MPK Łódź sprzedaje

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
voy

MPK Łódź sprzedaje

Post autor: voy »

http://www.mpk.lodz.pl/showarticle.action?article=933
Co o tym sądzicie? Unifikacja taboru czy bezsens?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dziwne - sprzedają tylko Solarisy i MAN-y. A zostawiają np. Mercedesy.
Hmmm... Coś mi się tutaj nie podoba... :shocked:

Jeśli mógłbym prosić kol. z Łodzi o próbę wyjaśnienia tego "fenomenu" ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No tak dokupią te kilkanaście Jelczy M121I i Łódź stanie się polską "stolicą" Jelcza... :retard:

... A to się chyba nazywa unifikacja... :]

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Panewniczanin pisze:Nic dodać, nic ująć tylko Łodzi gratulujemy władz MPK. Szczególnie rozbawił mnie ostatni cytat ich prezesa "Nie znam żadnego miasta w Europie, gdzie na rozkładach zaznaczone są kursy obsługiwane taborem niskopodłogowym" :P
No tak, widze tamtejszy prezes świetnie się orientuje w swej branży :retard: .Po drugiej, już kiedyś pisałem, chyba w sprawie tego rankingu, ze Łódź ocenili wyżej niż Wrocław, m.in. o tym mówiłem co wyrabia Łódź ze swoim taborem (V7000A służa za dawców części), teraz więc mamy kolejny "numer" Łodzi przemawiający za tym że to wrocławska komunikacja powinna znaleźć się wyżej w rankingu :) No ale kolega z Łodzi (wcale mu sie nie dziwie) dzielnie broni swego miasta jak niepodległości, ciekawy jestem jaki będzie miał komentarz do tego...

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Ja skomentuje krótko- smiech warte. Gratulacje dla MPK łódź

aleksej

Post autor: aleksej »

Powiem tylko tyle...zalosne, znowu musze sie wstydzic za nasze MPK. Po pierwsze przeciez moznabylo kupic 15 Solarisow U-12 zamiast 19 Jelczy M121MB/3 (nie M121I!!) i sprzedac ewentualnie 5 manow! (Solarisy sa najmniej awaryjnymi autobusami w Lodzi). Po drugie na Nowych Sadach brakuje krotkich autobusow! Bedziemy mieli tak to tylko 9 nowych autobusow i planuja dodatkowe kasacje! Mam tylko nadzieje ze nikt nie bedzie chcial ich kupic i to szalenstwo sie skonczy (niech ktos mi pokaze inne miasto w europie ktore sprzedaje badz wypozycza swoj najlepszy tabor!).

I jeszcze w kwesti sprostowania. Mercow nie sprzedaja bo stanowia duza czesc taboru na Kilinskiego, jest tam serwis Mercedesa, a samych Citaro jest 26. Zaden Volvo nie stoi juz jako dawca czesci, wszystkie jezdza! tylko 4 7000A sa w Rzgowie na serwisie!

MPK Lodz dostalo dodatkowa szanse na uzupelnienie wniosku do ZPORR 1.6 na 100 autobusow CNG (na Nowe Sady), pewnie metro warszawskie nie dostanie ani grosza a reszta funduszy bedzie podzielona.

Pozdrawiam,
Aleksej

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Ale czemu sprzedają. Co się za tym kryje ? Co jest tego powodem ? ;)

Boss

Post autor: Boss »

J-31 pisze:No tak dokupią te kilkanaście Jelczy M121I i Łódź stanie się polską "stolicą" Jelcza... :retard:
na razie ten niechlubny tytuł ma Kraków.
32 M081MB, 85 M121M/MB, 65 M181MB... :(

Dziwny

Post autor: Dziwny »

Boss pisze:65 M181MB... :(
64, bo jeden to M182MB :chytry: Poza tym jeszcze 120M jest trochę.

Damhan

Post autor: Damhan »

Panewniczanin pisze:Do Janzela - te wszystkie Jelcze to są dopiero złomy, a nie Ikarusy :P
To prawda, ale Ikarusy też. :P A Jelcze Vero chyba lubisz?

