Scania Citywide

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach marki Scania...
xyz

Post autor: xyz »

Coffee pisze:Właśnie widać jak serwis pięknie łata Solarisy częściami od Irisbusa i na odwrót, a później się dziwić, że co drugi wóz zajeżdżony na amen.
Jakieś przykłady, czy znowu "wydaje mi się że zjadłem wszystkie rozumy"?

Awatar użytkownika
Jack the Ripper
Posty: 1037
Rejestracja: 2011-07-10, 21:41
Lokalizacja: Radom - Lublin
Kontakt:

Post autor: Jack the Ripper »

Coffee pisze:Nie i tu byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Zawieszenie bardzo ładnie wybierało wszelakie możliwe nierówności, a przy tym wozem nie bujało i nie zarzucało na zakrętach.
Ale dalej jest sztywna belka Scanii ? Jeśli tak no to dobrze, że choć tutaj się poprawili.

xyz

Post autor: xyz »

Tak, z przodu jest sztywna belka.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Scania Citywide

Post autor: Marcin N »

http://phototrans.pl/14,894530,0,Scania ... _550B.html
Pierwsza Scania dla Kalisza gotowa.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Scania Citywide

Post autor: J-31 »

Widzę, że Scania ma trochę zamówień - nie tylko Kalisz, ale swoją drogą to KLA normalnie zaszalało - wcześniej SU12IV, a teraz dwie Scanie. Tylko pogratulować :)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Scania Citywide

Post autor: Marcin N »

Szkoda tylko, że przód znów tak kiepsko pomalowany.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Scania Citywide

Post autor: J-31 »

Na razie przyjmijmy, że to co widać na zdjęciu to wersja fabryczna. A teraz trzeba poczekać jak ten pojazd będzie wyglądał finalnie po obklejeniu przez przewoźnika. Ja tak zazwyczaj czynię, jak mam coś narysować i okazuje się, że czasami zmiany są spore. A zatem cierpliwie poczekajmy :)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Scania Citywide

Post autor: Auper »

A ja tam uważam że brak czarnej mordy to ewidentna zaleta...;)

Piotr

Re: Scania Citywide

Post autor: Piotr »

Lubel.cba.pl pisze:Niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego, w Kaliszu również w ramach RPO również pojawią się nowe autobusy. Wraz z początkiem roku kaliskie przedsiębiorstwo ogłosiło przetarg na 10 autobusów w formie leasingu operacyjnego. Całość kwoty na autobusy wyłożyło miasto. Jedyną ofertę złożył Solaris wraz z PKO Leasing, jednak przewyższała ona znacząco kwotę jaką miasto przeznaczyło na zakup pojazdów. Miasto znalazło jednak 1,5 miliona w budżecie i dołożyła do kwoty jaką zażądał w przetargu producent. Autobusy które od czerwca już można podziwiać na ulicach Kalisza to 85 miejscowe, 12-metrowe autobusy które przewiozą na miejscach siedzących 28 osób. Silnik spełnia rygorystyczną normę spalin Euro 6, autobusy posiadać także będą jedno miejsce na wózki czy ładowarki USB oraz wyposażenie można by rzecz, standardowe, czyli klimatyzacja całopojazdowa, monitoring oraz system informacji pasażerskiej.
W międzyczasie KLA ogłosiło iż zamierza zakupić dziesięć niskoemisyjnych autobusów oraz zbudować węzeł przesiadkowy przy ul. Majkowskiej. Koszt przedsięwzięcia wyniesie 20 milionów złotych (miasto dołoży ok. 6 mln zł).
Sam węzeł przesiadkowy ma w sobie zawierać miejsce postojowe dla autobusów oraz parking typu Park&Ride. Zamontowane zostaną również wiaty, automaty biletowe, tablice LED z informacją pasażerską oraz stację naprawy rowerów. W marcu został ogłoszony przetarg na zakup 4 autobusów o napędzie standardowym, oraz 5 autobusów o napędzie hybrydowym, wszystkie rzecz jasna o długości 12 000 mm.
Umowy na dostawę pojazdów zostały podpisane na autobusy hybrydowe z firmą MAN, natomiast diesle wyprodukuje Scania. W Kaliszu pojawią się autobusy MAN Lion`s City Hybrid oraz Scania Citywide 12LF. Miasto postanowiło dopłacić do zakupu tych pojazdów, gdyż ceny zaproponowane przez producentów okazały się wyższe niż planowano.
W tym roku w Kaliszu zostanie wymienione aż 19 pojazdów na nowsze, trzeba też pamiętać że w międzyczasie przewoźnik pożegnał MANy serii NG które po prawie 20 latach służby odjechały w swoją ostatnią drogę ...
Wozy z RPO :)


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Scania Citywide

Post autor: J-31 »

Nawet do twarzy im ta czarna "mordka" w połączeniu z granatowym zderzakiem. Ogólnie ciekawe autobusy :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Scania Citywide

Post autor: J-31 »

Mamy dosyć ciekawą promocję - MZK Biała Podlaska zakupiła dwa autobusy 10metrowe - Scania Citywide 10,9LF. Całkiem zgrabne autobusy ;)

Link i zdjęcia
:strzałka: http://infobus.pl/polski-debiut-scanii- ... 01650.html

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Scania Citywide

Post autor: Marcin N »

http://phototrans.pl/14,912050,0,Scania ... _3589.html
Pod tym zdjęciem są linki do nowej wersji CityWide ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Scania Citywide

Post autor: J-31 »

O rany, trzymajcie mnie bo normalnie się przewrócę. Wcześniejsza wersja Citywide jest przecież całkiem fajna, a Scania znów chce ją zmieniać. Normalnie litości nade mną nie mają. Mam tylko cichą nadzieję, że nowy Citywide nie będzie wyglądać tak tragicznie ;)

... chociaż do narysowania nowy Citywide jest śmiesznie prosty :cool:

kubex
Posty: 143
Rejestracja: 2014-07-10, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Scania Citywide

Post autor: kubex »

Z tego co zrozumiałem z opisu to tylko LE będą tak wyglądać, ale mogę się mylić.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Scania Citywide

Post autor: J-31 »

A szkoda, bo Citywide LE dotychczasowe wyglądały też sympatycznie - na szczęście w Polsce nie prędko zobaczymy, chyba, że w Słupsku jak będzie jechał z fabryki na prom do Gdańska ;)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Scania Citywide

Post autor: Auper »

To na pewno nie jakaś próbna wersja...?

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Scania Citywide

Post autor: 9507 »

A mi tam się "nie niepodoba" - ot autobus, dość podobny do wersji obecnej.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Scania Citywide

Post autor: J-31 »

Na razie poczekajmy z opiniami na oficjalną prezentację, bo tamto zdjęcie jest trochę dziwne i zapewne producentowi zależało, żeby tamten przegubowiec tak wyglądał ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Scania Citywide

Post autor: Marcin N »


ODPOWIEDZ

Wróć do „Scania”