MPK Łódź sprzedaje

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
ppln

Post autor: ppln »

aleksej pisze: A co do prywaciarzy, ajenci wcale nie sa tacy tani
Może i nie są tańsi, ale ich wybór sprawi, że MPK będzie mogło spokojnie skasować wszystkie Ikary (bo nie będą potrzebne). A gdyby MPK Łódź też wystartowało w przetargu to by była porządna konkurencja :) Wolny rynek we wszystkich miastach :)

PS. IMHO by się przydało trochę niskich 10-metrowców, np. U10, NM223LC (chociaż na MANach się MPK sparzyło) czy CiatroD (chyba, jakiś nowy model zapowiadali).
aleksej pisze:lodzkie solarki maja silniki Mana, wiec ich sprzedaz i tak jest logiczna
Tutaj w gruncie rzeczy masz rację bo nowych Solarisów już z silnikiem MANa nie oferują (MAN ma silniki nie wymagające ADBlue). Chociaż gdyby zamiast tych Merców kupili Solarisy to by źle nie było ;)
aleksej pisze:pewnie w przyszlym roku Conecto LF.
O ile poprawią w nich drzwi (kierowca, z którym rozmawiałem ponoć kilkukrotnie z tej przyczyny zjeżdżał na zajezdnię, do tego te dzwoneczki). Chociaż może ConectoLF będzie lepiej zrobione. I mam nadzieję, że wycofa ją wysokopodłogowca (ewentualnie wstawiaąc na jego miejsce coś pokroju odqrzacza (czyli najzwyklejsze LE) )

Darek85

Post autor: Darek85 »

Wow z tymi Solarkami na Limance byłoby na prawdę świetnie, tylko czy rzeczywiście coś na Limankę przyjedzie to się okaże. Przecież nie bez powodu właśnie tam gromadzone są Ikary-automaty

ppln

Post autor: ppln »

Może pójdą na Kraszkę jak się posypią Odqrzacze ;) . Zresztą Ikary x2xx są pierwotnie z Limanki, a te 24xx im się przydadzą żeb mogli skasowaćnajgorsze złomy

Darek85

Post autor: Darek85 »

A co ma Kraszka do tego? Nowe przeguby jak najbardziej powinny trafić na Limankę bo ta zajezdnia nie została dokończona jeśli chodzi o wymianę taboru i wypadałoby to jak najszybciej skończyć. Natomiast Jelcze z Kilińskiego pewnie niedługo zaczną przechodzić NG (podobno jeden już przechodzi)

ppln

Post autor: ppln »

Darek85 pisze:A co ma Kraszka do tego?
Słyszałeś może od jakiegoś kierowcy (ma się swoje znajomości, 405N-kę prowadziłem :) ) w jakim stanie są odqrzacze? Ponoć kierowcy rozwalają tyły jeżdżąc na pustych poduszkach
Darek85 pisze:podobno jeden już przechodzi
Super, mam tylko nadzieję, że dostaną równe okna (chociaż szanse na to są znikome)

Darek85

Post autor: Darek85 »

Uuuu to że z nimi źle to widać już na zewnątrz, ale że aż tak tragicznie to nie sądziłem. Pewnie w następnej kolejce trafi coś i tam, jednak moim zdaniem trzeba pierw wyeliminować wszystkie Ikarusy 280.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Darek85 pisze:pierw wyeliminować wszystkie Ikarusy 280.
A później koniecznie musicie wyeliminować (czyt. upchnąć do GOP-u, tudzież skasować) wszystkie odkurzacze, bo skoro są z nimi problemy to moze nie warto w przyszłości w nie inwestować ;) (przynajmniej w MPK Łódź).

Darek85

Post autor: Darek85 »

DLA wycofało się z zakupu łódzkich autobusów.

Całe szczęscie :D

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Darek85 pisze:DLA wycofało się z zakupu łódzkich autobusów.

Całe szczęscie
Zależy, jak na to patrzeć. Z jednej strony to szczęście, a z drugiej MPK będzie musiało dalej eksloatować Solarisy i MAN-y, co chyba niezbyt specjalnie ich ucieszy. A tak swoją drogą ciekaw jestem z jakiego powodu DLA mogło zrezygnować z tak kuszącej oferty. Czyżby dostali jakąś lepszą ofertę, tudzież nie mieli aż takich funduszy?