Co do tematu to uważam że MPK Łódź robi bardzo poważny błąd pozbywając się nowych autobusów.

[ Dodano: 2005-08-26, 19:29 ]
Dziwny pisze:64, bo jeden to M182MB :chytry:
A co to za M182MB? Czym się różni od M181MB?

Damhan

Post autor: Damhan »

Panewniczanin pisze: Niezbyt.
O, a mi się wydawało ze lubisz. Widocznie źle zrozumiałem wcześniejszą wypowiedź.

morton

Post autor: morton »

Od siebie dodam, że na Kilińskiego stacjonuje 34 Mercedesów O405N i 1 O405NG. Citaro jest 25, bo 1008 skasowali po karambolu na jedynce. MPK planuje kupno 19 nowych gniotów i do tego kasacje 25 Ikarusów 280 i Jelczy M11, gdzie w tym sens ? A do tego dojdzie sprzeda<font color=red><b>rz</b></font> 10 pojazdów. Obecnie autobusów jest na styk a już nie długo ma zabraknąć aż 16 !! sztuk :shocked: Powoli przestaje wierzyć panu Wąsowiczowi :nuts:

Damhan

Post autor: Damhan »

Panewniczanin pisze:MPK Łódź chyba interes zwija... Na ŁTR to będą jeździć 40-metrowe Cityrunnery ale należące do TP czy MKT...
Te to w ogóle mają tabor...

aleksej pisze:Solarisy sa najmniej awaryjnymi autobusami w Lodzi
I co na to powiesz? :lol:

Damhan

Post autor: Damhan »

Panewniczanin pisze:Jak patrze na zmodernizowane 803Na to płakać się chce - jak można oszpecić takie piękne tramwaje. Tym co je remontowali odmawiam człowieczeństwa :!: :wink:
Takie piękne to one przed remontem też nie były. ;)
Panewniczanin pisze:No nic nie powiem, nie będę szerzył off-topy.
Może i słusznie. ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Wracając do tematu sprzedaży :mruga: - ciekawy jestem, czy MPK już znalezło jakiś chętnych na te autobusy - to pytanie do kolegów z Łodzi .... ;)

Podi

Post autor: Podi »

Mogliby także sprzedać cittyrunnery i kupić 2 razy więcej bulw, też by sie im opłacało ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poznań Podi pisze:Mogliby także sprzedać cittyrunnery i kupić 2 razy więcej bulw, też by sie im opłacało ;)
Tak zapewne - Cityrunnery do Warszawy, a z Warszawy Bulwy... Rzeczywiście by nam się opłacało... :mruga:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze:
Poznań Podi pisze:Mogliby także sprzedać cittyrunnery i kupić 2 razy więcej bulw, też by sie im opłacało ;)
Tak zapewne - Cityrunnery do Warszawy, a z Warszawy Bulwy... Rzeczywiście by nam się opłacało... :mruga:
Hm tylko ciekawe co by te Cityrunnery robiły w Was, bo przecież na Wasze tory nie będą pasować, no chba, że zminicie tory z 1435mm na 1000mm :-)

Podi

Post autor: Podi »

Poznaniak pisze: Hm tylko ciekawe co by te Cityrunnery robiły w Was, bo przecież na Wasze tory nie będą pasować, no chba, że zminicie tory z 1435mm na 1000mm
Można przecież wózki zmienić...

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznań Podi pisze:
Poznaniak pisze: Hm tylko ciekawe co by te Cityrunnery robiły w Was, bo przecież na Wasze tory nie będą pasować, no chba, że zminicie tory z 1435mm na 1000mm
Można przecież wózki zmienić...
Hehe wiem, tyllko chce ogólnie podsumowac, że to nie za ciekawe rozwiazanie z tą wymianą ;-). Prędzej można sprzedac Cityrunnery np. do Bydgoszczy, Torunia, a warszawskie bulwy do Częstochowy. Wszyscy będa zadowoleni. A Warszawa za pieniądze ze sprzedaży kupi sobie nowoczesne niskopodłogowce ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”