CN94UA

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Scania...
Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

CN94UA

Post autor: M_Szymkowiak »

Czyli Omni City Artic - moja ulubiona, zresztą to widać ;)
Scania CN94UA to całkowicie niskopodłogowy autobus, dzięki temu że silnik (Scania DSC 912 (EURO 2) 6 cylindrowy) został umieszczony poprzecznie, na zwisie tylnym. Elmenty konstrukcji ze stali w większości zastąpiono aluminium, co wydłuży czas eksploatacji pojazdu. (Krakowskie) Posiadają Skrzynie biegów ZF 4HP590, dostępne są też 5 biegowe. Ogólnie to jedne z najlepszych dostępnych na rynku, i też najlepiej sie prezentujących.
A więc w Krakowie jeździ 15 Ww. Scań z 3 Dostaw. Pierwsze to PE181-183, które są prawdopodobnie Ex. testowymi (białymi) Autobusami Scanii Polska. Różnią się one tym że mają układ drzwi 2+2+2+1, Podwójne szyby, inny układ siedzeń, uchyylane okna, inną kabine kierowcy (z szybami), wyświetlacze Mobiltec. Przyszły one w 2001.
Druga dostawa to PE184:)-190, też przyszły w 2001, ale były wyprodukowane później niż ww. Posiadały one już pojedyńcze szyby, Ostatnie drzwi podwójne, Kabina kierowcy w całści bez szyb, wiświetlacze Pixela, onka odsuwane.
Trzecia dostawa to PE191-195, data wprowadzenia do ruchu 1.04.2003, Posiadaja one siedzenia z tyłu obite srebrną blachą, srebrne poręcze(poprzednie Scanie zółte), przy zamykaniu trzwi był sygnał, posiadały większą ilość uchylacych okien.
Jezdżą one na liniach 105 :), 114,129(105-01,03,05, Ndz),130,152,172,179,501(Ndz).
A co Wy sądzicie o tych przemiłych, uśmiechniętych Autobisach :?: :)

DAB

Post autor: DAB »

Z wyglądu może być, myślę że jest dobry ma ładne, wygodne wnętrze. To są tylko moje myśli i opinie niestety nie jechałem nim :(

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja również nie stety nie jechałem tym autobusem, ale wygląda ma rzeczywiście ładny... :)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Ja też nie jechałem :(. Ale szkoda bo Scanie mi się bardzo podobają szczególnie Omnicity, szkoda, że jest ich tak mało.

voy

Post autor: voy »

Wygląd to jego zaleta, nie jechałem przegubową Scanią OmniCity nigdy więc na temat jazdy się nie wypowiadam.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Na paradzie ZKMu byłem w środku Słupskiej Scani (solo). w środku jest ładna jak na zenwątrz.

szubak

Post autor: szubak »

<b>pozatym</b>, ze wystepuja w nich te same niedociagniecia co w krotkich omniach, to autobusy calkiem sympatyczne ;)

A co do slupskich scanii, to jak maja urzadzone wnetrze??? Tez jest taki tandetny zaokraglony i trzeszcacy plastik pod sufitem, czy moze cos na wzor poleczek???

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Słupskie mają wyświetlacze R&G

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Bardzo podobają mi się te Scanie , nadają krakowskiemu Mpk świetny klimat :)
A co do ostatnich pojedyńczy drzwi , według mnie jest to niesprawdzona opcja w tak ruchliwym mieście jak Kraków , dobrze , że kolejne dostawy mają juz podwójne drzwi w tyle ;)
Mają bardzo wygodne siedzenia :)
Słyszałem , że te Omnie są prawie bezawaryjne ale mają troche wad konstrukcyjnych:
- jakość wykonania
- konstrukcja, raczej nieodpowiednia na nasze drogi
- zawieszenie
Ale i tak je lubie i cennie :cool:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

że kolejne dostawy mają juz podwójne drzwi w tyle
Niestety we wszystkich CN113ALB i CN113CLL są z tyłu pojedyńcze drzwi

voy

Post autor: voy »

Omnie bezawaryjne? No akurat wróble co innego mówiły :mruga:

szubak

Post autor: szubak »

Akurat pojedyncze drzwi z tylu to pomysl, ktory przyszedl do nas z zachodu. Zreszta tam czesto kupuje sie autobusy w wersji bez tylnych drzwi, no ale tam nie ma znowu takiego tloku...

voy

Post autor: voy »

Autobusy są dostosowywane właśnie pod warunki w Polsce a nie na odwrót - projektowane pod Polskę, choć są firmy, które wyłamują się i robią na odwrót.

Tommy

Post autor: Tommy »

Przepiękny autobus. Zdecydowanie jest to jaeden z najpiękniejszych autobusów świata. Strasznie mi się podoba. ¯ałuję tylko, że we Wrocłaiu takich nie ma i że takim nigdy nie jechałem. Aha, nie wiem jak wygląda jego wnętrze, ale patrząc na jego wygląd zewnętrzny, myślę że po wejściu do niego bym się nie rozczarował :D

voy

Post autor: voy »

Jego wygląd jest naprawdę imponujący i nowoczesny, nawet Solaris się chowa :P

Tommy

Post autor: Tommy »

Rzeczywiście, "jamniczek" musi ustąpić. Cieszę się, że powstają autobusy o tak nowoczesnym wyglądzie jak OmniCity:D

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

A Ja się cieszę że takie autobusy jak OmniCity jeżdżą po Krakowie :diabeł:

voy

Post autor: voy »

Co do samej Scanii przegubowej - sufit też jest tandetny, ale nie zraziło mnie to do tego stopnia, jak w wersji krótkiej, choć jednak zasługuje na potępienie. Przegubowiec trzęsie się trochę na nierównościach, nawet potrafi zatrzeszczeć. Cichy silnik jest niewątpliwie zaletą przegubowej Scanii OmniCity. Podsumowując - pojazd na mnie wrażenia nie sprawił, nie wybija się ponad inne autobusy przegubowe w jakości, lecz w cenie to wiadomo...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No ładnie. Voy. Aż zachęciłeś mnie do wycieczki do Krakowa. Scanie, to autobusy szczególnie mnie interesują.... ;)

voy

Post autor: voy »

Polecam, oderwiesz się od Ikarusów i Solarisów z MANem. Scania to ciekawy autobus, śmieszny jest ten koc na przegubie (tak jak w albie) i jest to autobus taki trochę specyficzny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Scania”