Darek85

Post autor: Darek85 »

Najlepiej niech się wstrzymają ze sprzedażą do przyszłego roku. Skoro planowany jest zakup przegubowców na Limankę, i jeśli wygra Solaris, to spokojnie można te 5 sztuk przerzucić na Limanowskiego i eksploatować razem z nowymi (co prawda inne silniki to fakt, ale przecież wiele elementów i tak wspólnych dla serwisowania Solarisów)

W obecnej sytuacji nie popierałbym sprzedaży autobusów niskopodłogowych. Nalezy pamiętać iż przedsiębiorstwo dysponuje prawie setką przestarzałych Ikarusów, których należy się pozbyć w pierwszej kolejności

ppln

Post autor: ppln »

Adrian_ pisze:co chyba niezbyt specjalnie ich ucieszy.
Może to ich nie ucieszy, ale te 5 Solarisów to najmniej awaryjne wozy w Łodzi (bo np. MANy psują się na potęgę - opinia mechanika. Stwierdził on też, że Solarki psuły się na początku eksploatacji, ale teraz jest już dobrze. O Citarach się nie będę wypowiadać bo to nezłe wozy, ale dość zaniedbane IMHO)
Darek85 pisze:co prawda inne silniki to fakt, ale przecież wiele elementów i tak wspólnych dla serwisowania Solarisów
Deska? Szyna CAN-Bus? Poręcze? Siedzenia? Wyświetlacze (R&G, jak we wszystkich)?


PS. O ile MANy są naprawdę ładne (IMHO nawet ładniejsze od Citar00-01), o tyle powodują tyle problemów, że lepiej je opchnąć

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

I tak, jak podejrzewaliśmy wszystkie 5 Solarisów Urbino 12 oraz MAN-ów NL263 trafiło już do Wrocławia. Autobusy te stoją obecnie na zajezdni DLA przy ul. Krakowskiej. Dla poparcia swej wypowiedzi przedstawiam wam zdjęcie jednego z łódzkich MAN-ów NL263 we Wrocławiu:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-129172.html
Autorem zdjęcia jest decomposed05
Autobusy te wciąż posiadają jeszcze malowanie MPK Łódź oraz nr taborowe, a także tablice rejestracyjne miasta Łodzi :).

ppln

Post autor: ppln »

Może przynajmniej ich nie przemalują...

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

ppln pisze:Może przynajmniej ich nie przemalują...
Prawdę powiedziawszy wątpie w to. DLA prędzej, czy później przemalowywuje nowe autobusy w barwy firmowe.

Michał

Post autor: Michał »

Adrian_ pisze: MAN-ów NL263
To są Many NL223! W Łodzi były 223 a we Wrocławiu 263? Wymienili im silnik nagle?

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Michał pisze:To są Many NL223! W Łodzi były 223 a we Wrocławiu 263? Wymienili im silnik nagle?
Nie chciałbym się sprzeczać, ale łódzkie MAN-y były od początku (tj. od momentu wyprodukowania) MAN-ami NL263. Na TWB są jeszcze zdjęcia tych z autobusów z Łodzi i tam są opisane jako MAN-y NL263.

Michał

Post autor: Michał »

Na TWB jest źle napisane. Nie warto się nim ciągle sugerować. To są na 100% Many NL223. Tu masz pewniejsze źródło:
http://www.buslodz.pl/

Stefko

Post autor: Stefko »

Darek85 pisze:DLA wycofało się z zakupu łódzkich autobusów.

Całe szczęscie :D
no nie wiem, jeden MAN łódzki został sfotografowany na terenie zajedzni DLA

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Stefko pisze:
Darek85 pisze:DLA wycofało się z zakupu łódzkich autobusów.

Całe szczęscie :D
no nie wiem, jeden MAN łódzki został sfotografowany na terenie zajedzni DLA
Faktycznie jest on na zajezdni czyli chyba go kupili. Może dobrze że kupili coś takiego bo przydała się jakaś odmiana w taborze. A tu jest link do zdjęcia tego Mana który stoi na zajezdni: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-129172.html :cool:

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

DLA kupiło wszystkie 5 Manów i 5 Solarisów. Ciekawe kiedy wyjadą na linie? Bo mam ochotę się takim Manem przejechać na 115 ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”