przypadkiem powiedział mi,że widział
Scanie Irizar Pb o jednej tylnej osi.Sam widziałem takiż sam autobus jeżdżący w PKS ¯ary ale z dwoma tylnymi osiami.Wyciągnąłem wiec z tego wniosek,że Scania Irizar PB musi być produkowana co najmniej w dwóch różnych wersjach. Jeśli macie jakieś dane na temat rozmiarów tych dwóch różnych wersji Scanii Irizar PB to proszę umieszczajcie je tutaj. Z góry dziękuje za wszystkie wpisy.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Z prospektu Scanii Irizar PB:
Długość 12 - 15 metrów. Czyli kolega dobrze widział :P Swoją drogą, fajna ta bryka... Na żywo robi genialne wrażenie, wszystkie Volviaki i Vacanzy się przy niej chowają, chciałbym się kiedyś tym przejechać ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS już w zasadzie odpowiedział. Akurat ja jestem na "etapie" przekopywania Scanii Irizar PB z uwagi na kilka rysunków. I faktem jest, że Irizar produkuje te autobusy w dwóch wersjach, na podwoziach innych producentów (Scania, Volvo, etc.) . Zatem możemy spotkać np. Volvo Irizar BP. ;)

No i potwierdzę słowa KKS - fajna bryka, ale zrobić tej bryce rysunek ... brrrr... :P

Filip

Post autor: Filip »

KKS pisze:chciałbym się kiedyś tym przejechać
Jechałem tą Scanią z PKS ¯ary i powiem że komfort podróży jest naprawdę wysoki.Chociaż szkoda tego autobusy na takiego kierowce jaki go prowadził bo znając życie jak dalej będzie tak szarżował na wąskich zakrętach to skończy na drzewie albo w rowie.

J-31 pisze:I faktem jest, że Irizar produkuje te autobusy w dwóch wersjach, na podwoziach innych producentów (Scania, Volvo, etc.) . Zatem możemy spotkać np. Volvo Irizar BP.
Dziwne jeszcze nigdy nie spotkałem sie z Volvo Irizar Pb.Wielokrotnie widuje Volvo Irizar,ale Volvo Irizar Pb jeszcze nie nie wiedziałem nawet,że robią teraz takie.A skoro już została tu poruszona tematyka rodziny"Irizar PB" to czy Man i Daf dalej produkują te autobusy?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Filip pisze:Dziwne jeszcze nigdy nie spotkałem sie z Volvo Irizar Pb.
Ja też się zdziwiłem, a zatem Popatrz sobie tutaj ;)
:strzałka: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/autobu ... ticket=647

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Filip pisze:A skoro już została tu poruszona tematyka rodziny"Irizar PB" to czy Man i Daf dalej produkują te autobusy?
O czym ty piszesz :?: To Irizar produkuje autobusy ( m.in. PB ) na podwoziach Irisbus, Man, Mercedes-Benz, Scania, VDL oraz Volvo. A scania jako, że nie produkuje turystycznych autobusów ma w swojej ofercie autobusy Irizara.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Scania”